Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Manchester City - 30. září 2017   18:30

0:1
(0:0)
Manchester City
67' De Bruyne  (Jesus)
Chelsea
Courtois – Rüdiger, Christensen, Cahill (C) – Azpilicueta, Kanté, Bakayoko (73. Batshuayi), Fàbregas, Alonso – E. Hazard (73. Pedro), Morata (36. Willian).
Caballero – Batshuayi, Willian, Kenedy, Moses, Zappacosta, Pedro.
Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne (90+3. Danilo), Fernandinho, Silva (C) (76. B. Silva) – Sané (84. Gündoğan), Jesus, Sterling.
Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Y. Touré, Zinčenko.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester City 0:1. Šlágr rozsekl De Bruyne

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 8:13.
Je dobojováno! Citizens nakonec dokázali doválčit šlágr tohoto kola do vítězného konce a z dnešního utkání si tak odváží velmi cenné tři body. Jedinou branku vsítil velmi aktivní De Bruyne, který tak zužitkoval drtivou územní převahu svého celku.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Danilo.
90+2'
O vítězi dnešního utkání se zdá být rozhodnuto. Chelsea zabrala hodně pozdě, na vyrovnání není už moc času.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Nicolás Otamendi (Manchester City).
88'
City si vybojovalo rohový kop, který zahrával opět De Bruyne. Do vzduchu se vyhoupl Delph, jehož nepříliš prudká střela nepřiděla Courtoisovi žádné problémy.
87'
Dle herního projevu Chelsea to nevypadá, že by se měl dít nějaký fotbalový zázrak. Nicméně fotbal je nevypytatelný sport, ve kterém se může stát leccos.
86'
Rüdiger ještě drží svůj celek v kontaktu! Rychlý kontr hostů putoval po ose Gündogan – Sterling přesně na osamoceného Jesuse, jehož střelu placírkou odvrací z brankové čáry právě německý obránce.
85'
Blues se jen marně dostávají k souvislejšímu držení míče. Hostujících fotbalistů je zkrátka plné hřiště, což znemožňuje Chelsea jakoukoliv kombinaci.
84'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Ilkay Gündoğan.
83'
Jeden z prvních kontaktů s míčem zaznamenal Bernando Silva, který se ale nedokázal prosmýknout kolem protihráčů. Citizens i přesto zůstanou u balónu.
82'
Jesus obral ve středu hrací plochy Williana snadno o balón a následně ve spolupráci s jeho spoluhráči pošetřil cenné vteřinky.
81'
Rychlý nájezd hostů opět mířil přes De Bruyneho. Hostující záložník chtěl křižnou kolmicí oslovit ke skórování Saného, velmi dobrým zákrokem se ale prezentoval Azpilicueta.
80'
Domácímu táboru se nelíbilo Edersonovo počínaní. Dle jejich mínění, byl brazilský brankář při výhozu míče už za pokutovým územím.
79'
Azpilicueta si jako vybrala jako adresáta autového vhazování Batshuayie, nový muž na trávníku si ale nedokázal kloudně zpracovat balón.
78'
Rüdiger se dostal k míči na hranici faulu, následně ale při pokusu o přechod do šestnáctky narazil pouze do Delpha.
77'
Čas kvapí a kvapí, stále platí, že se Chelsea jen marně dostává do jakékoliv zakončení. Citizens fungují organizovaným způsobem.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Bernardo Silva.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Pedro.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Michy Batshuayi.
72'
Ještě před avizovaným střídáním mohlo být opět zle. Jesus se už, už napřahoval uvnitř šestnáctky, na poslední chvíli ale zasáhl tuším, že Cahill.
71'
Za postranní čárou se nám připravuje další střídání domácího celku, zcela jistě půjde do hry Batshuayi.
70'
Těžiště hry je momentálně ve středu hrací plochy, kde kombinují hosté. Míč se posléze dostal až k Edersonovi, který byl nucen vykopnout.
69'
Hostující fotbalisté jsou při chuti, Jesusovi se ale nepodařilo efektivní patičku poslat na svého kolegu. Následně tentýž hráč fauloval poblíž středového kruhu.
68'
Faktem je, že vedení Manchesteru je naprosto zasloužené. Chelsea je směrem dopředu naprosto bezzubá a spíš jen paní Štěstěna jí držela v zápase.
