Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Leicester - 26. prosince 2021   16:00

Manchester City
5' De Bruyne (Fernandinho) • 14' Mahríz  • 21' Gündoğan  • 25' Sterling  • 69' Laporte (Mahríz) • 87' Sterling (Rúben Dias)
6:3
(4:0)
Leicester
55' Maddison  (Iheanacho) • 59' Lookman  (Iheanacho) • 65' Iheanacho
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – De Bruyne (71. Foden), Fernandinho (C), Gündoğan – Mahríz, Sterling, B. Silva.
Carson, Steffen – N. Aké, Foden, Grealish, Jesus, Palmer, Mbete, Kayky.
Kavanagh – Lennard, Robathan
Etihad Stadium, Manchester
53 226 diváků
Leicester
Schmeichel (C) – Albrighton, Amartey, Vestergaard, Thomas – Dewsbury-Hall, Tielemans (71. Choudhury), Maddison – Ayoze Pérez (46. Castagne), Iheanacho, Lookman.
Jakupović – Castagne, Choudhury, McAteer, Vardy, Nelson, Soumaré, Ndidi, Daley-Campbell.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 9:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9.
Ve sváteční čas jsme na Etihad Stadium viděli výjimečný zápas, Manchester City ve velké přestřelce zvítězil nad Leicesterem 6:3 a upevnil si první místo v tabulce.

Kromě těch devíti branek jsme navíc viděli i obrovské množství dalších velkých šancí před oběma brankami a výsledné skóre tak mohlo být ještě divočejší, už takto ale dnešní duel bude patřit mezi ozdoby celého ligového ročníku.

Jediným hráčem s dvěma trefami přitom je Raheem Sterling, kromě něj se trefili i De Bruyne, Mahríz, Gündogan, Laporte a za hosty se třemi brankami během deseti minut prosadili Maddison, Lookman a Iheanacho.
90+3'
90+3'
Po faulu na Mahríze budou Citizens zahrávat ještě jeden volný kop ve středu hřiště.
90+3'
Už se rozeběhla závěrečná minuta nastavení a zápas už se spíše jen dohrává.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení dostává Fernandinho žlutou kartu za podražení Maddisona.
90'
Hlasatel vyhlásil mužem zápasu Raheema Sterlinga, autora dvou dnešních branek.
88'
Předchozí branka se ještě prověřovala u videa, znovu ale bylo vše v pořádku.
87'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí znovu udeřili po rohovém kopu! Na další Mahrízův centr si tentokrát naskočil RÚBEN DIAS a jeho hlavičku prodloužil do sítě Raheem Sterling!

