Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Manchester City - 25. června 2020   21:15

Chelsea
36' Pulisic  • 78' Willian
2:1
(1:0)
Manchester City
55' De Bruyne
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger, M. Alonso – Barkley (73. Kovačić), Kanté, Mount (90+1. Pedro) – Willian, Giroud (62. T. Abraham), Pulisic (90+1. Gilmour).
Caballero – Zouma, James, Jorginho, Loftus-Cheek
Attwell – Betts, Hatzidakis
Stamford Bridge, Londýn
Ederson – Walker, Fernandinho (C), Laporte (73. Otamendi), B. Mendy (59. Zinčenko) – Gündoğan, Rodri (55. D. Silva), De Bruyne – Mahríz, Sterling, B. Silva (55. Jesus).
Carson – Sané, Harwood-Bellis, Doyle, Palmer.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:3.
Chelsea doma poráží Manchester City 2:1, větší radost než fanouškům londýnského klubu ale výsledek souboje titánů udělal příznivcům Liverpoolu, kteří se díky tomu dočkali mistrovského titulu po neuvěřitelných 30 letech.
Obhájce titulu měl mnohem častěji míč na kopačkách, ale nepříliš fotbalově kvalitní první poločas prohrál po bleskovém brejku Pulišiće přes půl hřiště.
Po přestávce vyrovnal trestným kopem z 27 metrů De Bruyne a vzápětí mohl otočit skóre Sterling, trefil však tyč. V 77. minutě zastavil míč rukou na brankové čáře hostující Fernandinho, za což viděl červenou kartu a ještě z nařízené penalty zpečetil skóre Willian. V oslabení už byl obrat nad síly Manchesteru City.
90+6'
90+5'
Fanoušci Liverpoolu mohou začít slavit, Chelsea drží míč na kopačkách a dva góly v její síti už jsou čirou utopií.
90+3'
Otevřeného prostoru využil po Gilmourově křížném pasu Pedro Rodríguez, při jeho technické placírce na zadní tyč se ovšem vyznamenal Ederson a konečky prstů ji přesměroval na roh.
90+1'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Pedro Rodríguez.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Billy Gilmour.
90'
Šest minut dělí Liverpool od titulu. Manchester City by musel v nastaveném čase otočit skóre, remíza nestačí.
89'
Kepa Arrizabalaga snadno stahuje ze vzduchu křížný pas.
87'
Zoufalý nápor hostů přerušuje pomezní, jemuž neuniklo, že Sterling centroval již zpoza koncové čáry.
86'
Abraham však ostrý centr odhlavičkoval na roh, ten hosté rychle rozehráli, ale k hlavičce se již nedostali.
85'
Jiskřičku naděje se Citizens pokusí rozfoukat po faulu Pulišiće na Sterlinga na kratší straně velkého vápna.
84'
Manchester i v deseti musí útočit, ale titul už dnes večer Liverpoolu sebere jedině zázrak.
82'
Zinčenkův centr od koncové čáry proletěl pokutovým územím Chelsea netečován.
80'
Londýňané v přesilovce ožili a snad poprvé v zápase jsou to oni, kdo delší čas drží míč a buší do zataženého bloku.
78'
Chelsea právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu nezaváhal WILLIAN DA SILVA a nechytatelnou ranou do šibenice vrací domácím vedení.
77'
Penalta je skutečně nařízena, navíc Fernandinho Roza (Manchester City) za ruku vidí červenou kartu.
76'
Obrovský závar a hosté znovu čarují na své brankové čáře. Willian vybídl z pravé strany Abrahama, toho vychytal jednou rukou v pádu Ederson a Pulišićovu dorážku zastavuje obránce Fernandinho. Abraham mohutně reklamuje penaltu za ruku, rozhodne VAR!
76'
Žlutou kartu dostává Kevin De Bruyne (Manchester City).
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Mateo Kovačić.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Nicolás Otamendi.
71'
Chelsea teď dělily centimetry od vedení. Andersen vyslal do úniku Pulišiće, po kličce brankáři však dokázal jeho zakončení z úhlu zázračně skluzem vyškrábnout z brankové čáry Walker.
70'
Ilkay Gündoğan si ze čtyř hráčů Chelsea udělal modré slalomové tyčky, po narážečce se Sterlingem však tureckému reprezentantovi odskakuje míč do zámezí.
70'
Dlouhý nákop směřoval na střídajícího Abrahama, u míče byl však dříve brankář Manchesteru City.
68'
Také uprostřed druhé půle dává sudí Attwell pokyn k občerstvovací přestávce.
67'
Laportova centru se ve vápně zmocnil Sterling a technickou střelou přes obránce jen o půl metru minul šibenici.
67'
Domácí Andreas Christensen potřetí za šest minut uklízí míč na rohový kop.
66'
Antonio Rüdiger (Chelsea Londýn) ošklivě přišlápl nárt De Bruyneho a videorozhočí dokonce posuzoval červenou kartu. Nakonec z toho není žádná, podle rozhodčích šlo o neúmyslné došlápnutí.
64'
Další roh pro hosty, opět po odrazu o Christensena.
