Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Nottingham Forest - 28. května 2023   17:30

Crystal Palace
66' Hughes (Olise)
1:1
(0:1)
Nottingham Forest
31' Awoniyi  (Gibbs-White)
Johnstone – J. Ward (C), Andersen, Guéhi, Mitchell – C. Doucouré (68. McArthur), Hughes (90. Riedewald) – Olise (90. Ahamada), Eze, J. Ayew – Édouard (68. Mateta).
Whitworth – Adaramola, Clyne, Lokonga, C. Richards.
Bramall – Smart, Greenhalgh
Selhurst Park, Londýn
25 198 diváků
Hennessey – Worrall (C), Boly (72. E. Dennis), Niakhaté – Aurier, Yates, Mangala (72. Kouyaté), Lodi (46. Toffolo) – Gibbs-White (89. A. Ayew), Br. Johnson – Awoniyi (89. Surridge).
Shelvey – Freuler, Lingard, Mighten.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:13.
Nottingham zakončil nováčkovskou sezonu čtyřmi zápasy bez porážky a ve finálním účtování mu patří šestnácté místo. Fotbalisty Crystal Palace dotáhl trenérský nestor Roy Hodgson na jedenáctou příčku.
Crystal Palace vesměs celé utkání tlačilo, ale vysoké držení míče s hromadou standardních situací ve vítěznou rozlučku se sezonou 2022/23 nepřetavilo. Nottingham slušně bránil a díky Awoniyiho prvotřídní akci z 31. minuty byl značnou část zápasu ve vedení. Domácí svou převahu poprvé a naposledy zúročili v 66. minutě. Tečovanou hlavičkou upravil skóre na konečných 1:1 blonďatý záložník Will Hughes.
90+4'
90+4'
V úžasné atmosféře dostal Eze od faulujícího Auriera poslední standardku v sezoně. Gólová tečka z ní napsána nebyla, jeden z hostů míč s přehledem odhlavičkoval.
90+3'
McArthur přecenil Ezeho rychlostní předpoklady. Dal mu dlouhý nákop a obrana Nottignhamu se nezdráhala pomoct malou domů na Waynea Hennesseyho.
90+2'
Na základě krásné diagonály z vlastní poloviny si dal Eze famózní první dotek hrudníkem. Oddělil se od Worralla a tvrdou ranou pořádně vyprášil rukavice předpisově postaveného Hennesseyho.
90'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Jaïro Riedewald.
90'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Naouirou Ahamada.
89'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází André Ayew.
89'
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sam Surridge.
88'
Eze se ukvapil s nákopem. Jordan Ayew ani nestihl přiběhnout na hrot útoku a to dává Nottinghamu prostor na provedení dvojího střídání.
87'
Mateta převzal přihrávku neúnavného Oliseho, ale do pohotové střely mu obětavě skočil Worrall. Následoval rohový kop a neškodná hlavička Guéhiho.
86'
James McArthur nezazmatkoval a konstruktivní přihrávkou v rámci pokutového území se zkušeně vymanil z vysokého presinku Nottinghamu.
84'
Z pohledného přenesení k Olisemu Crystal Palace moc nevytěžilo. Toffolo zablokoval centr do předbrankového prostoru a napodruhé už francouzského šikulu k míči nepustil.
83'
Ještě dříve, než centr z produkce Gibbse-Whitea doletěl k hlavičkářům, byl zapískán útočný faul. Johnstone rychle rozehrál a Hennessey musel ven z branky kvůli nedůrazné malé domů od Auriera.
82'
Ostrý skluz na Ezeho rozhodčí přešli. Forest mohli zaútočit a Brennan Johnson ve složité situaci ještě zachránil rohový kop.
81'
Střídající Dennis se chtěl ukázat střelou zpoza pokutového území. Bránu trefil, ovšem pro Sama Johnstonea to byla naprosto pohodová práce.
80'
Ryan Yates uhasil vznikající požár ryze taktickým faulem na Ezeho. Za tuto žlutou kartu ho manažer Cooper plísnit nebude.
79'
Gibbs-White přenesl hru doprava na Auriera. Ten už čechral centr do pokutového území, jenomže míč se neodrazil k nikomu volnému ve žlutém.
78'
Moussa Niakhaté si nachystal dlouhý aut. Bez rozběhu ho poslal do vápna, nicméně po hlavičce Gibbse-White putoval odražený balon k Johnstoneovi.
76'
Mitchell z jedničky sklepl míč k Jordanu Ayewovi, jenž chtěl využít Worrallův obranný zákrok k zisku penalty. Rozhodčí Bramall zůstal klidný, na rozdíl od fanoušků The Eagles.