67'
Manchester City právě vstřelil branku!
Tak teď už to vyšlo! KEVIN DE BRUYNE měl za šestnáctkou spoustu času na střelu, kterou dokonale umístil k tyči. Courtois byl v tuto chvíli naprosto bez šance, ukázková akce!
65'
Chelsea má obrovské štěstí! Nejdříve byl Silva ve velmi dobré střelecké pozici, na poslední chvíli byla ale jeho střela sražená. Následně směřoval do šestnáctky Chelsea další centr, který Jesus přebral lépe postavenému Silvovi.
64'
A opět velmi sympatická akce City. De Bruyne si počkal na náběh Jesuse, který těsně před Courtoisem ještě lehce tečoval míč. Belgický strážce tyčí neměl sebemenší problém.
63'
Chelsea rozehrála standardku překvapivou přihrávkou na Hazarda, který potáhl balón a poté prudce vypálil na Edersona.
62'
O územní převaze Citizens vypovídá také statistické vyjádření držení míče. To říká, že hosté mají míč na kopačkách šestašedesát procent času.
61'
Tak teď už se žlutí. Fernandinho nedosáhl na balón a fauloval Hazarda, poslední varování je minulostí a nyní už se tasí žlutý kartónek.
60'
Výkon domácích určitě není z pohledu fanoušků Chelsea zrovna přesvědčivý. Ba naopak, Blues mají velké problémy souvislejšího držení míče.
59'
Za záchrannou brzdu zatáhl Fernandinho, který za svá záda nepustil Williana. Atkinson udělil hostujícímu středopolaři poslední varování, příště už se bude žlutit.
58'
Citizens hýři aktivitou, vybojovali si další roh. Ten se rozehrával tentokráte z pravé strany, balón propadl až ke zcela osamocenému Sterlinogovi, který pohotově střílel nad branku.
57'
Hosté se dožadovali dalšího odpískání pokutového kopu. Tentokráte si v šestnáctce ustlal Sané, jenomže ani nyní se pískat nebude.
56'
Mnozí nezaujatí fanoušci zřejmě čekali ofenzivní fotbal a k tomu spoustu branek. To první se sice naplnilo, ten druhý chtíč zatím nikoliv.
55'
Londýňané se na druhou stranu hřiště dostávají jen sporadicky. Jakmile už přelezou vlastní obrannou polovinu, o balón hodně rychle přijdou.
54'
Jesus upadl jako hřuška ze stromu po souboji s Christensenem. Hlavní sudí gestem dává najevo, že se pískat nebude.
53'
V dnešním utkání můžeme sledovat velkou bojovnost Chelsea. Její hráči jsou vělmi obětaví, neboť už zablokovali početnou řádku střel a centrů.
52'
Hosté začínají pořádně zlobit. Další velmi povedená akce skončila další sraženou střelou, následný rohový kop z kopačky Silvy dopadl stejně, jako ty předchozí.
51'
K míči se klasicky postavil De Bruyneho, kterému se ani tentokráte nepovedlo odcentrovat. Míč doletěl pouze na Williana, jenž odvrátil míč daleko ze šestnáctky.
50'
Sterling přihrál mezi obránce Jesusovi, který byl ihned obrán o míč. Alespoň rohový kop pro hostující celek.
49'
Úvod druhého dějství se nese v podobném duchu, jako druhý poločas. Tedy fotbal nahoru a dolu, se spousty osobními souboji.
48'
De Bruyne na nic nečekal a okamžitě píchl balón na Saného, kterého velmi dobře dostoupil Rüdiger. Autové vhazování pro Manchester.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, rozehrávku si vzala na starost tentokráte Chelsea, jenž druhé dějství bude hrát zleva doprava.
46'
První poločas je za námi. Žádnou branku jsme doposud neviděli, navíc jsme se dočkali pouze jediné velké příležitosti, kterou reflexivně kryl Courtois. To všechno svědčí o velice vyrovnaném utkání, které může rozhodnout jedna jediná chyba.
45+2'
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Senzační Courtois! Belgičan v brance Chelsea se blýskl reflexivním zákrokem proti prudké Fernandinhově hlavičce.
