Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : West Ham - 26. prosince 2022   21:00

Arsenal
53' Saka (Ödegaard) • 58' Martinelli (Xhaka) • 69' Nketiah (Ödegaard)
3:1
(0:1)
West Ham
27' Benrahma
Arsenal
Ramsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Tierney (73. Zinčenko) – Ödegaard (C), Partey (90+5. Alnaní), Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (88. Vieira).
Turner – Holding, Soares, Lokonga, Cozier-Duberry, Marquinhos.
Oliver – Burt, Bennett
Emirates Stadium, Londýn
West Ham
Fabiański – Coufal, Kehrer, Dawson, Cresswell – Souček (78. Fornals), Rice (C) – Bowen, Paquetá, Benrahma – Antonio (87. Mubama).
Aréola – Be. Johnson, Ogbonna, Emerson, Lanzini, Downes, Coventry.

Utkání je u konce. Arsenal ve druhé půli předvedl skvělý výkon, soupeře zatlačil před vápno a hned třikrát udeřil. O vyrovnání se v 53. minutě postaral zcela volný Bukayo Saka a o pět minut později skóre otočil ranou z úhlu Gabriel Martinelli. West Ham se vůbec nechytal, na Fabiańskiho šel jeden útok za druhým a ten byl ještě jednou překonán. V 69. minutě se po kombinaci u šestnáctky uvolnil Eddie Nketiah a křížnou ranou upravil na konečných 3:1. Arsenal je po této výhře na prvním místě tabulky se 40 body, West Hamu patří se 14 body 16. místo.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 11:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:17.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Muhammad Alnaní.
90+4'
Roh už tak povedený nebyl, domácí dostali míč ven z vápna.
90+4'
Hosté to ještě zkusili Fornalsem, ten přes obránce vytáhl pěkný technický pokus, ale blýskl se i Ramsdale svým zákrokem. Míč vyškrábl na roh.
90+3'
West Ham na útočné polovině, zatím je ale k brance dost daleko.
90+2'
Malá domů na Ramsdalea, ten v poklidu rozehrál na levou stranu.
90+1'
Domácí už zápas pouze kontrolují, drží míč a nikam zvlášť se neženou.
89'
Roh pro hosty, Fornalsův centr na malé vápno však skončil pouze u jednoho hráče Arsenalu. A ten předvedl jistou hlavičku ven z šestnáctky.
88'
Xhaka vyvinul tlak na obranu West Hamu, ta ve spolupráci s gólmanem vše ukočírovala a Fabiański odkopl.
88'
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Fábio Vieira.
87'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Divin Mubama.
86'
Na lavičce West Hamu se chystá střídání, do hry půjde Divin Mubama.
85'
Saka posadil centr na Salibovu hlavu, jeho zakončení vyrážel Fabiański. Takže další roh.
85'
Další Ödegaardova střela levačkou, nyní byla sražena na rohový kop.
84'
Saka to možná mohl zkusit z úhlu, raději ale ještě přihrával a donutil obranu West Hamu odkopnout k postranní čáře.
83'
Arsenal kontroluje závěr zápasu, drží míč na útočné polovině a neustále to vše podporuje i nebezpečnými akcemi.
82'
Netrefil se ani Ödegaard, jeho technický pokus prosvištěl kousek vedle pravé Fabiańskiho tyče.
81'
Nketiah narazil na levou stranu na Martinelliho a ten se pokusil o svůj dnes druhý gól z úhlu! Tentokrát to šlo vedle!
80'
Hosté se po delší době probili k pokutovému území, jenže pak si to sami pokazili nepřesnou narážečkou.
78'
ze hřiště odchází Tomáš Souček, přichází Pablo Fornals.
78'
Za obranu West Hamu se dostával Nketiah, byl ale v ofsajdu.
77'
Do střelecké listiny se chtěl zapsat i Ödegaard, ten si zpracoval na levačku a kousek za vápnem vyslal střelu na vzdálenější tyč. Těsně minul.
