SESTŘIH Premier League: Arsenal - Middlesbrough 0:0. Čech chytal fantasticky

Dnešní utkání je u konce. Arsenal po dlouhé době nezískává tři body a pro Kanonýry je to zcela jistě ztráta. Naopak Boro se může těšit z velmi cenného bodu. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost, na přečtenou!
90+5
90+5
Třicet vteřin do konce, Arsenal je na středové čáře a má čas na poslední útočnou akci.
90+4
Walcott se objevil zcela sám před brankou Boro, nicméně i on byl při přebírání míče v ofsajdu.
90+3
Na stadionu Arsenalu vypukly obrovské oslavy, neboť Mesut Özil dokázal prostřelit brankáře Valdése. Nicméně radost jim ihned zkazil pomezní rozhodčí, neboť měl praporek nahoře. Nutno dodat, že se skutečně jednalo o minimálně metrový ofsajd.
90+2
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Christian Stuani.
90
Nastavovat se bude pět minut nad rámec základní hrací doby. Hosté se značně zlobí, neboť pět minut je skutečně dlouhá doba a proč se nastavilo tolik, to ví asi jen rozhodčí dnešního zápasu.
89
Negredo se dostal do téměř samostatného úniku, ale místo zakončení ještě zkoušel zbytečnou stahovačku navíc. Koscielny mu míč ve skluzu odebral, a tak zůstává skóre neměnné.
88
Do vápna Middlesbrough nyní přilétly dva centry, ale ani jeden neohrozil branku Valdése.
87
Mustafi byl krátký na kolmou přihrávku směřující do vápna. Middlesbrough bude rozehrávat.
86
Hosté nyní drželi míč kolem vápna soupeře, k zakončení se odhodlal de Roon, ale jeho střela ohrozila spíše diváky než brankáře Čecha.
84
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Stewart Downing.
83
Alexisův centr ještě dolétl k jednomu z domácích hráčů, nicméně jeho zakončení nemohlo nijak ohrozit branku Valdése.
82
Arsenal už soupeři míč téměř nepůjčuje. Nicméně obranná hradba hostujícího celku stojí vskutku skálopevně.
80
To stejné se stalo na druhé straně. Posledních deset minut základní hrací doby je před námi.
79
Do vápna Arsenalu přilétl zajímavý centr, ale obrana se pohotově vrátila a dokázala míč odvrátit do bezpečí.
77
Centr na Walcotta byl až příliš dlouhý, míč skončil v zámezí. Valdés s rozehrávkou nikam nespěchá, vteřinky pro Arsenal plynou velmi rychle.
76
Arsenal nadále okupuje vápno soupeře, nicméně zatím se mu nedaří získat dostatek místa na to, aby mohl někdo zakončit.
75
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
74
Negredo se ocitl v ofsajdu. Arsenal tak bude uvádět míč do hry u svého vápna.
73
Valdés musel vyběhnout mimo vápno, aby míč odhlavičkoval před dotírajícím Sánchezem.
72
Nikoliv, centr Özila skončil pouze u hostující obrany. Arsenal si ale míč ihned vybojoval zpět na své kopačky.
71
Arsenal bude v jednasedmdesáté minutě zahrávat rohový kop. Budeme svědky úvodní branky?
69
Middlesbrough už se mírně snaží tahat čas, avšak stále zbývá přibližně pětadvacet minut hry i s nastavením.
67
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Lucas.
67
Alexis Sánchez se procpal za obranu Middlesbrough, ale na Valdése nevyzrál. Boro bude moci rozehrát, ale nejprve se bude střídat.
66
Následná standardní situace Middlesbrough nijak neohrozila branku Petra Čecha, skóre tak zůstává neměnné.
65
Mustafi zastavil nebezpečnou útočnou akci hostujícího celku pouze za cenu žluté karty.
65
Alexis se neprocpal ke kolmici, míč tak doputoval až k brankáři Valdésovi, jenž rozehrál útoku Boro.
64
Špatně hozený aut Barragana, Arsenal tak bude vhazovat na své polovině.
62
Arsenal chystá střídání. Kouč Wenger se nechce spokojit s jedním bodem.
60
Rohový kop hostů nijak neohrozil branku Arsenalu. Domácí už převzali míč a tlačí se kupředu.
