Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Leicester - 10. února 2022   20:45

Liverpool
34' Diogo Jota  • 87' Diogo Jota (Matip)
2:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones (60. Elliott) – Diogo Jota, Firmino (60. M. Salah), L. Díaz (90. Minamino).
Kavanagh – Cook, Robathan
Anfield Road, Liverpool
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Amartey, Ndidi, Thomas – Dewsbury-Hall, Soumaré (60. Tielemans) – Lookman (79. H. Barnes), Maddison, Albrighton – Daka (60. Iheanacho).

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:7.
Zatímco v prvním poločase jsme viděli relativně vyrovnaný zápas s minimem šancí, tak po změně stran a zejména příchodu Mohameda Salaha už to byla velká jízda Liverpoolu, výhra domácích 2:0 je pro soupeře nakonec možná ještě přijatelná.
90+3'
90+3'
Leicester zahrával ještě jeden rohový kop, po nakrátko rozehrané standardní situaci pak Alisson vyrazil Maddisonův centr do bezpečného prostoru a vzápětí rozhodčí Kavanagh ukončil utkání!
90+3'
Mohamed Salah se dostal k ještě jedné pohotové střele, tu však namířil přímo do náruče Kaspera Schmeichela.
90+2'
V další útočné akci Liverpoolu se neprosadil Mohamed Salah, navíc mu je máváno postavení mimo hru.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení zahrával rohový kop Maddison, hosté se ale do zakončení znovu nedostali. Branku netrefili už od sedmé minuty zápasu.
90'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Takumi Minamino.
89'
Jürgen Klopp chystá poslední střídání zápasu, na závěrečné minuty se na trávník podívá i Takumi Minamino.
87'
Liverpool právě vstřelil branku!
Obrovské selhání Leicesteru přináší zaslouženou druhou trefu domácích! Harvey Barnes a po něm i Marc Albrighton přišli o míč v blízkosti pokutového území, což dokázal přesnou ránou k tyči potrestat DIOGO JOTA! Kasper Schmeichel si na jeho střelu sáhl, vyrazit mimo branku už ji ale nedokázal.
86'
Sedmý roh Liverpoolu zahrával Robertson, na jeho centr si naskočil van Dijk, v těžké pozici ale míč jen prodloužil ke vzdálenějšímu rohovému praporku.
85'
Hostující přechod středu hřiště končí jen ofsajdem Maddisona. Tomu se nelíbilo rozhodnutí sudích, to však bylo správné.
84'
Liverpool vybojoval další rohový kop, centr Andyho Robertsona ale odhlavičkoval James Justin.
82'
A další velká šance domácích! Salah v pokutovém území přihrál Luisi Díazovi, ten propasíroval míč přes Kaspera Schmeichela, balón se ale nedokutálel až za brankovou čáru a hosté jej stačili odkopnout!
81'
Po dlouhé době se hosté dostali ke střeleckému zakončení, střela Iheanacha z levé strany pokutového území ale byla velmi nepřesná.
80'
Další útočnou akci Liverpoolu zakončil Trent Alexander-Arnold střelou zpoza pokutového území vysoko nad branku.
79'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Harvey Barnes.
78'
Mohamed Salah si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, pak parádní ránu nasměroval do vzdálenější spojnice tyče a břevna, pak ještě velmi nebezpečně pálil Luis Díaz, jeho projektil ale Kasper Schmeichel dokázal vyrazit!
77'
Liverpool už je zase rozestaven na útočné polovině a dobývá defenzivu Leicesteru, ten se nadále převážně brání.
75'
Po obrovské chybě Leicesteru unikal Mohamed Salah na Kaspera Schmeichela, dánského brankáře ale překonat nedokázal! Salah velmi nepříjemně atakován Amarteym.
74'
Z rychle rozehraného rohu už Liverpool soupeřovu branku nijak neohrozil.
74'
Mohamed Salah se parádně uvolnil na pravé straně pokutového území, pak už ale z takřka nulového úhlu nedokázal překonat Schmeichela.
73'
Jotovu přihrávku Luis Díaz pouštěl za sebe, tam ale nenabíhal nikdo v červeném.
71'
V posledních pěti minutách má Leicester dvoutřetinové držení míče, zatím to ale hostům nevede vůbec k ničemu.
69'
Další rychlý kontr domácích zakončil nepřesnou střelou Luis Díaz.
68'
Leicester ve venkovních zápasech už přes rok neudržel čisté konto, tato série se dnes s jistotou prodlouží, naopak nejasná je série se vstřelenou brankou na hřištích soupeře, Leicester ji vstřelil v každém dosavadním venkovním zápase.
67'
Po Albrightonově ztrátě se Salah snažil vysunout do protiútoku Jotu, tomu se ale nepovedlo proniknout kolem Amarteyho.
66'