44'
Bakayoko čistým způsobem obral soupeře o míč, čímž vytvořil nadějnou sólovou akci pro Williana. Brazilský kouzelník tak dlouho váhal, co s míčem, až o něj přišel.
43'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Delph, který doslova sestřelil Hazarda. Chelsea si míče moc neužila, neboť do dalšího ofsajdu byl vystaven Bakayoko.
42'
De Bruyne načechral balón na naběhnuvšího Saného, ještě před ním ale míč zasáhl Jesus, což se zdálo být jako špatné řešení.
40'
Willianovi se absolutně nepovedla rozehrávka standardky, neboť trefil jediného hráče ve zdi. Následně se ještě balón snesl přímo do rukavic Edersona.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Poslední minutky nabízejí poklidnou hru hráčů Manchesteru City. Ti si posouvají míč z kopačky na kopačku, navíc daleko od branky soupeře.
37'
Množí očekávali příchod Michyho Batshuayie, tedy hrdinu z posledního utkání proti Atléticu Madrid. Conte si pro nás přichystal překvapení, neboť na hřiště povolal křídelníka Williana.
36'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Willian.
36'
Bude se poprvé střídat, zdravotní problémy má Morata, který si již gestem řekl o střídání.
35'
Nepřesnost také na druhé straně. Sterling si křížem sbíhal k pokutovému území, jenomže pas na jeho osobu mířil úplně do jiného prostoru.
34'
Cahill se pokusil přenést hru na doposud nevýrazného Alonsa, který dělal, co jen šlo, aby na míč dosáhl. Snaha byla zbytečná, balón doplachtil do zámezí.
33'
De Bruyne se postavil k rozehrávce rohového kopu. Do vzduchu se nejvýše vyšphal Otamendi, který v tísni hlavičkoval hodně vedle branky.
32'
Slušná rána z kopačky Silvy. Ten napřáhl uvnitř šestnáctky a Courtois musel ukázat svojí připravenost. Nicméně rutinní záležitost pro Belgičana.
31'
Sledujeme fotbal nahoru a dolu. Hazard tak dlouho postupoval s míčem, až dloubáčkem prohodil balón na Kantého, který se ale pohyboval v těsném ofsajdu.
30'
Po rohovém kopu se aktivní obránce Rüdiger ocitl v ofsajdovém postavení, slušná pasáž hry je tak u konce. Citizens budou rozehrávat ze své poloviny.
29'
Kýžená branka mohla přijít na druhé straně! Rychlý výpad hostů táhl Sterling, který polovysokým centrem hledal dvojici protihráčů. Té ale k zakončení chybělo půl kroku.
28'
Rüdiger měl na pravé straně spoustu času na centr, nebezpečí ale odvrátil jeden z hostů. Posléze ještě musel Ederson vytáhnout reflexivní zákrok.
27'
Na hrací ploše se neděje nic nového. Stále sledujeme takticky svázanou bitvu, které zatím chybí větší příležitosti.
23'
Fábregas se dopustil laxní ztráty balónu, Jesus se s míčem na kopačce ale daleko nedostal. Opravdu ledabylé rozehrávky Chelsea.
22'
Po hlavičkovém souboji Rüdiger – Stones, ulehl na zem právě hostující obránce, který se zdá být trochu otřesen. Vše nasvědčuje tomu, že byl měl pokračovat ve hře.
21'
Za šestnáctkou se napřáhl Delph, do jehož rány se položil Rüdiger. Následný rohový kop nenadělal před Courtoisovou svatyní žádné problémy.
20'
De Bruyne se ujal rozehrávky další standardní situace. Míč tentokráte příliš přetáhl a jeho kolegové tak neměli nárok na zasažení vysokého balónu.
19'
Bakayoko přihrával na dlouhou nohu Kantému, který míč ztratil. K odraženému balónu se tak dostal Sané, ke kterému se vzorně vrátil právě maličký defenzivní záložník.
18'
Hosté si mohli oddechnout, neboť Morata byl zachycen v milimetrovém ofsajdu. V opačném případě by Španěl utíkal z úhlu sám na brankáře.
17'
Chelsea naprosto nepochopitelně chybuje při rozehrávkách. Před malým momentem zariskoval Courtois, jehož výkop srazil Jesus těsně vedle branky.
