Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Leeds - 10. dubna 2021   13:30

Manchester City
76' F. Torres (B. Silva)
1:2
(0:1)
Leeds
42' Dallas  (Bamford) • 90+1' Dallas  (Alioski)
Ederson – Cancelo, Stones, N. Aké (58. Gündoğan), B. Mendy (74. Foden) – B. Silva, Fernandinho (C), Zinčenko – F. Torres, Jesus, Sterling.
Marriner – Ledger, West
Etihad Stadium, Manchester
Leeds
Meslier – Ayling, D. Llorente, Cooper (C), Alioski – Phillips – Raphinha (90+6. Shackleton), Dallas, T. Roberts (63. Koch), Costa – Bamford (45+3. Struijk).

Manchester City samozřejmě zůstává první, při náskoku čtrnácti bodů má o dva odehrané zápasy než druhý Manchester United více, Leeds se dnešní výhrou posunul na deváté místo, také v tomto případě však má desátá Aston Villa před sebou ještě o dva zápasy více a na Leeds ztrácí bod.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 22:0. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:15.
Hotový zázrak se zrodil na Etihad Stadium, kde Leeds ze dvou střel za celý zápas dokázal dvakrát skórovat a porazit suverénního lídra Premier League 2:1. Obě hostující trefy zaznamenal Stuart Dallas.