63'
Hrubky brankáře Edersona při výhozu míče využil Mason Mount, svůj výpad zakončil kolem svého nechtěného asistenta do boční sítě.
62'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Tammy Abraham.
62'
Hosté spěchali s rozehrávkou rohu, ale neprosadili se.
61'
De Bruyne to měl k bráně ještě asi o dva metry dále než při vyrovnávací trefě, zkoušel podebraným pasem oslovit spoluhráče, ale míče se zmocnili hráči Chelsea.
60'
Další přímák pro Manchester City poté, co Barkley bodyčekoval rozběhnutého Jesuse.
59'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Olexandr Zinčenko.
57'
A obrat mohl být dokonán! Raheem Sterling obstřelil z bleskového brejku brankáře Chelsea, kterého zachránila tyč!
56'
Také Chelsea na chviličku vystrčila růžky z obranné ulity, před Rüdigerem sebral míč ze vzduchu Ederson.
55'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Gabriel Jesus.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází David Silva.
55'
Manchester City právě vstřelil branku!
Z 27 metrů nádherně zakroutil trestný kop do sítě svého bývalého klubu KEVIN DE BRUYNE. To byl úchvatný kousek belgického reprezentanta!
54'
Přímý kop po faulu na Mahríze, na kterého si opět zasedl Kanté.
53'
Nikdo z hráčů Manchesteru City na sebe nechtěl vzít odpovědnost v zakončení, ťukes se odhodlal přerušit až Benjamin Mendy, jenže z 20 metrů vysoko přestřelil.
51'
Fotbalisty Chelsea vůbec netrápí, že se na domácím hřišti téměř nedostanou k míči. V hlubokém bloku odolávají platonickému tlaku obhájce.
49'
Christensen stále sedí na trávníku, možná utrpěl lehčí otřes mozku.
47'
Mendy doslova sestřelil míčem zblízka do obličeje Christensena a k dánskému stoperovi spěchá z lavičky Chelsea lékař.
47'
Citizens hned po výkopu vzali opět opratě do rukou, ale jejich kombinace končí nepřesnou přihrávkou přímo na kopačky domácího Williana.
46'
Rychlý brejk amerického reprezentanta Christiana Pulišiće dostal Chelsea do vedení, když předtím jedinou vyloženou šanci hostů vykryl po trestném kopu a Fernandinhově hlavičce Arrizabalaga. Úroveň zápasu před prázdným hledištěm je zatím za očekáváním, uvidíme, co přinese druhý poločas. Pokud Manchester City nedá alespoň dva góly, mohou už za zhruba hodinku vypuknout oslavy titulu FC Liverpool.

Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 3:1, střely mimo 2:3, rohy 3:3, ofsajdy 2:0, fauly 6:2.
45+1'
45+1'
Po chvilce končí další pokus brankáře Chelsea vysunout francouzské tykadlo Giroudovým ofsajdem.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Kepa Arrizabalaga volil dlouhý výkop, na útočné polovině se však provinil Giroud.
43'
Na pravé křídlo dostal číhající Kyle Walker konečně přesnou křížnou přihrávku od Sterlinga, jenže míč mu odskakuje od nohy k domácím obráncům.
42'
Hosté házenkářsky obléhají domácí území, ale veškeré pokusy obejít jeden z článků obrany modrých končí nezdarem.
40'
Hosté otáčejí hru po nedotaženém průniku Marca Alonsa, ale také jejich akce ztroskotala před šestnáctkou.
38'
Citizens kopali „krátký roh“. De Bruyne přiťukl míč pod sebe Mahrízovi, jehož prudká rána prosvištěla kolem zadní tyče.
38'
Žlutou kartu dostává Marcos Alonso (Chelsea FC).
36'
Na počátku gólové akce byl paradoxně přímý kop hostů. Před vlastní bránou ho vyhlavičkoval Azpilicueta a zatímco si Mendy s Gündoğanem dávali přednost, vypíchl jim míč CHRISTIAN PULIŠIČ a své sólo přes půl hřiště zakončil chladnokrevně k tyči kolem bezmocného brankáře.
34'
Také po druhém rohu vznikl před bránou závar, nakonec Azpilicueta levačkou z rohu malého vápna minul zařízení.
33'
Po rohu musel Ederson vyrážet ještě Christensenovu prudkou hlavičku zblízka.
32'
Nudícímu se Edersonovi teď zařídili spoluhráči hodně ležérním bráněním konečně vzruch. Willian uvolnil do uličky Barkleyho, domácí nakopávali míč na bránu zleva, zprava a zase z původního místa, kde zakončoval z úhlu Pulišić. Brankář City se stačil přesunout a svyráží na roh.
30'
Sterling si ve vápně nezpracoval kolmici Bernarda Silvy a míč mu utíká za čáru.
29'
Mount našel nepřesnou přihrávkou jen protihráče Walkera a zezadu mohou založit postupný útok žluto-oranžoví.
28'
Stále ještě úřadující mistr Anglie se ovšem ubránil a zakopává míč až před Arrizabalagu.
