Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Brentford - 1. dubna 2023   16:00

Brighton
21' Mitoma (Steele) • 28' Welbeck (March) • 90' Mac Allister
3:3
(2:2)
Brentford
10' Jansson  (Jensen) • 22' Toney  (Mbeumo) • 49' Pinnock  (Mbeumo)
Brighton
Steele – Veltman (72. Enciso), Dunk (C), Colwill, Estupiñán (83. Buonanotte) – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – Welbeck (83. Undav).
R. Sánchez – Ayari, Gilmour, Moran, van Hecke, Webster.
Oliver – Burt, Mainwaring
Amex Stadium, Falmer
31 493 diváků
Brentford
Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Jensen (85. Ghoddos), Nörgaard, Jansson (C) – Damsgaard (73. Dasilva), Toney, Mbeumo (79. Wissa).
Strakoša – Roerslev, Schade, Stevens, Jørgensen, Olakigbe.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 15:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:10.
Tabulkoví sousedé se rozchází smírně. Pro oba týmy je dělba bodů ztrátou v boji o evropské poháry. O něco zklamanější může být Brentford, který sice celý zápas bránil, ale díky vysoké efektivitě hned třikrát vedl. Po Pinnockově gólu z 49. minuty hosté čelili drtivému tlaku. Raya byl ostřelován ze všech stran a na konečných 3:3 nakonec kapituloval až v 90. minutě z penalty Mac Allistera.
90+6'
90+6'
Alexis Mac Allister zastavil Wissův rychlý protiútok faulem za žlutou kartu. Domácí za to mohou být ještě rádi, jelikož po promarněném rohu byli vzadu skoro bez zajištění.
90+5'
Brighton opět reklamuje Hickeyho ruku ve vápně! Ve snaze o centr ji zblízka trefil March, ale penalta tentokrát nařízena nebude.
90+4'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Pascal Groß).
90+3'
Rico Henry se na levém křídle stal obětí Großova nedovoleného zákroku. Domácí se této standardce s jistotou ubránili a nadále živí naději na obrat.
90+2'
Po faulu ve středu hřiště se Brentford objevuje na útočné polovině snad úplně poprvé od Pinnockova gólu z 49. minuty.
90'
Brighton právě vstřelil branku!
Zodpovědnost na sebe vzal ALEXIS MAC ALLISTER a penaltou z poslední minuty řádné hrací doby vyrovnal stav utkání na 3:3!
89'
Aaron Hickey ještě dostal na památku žlutou kartu.
88'
Hickeyho ruka potvrzena, Brighton může vyrovnat z pokutového kopu!
87'
Špatná zpráva pro Brentford. Michael Oliver se jde podívat na video a s největší pravděpodobností se na hřiště vrátí s penaltovým verdiktem.
86'
Großův centr se odrazil k Undavovi, jehož ránu z bezprostřední blízkosti zablokovala vystrčená ruka Hickeyho. Čeká se na rozhodnutí VARu.
85'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sámán Ghoddos.
84'
Facundo Buonanotte se představil faulem na Jensena. Brentford před odkopem Rayi ukrojí několik desítek sekund.
83'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Deniz Undav.
83'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Facundo Buonanotte.
82'
A zase. Estupiñánův centr vyhlavičkoval Wissa. Mac Allister mu balon vracel do náběhu, jenže pomezní rozhodčí viděl ofsajd.
81'
Poslední čtvrthodinu to domácí hojně zkouší prostřednictvím Estupiñánových centrů z levé strany. Z druhé vlny si pro tento přiběhl March, ale hlavou branku neohrozil.
79'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa.
78'
Hickey ubránil kličkujícího Estupiñána za cenu dalšího rohu. Brighton po něm rozšířil sbírku střel z dálky, ovšem Mac Allister měl v tomto případě hodně vychýlenou mušku.
77'
Čerstvý Julio Enciso před vápnem ustál souboj s Meem a křížnou střelou trochu vystrašil Rayu, kterému prošel míč vedle pravé tyče.
76'
Po jedenáctém rohu dojde i na dvanáctý. Estupiñánův pokus z dálky přizvedl do autu Ben Mee.
75'
Aaron Hickey podskočil další z mnoha centrů, ale pak ještě stihl ukopnout Mitomovi balon na rohový kop.