16'
City podniklo rychlý kontr, který táhl Walker. Bývalý hráč Spurs nahrál kapitánovi Silvovi, který se při následném zakončení unáhlil.
15'
Hrací předmět doputoval také k Edersonovi, který nevymýšlel nic závratného a balón raději posunul do strany.
14'
Hosté mají v úvodu utkání mnohem více ze hry. Aktivní jsou zejména obě křídla, tedy Sterling a Sané. Citizens to nyní pro změnu zkoušejí středem hřiště.
13'
Z velké vzdálenosti se rozhodl vypálit Fernandinho, jehož slabá navštívenka doplachtila pouze do nohou Christensena.
12'
Morata rozjel akci, předložil vedle stojícímu Fábregasovi, kterému nevyšlo přenesení na pravou stranu hřiště. S míčem už opět hraje Manchester.
11'
Na druhé straně je máván ofsajd, pomezní rozhodčí si všiml brzkého Moratova pohybu za obranu soupeře.
10'
Rüdiger hodně zariskoval, neboť svojí rozehrávku poslal přímo do napadajícího Saného. Naštěstí pro německého obrance se míč odrazil zpět na jeho kopačku.
9'
Otamendi šel k míči nohou napřed, přitom ale stačil trefit také Bakayoka. Domácí středopolař se jen těžce sbírá z hrací plochy, o faul se ale nejednalo.
8'
Sterling si to hezky namířil až k šestnáctce, kde byl znovu povalen. Hlavní sudí ale faul nepíská, Citizens budou alespoň vhazovat.
7'
Míč je momentálně na kopačkách hráčů City, kteří poklidnou kombinací vymýšlejí, kudy povedou útočnou akci.
6'
K nabízené exekuci přímého kopu se pochopitelně postavil De Bruyne, jehož pohotová rána zamířila přímo do rukavic pozorného Courtoise.
5'
Pískáno je i na druhé straně. Sterling chtěl projít kolem některého z bránících hráčů, ten ho ale při pokusu o přechod podrazil.
4'
Hazard dribloval ve středu hrací plochy, následně se míč dostal na pravou stranu na Kantého, jenž ihned centroval na Moratu. Španělský útočník hlavičkoval hodně vedle.
3'
S míčem se poprvé sžila také Chelsea, neboť rozehrávala standardku. Rychlé rozehrání mířilo na Moratu, který proti přesile neuspěl.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, šlágr tohoto kola tak může začít. Úvodní slovo si vzal Manchester, který bude hrát zleva doprava.
1'

Chelsea FC: Courtois – Rüdiger, Christensen, Cahill (C) – Azpilicueta, Kanté, Bakayoko, Fàbregas, Alonso – E. Hazard, Morata.
Náhradníci: Caballero – Batshuayi, Willian, Kenedy, Moses, Zappacosta, Pedro.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sané, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Y. Touré, Zinčenko..

Na druhé straně Manchester City čeká už tři roky na zisk mistrovského titulu, v loňské sezóně se navíc umístil "až" na třetí pozici. O letošní přestupové období se děly v kádru velké změny, které zatím nesou kýžený úspěch. Jak už bylo zmíněno, Citizens se momentálně pohybují na vedoucí příčce celé Premier League a svůj náskok budou jistě chtít upevnit i po tomto zápase. Hostující celek dnešního utkání se i v letošní sezóně opírá o střelecké schopnosti Sergia Agüera, který ale do dnešního utkání nezasáhne. Argentinský kanonýr si totiž přivodil netradiční zranění při jízdě taxíkem.
Chelsea FC

Londýnská Chelsea usedla zpět na královský trůn Premier League a po jednoleté odmlce se tak celek z hlavního města Anglie mohl radovat ze zisku mistrovského titulu. V loňské sezóně hrálo Blues téměř všechno do karet. Chelsea se mohla v poklidu soustředit pouze na svojí domácí soutěž, neboť předloňská sezóna skončila naprostým fiaskem (desátá pozice). Letošní ročník anglické nejvyšší soutěže započal nejlépe Manchester City, který se z první pozice dívá na svého městského rivala United a právě na třetí pozici nalezneme londýnskou Chelsea, jenž má tříbodovou ztrátu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chelsea FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.