27'
Ve volném prostoru na levém křídle se zjevil Marcos Alonso, odcentroval sice nepřesně, ale odražený míč si našel Ross Barkley a jeho tečovaná pumelice vynesla Chelsea roh.
25'
Přetažený centr odvrací hlavou do bezpečí domácí Christensen.
23'
Kanté podrazil svého někdejšího spoluhráče z mistrovského Leicesteru Rijáda Mahríze. Ještě před rozehráním ale rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení.
21'
Fotbalisté Manchesteru City rozvážně kombinují, nepůjčují domácím míč a vyčkávají na chybu.
19'
Rohu se Chelsea ubránila, u míče ovšem zůstávají obhájci titulu.
18'
První velká šance zápasu! Mahríz posadil přímý kop od postranní čáry na hlavu Fernandinha, prudký pokus brazilského stopera vyškrabuje zpod břevna Kepa Arrizabalaga.
17'
Po faulu na Gündoğana u levé postranní čáry rozehrávají Citizens.
16'
Domácí si přihrávají na vlastní polovině hřiště, Manchester City zatím marně presuje.
14'
Štěstí zkusil Mason Mount, ale z jeho pokusu nic nebylo, jen odkop od brány zatím nezaměstnaného Edersona.
13'
Proti Willianově zpětné přihrávce se skluzem projel po zadních partiích Ilkay Gündoğan a zařídil roh také pro domácí.
12'
Bochánek Bernarda Silvy jen pohladil rukavice brankáře Londýňanů.
12'
Olivier Giroud se stáhl vypomoci obraně a vypíchl míč Mendymu na druhý roh pro hosty.
9'
Sterling na sebe natáhl dva hráče v modrém a ťukl míč nalevo Mendymu, jemuž tentokrát střílený centr vyšel lépe a Kepa Arrizabalaga raději řeší ošemetnou situaci rozštěpem.
7'
Mendyho velmi nepovedený centr zleva přistál na prázdnou plochu za bránou Chelsea.
6'
De Bruyne připravil slušnou pozici Bernardu Silvovi, jenže tomu se míč při střele svezl po kopačce a ani nedoskákal k bráně.
5'
Citizens nijak nevyužili první roh utkání po zásahu Andrease Christensena.
4'
Vzápětí byl v ofsajdu přistižen domácí Giroud.
3'
Nakopávaný míč z vlastní půlky hostů skočil Azpilicuetovi ideálně na hlavu a tak ho mohl přiťuknout svému baskickému krajanovi v bráně Chelsea Arrizabalagovi.
2'
Manchester City rozjel úvodní akci, hru otočil doprava a zase na levé křídlo, ale nakonec směřuje nepřesná přihrávka do zámezí.
1'
Obě mužstva nastupují před prázdné tribuny na Stamford Road. Domácí budou hrát celí v modré, hosté ve žluto-červených dresech.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso – Barkley, Kanté, Mount – Willian, Giroud, Pulišić.
Náhradníci: Caballero – Zouma, James, Gilmour, Jorginho, Loftus-Cheek, Kovačić, Pedro, Abraham.

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Laporte, Mendy – Gündoğan, Rodri, De Bruyne – Mahríz, Sterling, B. Silva.
Náhradníci: Carson – Zinčenko, Otamendi, D. Silva, Jesus, Sané, Harwood-Bellis, Doyle, Palmer.

Rozhodčí: Attwell – Betts, Hatzidakis.
Manchester City (20-3-7, 76:31, 63 bodů, 2. místo)
Naděje obhájce titulu na mistrovský hattrick už je jen zcela nepatrná a v případě dnešní bodové ztráty na Chelsea už mohou fanoušci Liverpoolu v povolených rozestupech definitivně odšpuntovat šampaňské. Jasně nejlepší útok Premier League za uplynulý týden smetl Arsenal 3:0, poté Burnley dokonce 5:0, avšak delší dobu se bude muset obejít bez krále střelců Sergia Agüera, který si v pondělním utkání poranil křížové vazy v levém koleně.
Nejlepší střelci: 16 – Agüero, 12 – Sterling, 10 – Jesus, 9 – De Bruyne, Mahríz.
Chelsea Londýn (15-6-9, 53:40, 51 bodů, 4. místo)
Domácí si s odstupem kolem sebe drží čtvrtou příčku, po nucené přestávce se vrátili vítězstvím 2:1 na hřišti birminghamské Aston Villy. Obrat po prohraném poločase zařídily slepené góly Pulišiće a Girouda během dvou minut.
V tabulce domácích zápasů je letos Chelsea až osmá, venku nasbírala o tři body více než na Stamford Bridge.
Nejlepší střelci: 13 – Abraham, 6 – Mount, Pulišić, 5 – Willian.
Vzájemné zápasy
V paměti fanoušků je především výprask 6:0, který uštědřili Citizens svému soupeři na domácí půdě loni v únoru. Na toto vítězství navázali poměrem 2:1 i v letošní sezóně. Poslední měření sil v hlavním městě dopadlo 2:0 pro Chelsea, byla to jediná výhra Londýňanů z posledních pěti vzájemných duelů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.