74'
Estupiñán překopl všechny muže ve vápně. March ještě stihl míč ve hřišti a setrvalý tlak Brightonu směle pokračuje dál.
73'
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Josh Dasilva.
72'
ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Julio Enciso.
71'
Mitoma chytil přetažený centr a další nechal provést Estupiñána. Na vyrovnání to znovu nestačilo, Lewis Dunk zblízka hlavičkoval nad břevno!
70'
Raya pořádně nevěděl, jak řešit tečovanou střelu Mac Allistera. Nakonec pomohl míči na desátý roh pro Brighton.
69'
Za výstavním nákopem Caiceda běžel Pascal Groß a hlavou ho prodloužil mezi tyče, před kterými opět stál španělský gólman Raya.
67'
Aktivní March se čím dál častěji objevuje i na levé straně. Spolu s ostatními se nyní snaží něco vymyslet na zatažený blok The Bees.
66'
Brightonu bylo napočítáno už 23 střeleckých pokusů. Na branku šlo 13 z nich, přičemž Raya zaevidoval už 11 úspěšných zákroků.
65'
Třetí střela na Rayu v rozmezí pár minut! Caicedo nalevo přečíslil obranu Brentfordu. Vzal míč od Estupiñána a nasměroval ho k Mac Allisterovi, jenž dostatečně neumístil hlavičku z hlubokého předklonu.
64'
Alexis Mac Allister už byl zády bráně a raději si pomohl přihrávkou po druhého sledu. Ani Veltmanova střela z hranice vápna však za Rayu nezapadla.
63'
Groß rozjel roh ve spolupráci s Mitomou, jenže pak ani nedostal míč do pokutového území. Vlevo mu veškeré plány zhatil Nörgaard.
62'
Solly March v rychlostním souboji porazil posledního obránce Meeho. Před rohem malého boxu vystřelil levačkou, ale Raya ještě stihl zareagovat levou rukou.
61'
Intenzita hry trochu poklesla. Nezměnil to ani Pervis Estupiñán, kterému vůbec nevyšel centr z levé části hřiště.
60'
Držení míče: 69 % – 31 %.
59'
Alexis Mac Allister v souboji o míč šlápl Jensenovi na kopačku. Rozhodčí to neviděl a kvůli ležícímu středopolaři Brentfordu ani nepřerušoval.
58'
Domácí podlehli vysokému presinku a ztratili míč uvnitř pokutového území. Naštěstí pro ně se Toneymu nepřipravená střela dvakrát nepovedla, což platilo i na druhé straně o Marchovi.
57'
Nörgaard našel na levém okraji pokutového území Mbeuma. Ten špatně umístil závěrečnou přihrávku a jenom odevzdal míč Steeleovi.
56'
Bránění rohových kopů dělá Brentfordu značné vrásky na čele. Raya vyrazil příchozí centr k Estupiñánovi a ten nepřipravenou střelou katapultoval balon vysoko nad bránu.
55'
Moisés Caicedo natáhl ke střele z pětadvaceti metrů. Projektil to byl pořádně jedovatý, nicméně Raya ho zvednutou rukou vytáhl nad břevno.
54'
Na přetěžování pravého kraje a jmenovitě Sollyho Marche značně doplácí Mitoma. Autor jedné z branek se s míčem moc nepotkává. Teď o něj aspoň zabojoval na vlastní půlce a získal faul Hickeyho.
53'
Welbeck dal Marchovi balon proti noze. Přízemní střela domácí sedmičky však letěla na střed branky k rukavicím klečícího Rayi.
52'
Toney prodlužoval vysoký míč před rozběhnutého Mbeuma, který si ale pomohl útočným faulem na křižuíjcího Colwilla.
51'
Pro Brighton musí být průběh zápasu nesmírně frustrující. Brentfordu skoro nepůjčuje míč a přesto už třikrát inkasoval.
49'
Brentford právě vstřelil branku!
Exkluzivní efektivita The Bees se přenesla i do druhého poločasu! Mbeumo kopl standardku za obránce Brightonu. Zpoza nich vyplaval ETHAN PINNOCK a nastavenou levačkou potěšil trenéra Franka gólem na 3:2.
48'
Domácím se nevyplatila zbytečně komplikovaná rozehrávka. Došlo ke ztrátě míče a Groß hasil doutnající požár podražením Toneyho.
