Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Crystal Palace - 14. dubna 2024   15:00

0:1
(0:1)
Crystal Palace
14' Eze  (Mitchell)
Liverpool
Alisson (C) – Bradley (49. Alexander-Arnold), van Dijk, Konaté, Robertson – Jones (82. Elliott), Endó (46. Szoboszlai), Mac Allister – Saláh, Núñez (66. Gakpo), Díaz (66. Jota).
Kelleher – Gomez, Gravenberch, Quansah.
Kavanagh – Bennett, Robathan
Anfield Road, Liverpool
Henderson – Muñoz, J. Andersen (C), Lerma – Clyne (77. Ward), Wharton, Hughes (77. Riedewald), Mitchell – Olise (69. Ayew), Eze (77. Schlupp) – Mateta (90. Édouard).
Matthews – Ahamada, Tomkins, Ozoh.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 10:10.
Fotbalisté Liverpoolu neodčinili čtvrteční výbuch proti italské Atalantě a v rámci 33. kola Premier League podlehli Crystal Palace 0:1. Toto zaváhání může být v boji o titul klidně fatální. Naopak Orli si výrazně pomohli v boji o záchranu.

Zápas rozhodla situace ve 14. minutě, kdy hosté sehráli pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl před bránou zcela volný Eberechi Eze. O chvíli později navíc mohl potrestat van Dijkovo podklouznutí Mateta, ovšem domácí zachránil před další pohromou na brankové čáře Robertson. Pak už Reds místy až zoufale dobývali obranu soupeře. Chyběla ale lehkost a navíc domácí pálili šance, které si vytvořili. V prvním poločase například brankář Henderson reflexivním zákrokem levou rukou vytáhl zakončení Díaze. Po změně stran trefil Núñez z bezprostřední blízkosti jen pravé koleno brankáře Eagles, střelu Joty do prázdné brány zablokovala obrana a samostatný únik Jonese skončil střelu vedle tyče. Když se pak na začátku nastavení neprosadil ani zblízka Saláh, musejí hráči i fanoušci Liverpoolu zkousnout další hořkou pilulku.
90+8'
90+7'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Jefferson Lerma).
90+6'
Hosté teď navíc chytře šetří sekundy u postranní čáry na útočné polovině.
90+5'
Harvey Elliott sice bojoval, ale míč se odrazil do autu od něho. Hosté tak mohou šetřit čas.
90+4'
Centr Elliotta nedostihl Dominik Szoboszlai. Hráči Liverpoolu reklamovali zřejmě teč a rohový kop, sudí jim ale nevyhověl.
90+3'
Z levé strany se dostal do pokutového území Mohamed Saláh. Lerma ho nenechal vystřelit.
90+1'
Ani tohle není vyrovnávací gól! Diogo Jota před bránou prodlužoval míč na Mohameda Saláha, který střílel z bezprostřední blízkosti. Balón však sráží na roh Tyrick Mitchell! Tohle by Henderson asi neměl.
90'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard.
89'
Elliott nedostihl míč na hrací ploše a kopat se bude od brány Crystal Palace.
88'
Obranu Crystal Palace neodemkl ani prudký přízemní centr Alexandera-Arnolda. Brankář domácích Alisson už hraje dokonce na útočné polovině.
86'
Cody Gakpo si na levé straně zasekl míč kolem skluzujícího obránce a odcentroval na vzdálenější tyč. Tam hlavičkoval z už ostrého úhlu Harvey Elliott a Henderson balón vyrazil pravou rukou!
86'
Harvey Elliott posílal z prvního doteku míč před bránu. Ward si nedělal starosti a odkopl do autu.
86'
Střely na bránu – 5:5
85'
Z té ale nic nebude. Centrovaný míč odvrátil právě Daniel Muñoz.
84'
Dominik Szoboszlai byl podkopnut Muñozem. Standardní situace pro Liverpool.
83'
Dean Henderson se ve skrumáži nedostal k centrovanému míči. Za ním šel Virgil van Dijk, jenž ale trefil do nohy Daniela Muñoze a pískán je tedy útočný faul.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Harvey Elliott.