75'
Gibbs-White poněkolikáté za sebou nekopl standardku vůbec dobře. Eze s Matetou kvaltovali do rychlého protiútoku, v jehož závěru Olise nevýrazně sklepl míč k několika zbývajícím obráncům Forest.
74'
Sporadicky se Forest ve větším počtu podívali do útoku. Johnsonův pokus z dvaceti metrů byl tečován obráncem a to znamená rohový kop.
73'
Cheikhou Kouyaté byl vřele přivítán domácími fanoušky. Není divu, za Crystal Palace v nedávné minulosti nastoupil do 141 zápasů.
72'
ze hřiště odchází Willy Boly, přichází Emmanuel Dennis.
72'
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Cheikhou Kouyaté.
70'
Doktorský štáb Nottinghamu se opakovaně stará o Ryana Yatese. Středopolař Forest s velkou pravděpodobností bude brzy vystřídán.
69'
Mitchell v euforické atmosféře nebezpečně centroval z levé strany. Přetrvávající zmatky ve vápně ukončil zvednutý praporek pomezního – ofsajd.
68'
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází James McArthur.
68'
ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Jean-Philippe Mateta.
66'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
V 66. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání! Eze poskytl míč na pravý kraj k Olisemu, který poslal krátký centr před malé vápno. WILL HUGHES otřel svou hlavičku o Bolyho a Wayne Hennessey na tečovaný míč nedosáhl.
65'
Mateta a McArthur co nevidět vstoupí do hry. V případě druhého jmenovaného to bude poslední představení v dresu Crystal Palace.
64'
Nabíhající fotbalisté ve žlutém se nepotkali s centrem Gibbse-Whitea. Protiakci Ezeho Forest zbrzdili i bez poraněného Yatese.
63'
Z těžké situace na křídle vyvázl Taiwo Awoniyi s rohovým kopem. Fanoušci Nottinghamu ožívají ve víře druhého vstřeleného gólu.
62'
Mitchellův přízemní pas byl odkopnut k Ayewovi. Ten se rozhodl vypálit bez přípravy z velké dálky, ale prostor mezi tyčemi opět vůbec netrefil.
61'
Joseph Worrall se prezentoval dalším skvělým zákrokem ve vlastní vápně. Skluzem odzbrojil Ayewa, načež Mitchell získal alespoň roh.
60'
Držení míče: 66 % – 34 %.
59'
Serge Aurier přečetl směr Ezeho přihrávky. Tlak Crystal Palace přesto sílí, hosté několikrát za sebou míč jen odevzdali.
58'
Doucouré servíroval skvělý centr z rohu pokutového území. Hrozící nebezpečí zažehnal pohotový odkop Worralla.
56'
Eberechi Eze s nepříznivým stavem z pohledu Crystal Palace nepohnul. Pravačkou pouze katapultoval položený míč několik metrů nad Hennesseyho branku.
55'
Ryan Yates neopatrným způsobem poslal k zemi Hughese, který si naopak chytrým krytím míče řekl o přímý kop z nebezpečné destinace.
54'
Hennessey si musel uklidit u své branky, kam poněkolikáté přilétla část předzápasového chorea. Současně s tím Aurier dokonce odnáší ze hřiště plážový balón.
53'
Mitchell vytěžil na Worrallovi rohový kop. Oliseho centr byl přemístěn před šestnáctku, odkud Doucouré poslal volej nad břevno.
52'
Jordan Ayew si ukrojil až moc velké sousto. Eze uprostřed hřiště získal míč nazpátek, nicméně i jeho driblink byla zastaven ještě před vápnem.
51'
Dlouhá mezihra plná alibistických přihrávek hostující obranu těžko překvapí. Hra se odvíjí dobrých čtyřicet metrů od Hennesseyho.
50'
Morgan Gibbs-White touto šancí pohrdl. Přehnal to s výškou svého nákopu a balon přistál až daleko za koncovou čarou.
49'
Domácí kapitán se provinil proti fotbalové legislativě a umožnil Nottinghamu zahrozit ze standardní situace.
48'
Navedením míče na levačku se Olise přesunul do lepšího střeleckého úhlu. Přesto se vypuštěný balón objevil vysoko nad horní tyčkou.
46'
ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Harry Toffolo.
46'
Olise s Ezem a s dalšími hráči Crystal Palace se v první půli starali o souvislý tlak Hodgsonovy družiny. Hennessey žádné ohromné šance ale likvidovat nemusel a Nottinghamu naopak stačil jediný brejk na to, aby si zajistil poločasový náskok 1:0. Jubilejním desátým gólem v ligové sezóně se o to zasloužil Taiwo Awoniyi.