Sterling se při této přestřelce stává vůbec prvním hráčem, který vstřelil dvě branky.
86'
Další Cancelův centr přeletěl Fodena, hosté ale odvrátili míč jen ke Sterlingovi, ten si kličkami nedokázal připravit střeleckou pozici.
85'
Po Cancelově nebezpečném centru se domácí do zakončení nedostali, brzy se ale zase ujali odraženého míče.
84'
Třináctý roh domácích zahrával Foden, hosté se ubránili, Dewsburymu-Hallovi ale nevyšel přechod do rychlého brejku.
83'
Po Mahrízově přetaženém centru se Sterling chystal na akrobatické zakončení, Albrighton ale stačil odhlavičkovat míč za branku.
82'
Gündogan si na pravém křídle vyměnil míč s Cancelem, Portugalcova zpětná přihrávka mířila do ofsajdu.
81'
Amartey se dostal pod tlak ve vlastním pokutovém území, zachránil ho odpískaný faul.
79'
A další tutovka Leicesteru! Thomasovi vyšla narážečka s Lookmanem na levém křídle, pak si do jeho centru naskočil Albrighton a v obrovské šanci netrefil domácí branku!
77'
Rijád Mahríz z nadějné pozice střílel jen do zdi, pak odražený míč napálil vysoko nad branku.
75'
Fernandinho byl nedovoleně atakován Maddisonem v blízkosti pokutového území hostů, kromě žluté karty pro Maddisona je tu i nebezpečný volný kop pro Citizens.
73'
Zinčenko u postranní čáry fauloval Albrightona, Leicester bude rozehrávat na své polovině.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Phil Foden.
71'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Hamza Choudhury.
71'
Maddison rychlou rozehrávkou volného kopu vysunul do obrovské šance Iheanacha, toho parádním zákrokem vychytal Ederson!
70'
Kelechi Iheanacho se okamžitě po rozehrávce rozběhl dopředu a byl faulován, následovat bude standardní situace.
69'
Gólové vánoční hody pokračují! Na rohový kop Rijáda Mahríze si naskočil AYMERIC LAPORTE a bezchybně hlavičkoval do horního rohu hostující branky!
68'
Bernardu Silvovi Vestergaard ukopl míč na dvanáctý rohový kop Manchesteru City.
67'
Zinčenkův přetažený centr si zpracoval Mahríz, musel však otočit s míčem směrem k postranní čáře.
65'
Leicester právě vstřelil branku!
Věřte nevěřte, už to je jen o gól! Maddisonovu ránu Ederson parádním zákrokem vyrazil na břevno, u odraženého míče se ale nejrychleji zorientoval KELECHI IHEANACHO a odchovanec Manchesteru City ke dvěma asistencím přidává i vstřelenou branku!
64'
Po De Bruyneho cnetru se k hlavičce dostal Fernandinho a překonal Schmeichela, Daniel Amartey ale dokázal stehnem odehrát míč na břevno vlastní branky!
64'
Fernandinho se dlouhým pasem snažil najít na levém křídle Sterlinga, před ním Castagne odehrál míč na rohový kop, už desátý pro domácí v tomto zápase.
63'
Hosté nadále brání v kompaktním bloku a nepouští soupeře před svoji branku, převážně však jsou v držení míče fotbalisté Guardiolova týmu.
61'
Rijád Mahríz byl na křídle zahnán až příliš k brankové čáře, pak už nedokázal svůj centr udržet ve hřišti.
61'
S centrem Kevina De Bruyneho si defenziva Leicesteru poradila, hosté ale o míč brzy přišli.
59'
Hostům vyšel další brejk a snižují na rozdíl dvou branek! Maddison rozjel akci, Iheanachi pak výbornou průnikovou přihrávkou vysunul do šance ADEMOLU LOOKMANA a také on tváří v tvář prostřelil Edersona střelou ke stejné tyči!
58'
Fernandinho byl při průniku po ose hřiště podražen Tielemansem.
57'
Domácí jsou usazeni na soupeřově polovině, ve druhém poločase zatím dopředu moc nespěchají.
55'
Hosté se prosadili ve středu hřiště, díky čemuž mohli podniknout rychlý brejk ve třech proti jedinému obránci Manchesteru City, Joau Cancelovi, Kelechi Iheanacho ideálně přihrál JAMESI MADDISONOVI, jenž prostřelil Edersona střelou k tyči!
54'
Z rohového kopu pak domácí nijak nezahrozili.
53'
Mahríz přihrál do pokutového území Gündoganovi, ten nejdříve míč neudržel, pak jej ale vybojoval zpátky a vypracoval zajímavou příležitost pro Mahríze, Alžířanova střela je sražena na rohový kop.
51'
Další neúspěšná souhra hostů, Dewsbury-Hall přihrával Albrightonovi do protipohybu a míč se dokutálel za postranní čáru.
49'
Po Mahrízově faulu hosté rychle rozehráli, Thomasovi ale nevyšel bleskový přechod přes střed hřiště k pokutovému území, kde byl o míč připraven.
47'
Fernandinho přišel o míč na útočné polovině, hosté mohou rozehrávat od zadních řad.
46'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Timothy Castagne.
46'
Hosté chystají změnu v sestavě, Ayozeho Péreze nahradí Timothy Castagne.
První poločas nabídl přehršel fotbalové zábavy a Manchester City vede nad Leicesterem 4:0, když jsme kromě branek viděli i celou řadu dalších šancí.