76'
Xhakovi to ale vůbec nevyšlo a svým přímákem trefil pouze zeď.
75'
Benrahma se dopustil faul, Arsenal může zahrozit poměrně nebezpečným přímým kopem.
73'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Olexandr Zinčenko.
72'
Hned několik centrů před branku West Hamu, v tuto chvíli se hosté dokázali ubránit.
71'
Roh pro domácí tým.
70'
Arsenal si teď fotbal užívá, hosté jsou naopak v těžkém útlumu.
69'
Arsenal právě vstřelil branku!
Naprostá fotbalová paráda! Domácí tým předvedl u hranice pokutového území kombinaci, po narážečce od Ödegaarda se EDDIE NKETIAH obtočil kolem obránce a křížnou ranou po zemi nedal Fabiańskimu šanci za zákrok – 3:1!
68'
Souček posílal vysoký míč k vápnu, Ramsdale musel ven z branky a hlavou posunul k pomezní čáře.
66'
Vypadalo to, že se West Ham dostane na dostřel, jenže po Bowenově akci následovala obranná hlavička a poté se vše posunulo až k Fabiańskimu.
64'
Přímý kop Arsenalu, centr z pravé strany přilétl do vápna, kde zasahoval Souček a odehrál míč ven z šestnáctky.
62'
Tierney centroval přes obránce na malé vápno, tam si to ale pokryl připravený Fabiański.
61'
Probudili se i diváci, domácí fanoušci oslavují obrat ve skóre a ženou své oblíbence na další zteč.
60'
Další akce Arsenalu byla přerušena útočným faulem na Antonia. West Ham jde kupředu.
58'
Domácí už vedou. Velký kus práce odvedl Saka, když vybojoval na útočné půlce míč, rozvinul akci, Xhaka přihrál na levou stranu vápna, kde si naběhl GABRIEL MARTINELLI a střelou z úhlu našel u tyče mezírku, kudy propasíroval míč do sítě – 2:1.
57'
Hostům začínají trochu téct nervy, rozhodčí Oliver má ale zatím docela trpělivost a nechává hře poměrně dost volnosti.
55'
Martinelli se snažil najít Nketiaha, poslal mu ale o něco prudší pas, než bylo potřeba.
55'
Faul na Saku, Arsenal může pokračovat ve svém tlaku.
53'
Je srovnáno! Po akci od půlky se domácí posunuli pravou stranou k vápnu, míče se chopil Ödegaard, aby prudkým pasem po zemi našel v šestnáctce zcela zapomenutého BUKAYA SAKU a ten ranou do protipohybu gólmana upravil na 1:1!
51'
West Ham v obraně, snaží se otupit kombinace domácího celku.
50'
Hostující Bowen trefil ve výskoku Tierneyho, ten se hned skácel k zemi a domácí samozřejmě žádají kartu, která by pro viníka znamenala cestu do sprch. Sudí to ale viděl jinak...
48'
Po rozehrání rohu se moc dlouho nehrálo, pískal se totiž útočný faul domácích.
48'
Arsenal se hned od úvodu pouští do útočení a z dálky Fabiańskiho protáhl Partey. Gólman West Hamu musel vyškrábnout na roh.
46'
Jako první se do zakončení po rychlé akci dostal hostující Antonio, Ramsdale jeho střelu z úhlu zvládl vyrazit!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Je za námi první poločas, do kterého vstoupili domácí velmi aktivně, vybudovali si tlak a měli i několik pološancí. Jenže nic z toho nedokázali využít a nakonec udeřilo na opačné straně. Po rychlém brejku fauloval Saliba Bowena a Saíd Benrahma využil nabídnutou penaltu. Arsenal se pak samozřejmě pustil za vyrovnáním, před Fabiańskiho to létalo ze všech stran, ten ale dokázal udržet čistý štít. V nastaveném čase se Arsenal ještě těšil na penaltu za Cresswellovu ruku, video ovšem odhalilo, že míč srazil hlavou a pokutový kop byl odvolán. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+6'
45+5'
Je to tak, Cresswell si dal velký pozor, aby nehrál rukou, penalta se tak odvolává!