47'
Hickey byl na své půlce obklíčen třemi napadajícími hráči Brightonu. Radost ze zisku míče jim vzal posouzený faul Welbecka.
46'
První půle je u konce. Brighton přetavil vysoké držení míče v sedm střel na branku. Mitoma s Welbeckem z nich dali dva góly, ale celkově to domácím stačilo jen na remízu 2:2. Brentford totiž byl maximálně efektivní a z minima útoků za něj skórovali Jansson a Toney.
45+3'
45+2'
Raya odčinil vlastní chybu v rozehrávce zákrokem proti Marchovi, kterému úplně nevyšel naplánovaný obstřel na zadní tyč.
45'
Výborně kopnutý roh Große mohl zůročit Levi Colwill. Zavěsil se vysoko do vzduchu a jen o kousek poslal míč nad břevno.
44'
Alexis Mac Allister natáhl pravačkou z jednadvaceti metrů. Raya musel do vzduchu a robinsonádou vyrazil míč mimo hřiště.
43'
Střílenou přihrávku Mitomy Welbeck nezpracoval. Brighton u míče ale setrval a vymýšlí nový útok od půlící čáry.
42'
Od Caiceda si přebral míč Welbeck. Prodral se do střední střelecké vzdálenosti a odrazem od Meeho získal rohový kop.
41'
Lewis Dunk zkusil štěstí asi z osmadvaceti metrů. Bránu pravačkou trefil, jenže Raya nedostatečně prudkou střelu snadno chytil.
40'
Christian Nörgaard pomohl na zem Mac Allisterovi a daroval domácímu týmu přímý kop zhruba z osy hřiště.
39'
Domácí mají opticky jasně navrch. Teď však zpomalili hru poklidnější souhrou ve středním pásmu.
37'
Mitoma poslal přihrávku ze zadní čáry do malého boxu. Míč se tam odrazil před Welbecka. Ten ale seděl na zadku a nedostrkal balon do sítě.
35'
Nörgaardova chyba v rozehrávce byla podle Olivera způsobena nedovoleným zákrokem napadajícího Große. Hosty vysvobodil hvizd píšťalky.
34'
Mitoma nestihl přiběhnout do kapsy mezi hostující obranu a brankáře Rayu, kam servíroval chytrou přihrávku Solly March.
33'
Jensen roztáhl hru doleva k zapomenutému Jensenovi. Následoval centr a akrobatické zakončení Mbeuma vedle levé tyče.
32'
Kolizi mezi Hickeym a Mitomou posoudil Oliver jako faul domácího fotbalisty. Na programu je standardka Jensena.
31'
Welbeckův pád při zpracování Großovy přihrávky nechal rozhodčího v klidu. Kontakt s bránícím Janssonem byl minimální.
30'
Držení míče: 70 % – 30 %.
29'
March opět čepoval míč do ohně. Mnohdy nejistě působící defenziva Brentfordu v tomto případě neměla větší trable.
28'
Gólové hody na Amex Stadium pokračují domácím vyrovnáním na 2:2! March využil volného prostoru na pravé straně k centru. Od hlavy Meeho se k němu balon vrátil a na druhý pokus už ho posadil na hlavu DANNYHO WELBECKA, jenž na zadní tyči udeřil nechytatelným koníčkem.
26'
Domácí se rozčilují kvůli zapískanému faulu Mac Allistera. Ze země se pomalu zvedá Christian Nörgaard, kterému Argentinec šlápl na chodidlo.
25'
Henrymu byl ve vápně vypíchnut míč k Meemu. Ten spolupracoval s Nörgaardem, na němž se vyfauloval Caicedo.
24'
Pervis Estupiñán přišel na pomoc odzbrojenému Mitomovi, jenže centr z levého křídla se snesl do rukavic Davida Rayi.
22'
Domácí se ani nestihli doradovat a už zase prohrávají! Mbeumo prodloužil Janssonovu přihrávku do pokutového území. U IVANA TONEYHO nikdo nebyl a novopečený anglický reprezentant s chladnou hlavou vsítil sedmnáctý gól v sezoně.
