Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Crystal Palace - 20. ledna 2024   13:30

Arsenal
11' Magalhães (Rice) • 37' Henderson(vl.)  • 59' Trossard (Jesus) • 90+4' Martinelli (Nketiah) • 90+5' Martinelli (Jorginho)
5:0
(2:0)
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães (81. Kiwior), Zinčenko – Ødegaard, Rice (73. Jorginho), Havertz (69. Smith Rowe) – Saka, Jesus (81. Nketiah), Trossard (69. Martinelli).
Ramsdale – Soares, R. Nelson, Walters.
Crystal Palace
Henderson – Clyne (76. Ahamada), J. Andersen, Guéhi (87. Tomkins), Mitchell – Lerma, C. Richards, Eze – Hughes (68. Ozoh), Mateta, Schlupp (76. França).
Johnstone – Adaramola, Ebiowei, Édouard, Riedewald.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 15:7. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 8:12.
Je konec! Arsenal zvládl utkání s Crystal Palace a vítězí vysoko 5:0. Po deseti minutách hry otevřel skóre hlavou po rohovém kopu Gabriel Magalhães. O čtyři minuty později se míč odrazil od Lermy a Henderson musel zasahovat. Ve 34. minutě střílel na opačné straně Lerma, ale Raya byl připraven. Následně po rohovém kopu udeřil Arsenal podruhé a opět u toho byl Gabriel Magalhães. Branka byla nakonec zapsána jako vlastní Hendersonovi. Po změně stran po přechodu vpřed přidal třetí zásah Trossard. Poté tempo hry výrazně opadlo. Až v nastavení defenzivě Crystal Palace dvakrát utekl Gabriel Martinelli, který upravil výsledek na 5:0.
90+6'
90+5'
Arsenal právě vstřelil branku! Exhibice domácího celku ještě nekončí! Arsenal se nakonec dočkal i páté vstřelené branky! Právě GABRIEL MARTINELLI si naběhl na Jorginhův pas a prakticky zopakoval předchozí zakončení!
90+4'
Arsenal právě vstřelil branku! Ještě jedna radost pro domácí příznivce! Nketiah potáhl míč na polovinu soupeře, přihrávkou mezi obránce našel GABRIELA MARTINELLIHO, který přízemním obstřelem uklidil míč k zadní tyči!
90+3'
Jefferson Lerma poslal přihrávku na levou stranu, odkud však nepřišel centr do velkého vápna.
90+2'
Příznivci Crystal Palace ještě v závěru utkání vytáhli choreo, kterým vyjádřili nespokojenost s fungováním klubu.
90'
Duel se už pouze dohrává. Domácí fotbalisté vědí, že tři body mají v kapse a na hráčích Crystal Palace už jsou vidět známky frustrace.
89'
Brazilský šikula Martinelli odcentroval do vápna, odkud defenziva odvrátila míč jen k Zinčenkovi, jehož ránu gólman Henderson zalepil do rukavic.
88'
Martinelli přihrál na levou stranu, kde byl vytažený Kiwior. Domácí celek v posledních deseti minutách vede útoky prakticky jen po levé straně.
87'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Marc Guéhi, přichází James Tomkins.
87'
Zinčenko dostal ve vápně přihrávku do běhu, jenže jeho přízemní pobídka levou nohou skončila na kopačce obránce Crystal Palace.
86'
Gabriel Martinelli ještě zaútočil po levé straně, jenže přihrávkou na hranici velkého vápna zahnal Saku do těžké pozice.
85'
Gabriel Martinelli si patičkou obhodil soupeře na hranici velkého vápna, ale před Smith-Rowem zasáhl hráč v černém dresu.
84'
Olexandr Zinčenko dloubl míč na pravou stranu, odkud Ben White prudce odcentroval do šestnáctky, ale obrana Crystal Palace byla připravená.
83'
Na polovině Crystal Palace dohrál Ezeho Nketiah. Sudí měl střet přímo před očima a nařídil rozehrávku pro hostující celek.
82'
David Ozoh přenesl hru na pravou stranu, kde byl Chris Richards. Hosté místo snahy o ofenzivu kombinují v zadních řadách.
81'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah,
ze hřiště odchází Gabriel Magalhães, přichází Jakub Kiwior.
80'
Gabriel Martinelli táhl útok Arsenalu, tělem se dostal před Mitchella, ale ten na poslední chvíli špičkou kopačky obral Brazilce o možnost zakončit.
79'
Jorginho diriguje rozehrávku Arsenalu ve středu hrací plochy. Po jedné z nepřesných přihrávek se hosté drali vpřed a vybojovali rohový kop.
