Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : West Ham - 15. prosince 2021   21:00

Arsenal
48' Martinelli (A. Lacazette) • 87' Smith-Rowe (Saka)
2:0
(0:0)
Arsenal
Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney – Saka, Partey, Xhaka, Martinelli (82. Nketiah) – Ödegaard (66. Smith-Rowe) – A. Lacazette (C) (88. N. Tavares).
Taylor – Beswick, Nunn
Emirates Stadium, Londýn
West Ham
Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop, Masuaku – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini (76. Benrahma), Fornals (85. Ashby) – Antonio.
Aréola – Alese, Ashby, Benrahma, Král, Noble, Vlašić, Jarmolenko.

Arsenal v důležitém zápase o čtvrté místo poráží West Ham 2:0 po brankách Martinelliho a Emila Smithe-Rowa a v tabulce se dostává před svého soupeře na čtvrté místo. V hostujícím týmu nedohrál zápas Vladimír Coufal, po jehož vyloučení se navíc kopala penalta, tu však neproměnil Alexandre Lacazette.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
90+5'
90+3'
Arsenal hraje s míčem ve středu hřiště, domácí v poklidu kontrolují závěr zápasu.
90+1'
Rozhodčí Taylor oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Said Benrahma střílel jen do zdi.
89'
Tomáš Souček byl faulován Parteyem a následovat bude nebezpečný volný kop ve prospěch West Hamu.
88'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Nuno Tavares.
87'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenalu po zisku míče na vlastní polovině vyšel rychlý brejk a zdá se být rozhodnuto! Bukayo Saka posunul míč k EMILU SMITHU-ROWEOVI, jenž se trefil po zemi k bližší tyči a zvyšuje na 2:0!
85'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Harrison Ashby.
84'
Bowenův centr doletěl do náruče Aarona Ramsdala, ten míč jednoduše zachytil.
82'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Edward Nketiah.
80'
Z následného rohu už domácí nezahrozili.
79'
Gabriel Martinelli z levého křídla připravil výbornou pozici pro Bukaya Saku, jeho rána je v poslední chvíli sražena na roh!
78'
Nepovedená souhra Saky s Lacazettem, druhý jmenovaný byl odblokován Dawsonem, pak se k míči dostal Fabiański.
76'
Po hostujícím rohu se do ekvilibristického zakončení dostal Gabriel, v těžké pozici ale branku minul.
76'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Saïd Benrahma.
74'
Tierneyho centr Masuaku odkopl za branku, následovat bude rohový kop Arsenalu!
72'
Hammers drží míč na útočné polovině, zatím jsou ale daleko od pokutového území soupeře.
72'
Aaron Ramsdale dostává žlutou kartu za zdržování hry.
69'
Alexander Lacazette střílel k pravé tyči, Fabiański ale jeho střelu dokázal vyrazit!
68'
Předchozí situace je ještě prověřována u videa.
67'
Vladimír Coufal je navíc vyloučen po druhé žluté kartě!
67'
Vladimír Coufal v pokutovém území ve skluzu zahrál nejdříve balón, pak podrazil Alexandra Lacazetta a rozhodčí Taylor odpískal penaltu pro Arsenal!
67'
Penalta pro Arsenal!
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Emile Smith-Rowe.
64'
Jarrod Bowen se dostal do zakončení po centru z pravé strany, v těžké pozici ale mířil mimo branku.
62'
Masuakův centr byl sražen do zámezí, právě hostující levý bek se ujme vhazování.
60'
West Ham hraje na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území Arsenalu.
58'
Gabriel Martinelli dostává žlutou kartu za znemožnění rychlé rozehrávky brankáři Fabiańskimu.
58'
Střelu Martina Odegaarda ke vzdálenější tyči pokryl Lukasz Fabiański.
57'
Alexandre Lacazette byl faulován Dawsonem těsně před pokutovým územím West Hamu a následovat bude velmi nebezpečná pozice pro Arsenal.
56'
Antonio se vrhal pod nohy Ramsdala, tomu se ale povedlo včas odkopnout míč do bezpečí.
54'
Rohový kop Hammers pak Rice prodloužil ke vzdálenější tyči, kde už se hosté neprosadili.
53'
Jarrod Bowen se v pokutovém území Arsenalu dostal do střelecké pozice, jeho ránu ještě tečoval Gabriel a Aaron Ramsdale se pak vytáhl skvělým zákrokem!
51'
Do další šance se dostal Xhaka, do jeho střely se ale stačil vložit Craig Dawson.
50'
I po vedoucí brance stále má Arsenal navrch ze hry, domácí drží míč ve středu hřiště.
48'
Arsenalu se povedla výborná kombinace, v jejím závěru si na Lacazettovu kolmici naběhl GABRIEL MARTINELLI a přízemní střelou k tyči překonal brankáře Fabiańskiho!
47'