Leeds hrál celý druhý poločas při vedení 1:0 v deseti po vyloučení kapitána Coopera, semkl se ve vlastním pokutovém území a dlouho odolával náporu soupeře, vyrovnat dokázal Ferrán Torres. Nápor Citizens pak sílil, Leeds se ale začal dostávat do protiútoků a ten klíčový využil Stuart Dallas ke své druhé trefě.
90+6'
90+6'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Jamie Shackleton.
90+6'
Momentálně se nehraje, ošetřován je Raphinha a hosté budou ještě jednou střídat.
90+5'
Cancelova střílená přihrávka doputovala k Ilanu Meslierovi, ten ušetří další cenné desítky sekund.
90+3'
Raphinha byl při dalším rychlém brejku podražen Fernandinhem, ten svého krajana smetl k zemi a dostává žlutou kartu.
90+1'
Leeds právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný šok na Etihad Stadium! STUART DALLAS se dostal do úniku, John Stones mu nedokázal zamezit v zakončení a Dallas využil druhou hostující střelu v zápase ke své druhé dnešní trefě!
90+1'
Rozhodčí Marriner oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Gündoganův centr našel Fernandinha, jeho slabá hlavička míří přímo k Meslierovi.
90'
Gabriel Jesus se pokusil vystřelit z dvaceti metrů, do střely mu ale vpadl Diego Llorente.
88'
Bernardo Silva potáhl míč po pravém křídle, zasekl si jej na levačku, pak střílel za vzdálenější tyč hostující branky.
87'
Joao Cancelo se na pravém křídle vyhnul Alioskimu, pak ale centroval mimo dosah svých spoluhráčů.
86'
Mimořádná šance pro Leeds! Po zaváhání Citizens ve středu hřiště Raphinha běžel sám na Edersona, ten však nepustil Raphinhu do střeleckého zakončení!
84'
Fodenův centr je odražen do zámezí, právě mladý domácí fotbalista se rychle ujal vhazování.
83'
Bernardo Silva podrazil Phillipse a dostává žlutou kartu.
83'
Leeds se dostal s míčem na útočnou polovinu, čehož po hostující ztrátě míče chtěl využít Sterling, při své individuální akci ale byl zastaven před pokutovým územím.
82'
Po nakrátko rozehraném rohu se domácím nepovedlo dostat do pokutového území, stále však zůstávají natlačeni v jeho blízkosti.
81'
Cancelův centr Alioski srazil na rohový kop, nápor Citizens bude pokračovat.
80'
Po kvalitním centru Alioskiho se k hlavičce tlačil Struijk, do zakončení se ale nedostal.
80'
Joao Cancelo fauloval Héldera Costu, Leeds se vůbec poprvé v druhém poločase bude moci nastěhovat k Edersonově brance.
79'
Další střela Johna Stonese míří vysoko nad hostující branku.
78'
Fernandinhova přízemní střela z dálky proletěla kolem hostující branky.
77'
Tlak domácích nadále pokračuje, Citizens jsou zase nastěhováni u pokutového území Leedsu.
76'
Manchester City právě vstřelil branku!
Přeci jen se to domácím povedlo vykombinovat ke střeleckému úspěchu! Po rychlé akci Bernardo Silva na ofsajdové hraně v pokutovém území přistrčil míč FERRÁNU TORRESOVI, ten prostřelil brankáře Mesliera!
75'
Foden se pokusil o příliš naivní kličku proti Aylingovi, tam nebyl prostor uspět.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Phil Foden.
74'
Benjamin Mendy si na levém křídle pohrál s Aylingem, pak však velmi nepřesně centroval až za hostující branku.
73'
Fernandinho si několikrát vyměnil míč s Joaem Cancelem, ten z osmnácti metrů střílí do připraveného Mesliera.
72'
Po rohu se domácí do zakončení nedostali a chvíli se zdálo, že by Alioski mohl zamířit do protiútoku, byl však ve své snaze příliš osamocen.
71'
Fernandinho vystřelil z pořádné dálky, jeho pokus však mířil přímo doprostřed a Meslier tak vytáhl míč na rohový kop.
71'
Také další centr Zinčenka nedoletěl k adresátu Gündoganovi, Leeds nadále brání skvěle.
69'
Neujal se ani další centr Zinčenka, míč se ale zase odrazil na kopačky domácích hráčů.
69'
John Stones už zase hraje až u pokutového území Leedsu, to je mohutný nápor domácích.
68'
Po nakrátko rozehraném rohu si hostující defenziva poradila s centrem Zinčenka.
68'
Cancelův centr Meslier vyrazil do strany, Raphinha pak odehrál míč na rohový kop.
67'
Po standardní situaci Ilkay Gündogan napálil odražený míč nad břevno hostující branky.
66'
Ferrán Torres byl při zaseknutí míče na křídle podražen Alioskim, ten si prohlíží žlutou kartu.
64'
Devatenáctou střelou domácích je zablokovaný pokus Fernandinha ze střední vzdálenosti. Brazilský kapitán po stažení Akého působí se Stonesem ve středu obrany, oba však mají velké ofenzivní choutky.
64'
Na střely už to aktuálně je 18:1, na bránu však jen 3:1.
63'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Tyler Roberts, přichází Robin Koch.
63'
Benjaminu Mendymu je pískán nedovolený zákrok u postranní čáry, Leeds bude rozehrávat na vlastní polovině.
61'
Po rohovém kopu končí útočná snaha hráčů z Manchesteru nepřesnou střelou z úhlu.
61'
Po sražené střele z dálky se k míči neprotlačil Gündogan, následná tečovaná střela Bernarda Silvy proletěla kolem hostující branky.
60'
John Stones tentokrát vystřelil sám zpoza pokutového území, Meslier míč s jistotou zachytil.
58'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Ilkay Gündoğan.
58'
Útočná akce Raheema Sterlinga končí zdviženým praporkem pomezního rozhodčího Westa, anglický útočník byl v ofsajdu.
57'
U lavičky Manchesteru City je pořádně živo, do hry půjde Ilkay Gündogan a možná brzy také Kevin De Bruyne.
56'
Ilan Meslier si poradil také s centrem Ferrána Torrese.
56'
Nathan Aké byl sražen Stuartem Dallasem, následovat bude další standardní situace pro Manchester City.
54'
Po Torresově přízemním pasu před branku se do zakončení tlačil Sterling, v těžké pozici však svoji střelu v pádu nedokázal nasměrovat na branku.
53'
Další výpad Johna Stonese, ten připravil palebnou pozici pro Zinčenka, Ukrajincovu střelu Meslier nadvakrát ddokázal zkrotit, navíc byl zřejmě bolestivě zasažen Raheemem Sterlingem.
53'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu Mendy centroval přímo do náruče Mesliera.
52'
Po Mendyho přihrávce si Gabriel Jesus zasekl míč na levé straně pokutového území, pak je jeho přihrávka před branku sražena na roh.
52'
Zinčenkův centr od rohového praporku stáhl do svých rukavic Ilan Meslier.
51'
Zinčenkův kvalitní centr hledal u vzdálenější tyče Torrese, toho pokryl Alioski a následovat bude rohový kop.
50'
Leedsu se po zisku míče povedlo přenést hru na útočnou polovinu, kde Raphinha dostal přihrávku za domácí obranu, Ederson však včas vyběhl ze své branky a byl u míče dříve než jeho krajan v dresu Leedsu.
48'
Olexandr Zinčenko z výhodné pozice trefil pouze hostující zeď.
47'
John Stones byl faulován při útočném výletu po ose hřiště, to bude velmi nebezpečný volný kop pro Citizens v blízkosti pokutového území.
46'
O přestávce k dalším změnám nedošlo, tou dosud jedinou tak zůstává nahrazení Patricka Bamforda Pascalem Struijkem, jenž musel zalepit díru ve středu obrany po vyloučení Liama Coopera.
46'
První poločas skončil na střely 11:1 pro Manchester City, na bránu je to však 1:1 a na gólové zásahy dokonce 0:1, neboť Leedsu v 42. minutě vyšla rychlá přímočará souhra, po akci Héldera Costy s Patrickem Bamfordem se pošesté v sezóně trefil Stuart Dallas.