Rozhodčí Kavanagh přišel k lavičce Liverpoolu uklidnit rozčíleného Jürgena Kloppa.
66'
Na střely je to 11:4, na bránu 5:1, přičemž do prostoru tří tyčí ve druhém poločase ještě nešla žádná střela.
65'
Robertson se na levém křídle neprosadil v souboji s Albrightonem, ten vybojoval odkop od branky.
64'
Teď to nepřesnou rozehrávkou potvrdil i Matip, Leicesteru se pak nepovedlo rozjet brejk do otevřenější obrany.
64'
Série nepřesností na obou stranách, ve druhém poločase sledujeme zatím podprůměrný fotbal na úroveň Premier League.
62'
Leicester vybojoval rohový kop, Maddisonův centr ale vyrazil Alisson a domácí rychle dopravili míč až ke Kasperu Schmeichelovi.
60'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Kelechi Iheanacho.
60'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Youri Tielemans.
60'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Mohamed Salah.
60'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Harvey Elliott.
59'
Do hry už se chystá Mohamed Salah, spolu s ním by měl přijít i talentovaný mladík Harvey Elliott, na opačné straně Tielemans s Iheanachem.
59'
Po rohu a van Dijkově hlavičce se do zakončení tlačil Diogo Jota, branku ale v tísni vysoko přestřelil.
58'
Luis Díaz se pokusil vystřelit z dobrých třiceti metrů, Amartey srazil jeho střelu výrazně vedle branky.
57'
Patson Daka si na Lookmanovu přihrávku naběhl do ofsajdu.
56'
Andy Robertson pronikl po levém křídle, pak na jeho střílenou přihrávku nedosáhl Roberto Firmino, následně Thiago vletěl do Ndidiho a je mu pískán nedovolený zákrok.
55'
V úvodu druhého poločasu má Liverpool takřka až osmdesátiprocentní držení míče.
54'
Roberto Firmino se neúspěšně snažil uvolnit na pravé straně pokutového území, hosté odkopli míč do středu hřiště.
52'
Další nepovedený střelecký pokus Jamese Maddisona, branku výrazně netrefil.
51'
Maddison trefil jen domácí zeď.
51'
Následný volný kop by mohl být velmi nebezpečný, James Maddison má míč takřka na ose hřiště.
50'
Teď se vracel dozadu také Roberto Firmino, ten skluzem zezadu poslal k zemi Kiernana Dewsburyho-Halla a dostává žlutou kartu.
50'
Matip se z pozice stopera vydal na průnik podél pravé postranní čáry, pomohl si ale faulem proti Patsonu Dakovi, jenž se s kamerunským obráncem soupeře poctivě vrátil.
49'
Z dosud posledního rohu Liverpool skóroval, teď se centr Trenta Alexandera-Arnolda se neujal.
48'
Teď to individuálně zkusil Diogo Jota, průnik po levé straně pokutového území zakončil střelou, která zřejmě mířila za vzdálenější tyč, Kasper Schmeichel ji raději pohlídal zákrokem a vyrazil na rohový kop.
48'
Úvod druhého poločasu je zatím velmi opatrný, častěji je v držení míče Liverpool, zatím se ale domácím moc dopředu nechce.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté už jsou zpět na trávníku a v zápase se bude brzy pokračovat.
První poločas souboje Liverpoolu s Leicesterem nenabídl mnoho fotbalové zábavy. Přesto se domácí ujali vedení, když po rohovém kopu van Dijkovu hlavičku dorazil do sítě Diogo Jota a postaral se tak o domácí vedení.
45+2'
45+2'
Roberto Firmino byl přidržen při přechodu středu hřiště.
45+2'
Nastavený čas se odehrává převážně ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Kavanagh k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Liverpoolu vyšla rychlá akce uvnitř pokutového území a do zakončení se dostal Roberto Firmino, znovu však střílel jen doprostřed branky.
44'
Thiagův dlouhý nákop si před dotírajícím Jotou pohlídal Wilfred Ndidi.
43'
Roberto Firmino střílel z velké dálky doprostřed branky, Kasper Schmeichel tak míč ukryl do svých rukavic.
42'
K Robertsonově centru se přes brankáře Schmeichela nedostal nabíhající Jones, pak se akrobaticky pokoušel zakončit Thiago Alcantara, mířil ale mimo branku.
41'
Roberto Firmino se v pokutovém území nedokázal prokličkovat ke střele, pak se neujal ani Robertsonův centr.
39'
Rohový kop se hostům vůbec nepovedl a už se hraje ve středu hřiště.
39'
Potlesk na Anfieldu si vysloužil Mohamed Salah, jenž z lavičky zamířil do rozcvičovacího prostoru.
38'
Dewsbury-Hallovi se na levé straně pokutového území nepovedlo přihrát přes Fabinha, následovat bude rohový kop.
36'
Liverpool už se zase tlačil dopředu, po odrazu míče do zámezí ale bude moci vhazovat soupeř.
34'