45+1'
45'
Mangala si dával na čas s odchodem z obranné poloviny. Od laciné ztráty míče ho vysvobodil písknutý faul Doucourého.
43'
Morgan Gibbs-White u půlící čáry tvrdě vrazil do Ezeho a jako první hráč na trávníku byl zapsán do kolonky žlutých karet.
43'
Orel Mangala se u středového kruhu stal terčem Ezeho nedovoleného zákroku. Forest rádi uvítají chvíli strávenou na polovině soupeře.
42'
Cheick Doucouré chtěl rozbít obranu překvapivou kolmicí. Édouard za ní startoval pozdě a míč propadl do zámezí.
40'
Znovu měl Olise co dělat, aby udržel míč ve hřišti. To se mu v tomto případě sice povedlo, ale v souboji s Lodim si nakonec počínal nedovoleně.
39'
Olise už zase nabíral rychlost na pravém křídle. Nepřipravený nákop byl pro něj moc dlouhý a na programu je aut Nottinghamu.
38'
Oliseho diagonála plachtila na zadní tyč. Do vzduchu u ní vystoupal Édouard, ale hlavičkou se do Hennesseyho branky o kousek netrefil.
37'
Mangala si pomohl faulem na Ezeho. Po kratší odmlce se tak většina fotbalistů stěhuje před brankoviště Nottinghamu.
35'
Andersen poslal balon na rohový kop. Boly z něj hlavičkoval směrem k levé tyči. U té už číhal na dorážku Awoniyi a míč mu na poslední chvíli vzal duchapřítomný zákrok Johnstonea.
34'
Orli si přichystali odpověď dlouhatánským pasem za obranu. Jordan Ayew na něj o pár centimetrů nedosáhl a z potenciální šance nebylo zhola nic.
32'
Videorozhodčí dali na platnost gólu razítko. Předsezónní posila Forest z Unionu Berlín podle nich nebyla v ofsajdu.
31'
Nottingham právě vstřelil branku!
The Eagles dostali tvrdou lekci z efektivity! TAIWO AWONIYI ideálně načasoval náběh za průnikovou přihrávkou Gibbse-Whitea a v samostatném protiútoku vyrazil k brance Johnstonea. Nigerijec elegantně vymíchal Andersena a zleva uklidil míč dovnitř domácí brány.
31'
Další průnik Crystal Palace do pokutového území. Eze si vybral kopec smůly, protože z malého boxu vystřelil do spoluhráče Ayewa, který se zrovna nacházel v ofsajdu.
30'
Hughes s obráncem na zádech přihrál míč k Doucourému. Ten se na druhý pokus dostal ke střele, ovšem jeden z obránců mu ji zablokoval.
29'
Cheick Doucouré si vysloužil potlesk za zisk míče ve středu hřiště. Vzápětí se o Mitchellův centr neúspěšně pral Ayew.
28'
Obraz hry začíná být poněkud monotónní. Crystal Palace má obrovské držení míče, ale stále se mu nedaří proniknout do první větší šance.
27'
Morgan Gibbs-White hlavou prodlužoval Hennesseyho výkop do míst, kde nebyl vůbec nikdo. Navíc byl dopísknut ofsajd.
26'
Taiwo Awoniyi pomohl hostům vymanit se z dalšího sevření. Na nejlepším střelci Nottinghamu se vyfauloval stoper Marc Guéhi.
24'
Po náročné desetiminutovce se Nottingham přemístil na útočnou polovinu. Viditelně nechce riskovat zbrklou ztrátu míče a raději se pustil do dlouhodobé kombinace.
23'
Hughes ve středovém kruhu úspěšně zabojoval o takřka ztracený míč a přispěl k následnému zakončení Ayewa, které Hennesseyho zaměstnalo jen s ohledem na odkop od branky.
22'
Olise s Wardem neprorazili dovnitř pokutového území. Po rychle vhozeném autu se o to domácí tým pokouší znovu, tentokráte přes méně využívanou levou stranu.
21'
Boly strhl k zemi Édouarda. Standardku domácí rozehráli k aktivnímu Olisemu, jenž byl autorem nepovedené přihrávky mířící k Hennesseymu.
20'
Moc dlouho si lesníci míče neužili. V době Hennesseyho nákopu byl Brennan Johnson přistižen pomezním arbitrem v postavení mimo hru.
19'
Nottingham je na nějaký čas vysvobozen. Z přetaženého Oliseho rohu resultoval pouze faul Édouarta na Ryana Yatese.
18'
Orel Mangala srazil Oliseho centr na roh. Crystal Palace v těchto minutách dominuje a rozhodně je blíže k otevření skóre.