Góly postupně stříleli De Bruyne, Mahríz, Gündogan a Sterling a obraz hry slibuje mnoho hezkých akcí také po přestávce.
45+2'
45+1'
De Bruyne rozehrál volný kop z křídla nacvičenou přihrávkou ke Gündoganovi, jeho prudkou ránu k tyči vyráží Schmeichel!
45+1'
Rozhodčí Kavanagh k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Bernarda Silvu na pravém křídle nedovoleně atakoval Jannik Vestergaard, tomu se nelíbí rozhodnutí sudích a za protesty dostává žlutou kartu.
43'
A další možnost domácích! De Bruyne připravil dobrou příležitost pro Mahríze, ten ale výrazně minul Schmeichelovu branku.
43'
Albrighton se průnikovou přihrávkou snažil vysunout Iheanacha, tomu ale včas vběhl pod nohy brankář Ederson.
41'
Další zajímavá možnost hostů, po průniku Péreze Maddison přihrál přímo do nohy Dewsburymu-Hallovi, tomu ale střela vůbec nevyšla a mířil také výrazně mimo branku.
39'
Po tomto rohu je okamžitě pískán útočný faul, rozehrávky se ujme Kasper Schmeichel.
39'
Ke Gündoganově přetaženému centru se pak dostal Mahríz, ten z voleje vracel míč před branku, Thomas jej srazil na již sedmý roh domácího celku.
38'
Další rohový kop se domácí chystají rozehrát nakrátko, rozhodčí Kavanagh ještě přišel domluvit Lookmanovi, jenž stál poblíž místa rozehrávky.
36'
Rychlou protiakci hostů vedl Ademola Lookman, dobře přihrál volnému Maddisonovi, tomu ale střela vůbec nesedla a mířila výrazně mimo branku.
35'
Naprosto exhibiční akce domácích! Po pátém rohu rozehraném nakrátko z hloubi pole přihrával do pokutového území Zinčenko, Gündogan pak z voleje přihrál Sterlingovi, jenž střílel také z voleje a Schmeichel vytáhl bravurní zákrok!
33'
Rohovému kopu De Bruyneho se hostující defenziva ubránila.
32'
Série rohových kopů bude pokračovat na opačné straně, o vyrovnání této statistiky na 4:4 se postaral Sterling v souboji s Tielemansem.
31'
Rohovému kopu Dewsburyho-Halla se domácí ubránili a už se hraje ve středu hřiště.
31'
Po Maddisonově pasu se z voleje pokusil opřít do míče Albrighton, těžká střela mu nesedla, následovat bude alespoň rohový kop.
30'
Mahrízův rohový kop se neujal, pak se domácí nedostali do zakončení ani po centru Kevina De Bruyneho.
29'
Už se zase hraje pod taktovkou lídra tabulky, domácí jsou usazeni na soupeřově polovině.
27'
Maddison centroval do předbrankového prostoru, tam kraloval Rúben Dias.
27'
Hosté vybojovali rohový kop, rozehraje jej James Maddison.
25'
Také RAHEEM STERLING kopl penaltu prudce doprava nahoru, Schmeichel sice znovu vystihl stranu, opět ale byl absolutně bez šance!
25'
Míč si tentokrát bere pod svoji kontrolu Raheem Sterling, ještě se ale čeká na potvrzení od videa.
24'
Raheema Sterlinga při průniku do pokutového území podkopl Youri Tielemans a belgický středopolař Leicesteru zařídil svým faulem už druhou penaltu pro soupeře!
23'
Ademola Lookman přihrávkou podél hranice pokutového území našel Kelechiho Iheanacha, jeho střele z otočky chyběla veškerá razance.
21'