45+5'
Rozhodčí Oliver je sám volán k monitoru, aby si inkriminovanou situaci prohlédl. No a na videu to vypadá, že Cresswella trefil míč do hlavy.
45+4'
Domácí ihned reklamovali, že Cresswell hrál rukou a sudí Oliver také ukázal na penaltu. Ale bude se ještě kontrolovat video.
45+3'
Ještě jeden roh domácích. Martinelliho centr Fabiański vyrazil a následnou bombu Ödegaarda zastavil jeden z obránců.
45+2'
Nepovedená narážečka zastavila rozlet hostujícího týmu, Arsenal bude vhazovat poblíž půlky.
44'
Druhá žlutá karta pro West Ham. U pomezní čáry schytal kolíky na nohu Martinelli a Vladimír Coufal byl potrestán. Hodně se divil, ale tohle byl jasný faul na kartu.
43'
Závěr poločasu patří Arsenalu, hostující celek pouze trpělivě brání před vlastním vápnem.
42'
Ödegaard po několika kličkách přihrál doleva na Martinelliho, ten však pouze trefil vracejícího se protivníka.
41'
Přihrávka na levou stranu na Parteyho byla až moc prudká, Cresswell bez potíží odkopl.
40'
Z podobného místa zkoušel štěstí i Xhaka, skončil ovšem úplně stejně, jako před chvílí Nketiah.
38'
V levém rohu pokutového území napřáhl domácí Nketiah, ale jeho rána po zemi byla sražena a následně skončil míč u Fabiańskiho.
36'
Přemíra snahy však přináší i nedovolené zákroky, tak jako nyní v podání Gabriela na Antonia.
35'
Arsenal přidává na tempu a do pokutového území teď létá jeden centr za druhým.
33'
Po delší době se dopředu dostali i hosté, jenže vše skončilo útočným faulem na vyběhnutého Ramsdalea.
33'
Martinelliho centr z levé strany byl odvrácen, o pokračování celé akce se nyní snaží White.
32'
Obléhání pokutového území West Hamu, dál se však nedostali jak Martinelli, tak ani Saka.
30'
O náznak akce se pokoušel Ödegaard, jenže neměl podporu svých spoluhráčů a vše skončilo hned u půlky.
28'
Rázem tak má domácí Arsenal o čem přemýšlet a rozhodně musí začít zase hrát více odvážněji a aktivněji směrem kupředu.
27'
West Ham právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil SAÍD BENRAHMA, s ničím se nepáral, zvolil prudkou ránu doprostřed branky a jeho záměr mu vyšel na výbornou. Ramsdale skočil na svou levou stranu a střela prolétla okolo jeho nohou – 0:1.
26'
Celá situace se ještě kontrolovala u videa, ale tady nebylo o čem. Penalta platí!
24'
Penalta pro West Ham! Po rychlé akci se do vápna hrnul Bowen, tomu lehce o nohu brnkl William Saliba a sudí hned ukázal na penaltový puntík!
23'
Saka sklepával přihrávku na pravou stranu na Ödegaarda, ten špičkou zakončil těsně vedle branky West Hamu!
22'
Ihned rozehrál a Arsenal založil rychlý kontr. Ten si vzal na starost Nketiah, jenže zakončil pouze střelou do nohou jednoho z obránců.
21'
Po jeho rozehrání se dostal míč za vápno, kde se do něj opřel Benrahma a kroutil střelu k pravé Ramsdaleově tyči. Ten tam byl včas a připsal si jistý zákrok.
20'
Roh se konal i na opačné straně, po centru hráči West Hamu reklamovali ruku, místo penalty se ale dočkali pouze dalšího rohového kopu.
19'
Následný centr od rohového praporku se stáčel přímo na branku a Fabiański musel vyboxovávat. Následný pokus domácích vrátit míč do centra dění skončil ofsajdem.