Liverpool se ujímá vedení! Trent Alexander-Arnold posadil centr z rohového kopu na hlavu van Dijka, jeho prudkou hlavičku mířící do středu branky Schmeichel vyrazil před sebe a DIOGO JOTA míč nekompromisně dorazil do sítě a poprvé rozjásal Anfield!
33'
Alexander-Arnold nepřesně centroval, míč se pak ale odrazil k volnému Robertu Firminovi, jeho střela je nadražena vysoko nad břevno.
32'
Diogo Jota byl při průniku po útočné polovině faulován Ndidim, Liverpool bude zahrávat standardní situaci z nějakých třiceti metrů.
31'
Úvodní půlhodina nabídla pouze po jedné šanci na obou stranách, s nimi si poradili brankáři.
30'
Také Daka už je na nohou a bude schopen pokračovat v zápase.
29'
Na trávníku teď zůstává ležet Patson Daka po srážce s Thiagem Alcantarou.
28'
Skotský obránce už je na nohou, byť jej viditelně trápí bolesti ramene.
27'
Liverpool se nastěhoval k pokutovému území Leicesteru, na centr Alexandera-Arnolda ale nedosáhl nabíhající Robertson, ten pak velmi nepříjemně narazil do brankové konstrukce.
25'
Maddisonův roh vyrazil Alisson, míč se pak oklikou dostal k Maddisonovi, ten ale byl přistižen v ofsajdu.
24'
Marc Albrighton průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop pro Foxes.
24'
Na střely je to zatím 3:2, Liverpool má dvoutřetinové držení míče.
23'
Po nepovedené liverpoolské kombinaci se míče zmocnili hosté a už přenesli hru na soupeřovu polovinu.
21'
Luis Díaz na levém křídle nedokázal odcentrovat, hosté mu odkopli míč do zámezí.
20'
Z následného rohového kopu už Liverpool nezahrozil.
19'
Po Díazově přízemním centru vznikla skrumáž před Schmeichelem, míč se odrazil k volnému Alexanderovi-Arnoldovi, jehož prudkou ránu levačkou Schmeichel dokázal vyrazit!
17'
Andy Robertson u postranní čáry nedovoleně vletěl od Albrightona, rozehrávky se ujme Kasper Schmeichel.
15'
Liverpool hraje s míčem v okolí středové čáry, dopředu se teď moc nežene.
13'
Na opačné straně hledal Justin před brankou Daku, ten se ale zády k míči neprotlačil.
12'
Luis Díaz potáhl míč po levé straně pokutového území, pak ale nepřesně přihrával před branku.
11'
Centr Alexandera-Arnolda si pohlídal Amartey, odraženého míče se ale zase zmocnili domácí.
9'
Patson Daka se dral za liverpoolskou obranu, při Maddisonově kolmici ale byl přistižen v postavení mimo hru.
9'
Následný Maddisonův roh se neujal a už se hraje ve středu hřiště.
8'
První velkou šanci měli nečekaně hosté! Maddison pronikl do pokutového území celkem jednoduše pomocí výměny míče s Lookmanem, pak jeho prudkou ránu k tyči stačil Alisson výborným zákrokem vytěsnit mimo branku!
7'
Další centr adresoval před hostující branku Curtis Jones, našel ale jen hlavu Luka Thomase.
6'
Po nákopu Alexandera-Arnolda do pokutového území se Roberto Firmino protlačil k míči přes Amarteyho, hlavou ale branku vysoko přestřelil.
5'
Fabinhovi přišlápl nohu Marc Albrighton, Liverpool rozehrává ve středu hřiště.
4'
Soumaré přišel o míč v hloubi vlastní poloviny, Firminovi pak ale nevyšla kolmice do pokutového území na Luise Díaze.
3'
Znovu v akci Luis Díaz, ten si teď při průniku po levém křídle pomohl faulem.
1'
Luis Díaz se krátce po úvodním hvizdu dral do zakončení, vystřelit se mu ale nepovedlo.
1'
Ve vzájemných zápasech nehrozí barevná kolize, Liverpool tak hraje v tradiční červené barvě, Lišky v modrém.
1'
Úvodního výkopu se ujal Patson Daka a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už míří na trávník tradičně zaplněného Anfieldu, utkání bude brzy zahájeno.
Hostující trenér Rodgers staví velmi netradiční složení defenzivy, když vpravo bude hrát levý obránce James Justin a ve stoperské dvojici záložníci Amartey s Ndidim, na tradičním postu tak bude jen mladý levý obránce Luke Thomas.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones – Diogo Jota, Firmino, L. Díaz.
Náhradníci: Kelleher – M. Salah, Elliott, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Milner, Konaté, Minamino, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Amartey, Ndidi, Thomas – Dewsbury-Hall, Soumaré – Lookman, Maddison, Albrighton – Daka.
Náhradníci: D. Ward – H. Barnes, Choudhury, Iheanacho, R. Pereira, Tielemans, Söyüncü, Ayoze Pérez, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Robathan.
Leicester City