Už je to o tři branky! Po povedené souhře Bernarda Silvy s Kevinem De Bruynem se na pravém křídle uvolnil Joao Cancelo, jeho přihrávku před branku Kasper Schmeichel vyrazil jen pod nohy ILKAYE GÜNDOGANA, jenž neměl s třetím gólovým zakončením žádný problém.
20'
A další střelecká příležitost hostů, Ederson si poradil i se střelou Ayozeho Péreze.
18'
James Maddison kopl volný kop parádně, Ederson ale vytáhl naprosto famózní zákrok a vyrazil jeho střelu na břevno! Krásný fotbalový moment.
17'
Rohovému kopu se Citizens ubránili, po šlapáku Mahríze ale budou hosté zahrávat velmi zajímavý volný kop z blízkosti pokutového území na ose hřiště.
16'
Iheanacho připravil zajímavou střeleckou pozici pro Maddisona, jeho pokus je sražen vedle domácí branky a následovat bude rohový kop.
14'
RIJÁD MAHRÍZ kopl penaltu prudce pod břevno a Kasper Schmeichel byl zcela bez šance!
14'
Míč už si na bílý bod postavil Rijád Mahríz.
13'
Skutečně je nařízena penalta!
13'
Rozhodčí Kavanagh se sám běží podívat k obrazovce, což často vyústí v odpískání penalty.
12'
Souboj Tielemanse s Laportem je ještě prověřován u videa.
12'
Po Mahrezově rohu se odpískání penalty dožadoval Aymeric Laporte, u rozhodčího Kavanagha ale nenašel pochopení.
11'
Po souhře Mahríze s Bernardem Silvou dostal prostor na pravé straně pokutového území Kevin De Bruyne, včasným skluzem mu ale ukopl míč Kieran Dewsbury-Hall.
10'
Leicester podnikl první rychlejší útočný výpad, Maddison se uvolnil u pravé postranní čáry, pak se k jeho centru sice dostal Iheanacho, v těžké pozici ale hlavičkoval vysoko nad branku.
9'
Po hostujícím zisku míče si Gündoganův faul vynutil Ademola Lookman.
8'
Fotbalisté v modrém už jsou zase rozestaveni na útočné polovině a předávají si míč z nohy na nohu.
7'
Fernandinho ve středu hřiště fauloval Maddisona, hosté mohou na chvíli uklidnit hru.
5'
Domácí se brzy dostávají do vedení! Gündogan ve středu hřiště přiklepl míč Fernandinhovi, jehož parádní lob do pokutového území si zpracoval KEVIN DE BRUYNE, posunul si míč na levačku a přesnou prudkou ránou nedal Schmeichelovi šanci zasáhnout!
4'
A další šance! Sterling pronikl po levém křídle, pak jeho přihrávku nedokázal usměrnit na branku Bernardo Silva.
4'
Domácí těžce zatlačili svého soupeře, zatím z toho ale rezultovala jen zablokovaná střela De Bruyneho.
3'
Raheem Sterling podnikl výborné sólo po útočné polovině, proti výrazné početní přesile v pokutovém území ale míč neudržel.
2'
Po přetaženém prvním rohu se domácí do zakončení nedostali, následně budou jen vhazovat.
2'
Raheem Sterling na levém křídle dokázal přes Albrightona přihrát před branku, Amartey odkopl míč na rohový kop.
1'
Úvodního výkopu se ujali Citizens a je rozehráno!
1'
Manchester City nastoupí v tradičních světle modrých dresech, Leicester oblékl šedou sadu.
Fotbalisté už nastupují na trávník Etihad Stadium, start svátečního zápasu už se blíží.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan – Mahríz, Sterling, B. Silva.
Náhradníci: Carson, Steffen – N. Aké, Foden, Grealish, Kayky, Jesus, Palmer, Mbete.
Trenér: José Guardiola