17'
Olise necentroval do přelidněného malého boxu a místo toho rozjel signál s odskočeným Ezem, jenž bez přípravy vypálil vedle pravé tyče.
16'
Michael Olise si na křídle troufal jeden na jednoho. Lodi ho zastavil jen s pomocí faulu, za který je nařízena standardní situace.
15'
Olise roztáhl hru k Wardovi. Jeho centr se neujal a Forest domácí hráče pracně vytlačili do bezpečné vzdálenosti od Hennesseyho branky.
14'
Oba týmy si v přehuštěném středu vyměnily autová vhazování. S postupnou rozehrávkou je na řadě Crystal Palace.
12'
Brennan Johnson napravo od pokutového území nezískal Mitchellův faul ani rohový kop. Míč bude mít k dispozici brankář Johnstone.
10'
Johnstone vyboxoval Niakhatého dlouhý aut před vápno. Aurier se tam zhotovil k ambiciózní ráně z voleje, jež šla několik metrů vedle brány. Boly letící projektil nedokázal hlavou tečovat.
9'
Diagonální přenesení Andersena proletělo vysoko nad Ayewem. Hostujícího kapitána Worralla čeká další aut.
8'
Worrall se pokoušel dohodit míč až do pokutového území. Na jeho okraji ale čekali hráči Crystal Palace a posunuli těžiště hry blíže středu.
7'
Awoniyi spadl v souboji s Guéhim. Při té příležitosti bolestivě dopadl na ruku, ale nakonec ani nepožádal o příchod doktora.
6'
Eze z jedničky nahrál Olisemu. Ten si na hranici vápna přehodil míč na pravačku a nedostatečně umístěnou střelou přichystal Hennesseymu pohodlný zákrok.
5'
Lodi uvnitř šestnáctky sáhl po Ezem. Ten se tuze rád zřítil k zemi, ale podle sudího Bramalla to na nařízení penalty nestačilo.
4'
Poprvé si míč potěžkal Wayne Hennessey. Gólman Nottinghamu udělal pár kroků mimo brankoviště a došel si pro neadresný nákop ze středu hřiště.
3'
V Selhurst Parku panuje uvolněná atmosféra. Fanoušci obou táborů si chtějí poslední zápas sezony užít. Prospívá tomu i krásné slunečné počasí.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostil Nottingham, který nastupuje ve žlutých dresech. Crystal Palace je v modročervené kombinaci.
1'

Crystal Palace FC: Johnstone – J. Ward (C), Andersen, Guéhi, Mitchell – C. Doucouré, Hughes – Olise, Eze, J. Ayew – Édouard.
Náhradníci: Whitworth – Adaramola, Ahamada, Clyne, Lokonga, Mateta, McArthur, Riedewald, C. Richards.
Trenér: Roy Hodgson

Nottingham Forest: Hennessey – Worrall (C), Boly, Niakhaté – Aurier, Yates, Mangala, Lodi – Gibbs-White, Br. Johnson – Awoniyi.
Náhradníci: Shelvey – A. Ayew, E. Dennis, Freuler, Kouyaté, Lingard, Mighten, Surridge, Toffolo.

Nottingham Forrest

Prvoligový nováček se po masivní obměně kádru obdivuhodně otřepal z katastrofálního začátku sezóny a do posledního kola už jde s jistotou záchrany. Od Evertonu, Leicesteru a Leedsu se šestnáctý Nottingham definitivně oddělil minulý týden, kdy doma překvapivě zdolal druhý Arsenal 1:0. Jedinou branku vsítil Taiwo Awoniyi, který je s devíti góly nejlepším střelcem týmu. Manažer Steve Cooper přitom zdaleka nemá k dispozici všechny hráče. Mimo je brankář Henderson, obránci Williams, McKenna a Biancone, záložníci Shelvey s Colbackem a útočník Chris Wood.
Crystal Palace FC

Vedení londýnského klubu před dvěma měsíci zareagovalo na sérii třinácti zápasů bez výhry povolalo z důchodu pětasedmdesátiletého kouče Roye Hodgsona. Pod jeho vedením se okamžitě dostavily lepší výsledky a z chvostu tabulky se „The Eagles“ posunuli na poklidné jedenácté místo. Z předchozích devíti zápasů Crystal Palace jen dvakrát nebodovalo. V nejčerstvější paměti mají jeho fanoušci výhru 2:0 nad Bournemouthem a remízu 2:2 s Fulhamem. Tahounem mužstva je s deseti góly a čtyřmi asistencemi Eberechi Eze. Mezi zraněnými jsou Zaha, Tomkins, Schlupp a loučící se záložník Luka Milivojević.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu závěrečného 38. kola anglické Premier League. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Crystal Palace a Nottinghamem Forest!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.