78'
Henderson nakopl míč na polovinu Arsenalu, jenže akce Crystal Palace většinou končí několik metrů za polovinou hrací plochy.
77'
Gabriel Jesus se dral s míčem vpřed po pravé straně, ale tentokrát jen neprostrčil na nikoho ze spoluhráčů.
76'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Matheus França,
ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Naouirou Ahamada.
75'
David Raya nakopl míč na polovinu soupeře, kde v hlavičkovém souboji uspěl Jesus. Ten se následně dral do vápna, ale zpětnou přihrávkou spoluhráče neoslovil.
73'
ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho.
73'
Právě Brazilec Martinelli si nyní dělal prostor z levé strany, jenže Schlupp byl v souboji důraznější a vybojoval balón pro hostující celek.
72'
Martinelli prošel po levém křídle do pokutového území, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl až do zámezí.
71'
Martin Ødegaard neměl na vlastní polovině dobré zpracování, ale chybu pohotově napravil a rozehrál míč na křídlo.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a o jeho osudu je zřejmě rozhodnuto. Arteta dává šanci dalším hráčům.
69'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Martinelli,
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Emile Smith Rowe.
68'
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází David Ozoh.
67'
Hosté se sice snaží závěrečné minuty utkání zdramatizovat, nicméně stále se nemohou dostat za obranu Arsenalu.
66'
Po následném rohovém kopu se do padajícího míče opřel Hughes, jehož ránu z voleje zablokoval dobře postavený Rice.
65'
Exekuce přímého kopu se chopil Eze, který zvolil razantní střelu přes zeď, nicméně Raya výborným způsobem vytáhl míč nad břevno!
64'
Eze si navedl míč do blízkosti velkého vápna, kde jej nedovoleným způsobem zastavil Gabriel Jesus. Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop.
63'
Na stadionu panuje vynikající atmosféra. Zdá se, že Arsenalu se dnes podaří přerušit výsledkovou krizi.
62'
Kai Havertz získal volný míč na polovině soupeře, ale místo individuálního průniku si pomohl přihrávkou do kombinace.
60'
Gól ještě zkoumal VAR ohledně možného ofsajdu, nicméně branka platí a Arsenal vede 3:0.
59'
Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal přidává třetí branku a prakticky potvrzuje svůj dnešní triumf. Raya po ubráněném rohu bleskově rozehrál na Jesuse, který předal míč na LEANDRA TROSSARDA, jenž si míč skvěle připravil na střelu a nedal gólmanovi šanci!
59'
Po následném rohovém kopu se k zemi v pokutovém území poroučel Gabriel Jesus. Domácí fotbalisté se dožadující odpískání pokutového kopu.
58'
Zinčenko potáhl míč středem do blízkosti velkého vápna, předal míč Jesusovi, který po přešlapovačce zakončil jen do blokujícího soupeře.
57'
Stopeři Arsenalu kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo v černém dresu stopery Arsenalu nedostává pod tlak.
56'
Gabriel Jesus si znovu řekl o přihrávku na hranici velkého vápna, jenže byl opět lapen v ofsajdové pasti.
55'
Jeff Schlupp si pohlídal vysoký nákop a před Gabrielem Jesusem míč odhlavičkoval. V posledních minutách se hraje často kolem středové čáry.
54'
Chris Richards diriguje rozehrávku Crystal Palace na polovině soupeře. Defenziva Arsenalu drží kompaktní blok a nepouští soupeře k zakončení.
53'
Tyrick Mitchell si dal pozor na přihrávku gólmanovi a provedl ji s jistotou. Hráči Arsenalu jsou ale na polovině soupeře aktivní.
52'
Gabriel Jesus napadal rozehrávku soupeře až v jeho pokutovém území. Defenziva Crystal Palace rychle přenesla těžiště hry.
51'
Mateta roztáhl hru na levou stranu, odkud přiletěl nadýchaný centr do vápna, ale Zinčenko balón bez problémů odhlavičkoval.
50'
Hostující celek zahrával rohový kop. Eze odcentroval na malé vápno, kam si pro míč s přehledem dokráčel David Raya.
49'
Nathaniel Clyne táhl útok hostujícího celku po pravé straně, jenže nedokázal odcentrovat do vápna. Arsenal brání s jistotou.
48'
Saka se zbavil obránce na pravé straně, předal míč Havertzovi, jenže jeho projektil skončil blokem prvního obránce.
47'
Oficiální autority soutěže nakonec druhou branku Arsenalu označily jako vlastní gól Deana Hendersona.