21'
Tomu se říká přímočará akce! Brankář Jason Steele vykopl míč přímo do běhu vysunutého KAORUA MITOMY. Šikovný Japonec přesprintoval Hickeyho a chytrým lobem přehodil vysoko stojícího Rayu.
19'
March si navedl míč na levačku. Střelu ze střední vzdálenosti ovlivnila teč Meeho, ale Raya přesto byl na zemi včas.
17'
Jansson je ošetřován s možným zraněním hlavy.
16'
Už tradiční chaos při opakujících se hlavičkových soubojů uťal Raya.
15'
Groß neprocpal finální přihrávku do malého vápna k Welbeckovi. S odraženým míčem střílel Veltma a získal tím pouze další roh.
14'
Kontrola u videa nenašla žádný přestupek Brightonu ve vlastním pokutovém území. Mee dostal pokyn k vhození míče na Pinnocka.
13'
Deset z jedenácti hráčů Brightonu se postavilo do zdi na brankové čáře a to nakonec stačilo na zastavení střely Mathiase Jensena.
12'
Estupiñán pod Nörgaardovým tlakem poslal malou domů Steeleovi. Ten balon chytil do rukou a Oliver nařídil nepřímý volný kop zevnitř pokutového území!
10'
Jason Steele si ještě nesáhl na míč a už ho musí lovit ze své sítě! Po skvělém centru Jensena byl krátký na prudkou hlavičku PONTUSE JANSSONA, kterého neuhlídal Dunk.
10'
Až v desáté minutě se hosté poprvé objevují na útočné třetině hřiště. Chystá se aut Jensena.
8'
I zprava uvedl míč do pohybu Groß a znovu se ho Brentfordu nepovedlo na první dobrou odklidit z předbrankového prostoru. Dopadlo to jen propagačním posunutím míče k Rayovi.
7'
Diskomunikace v hostující defenzivě má za následek rohový kop.
5'
Nařízeného rohu se ujal Pascal Groß. Z centru vznikl obrovský zmatek před malým vápnem. Míč tam poskakoval dobrých deset sekund, ale domácí se k zakončení ani jednou neprobojovali.
4'
Welbeck měl nalevo od sebe v plné rychlosti Mitomu. Ten se přiřítil do vápna, ale tam mu pod nohy skvěle skočil Pinnock.
3'
Brighton přilepil oponenta k jeho pokutovému území. Obléhá jej ze všech stran, ale cesta do zakončení je zatím zavřená.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v modrobílých dresech. Brentford je v černém.
1'

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman, Dunk (C), Colwill, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: R. Sánchez – Ayari, Buonanotte, Enciso, Gilmour, Moran, Undav, van Hecke, Webster.
Trenér: Roberto De Zerbi

Brentford FC: Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Jensen, Nörgaard, Jansson (C) – Damsgaard, Toney, Mbeumo.
Náhradníci: Strakoša – Dasilva, Ghoddos, Roerslev, Schade, Stevens, Wissa, Jørgensen, Olakigbe.

Brighton & Hove Albion

Domácí tým před reprezentační přestávkou přejel čtvrtoligové Grimsby 5:0 a postupem do semifinále FA Cupu se přiblížil historickému postupu do evropský poháru, který si může zajistit i přímo z ligové soutěže. Brighton je na sedmém místě. Má stejně bodů (42) jako šestý Liverpool a k tomu jeden zápas k dobru. V Premier League si Albion naposledy zahrál patnáctého března a doma porazil 1:0 Crystal Palace. Nejlepšími střelci jsou sedmigóloví March a Mac Allister. Na marodce je krajní obránce Lamptey a záložníci Lallana s Moderem.
Brentford FC

Skromný londýnský celek je dalším příjemným překvapením této sezóny. Namísto bojů o záchranu se Brentford pere o příčky v horní polovině tabulky. Za sedmadvaceti kol pouze pětkrát nebodoval a na osmém místě je na tom bodově stejně jako jeho dnešní hostitel. Naposledy se „The Bees“ doma utkali s Leicesterem a gólem Jensena remizovali 1:1. V nastavení druhé půle se lacino vykartoval Baptiste. Dále trenér Thomas Frank postrádá Ajera, Lewise-Pottera a Janelta. Ofenzivu Brentfordu střelecky táhne šestnáctigólový Ivan Toney.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devětadvacátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Brightonem a Brentfordem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.