58
Gibson běžel z pravé strany téměř sám na branku, ale Čech dokázal jeho střelu vyškrábnout špičkami prstů na rohový kop.
58
Útočný faul hostí, k zakončení tak vůbec nedošlo. Kanonýři budou rozehrávat ve svém vápně.
57
Obrana Arsenalu na poslední chvíli zakročila a odvrátila centrovaný míč na rohový kop.
56
Hra byla po delší dobu přerušena, neboť Valdés měl zdravotní problémy. Nyní ale může pokračovat, hosté míří do rychlého kontru.
54
Robinzonáda v podání Valdése! Alexis vyslal velmi prudkou ránu zpoza vápna, ale španělský brankář předvedl famózní zákrok a vyrazil jeho pokus na roh.
53
Arsenal je nyní jasně lepším týmem, stejně tomu tak bylo na začátku utkání. Middlesbrough se vůbec nemůže dostat ke kulatému nesmyslu.
51
Arsenal hraje aktivněji, nyní se k zajímavému centru dostal Bellerín, ale jeho míč adresáta nenalezl.
49
Nechybělo moc a bylo to 1:0 pro domácí tým. Valdés neudržel vysoký míč v rukavicích, k němu se protlačil Sánchez, jenž jej ihned vracel před branku. V malém vápně si na něj zkusil naskočit Koscielny, ale chybělo mu jen pár milimetrů k tomu, aby míč poslal do zcela odkryté branky.
48
Alexis Sánchez zůstal ležet po faulu na levé straně. Vše se obejde bez karetního trestu, Arsenal bude navíc zahrávat zajímavou standardní situaci.
47
Arsenal hned z kraje tlačí na defenzívu soupeře. Ta ale zatím nepovoluje.
46
První poločas je za námi, branku jsme v něm neviděli. Nutno dodat, že jednoznačně nebezpečnějším týmem je hostující Middlesbrough. To zahodilo tři velké šance, nutno však dodat, že velkou roli na tom sehrál brankář Čech. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, zůstaňte s námi!
45+1
45
Nikoliv, k zakončení vůbec nedošlo. Následně sudí nastavil jednu minutu nad rámec.
45
První půle se chýlí ke svému konci. Arsenal bude zahrávat rohový kop. Podaří se mu otevřít skóre v závěru prvního poločasu?
43
Bellerín nedoběhl dlouhý centr, Valdés bude odkopávat od branky.
42
Ofsajdový praporek znovu zdvižen po akci Arsenalu.
42
Centr do vápna Middlesbrough nebyl přesný, obrana si s ním bez problémů poradila.
41
Ponechaná výhoda pro Arsenal netrvala dlouho, Elneny byl faulovaný u středové čáry. Arsenal bude rozehrávat standardní situaci.
39
Míč se dlouho odrážel ve vápně, nakonec jej odklidil jeden z obránců Boro dalekým odkopem.
38
Arsenal si vypracoval výhodu dalšího rohového kopu. K míči se staví Elneny.
37
Mustafi je již za postranní čarou, a tak se může pokračovat.
36
Hra je nyní přerušena, na trávníku zůstal ležet Mustafi.
35
Z následného rohu se hosté neprosadili, míč však stále drží na svých kopačkách.
34
Ramírez si naskočil na milimetrový centr na malém vápně, ale trestuhodně zahodil loženou gólovou šanci, svým zakončením trefil pouze Čecha.
32
Arsenal zahrával standardní situaci z dobrých třiceti metrů, ale praporek pomezního vylétl prudce nahoru pro ofsajd.
31
První půl hodiny hry je za námi. Arsenal byl z kraje zápasu lepším týmem, více ale hrozil jednoznačně hostující tým. Největší šanci zápasu spálil Traoré, následně pak Negredo.
29
Walcott si příliš neporozuměl se Sánchezem, jeho přihrávka skončila pouze v zámezí. Valdés bude odkopávat od své svatyně.
27
Střílený centr nenašel nikoho z hostujících hráčů, Arsenal se tak pohodově ubránil a může pomýšlet na ofenzívu.
27
Bellerín si počínal v souboji se svým protihráčem nedovoleně, Middlesbrough bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
25
Akce Arsenalu měla jepičí život, u míče jsou znovu hráči z Middlesbrough.
23
Z následného rohového kopu se nedokázali kanonýři prosadit. Nyní už útočí opět Middlesbrough.