Leeds ale bude dohrávat zápas bez vyloučeného kapitána Coopera, jenž krátce po gólu nešetrně zasáhl Gabriela Jesuse a rozhodčí Marriner jej po zhlédnutí videozáznamu vyloučil.
45+5'
45+5'
Rozeběhla se pátá minuta nastaveného času, s centrem Bernarda Silvy si hostující defenziva poradila.
45+3'
Už se může hrát a po Zinčenkově standardní situace Meslier nejistě vyběhl, Stones se dostal k hlavičce, branku ale míjí!
45+3'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Pascal Struijk.
45+3'
U střídačky Leedsu se ke vstupu do hry připravuje Pascal Struijk.
45+2'
Nastavovat by se měly tři minuty, dvě z nich už jsou ale takřka minulostí a nadále se nehraje.
45+1'
Hlavní rozhodčí ruší žlutou kartu a uděluje Liamu Cooperovi červenou!
45'
André Marriner se ještě běží podívat k monitoru, tady červená karta skutečně visí ve vzduchu.
44'
Liam Cooper dostává žlutou kartu za velmi ostrý zákrok na Gabriela Jesuse, to mohla být i červená!
42'
Leeds se ze své první střely v zápase ujímá vedení! Joao Cancelo nezvládl souboj s Hélderem Costou, Patrick Bamford pak připravil palebnou pozici pro STUARTA DALLASE, jenž svoji ránu otřel o Akého i tyč domácí branky a dopravil jej do sítě!
40'
Bernardo Silva vybojoval míč ve středu hřiště, Gabriel Jesus pak potáhl balón k pokutovému území, místo přihrávky na číhající Sterlina s Torresem však volil individuální zakončení a Brazilcova střela byla zablokována.
39'
Fernandinho se parádně uvolnil v pokutovém území kolem několika protihráčů, pak připravil obrovskou šanci pro Sterlinga, ten trestuhodně míjí branku!
38'
Zinčenko přihrál doleva Sterlingovi, ten pak nasměroval míč prudce po zemi k brankáři Meslierovi.
36'
Z velké dálky se opřel do míče Raheem Sterling, mířil však velmi nepřesně.
35'
Po Mendyho ztrátě míče Aké fauloval Bamforda a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
34'
Zinčenkův centr je prodloužen za hostující branku, následovat bude odkop od branky.
33'
Po faulu Robertse na Akého budou Citizens zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
31'
Fernandinhovu střílenou přihrávku vykopl Meslier, hostům se pak povedlo dostat míč z nebezpečného území.
30'
Leeds pak mohl zahrávat ještě jeden roh, znovu se ale hosté nedostali do zakončení.
29'
Nepovedený přízemní centr od praporku k bližší tyči nepřinesl žádné ohrožení domácí branky.
29'
Raphinhův centr Aké odvrátil na druhý rohový kop Leedsu.
28'
Zinčenkův střílený centr odvrátil Llorente, Leeds může vyrazit dopředu.
27'
Raheem Sterling po individuální akci v pokutovém území Leedsu reklamoval zásah rukou Luka Aylinga, pokračuje se však dále.
26'
Bernardo Silva si nabíhal za hostující obranu s úmyslem dostat průnikovou přihrávku od Gabriela Jesuse, ta neprošla přes pozorně bránícího Liama Coopera.
26'
Na střelecké pokusy je to 5:0, na bránu 1:0, Leeds už ale zahrozil z několika výpadů, jen je nedokázal dotáhnout do koncovky.
25'
Hélder Costa se po zisku míče pokusil o rychlý přechod do útoku, ten však zazdil nepřesnou přihrávkou, pak fauloval Fernandinha.
24'
Domácí jsou rozestaveni po útočné polovině a hledají cestu před branku Leedsu.
22'
Dalšímu rohu už se Leeds ubránil mnohem bezpečněji.
21'
Po rohu míč propadl k Torresovi, jeho střela v obrovské šanci je zablokována, podobně pak dopadl i Gabriel Jesus!
21'
Po Fernandinhově nákopu do pokutového území Raheem Sterling v souboji s Llorentem vybojoval druhý roh pro City.
19'
Raheem Sterling pronikl do pokutového území Leedsu, pak střílel do připraveného brankáře Mesliera.
18'
Zdravotní potíže trápí Raphinhu po střetu se Sterlingem, hostující fotbalista musí být ošetřen.
17'
Při Cancelově centru byl Ferrán Torres pokryt hostujícími zadáky, následná střela z dálky postrádala přesnost.
16'
Hostům se teď povedlo dostat míč k pokutovému území, kde se najednou objevili Raphinha s Bamfordem proti jedinému obránci, Brazilec ale přihrával svému spoluhráči na paty.
15'
Raphinha dostal dlouhý pas do volného prostoru na pravém křídle, nezvládl však první dotyk s míčem, který mu odskočil daleko od těla, navíc byl v ofsajdu.
14'
Rohovému kopu soupeře se Leeds ubránil, Hélder Costa pak rychle přenesl hru na polovinu Manchesteru City.
13'
Po zásahu Llorenteho bude rohový kop zahrávat také Manchester City.
12'
Diego Llorente ve středu hřiště povalil k zemi Gabriela Jesuse, domácí už rozehráli volný kop.
12'
Aylingův centr plachtil směrem na branku a stal se pohodovou kořistí pro Edersona.
11'
Podobné chyby se ale dopustil John Stones, i on přihrával Akému rovnou do zámezí.
11'
Hostující kapitán Cooper špatně přihrál Alioskimu, nasměroval míč rovnou do zámezí a domácí získávají míč v hloubi útočné poloviny.
9'
Z rohu se hosté neprosadili, Citizens se pak nepovedlo založit rychlý protiútok.
8'
Aylingův centr je sražen za domácí branku, následovat bude první rohový kop Leedsu.
6'
Ferrán Torres se uvolnil u hranice pokutového území, pak nepovedeně střílel, míč dorazil ke Gabrielu Jesusovi, jenž zcela osamocen před Meslierem branku netrefil, především však byl ve výrazném ofsajdu.
5'
Stuart Dallas nepřesně přihrával Costovi, toho pokryl jeho portugalský krajan Joao Cancelo.
4'
Ayling nákopem po pravém křídle vysunul do zcela volného prostoru Raphinhu, tomu vůbec nevyšel pas před branku, který mířil zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.
2'
John Stones se vydal na útočný výlet, předal míč Fernandinhovi, jeho přihrávka do pokutového území je sražena hostujícími zadáky.
1'
Manchester City se ujal úvodního výkopu v tradičních světle modrých dresech, Leeds oblékl tmavě červenou sadu.
1'
Zápasu předchází dvě minuty ticha jako uctění památky prince Phillipa.
Domácí trenér Guardiola udělal v základní sestavě sedm změn oproti prvnímu čtvrtfinále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund.
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, N. Aké, B. Mendy – B. Silva, Fernandinho (C), Zinčenko – F. Torres, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – De Bruyne, Rúben Dias, Foden, García, Gündoğan, Rodri, Mahríz, Walker.