82'
Dezorientovaný Joakim Andersen odvrátil míč jen na rohový kop. Domácí budou naposledy střídat...
81'
Alexander-Arnold dostihl u pravé postranní čáry míč a zřejmě ho chtěl posunout do běhu na Codyho Gakpa. Balón mu ale zřejmě sjel po kopačce a Trent jej tak nasměroval k brankáři soupeře.
79'
A nyní zase Henderson nepospíchá s výkopem. Rozhodčí Kavanagh s ním zůstává trpělivý.
78'
Domácím se vůbec nelíbilo, jak dlouho trvalo střídání Crystal Palace. Hlavně Eberechi Eze odcházel ze hřiště hodně pomalu.
77'
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Jaïro Riedewald,
ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Joel Ward,
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Jeff Schlupp.
75'
To je neuvěřitelné! Domácí ubránili roh a ve čtyřech vyrazili do otevřené obrany soupeře. Sehráli to dobře až na koncovku. Curtis Jones utíkal už sám na brankáře Hendersona, volil ale střelu vedle levé tyče brány Eagles! Fanoušci Reds se chytají za hlavy.
74'
Měnit skóre se mohlo také na druhé straně! Nákop ze standardní situace prodloužil Joachim Andersen na Jeana-Philippeho Matetu, který měl před sebou už jen Alissona. Zakončení z bezprostřední blízkosti však domácí gólman reflexivně vytáhl pravou rukou!
72'
Domácím prostě není přáno! Curtis Jones dostal míč do pokutového území, kde ho před brankářem Hendersonem dostihl Cody Gakpo. Ten ještě oslovil Dioga Jotu, který měl před sebou prázdnou bránu, ale jeho střelu zablokoval Nathaniel Clyne!
71'
Curtis Jones zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Jordanem Ayewem a dostal za to žlutou kartu.
70'
Po rohovém kopu Szoboszlaie hlavičkoval Virgil van Dijk. Mezi tyče balón nenamířil.
69'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jordan Ayew.
68'
Centr Robertsona zablokoval Nathaniel Clyne. Domácí reklamují ruku, ale tu měl Clyne u u těla.
67'
Mohamed Saláh přihrával z pravé strany před bránu, kde scházel krok Curtisovi Jonesovi. Pokud by se domácí záložník dostal k zakončení, jednalo by se o stoprocentní šanci!
66'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Cody Gakpo,
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Diogo Jota.
66'
Nabíhajícího Matetu si pokryl Konaté. Situaci vyřešil odkopem do autu. Liverpool bude střídat.
64'
Domácí mají v posledních minutách drtivou převahu v držení míče. Stále ale bez gólového vyjádření.
62'
Domácí se prokombinovali s míčem k pokutovému území. Akci z druhé vlny doplnil Trent Alexander-Arnold, jemuž střela zpoza šestnáctky nesedla a skončila poměrně vysoko nad.
61'
Jean-Philippe Mateta se vydal za dlouhým míčem. I když byl vpředu dlouho sám, nadělal problémy Ibrahimovi Konatému. Ten nakonec zahrál malou domů na Alissona, který zvolil raději delší nákop.
60'
Domácí zahrávali rohový kop. Po centru Robertsona se míč odrazil k Saláhovi, který ho nedokázal zpracovat.
59'
Alexander-Arnold hraje na pozici pravého beka odlišně než Conor Bradley, kterého střídal. Často se stahuje spíše na pozici středního záložníka.
57'
Liverpool evidentně prožívá herní útlum. Naplno se to projevilo ve čtvrtečním duelu s Atalantou a také dnes to domácím moc nelepí. Reds často kazí a s šancemi také nakládají všelijak, jen ne gólově.
56'
Obrovskou šanci měl po Robertsonově rohu Darwin Núñez! Ten z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Hendersona. Mířit kamkoliv jinam, byl by to gól!
53'
Hosté ještě zůstali u míče v blízkosti šestnáctky soupeře. Ke střele se dostal Adam Wharton, ale trefil jen protihráče.
52'
Szoboszlai rozehrál jen na Willa Hughese. Ten si ho vyměnil s Matetou a pak přenesl hru doleva na Eberechiho Ezeho, který z první posílal balón před bránu. Domácí měli štěstí, že tam na něj nedosáhl Michael Olise.