Leicester City: Schmeichel (C) – Albrighton, Amartey, Vestergaard, Thomas – Dewsbury-Hall, Tielemans, Maddison – Ayoze Pérez, Iheanacho, Lookman.
Náhradníci: Jakupović – Castagne, Bertrand, Choudhury, McAteer, Vardy, Nelson, Soumaré, Ndidi.
Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: Kavanagh – Lennard, Robathan.
Leicester City

Leicester v posledních dvou sezónách do samého závěru sezóny bojoval o postup do Ligy mistrů, v obou případech však i přes dobrou pozici skončil těsně za první čtyřkou. Letos trochu zaostává za očekáváním a střídá lepší výkony s horšími, aktuálně je tak až na deváté příčce se ztrátu už deseti bodů na čtvrtý Arsenal, nutno ale dodat, že na Kanonýry má ještě dva zápasy k dobru.

Velmi nejistý je start Jamieho Vardyho, jenž ve středu při zápase čtvrtfinále ligového poháru v Liverpoolu, kde mimochodem vstřelil dvě branky, dohrával posledních dvacet minut se zraněním zadního stehenního svalu, kvůli čemuž si zřejmě ani netroufl na penaltu v závěrečném rozstřelu. Leicester vedl na Anfieldu 3:1, nezvládl ale závěr zápasu, inkasoval krátce před koncem nastaveného času na 3:3, pak podlehl domácím právě ve zmíněném rozstřelu.

V zápase utrpěli zdravotní potíže i Ricardo Pereira a Caglar Söyüncü, mimo hru zůstávají i Harvey Barnes s Jonnym Evansem a nepravděpodobný je start Timothyho Castagneho, jenž se po zranění už vrátil do tréninku, dnešní zápas je pro něj ale zřejmě ještě příliš brzy.

Zatímco loni Manchester City strávil Vánoce až na osmém místě, přesto pak naprosto suverénně ovládl Premier League, tak letos jde do svátečních zápasů z pozice lídra soutěže při tříbodovém náskoku na druhý Liverpool. K navýšení náskoku mu pomohla nedělní remíza Reds na hřišti Tottenhamu.

Sami Citizens mají fantastickou formu, když z posledních jedenácti soutěžních zápasů dokázali deset vyhrát, jedinou ztrátu utrpěli při zápase posledního kola Ligy mistrů v Lipsku, kde při prohře 1:2 už jim o nic nešlo a mohli spíše šetřit síly na důležitější zápasy.

Do sestavy by se mohli vrátit Jack Grealish s Philem Fodenem, kteří poslední zápasů v Newcastlu absolvovali na lavičce náhradníků zřejmě kvůli disciplinárnímu provinění proti interním pravidlům klubu. Po zranění by se mohl vrátit do sestavy Kyle Walker, naopak mimo hru zůstává se zlomenou nohou Ferrán Torres, ten navíc v klubu už zřejmě dohrál, jelikož by brzy měl zamířit do Barcelony.
Hezké odpoledne při sledování jednoho ze zahajovacích zápasů svátečního programu při letošním Boxing Day, kterým by mělo být utkání mezi Manchesterem City a Leicesterem. Zůstaňme zatím u podmiňovacího času, neboť dokud hlavní rozhodčího nefoukne do píšťalky pro úvodní výkop, tak si v současné době nemůžeme být vůbec jisti konáním zápasu.

Každopádně se chystá jeden z vrcholů letošního svátečního období, neboť lídr soutěže a obhájce trofeje přivítá Leicester, který patří k postrachům favoritů, navíc proti Manchesteru City se mu nebývale daří, když za poslední tři roky porazil Guardiolův hvězdný tým už třikrát.

V roce 2018 se to Liškám povedlo právě v rámci Boxing Day při domácí výhře 2:1, loni sehráli fenomenální zápas zde na Etihad Stadium při vysoké výhře 5:2 a letos se Leicester radoval při úspěchu v Community Shield na startu sezóny na londýnském Wembley, Kelechi Iheanacho zařídil těsnou výhru 1:0 penaltovou trefou v samém závěru zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.