Leeds United: Meslier – Ayling, D. Llorente, Cooper (C), Alioski – Phillips – Raphinha, Dallas, T. Roberts, Costa – Bamford.
Náhradníci: Casilla – G. Berardi, Gelhardt, P. Hernández, Klich, Poveda, Koch, Struijk, Shackleton.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, West.
Leeds United

Leeds se po šestnácti letech vrátil do Premier League, kde se pod vedením zkušeného argentinského trenéra Marcela Bielsy prezentuje velmi atraktivním fotbalem, však také v jeho zápasech padá nejvíce branek.

Aktuálně má Leeds i slušnou formu, v posledních třech zápasech získal sedm bodů za remízu 0:0 s Chelsea a výhry nad týmy ze sestupového pásma, zvítězil 2:1 na Fulhamu a stejným výsledkem doma nad posledním Sheffieldem United. Na trávnících soupeřů Leeds ještě ani jednou neremizoval, z patnácti zápasů tam má bilanci 7-0-8.

Bielsa se musí obejít bez Adama Forshawa, ten je dlouhodobě mimo hru kvůli problémům s kyčlí a nastoupit nemůže ani kmenový fotbalista domácích Jack Harrison. Ten je v Leedsu na hostování už třetí sezónu a dohoda mezi kluby mu neumožňuje nastoupit.

Manchester City má v čele Premier League náskok čtrnácti bodů na svého městského rivala Manchester United, který má sice zápas k dobru, přesto Citizens jasně kráčí za ziskem mistrovského titulu a definitiva už je jen otázkou týdnů.

Ještě o Vánocích přitom byl tým Pepa Guardioly na osmém místě, nyní však je čím dál větším favoritem i celé Ligy mistrů. Po osmnácti výhrách z devatenácti ligových zápasů v řadě se ale náskok v čele neustále navyšuje.

Do čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City vstoupil v úterý výhrou 2:1 nad Dortmundem, už ve středu se ve Vestfálsku hraje odveta a dá se tak čekat, že největší opory v čele s Kevin De Bruynem bude Guardiola šetřit na tento důležitý zápas. Jinak má španělský mág na lavičce k dispozici zcela kompletní tým.
Hezké sobotní odpoledne, dnešní program 31. kola Premier League startuje na Etihad Stadium, kde se v souboji Manchesteru City s Leedsem dá čekat velmi atraktivní fotbalová podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.