51'
Mitchell si pohlídal míč do zámezí před Saláhem. Následně se mu moc nechtělo vhazovat a vyslechl si nějaký ten pískot.
51'
Prudký nákop dopředu opět na Núñeze. Hosté odvracejí do autu.
49'
Alexander-Arnold se hned zapojil do útočné akce. Předal míč Konatému, který hledal nákopem Darwina Núñeze. Balón sbírá Dean Henderson.
49'
ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Trent Alexander-Arnold.
48'
Bradley kulhá ze hřiště v doprovodu zdravotníků a nebude moci pokračovat. Na hřiště půjde uzdravený Trent Alexander-Arnold.
46'
Na polovině hřiště šel ostře do souboje Conor Bradley. Sám si ale zřejmě poranil levý kotník a teď je ošetřován.
46'
ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází Dominik Szoboszlai.
46'
První poločas je za námi a překvapivě se po něm odchází do šaten za stavu 1:0 pro Crystal Palace. Hosté se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy jejich krásnou kombinaci úspěšně zakončil před bránou volný Eberechi Eze. Za nedlouho mohlo být s domácími ještě hůře. Po podklouznutí van Dijka totiž uháněl sám na bránu Mateta a situaci zachraňoval fantastickým obranným zákrokem na brankové čáře levý bek Robertson. Pak už se probudili i domácí. Endó však po rohovém kopu pálil jen do břevna a Díaze, který zakončoval po centru Robertsona, vychytal brankář Henderson. Po závěrečném hvizdu pospíchal Jürgen Klopp rychle do útrob Anfieldu, aby se svými spolupracovníky vymyslel funkční strategii na druhé dějství.
45+2'
45+2'
Henderson nakopl míč na útočnou polovinu Crystal Palace a ušetřil tak pro svůj tým další čas.
45'
Eberechi Eze nasadil míč na hlavu Jeana-Philippeho Matety, který zamířil nad bránu. Následně reklamoval přistrčení od van Dijka, ale nebylo to tak intenzivní, aby se dalo uvažovat o penaltě.
43'
Nyní si zaběhl za obranu Darwin Núñez, který ve skluzu dokázal poslat balón přes brankáře Hendersona před již prázdnou bránu. Na zadní tyči ho dostihl Luis Díaz, který však levačkou neprostřelil skluzujícího protihráče! Poté byl navíc dopísknut ofsajd, v němž se v zárodku akce ocitl právě Díaz.
42'
Mitchell nahrál do šestnáctky zády k bráně stojícímu Matetovi. Ten předal proti noze Michaelovi Olisemu, jehož přízemní střela však nebyla natolik prudká, aby překvapila brankáře Alissona.
41'
Hosté ubránili další akci, když Lerma zachytil nahrávku Mac Allistera na Mohameda Saláha. Následoval odkop přes půlící čáru.
39'
Domácím fanouškům se příliš nelíbí, že hráči Crystal Palace stále více protahují různé rozehrávky či autová vhazování. I tak se Eagles snaží nepustit Liverpool do tempa.
38'
Darwin Núñez dostával přihrávku od Konatého a hned chtěl balón prodloužit na Luise Díaze. Ten se ale nerozběhl.
36'
Domácí se nadále snaží dobýt obranu soupeře. Crystal Palace se defenzivní styl se sázkou na brejky zatím vyplácí.
34'
Mohamed Saláh si našel pozici pro střelu z pravé strany z prostoru hranice šestnáctky. Jeho ránu však dokázal vyrazit brankář Henderson!
33'
Saláh z přímého kopu posunul míč proti noze Alexise Mac Allistera, který ale trefil jen záda ze zdi vyběhnuvšího Ezeho.
32'
Jefferson Lerma zastavil akci Reds faulem a domácí budou zahrávat standardní situaci z půlkruhu před pokutovým územím.
31'
Michael Olise z levé strany nahrál před bránu Matetovi, který zakončil do Alissona. Vzrušení bylo v tomto případě zbytečné, jelikož útočník hostí se nacházel v ofsajdu.