19'
Tohle už bylo lepší a rozhodně nadějné! Pas do běhu dostal White, okamžitě centroval před Fabiańskiho a jen pohotový zákrok jeho obránce zabránil pohromě pro West Ham. Je tu roh pro domácí.
17'
Neuspěl ani Bukayo Saka, i on byl při svém průniku pravou stranou zastaven.
15'
Zprava se přes několik protivníků prodral k vápnu Ödegaard, jenže prováhal možnost pro střelu levou nohou a ještě se snažil o přihrávku. A tu mu obrana West Hamu zablokovala.
14'
Po docela aktivním úvodu tu máme menší pokles tempa a sledujeme hru převážně okolo středové čáry.
12'
Paqueta posílal táhlý pas k vápnu Arsenalu, zpracovat se špičkou kopačky snažil Antonio, ale tohle bylo moc i na něj.
10'
Lehce překombinovaná akce domácích u šestnáctky. Martinelli se musel vracet pro odkopnutý míč.
9'
Následný přímý kop pro Fabiańskiho problémem nebyl, centr z levé strany odvrátila už jeho dobře postavená obrana.
8'
Poprvé se nám zažlutilo a to na straně West Hamu. Jarrod Bowen fauloval ve skluzu Martinelliho a sudí Oliver neváhal ani okamžik.
7'
Hosté poprvé na útočném výletě, zprava centroval Coufal, ovšem jen k prvním bránícím hráčům Arsenalu.
6'
Arsenal do utkání vstoupil každopádně tím aktivnějším způsobem a ani neuznaná branka jej nesrazila. Opět se totiž hraje poblíž vápna West Hamu.
5'
Domácí se chviličku radovali z vedoucí branky, když po akci pravou stranou zakončoval Saka a trefil se pod břevno Fabiańskiho branky. Prvotní Ödegaardova přihrávka byla v pořádku, jenže Saka pas lehce tečoval a to znamenalo jeho těsný ofsajd!
4'
Partey se obloučkem snažil najít spoluhráče ve vápně, jeho pas obrana West Hamu odhlavičkovala.
3'
No a hostující kapitán pokračuje v řízné hře. Arsenal rozehrává z vlastní poloviny.
2'
Začalo se pěkně zostra. Hostující Declan Rice přilétl do souboje jako utržený vagon a trefil Martinelliho. Obešlo se to zatím bez karty.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Tierney – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Holding, Soares, Vieira, Lokonga, Alnaní, Zinčenko, Cozier-Duberry, Marquinhos.
Trenér: Mikel Arteta

West Ham United: Fabiański – Coufal, Kehrer, Dawson, Cresswell – Souček, Rice (C) – Bowen, Paquetá, Benrahma – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Be. Johnson, Ogbonna, Emerson, Fornals, Lanzini, Downes, Coventry, Mubama.
Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Emirates Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Oliver, kterému budou na pomezí asistovat Stuart Burt a Simon Bennett.
Arsenal FC

Domácí celek se před světovým šampionátem usadil na vedoucí příčce a jedno je jisté – bude tam po jakémkoliv výsledku dnešního zápasu. Během pauzy odehrál Arsenal tři přípravné duely a to proti zvučným soupeřům. Dokázal udolat Lyon 3:0 i AC Milán 2:1, nad síly byl pouze italský Juventus, se kterým padl 0:2. V dnešním derby bude chtít potvrdit pozici favorita a připsat další body.

West Ham United

Hosté jsou prakticky až na chvostu tabulky, na 16. místě jsou jen jeden bod od sestupových pozic. I West Ham během přestávky nezahálel a odehrál tři duely, dokázal v nich porazit Cambridge 4:2 a Udinese 3:1, v tom posledním už to tak slavné nebylo a s Fulhamem remizoval 1:1. No a dnes se pokusí svého městského rivala překvapit a případně obrat o body.
Dobrý večer u klubového fotbalu. Ten se nám po hodně dlouhé přestávce opětovně rozbíhá a my se společně podíváme na utkání 17. kola anglické Premier League mezi týmy Arsenal FC a West Ham United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.