46'
Domácí Arsenal obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít navázat na výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Arsenal. Po deseti minutách hry otevřel skóre hlavou po rohovém kopu Gabriel Magalhães. O čtyři minuty později se míč odrazil od Lermy a Henderson musel zasahovat. Ve 34. minutě střílel na opačné straně Lerma, ale Raya byl připraven. Následně po rohovém kopu udeřil Arsenal podruhé a opět u toho byl Gabriel Magalhães.
45+4'
45+3'
Saka měl kousek prostoru na pravé straně, přehodil si míč na pravou nohu, ale centrem pod sebe nenašel nikoho ze spoluhráčů.
45+2'
Martin Ødegaard odcentroval do pokutového území, jenže nikdo v červeném dresu se do zakončení hlavou neprobil. Obrana Crystal Palace zasáhla.
45+1'
Jefferson Lerma natáhl ke střele zpoza velkého vápna, ale jeho pokus postrádal razanci. Raya si připsal snadný zákrok.
44'
Lerma je zpátky na nohou a podle všeho ještě zkusí pokračovat.
43'
Hra je přerušena Jefferson Lerma zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
42'
Ben White dostal přihrávku na pravou stranu, ale napadající soupeř jej dostal pod tlak. Rozehrávat budou hosté.
41'
Po další standardní situaci Arsenalu zakončoval z těžké pozice Zinčenko, který z poloskoku přestřelil horní tyč hostující branky.
40'
Na krásnou přihrávku za obranu Crystal Palace si naběhl Gabriel Jesus, který si míč navedl do střelecké pozice, ale trefil obránce.
39'
Ben White na vlastní polovině skvěle předskočil jednoho ze soupeřů a odehrál před ním míč do zámezí. Arsenal si závěr první půle užívá.
38'
Branku Arsenalu ještě zkoumal VAR, přičemž nebyl nalezen prohřešek, takže domácí celek skutečně vede 2:0.
37'
Arsenal právě vstřelil branku! Zápas se proměňuje v představení jediného muže! Exekuce rohového kopu se tentokrát chopil Bukayo Saka, jehož prudký centr prolétl až ke vzdálenější tyči a Gabriel Magalhaes nasměroval míč do branky! Branka byla nakonec zapsána jako vlastní pro DEANA HENDERSONA!
37'
Bukayo Saka se v pokutovém území dostal k odraženému míči, ale Mitchell se mu vrhl pod nohy a odehrál míč na čtvrtý roh pro Arsenal.
36'
Exekuce přímého kopu z nadějné pozice se chopil Martin Ødegaard. Norský záložník odcentroval na zadní tyč, kde kraloval Mitchell.
35'
Gabriel Jesus si posunul míč mezi tři soupeře a vybojoval pro Arsenal přímý kop v blízkosti velkého vápna.
34'
Ze střední vzdálenosti se do míče položil Lerma, jehož rána byla nebezpečná, ale David Raya se proletěl vzduchem a vytěsnil míč na roh.
33'
Martin Ødegaard neuspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Hosté se následně hnali vpřed, ale Matetu uhlídal William Saliba.
32'
Hosté zahrávali přímý kop, jehož exekuce se chopil Eze, nicméně z dobré pozice trefil jen připravenou zeď Arsenalu.
31'
Gabriel Jesus se hnal za nákopem na polovinu hostů, jenže byl snad o dva kroky v ofsajdu. Rozehrávat bude hostující celek.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Arsenal zatím drží zasloužené vedení. Moc šancí však k vidění není.
29'
Další nepřesná rozehrávka Crystal Palace. Arsenal bude vhazovat na vlastní polovině. Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo.
28'
Havertz se na vlastní polovině nechal obejít, ale zastoupil jej Trossard, který poslal k zemi Ezeho.
27'
Hosté mají velké problémy s výstavbou hry. Stoper Andersen chtěl rozehrát na levou stranu, ale Mitchell se rozběhl opačným směrem.
25'
Jean-Philippe Mateta se sice zbavil Gabriela, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem, když domácího stopera trefil do obličeje.
24'
Defenziva Arsenalu se nikam nežene. Stopeři domácího celku kombinují s míčem na kopačkách a snaží se uklidňovat hru.
23'
Gabriel se po rohovém kopu znovu dostal do zakončení, jenže tentokrát pokusem u přední tyče minul zařízení o několik metrů.
22'
Schlupp dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, ale Raya si bez problémů dokráčel pro míč.
21'
Trossard sice dostal přihrávku do velkého vápna, jenže si nepohlídal své postavení. Ofsajd.
20'
Domácí se usadili kolem velkého vápna soupeře, jenže kombinace Arsenalu je nyní hodně kostrbatá. Defenziva Crystal Palace výborně drží prostor.