Bukayo Saka si našel střeleckou pozici za pokutovým územím, vysoko ale přestřelil hostující branku.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas dlouho nabízel nezáživnou podívanou, až v samotném závěru domácí výrazně zabrali a vypracovali si šance, které ale i díky výborným zákrokům Lukasze Fabiańskiho nedokázali proměnit a do šaten se tak jde za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Taylor k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Další super šance Arsenalu! Lukasz Fabiański si nejdříve poradil se střelou Lacazetta zpoza pokutového území, pak u odraženého míče byl nejdříve Martinelli, tísněn Dawsonem ale nedokázal trefit branku!
44'
Tomijasu hledal v pokutovém území Martinelliho, jeho střela byla zablokována.
44'
Gunners jsou v posledních minutách výrazně aktivnější, znovu kombinují na útočné polovině.
41'
Arsenal pak zahrával ještě rohový kop, z něj se prosadit nedokázal.
40'
První velká šance zápasu! Martin Odegaard se uvolnil v pokutovém území, jeho střela byla sražena, pak se do balónu parádně opřel Tierney a jeho ránu do šibenice dokázal brankář Fabiański parádním zákrokem zneškodnit!
39'
Po odrazu míče ve středu hřiště vhazuje Arsenal, ujme se toho Tomijasu.
37'
Arthur Masuaku zakončoval z úhlu, rána mu ale nesedla dobře a zamířila výrazně mimo branku.
35'
Po standardní situaci se míč odrazil k Pablu Fornalsovi, ten si míč jedním dotykem zpracoval, druhým jej poslal těsně za vzdálenější tyč domácí branky!
33'
Jarrod Bowen si vynutil faul na pravém křídle, hosté budou zahrávat standardní situaci.
32'
I nadále se bojuje zejména ve středu hřiště, oběma týmům se nedaří založit kloudnou útočnou akci a dopouštějí se řady nepřesností.
30'
I od videa přišlo potvrzení, že o žádný faul Craiga Dawsona nešlo, znovu se hraje ve středu hřiště.
28'
První dramatičtější situace v pokutovém území West Hamu, střely Martinelliho i Lacazetta ale byly zablokovány. Lacazette pak zůstal ležet na trávníku po střetu s Dawsonem, rozhodčí Taylor znovu zůstává v klidu.
26'
Ve hře už se může znovu pokračovat, Arsenal je v držení míče ve středu hřiště.
25'
Nepříjemná srážka Thomase Parteyho s Arthurem Masuakem, po niž zůstali na trávníku oba aktéři.
24'
Thomas byl u pokutového území West Hamu v těsném souboji obrán o míč Fornalsem, pokračuje se ve hře.
22'
Martin Odegaard ve středu hřiště obral o míč Tomáše Součka, pak ale domácí znovu hrají velmi pomalu a dopředu se moc neženou.
20'
Partey byl ve středovém kruhu nepříjemně faulován Antoniem, míč zůstává držení domácích.
18'
Při premiérovém rohu West Hamu centroval Bowen a Ramsdale tísněn Antoniem neměl jednoduchou pozici, dokázal ale míč vyboxovat do bezpečí.
17'
Stále se pokračuje v podobném trendu, kromě několika standardních situací se hraje převážně ve středu hřiště.
16'
Bukayo Saka byl ve středu pole faulován Masuakem, Arsenal rozehrává z místa přestupku.
14'
První rohový kop Arsenalu zahrával Martinelli, hosté ale odvrátili míč do středu hřiště.
12'
Na Odegaardův centr nedosáhl naskakující Tomijasu, v pokračování akce pak Martinelli fauloval Bowena a bude se kopat od hostující branky.
11'
Vladimír Coufal byl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
11'
Vladimír Coufal zasáhl rukou do brady Kierana Tierneyho, Arsenal bude zahrávat další standardní situaci, tentokrát z křídla, navíc se strhla hromadná strkanice.
10'
Granit Xhaka střílel jen do zdi, míč se pak odrazil za postranní čáru.
9'
Po faulu na Lacazetta bude moci zahrozit Arsenal, ten bude zahrávat volný kop z nějakých pětadvaceti metrů.
7'
Po rozehrávce nakrátko Lanzini u hranice pokutového území připravil velmi zajímavou příležitost pro Dawsona, tomu však střela vůbec nesedla a zamířila až někam k rohovému praporku.
6'
Lanzini pronikl podél postranní čáry a po faulu Thomase Parteyho budou hosté zahrávat standardní situaci.
4'
West Hamu se povedlo vybojovat vhazování na útočné polovině, brzy se ale vrátili na tu svojí.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají výhradně ve středu hřiště, oba celky v úvodu nechtějí udělat chybu.
1'
Rozehráno! Arsenal oblékl tradiční červeno-bílé dresy, West Ham hraje v černé sadě.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney – Saka, Partey, Xhaka, Martinelli – Ödegaard – A. Lacazette (C).
Náhradníci: Okonkwo – Alnaní, Lokonga, Maitland-Niles, Nketiah, Pépé, Smith-Rowe, N. Tavares, Holding.
Trenér: Mikel Arteta