Fotbalisté Leicesteru jsou v nekompletní tabulce až dvanáctí, jejich ambice ale sahají rozhodně výše a chtějí dnes Liverpoolu pořádně zatopit. To se jim na Anfieldu už jednou letos povedlo, když ve čtvrtfinále ligového poháru vedli 3:1, v samém závěru však o vedení přišli a pak prohráli penaltový rozstřel. O domácí výhře 1:0 pak už byla zmínka, po neproměněné penaltě Mohameda Salaha rozhodl zápas Ademola Lookman.

Lišky po novém roce odehrály jen dva ligové zápasy, v domácích duelech s Tottenhamem a Brightonem získali jediný bod, byť nad Tottenhamem ještě v 95. minutě vedli 2:1, přesto prohráli 2:3. V neděli pak Leicesteru absolutně nevyšel zápas FA Cupu na hřišti druholigového Nottinghamu, kde prohrál vysoko 1:4.

Mimo hru zůstávají Vardy, Evans, Fofana a Castagne, trenér Rodgers tak alespoň může mít trošku radost, že v Nottinghamu se už nikdo nezranil.
Liverpool FC

Liverpool má za sebou složité období, neboť se dlouhé týdny musel kvůli africkému šampionátu obejít bez svých dvou největších útočných es, Mohamed Salah a Sadio Mané navíc dokráčeli v Kamerunu až do finále, kde se z penaltové výhry radoval Senegalec. Salah už by dnes mohl být k dispozici, Mané po mistrovských oslavách dorazil později a dnes by se ještě neměl představit.

Během tohoto období si ale Liverpool vedl velmi dobře, neboť v semifináe ligového poháru zdolal Arsenal (0:0 doma, 2:0 venku), v lize si bez problémů poradil s Brentfordem (3:0) i Crystal Palace (3:1) a zatím naposledy zdolal výsledkem 3:1 i v FA Cupu Cardiff.

V tabulce je Liverpool druhý se ztrátou dvanácti bodů na vedoucí Manchester City a náskokem jednoho bodu na třetí Chelsea, oproti oběma týmům ale disponuje dvěma zápasy k dobru.

V zápase s Cardiffem si kapitán Henderson poranil záda a jeho dnešní start je nejistý, nastoupit by naopak měl Fabinho, jenž v utkání FA Cupu absentoval kvůli odpočinku po návratu z reprezentačního srazu.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání anglické Premier League, v rámci 24. kola Liverpool na Anfieldu přivítá Leicester, jemuž ve vánočním programu soutěže podlehl na King Power Stadium 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.