19'
Schlupp se na vlastní polovině dokázal zbavit obránce, ale následně zahnal spoluhráče do svízelné pozice.
18'
Gabriel Jesus výborně napadal rozehrávku hostujících obránců. Andersen před brazilským útočníkem odkopl míč na poslední chvíli.
17'
Před branku Arsenalu přiletěl vysoký centr z pravé strany. Nikdo v černém dresu se ale nedostal do zakončení hlavou.
16'
Guehi na polovině Arsenal nasadil jesličky soupeři, který jej musel zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku.
15'
Z druhého rohového kopu dnešního souboje Arsenal neudeřil, ale zajímavá možnost z toho byla! Míč se k brance odrazil od Lermy, ale Henderson stačil zasáhnout!
14'
Domácí znovu zaútočili po pravé straně, ale přízemní centr skončil sražený na dalším rohovém kopu.
13'
Arsenalu se podařilo udeřit z první šance v dnešním utkání. Hosté tak budou muset hru o něco pootevřít a více se snažit tlačit vpřed.
11'
Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Domácí celek vybojoval svůj první rohový kop v utkání. Declan Rice od praporku odcentroval na malé vápno a GABRIEL MAGALHAES hlavou otevřel skóre!
10'
Domácí brankář Raya se musel zapojit do rozehrávky Arsenalu. Domácí celek zatím kombinuje v zadních řadách a nikam se nežene.
9'
Uvnitř pokutového území se k odraženému míči dostal Gabriel Jesus, který se rychle dostal do zakončení, ale z krkolomné pozice branku přestřelil.
8'
White poslal dlouhý aut do pokutového území, kde se k míči dral Martin Ødegaard, jenže norský středopolař jej sklepl k obráncům v černém.
7'
Trossard z levé strany našel Zinčenka, který chtěl míč posunout na střed, ale přihrávka byla příliš laxní a stala se kořistí hráče Crystal Palace.
6'
Poprvé v utkání se probudili také domácí fanoušci, kteří ženou Arsenal k větší aktivitě. U míče jsou ale zatím častěji fotbalisté v černém.
5'
Hostující stopeři kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nikam se neženou. Arsenal zatím rozehrávku soupeře neatakují.
4'
Hostující kapitán Guehi si výborně pokryl míč na polovině Arsenalu a dotírající Martin Ødegaard jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
3'
Ben White narýsoval přihrávku do pokutového území, jenže jeho pobídka byla příliš prudká a Bukayo Saka na míč nemohl dosáhnout.
2'
Hostující celek se vydal vpřed nákopem na levou stranu. Tyrick Mitchell se ihned odhodlal k odcentrování, ale našel jen Gabrielovu hlavu.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté už v letošním ročníku dokázali obrat favorizované soupeře o body.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Arsenal bude hrát v červeném, zatímco Crystal Palace oblékne černou sadu.

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ødegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Jorginho, Martinelli, Soares, Nketiah, R. Nelson, Smith Rowe, Walters.

Crystal Palace FC: Henderson – Clyne, J. Andersen, Guéhi, Mitchell – Lerma, C. Richards, Eze – Hughes, Mateta, Schlupp.
Náhradníci: Johnstone – Adaramola, Ahamada, Ebiowei, Édouard, França, Riedewald, Tomkins, Ozoh.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili v srpnu již ve druhém kole. Arsenal na hřišti Crystal Palace zvítězil 1:0 brankou Odegaarda.
Arsenal FC

Ani domácí Arsenal nemůže být se svými výkony spokojen natolik jako v minulém ročníku. Po dvaceti kolech má Artetův celek na kontě čtyřicet bodů, díky čemuž mu patří čtvrté místo. Na vedoucí Liverpool ztrácí už pět bodů. Výsledkový propad přišel ve druhé polovině prosince, kdy Arsenal remizoval s Liverpoolem a prohrál s West Hamem a Fulhamem. V novém kalendářním roce Artetův celek odehrál jen duel v FA Cupu, v němž s Liverpoolem prohrál 0:2.

Hostující Crystal Palace zatím neprožívá povedenou sezónu. Po dvaceti odehraných kolech má londýnský klub na kontě dvacet jedna bodů a patří mu čtrnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má nyní k dobru jen pětibodový náskok. Na hřištích soupeřů ale zvládá pravidelně bodovat. Dokázal remizovat na hřišti West Hamu i Manchesteru City. Poslední ligové utkání odehráli hosté na konci minulého roku, kdy doma přehráli výsledkem 3:1 Brentford. Poté hráli FA Cup proti Evertonu, z nějž vypadli po výsledcích 0:0 a 0:1.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Arsenalem a Crystal Palace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.