29'
Další šance domácích! Zleva centroval na zadní tyč aktivní Andy Robertson. Balón si našel Luis Díaz, který ho kopačkou směřoval k tyči. Henderson se však stačil s drahou letu míče přemístit a reflexivním zákrokem levou rukou podržel Crystal Palace.
27'
Po rohovém kopu bylo málem srovnáno! Domácí si vytvořili závar a balón se dostal k Wataruovi Endóvi. Ten trefil břevno!
27'
Andrew Robertson posílal z levé strany míč do malého vápna. Tam tušil Darwina, ale po zákroku Andersena z toho bude roh.
25'
Darwin Núñez si v honbě za míčem počínal jako tank. Navíc málem dokázal vysunout Mohameda Saláha. K balónu měl ale přeci jen blíže vybíhající brankář Henderson.
23'
Núñez našel nalevo rozběhnutého Andyho Robertsona. Vypadalo to, že balón srazil do zámezí Nathaniel Clyne, ovšem rozhodčí nařizuje odkop od brány.
23'
Rohový kop zahrával Robertson. Virgil van Dijk ve výskoku nedosáhl a hosté se tak ubránili.
22'
Jefferson Lerma si ublížil v hlavičkovém souboji s Darwinem Núñezem. Zřejmě za to může nepříjemný dopad na zem. Kolumbijský obránce či defenzivní záložník však zřejmě bude moci pokračovat.
21'
Alisson musel obcházet napadajícího Matetu, aby pomohl svému týmu s rozehrávkou.
19'
No, jestli je Liverpool někde zranitelný, tak je to obrana. Dnes se to už dvakrát potvrdilo.
18'
Mohlo to být 0:2! Po podklouznutí Virgila van Dijka uháněl sám na bránu Jean-Philippe Mateta. Ten obstřelil vybíhajícího Alissona a vypadalo to, že balón skončí v síti. Neskutečný obranný zákrok však předvedl Andrew Robertson, který se sprintem vrátil a ve skluzu dokázal zachránit situaci na brankové čáře! Že to stihl, potvrdila i technika, která hlídá, zda se míč nedostal již za lajnu.
16'
Připomíná se liverpoolské publikum. To volí pozitivní přístup a žene svůj tým dopředu.
14'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic rozebrali obranu Reds! Eagles si dokázali vyměnit několik přesných a dostatečně chytrých přihrávek. V závěru akce se balón dostal na levé křídlo, kde ho Michael Olise předal Tyrickovi Mitchellovi. Ten vběhl do šestnáctky a přes skluzujícího obránce dokázal nahrát před bránu EBERECHIMU EZEMU, který zblízka překonal Alissona. Hosté to sehráli parádně, ale nutno říci, že obrana Liverpoolu jim dávala příliš mnoho prostoru. Takový Eze byl při zakončení úplně volný.
12'
Curtis Jones ve středu hřiště sebral hostům míč. Následně ale nerozjel útok Liverpoolu přesnější přihrávkou na Luise Díaze.
10'
Alexis Mac Allister zkoušel z první oslovit Darwina Núñeze, který ale nestihl na prudký pas zareagovat.
10'
Domácí zatím mají velkou převahu v držení míče. Eagles pokračují v urputné defenzivní hře.
8'
Andrew Robertson z pozice levého beka skvěle rozjel útočnou akci. Předal míč Luisovi Díazovi a nasprintoval dopředu. Díaz mu balón vrátil a Robertson záhy oslovil Darwina Núñeze. Ten si na levém rohu šestnáctky srovnal míč na pravou nohu a zkusil překvapit brankáře Deana Hendersona. Mířil ale příliš blízko středu brány a Henderson balón ztlumil v rukavicích.
7'
Hosté hrají z hlubokého obranného bloku. Liverpool tak čeká dobývání.
5'
Mohamed Saláh si na pravém křídle narážel míč s Curtisem Jonesem. Tuhle kombinaci však přerušil Jefferson Lerma.
4'
Reds trpělivě drží míč. Hráči zapojili do kombinace i brankáře Alissona Beckera.