22
Arsenal zahrával standardní situaci z poměrně slušné pozice, exekutorem byl Alexis, ale jeho ránu do horní části branky dokázal Valdés tygřím skokem zneškodnit.
21
Tak teď stáli při Arsenalu všichni svatí. Koscielny udělal školáckou chybu, zapomněl za sebou míč, čehož využil Traoré. Ten běžel zcela sám na branku, ale Petr Čech předvedl jistý zákrok, kterým udržel vyrovnaný stav. Nicméně akce hostů pokračovala. Odražený míč od Čecha se odrazil k volnému Negredovi, který před sebou měl odkrytou branku, ale nedokázal míč propašovat přes posledního obránce, který mu stál v cestě. Middlesbrough deset vteřin nato zahrávalo standardní situaci z hranice velkého vápna, ale Gastón poslal míč pouze do břevna.
18
Mustafi předvedl precizní defenzivní zákrok na vlastní polovině, čímž zamezil možnému nebezpečí Middlesbrough.
17
Arsenal zahrával rohový kop, ale nedokázal z něj vymyslet nic, co by stálo za zmínku.
15
Sánchez upadl ve vápně a požadoval odpískání pokutového kopu, avšak sudí zůstává ledově klidný a nechává hru pokračovat.
14
Hosté se sice na útočné polovině sice neprosadili, nicméně akce Arsenalu rovněž neměla dlouhého trvání.
12
Arsenalu ani tentokráte nevyšla útočná akce dle představ. Uvidíme, zdali se Middlesbrough u míče zdrží déle, než v předchozích případech.
10
Elneny to zkusil z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
9
Arsenal zahrával rohový kop, ale obrana hostí zasáhla s jistotou. Domácí míč ihned převzali a pokračují v další akci.
8
Mesut Özil to vzal na sebe, ale jeho rána skončila o dobrý metr nad břevnem Valdésovy branky.
8
Arsenal bude zahrávat standardní situaci z velmi dobré pozice. Míč leží na hranici velkého vápna a stojí u něj Özil se Sánchezem.
7
Bellerín dlouhý centr nedoběhl, i když je považován za nejrychlejšího hráče na svém postu. Middlesbrough bude vhazovat od rohového praporku.
5
Do rozehrávky se zapojil i Valdés, který míč poslal pouze na kopačky Elnenyho, a tak je na míči znovu celek z Londýna.
5
Centr od rohového praporku nikterak neohrozil svatyni zkušeného Španěla, nyní už se žene vpřed hostující celek.
4
Bellerín centroval z pravé strany, ale obrana Middlesbrough dobře zasáhla a míč odvrátila do zámezí. První roh zápasu bude zahrávat Özil.
3
Rychlá narážečka Sánchezovi nevyšla, nicméně Arsenal zůstává na míči a kombinuje kolem vápna soupeře.
2
Mustafi hledal dlouhým centrem Walcotta, centr však byl příliš přetažený a skončil v zámezí. Valdés bude odkopávat.
1
Arsenal, který nastoupil v klasických červených dresech, uvedl míč do hry.
1

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Elneny – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sánchez.
Náhradníci: Ospina – Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Gabriel, Reine-Adélaïde, Lucas, Maitland-Niles.

Middlesbrough FC: Valdés – Barragán, Ayala, B. Gibson, Friend (C) – de Roon, Forshaw, Clayton – Traoré, Negredo, G. Ramírez.
Náhradníci: Guzan – De Sart, Downing, Espinosa, Nugent, Stuani, Fábio.

Rozhodčí: Mike Dean.
Týmy spolu změřily naposledy síly v únoru loňského roku v FA Cupu. Tehdy jako vítěz vzešel Arsenal, dvakrát skóroval Giroud.
Middlesbrough je na tom o poznání hůře, momentálně má pouhých šest bodů a záporné skóre 7:11. V minulém kole hostil nováček ligy doma Watford, ale po rance Holebase padl 0:1.
Arsenal je momentálně druhý, na svém kontě má devatenáct bodů a kladné skóre 19:9. Gunners se mohou pyšnit sedmi výhrami v řadě, ta poslední je datována na 19. 10., kdy celek z Londýna rozstřílel Ludogorets vysoko 6:0.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je zápas devátého kola, které nám nabízí duel, ve kterém změří síly Arsenal FC a Middlesbrough FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.