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop, Masuaku – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini, Fornals – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Alese, Ashby, Benrahma, Král, Noble, Vlašić, Jarmolenko.
Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Pierre-Emerick Aubameyang je sice nejlepším střelcem Arsenalu v sezóně, ale dnes do zápasu nenastoupí. Gabonský reprezentant minulý týden odcestoval do Francie a vrátil se o den později, než bylo dohodnuto. Vyřazen z týmu byl už pro utkání se Southamptonem a chybět bude i ve středečním derby. Vedení jej navíc zbavilo kapitánské pásky, její nový držitel zatím není znám.
West Ham United

Vzestup Kladivářů pokračuje. Aktuálně okupují čtvrtou pozici a zahrát si příští rok v milionářské Lize mistrů je snovým, ale určitě reálným cílem. Moyesova družina v posledních třech ligových utkáních neprohrála, nicméně pouze jednou vyhrála, doma porazila v parádním zápase 3:2 Chelsea. O víkendu remizovala 0:0 s Brightonem. V týdnu pak West Ham odehrál poslední skupinové střetnutí v Evropské lize, navzdory prohře 0:1 s Dinamem Záhřeb postoupil z prvního místa. Střelecké produktivitě celku vévodí sedmigólový Michal Antonio.
Arsenal FC

Po mizerném úvodu sezóny, kdy byl Arsenal v jednu chvíli dokonce v sestupovém pásmu, se The Gunners zvedli a ukazují, že stále patří do TOP 6. Momentálně jsou právě na šesté příčce, přičemž na čtvrtý West Ham, který momentálně drží poslední místo zajišťující místenku do Ligy mistrů, ztrácí dva body. Svěřenci kouče Artety v posledních čtyřech utkáních dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, naposledy o víkendu na domácím stadiónu porazili 3:0 Southampton. Nejlepším střelcem týmu je Pierre-Emerick Aubameyang se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování 17. kola anglické Premier League, u londýnského derby mezi Arsenalem a West Hamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.