3'
Andrew Robertson pohlídal míč do autu, který rychle vhodil na Curtise Jonese. Domácí tak mohou rozvíjet útočnou akci.
1'
Hosté rozehráli a také se pustili do první útočné akce. Michael Olise otočil hru doleva pro Tyricka Mitchella. Ten odcentroval a prudký míč musel boxovat Alisson.
1'
Dozněla liverpoolská hymna You'll Never Walk Alone. Dnes je to opravdu speciální, jelikož zítra uplyne přesně 35 let od tragédie v Hillsborough. Následuje tedy minuta ticha k uctění památky 97 obětí.
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu Anfield Road. Liverpool potřebuje odpovědět na čtvrteční fiasko z Evropské ligy, aby si udobřil fanoušky a také neztratil v boji o titul.

Liverpool FC: Alisson (C) – Bradley, van Dijk, Konaté, Robertson – Jones, Endó, Mac Allister – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Jota, Alexander-Arnold, Gakpo, Elliott, Szoboszlai, Gravenberch, Quansah.
Trenér: Jürgen Klopp

Crystal Palace FC: Henderson – Muñoz, J. Andersen (C), Lerma – Clyne, Wharton, Hughes, Mitchell – Olise, Eze – Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ahamada, Édouard, Riedewald, Ward, Tomkins, Schlupp, Ozoh, Ayew.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan.
Do sestavy Liverpoolu se vrací uzdravený brankář Alisson, který Reds povede s kapitánskou páskou.
Liverpool FC (2. místo, 21 – 8 – 2, skóre 72:30, 71 bodů)
Liverpool má na kontě stejně bodů jako vedoucí Arsenal, ale disponuje lehce horším skóre. O vedoucí pozici Reds přišli v posledním kole, kdy remizovali 2:2 na půdě Manchesteru United. Přitom hlavně v úvodním dějství na trávníku herně dominovali. Náladu si pak svěřenci manažera Jürgena Kloppa hodně pokazili ve čtvrtečním úvodním čtvrtfinále Evropské ligy, v němž doma podlehli 0:3 italské Atalantě. Právě tento výbuch budou chtít proti Crystal Palace napravit. Liverpoolu se už vcelku vyprázdnila marodka. Alespoň na střídačce už byl ve čtvrtek třeba pravý obránce Trent Alexander-Arnold a v tréninku už je také brankář Alisson. Nejlepším střelcem týmu v lize je se 17 góly Mohamed Saláh.

Posledních 5 zápasů Liverpool:
Man. Utd. – Liverpool 4:3 po prodl. (FA Cup)
Liverpool – Brighton 2:1
Liverpool – Sheffield 3:1
Man. Utd. – Liverpool 2:2
Liverpool – Atalanta 0:3 (EL)
Crystal Palace FC (14. místo, 7 – 9 – 15, skóre 36:54, 30 bodů)
Fotbalisté Crystal Palace mají aktuálně pětibodový náskok na první sestupovou pozici, na které se nachází Luton, takže ještě nemají nic jistého. Z posledních pěti zápasů navíc uhráli jen dva body a dvakrát za sebou odešli poraženi. Naposledy doma podlehli 2:4 Manchesteru City. Trenér Oliver Glasner, který tým převzal na začátku února po Royovi Hodgsonovi, jenž skončil ze zdravotních důvodů, tak zatím nemá moc dobré výsledky. Eagles pod ním zatím vyhráli jediné utkání. O pozici nejlepšího ligového střelce týmu se se sedmi zásahy dělí Odsonne Édouard s Jeanem-Philippem Matetou.

Posledních 5 zápasů Crystal Palace:
Tottenham – Crystal Palace 3:1
Crystal Palace – Luton 1:1
Nottingham – Crystal Palace 1:1
Bournemouth – Crystal Palace 1:0
Crystal Palace – Man. City 2:4
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Anglická Premier League pokračuje 33. kolem. V neděli půjde do akce také Liverpool, na jehož hřišti se představí Crystal Palace. Reds se musejí rychle vzpamatovat ze čtvrtečního propadáku v Evropské lize, aby si nezkomplikovali boj o titul. Hostující Eagles se v tabulce nacházejí na čtrnáctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.