Z Rokycan je to pro dnešek všechno. Děkuji Vám za pozornost a u fotbalu opět někdy na shledanou.
V Rokycanech je dobojováno. Domácí klub v rámci oslav 110. let fotbalu v Rokycanech podle očekávání nestačil na úřadujícího mistra a podlehl mu 2:8, když po poločase bylo pro domácí skóre hodně příznivé 0:2. Ve druhé půli byl v dresu Viktorii hodně vidět autor hattricku Tomáš Wágner.
90
Po rohu pálil z dálky Veselinovič, jeho zajímavá rána se nakonec stočila nad.
90
Jakub Hora napřáhl ke střele na hranici pokutového území, míč sražen na roh.
89
Závěr utkání je sice tady, ale to ještě neznamená, že by oba týmy nějak polevily.
87
Rokycany právě vstřelily branku!
Rokycany přicházejí po rychlém útoku s rychlou odpovědí a snížením. Přesnou přihrávku přetavil v gól JIŘÍ SCHNEIHERR!
86
Plzeň právě vstřelila branku!
JAKUB HORA se postavil k penaltě a přesnou střelou na opačnou stranu, než kam zamířil brankář, skóruje.
86
Jakub Vaníček fauluje Wágnera v pokutovém území! Sudí Houdek bez váhání ukázal na značku pokutového kopu!
84
Teď už to tam padá jako na běžícím páse. Mladen Veselinovič pronikl do šestnáctky, dokázal podržet míč a nahrát nabíhajícímu DAVIDU ŠTÍPKOVI, který z dvou metrů neměl problém trefit branku.
83
Rokycany se snažily o protiútok, ale nakonec došli s míčem jen kousek za polovinu hřiště.
82
Plzeň se znovu dostává až před rokycanskou branku.
80
Během osmi minut se daří TOMÁŠI WÁGNEROVI zkompletovat hattrick!!! Plzeňský útočník se znovu trefuje střelou z pokutového území.
79
Krmenčík spěchal za míčem k autové čáře, ale nakonec ho nedostihl a setrvačností doběhl až k plotu, který odděluje diváky a hřiště, zrovna do míst, kde stojí lidé z vedení plzeňského klubu.
78
Končal se znovu snažil vybídnout přihrávkou někoho ze spoluhráčů ke skórování, ale tentokráte jeho snahu zhatil jeden z bránících hráčů.
76
Plzeň se nadále snaží a nyní byl po centru Končala blízko branky Hora, ale míč poslal hlavou na tyč!
75
Plzeň přidává na svou pažbu pátý zářez a svůj druhý během tří minut TOMÁŠ WÁGNER, který se tentokráte trefuje střelou k tyči.
74
Hora šel dravě za míčem a byl k jeho zisku velmi blízko, ale nakonec o něj přišel.
72
Plzeň přidává další zásah do rokycanské sítě, když se dokázal střelecky prosadit TOMÁŠ WÁGNER, který využil přetaženého centru.
70
Plzeň střídá. Jana Kovaříka nahradil Mladen Veselinovič.
69
Po rohovém kopu se povedlo Plzni odkopnout míč, ale následně se Hora nedokázal v souboji o míč dostat včas.
68
Žáček prošel po pravé straně až k centru, který zablokoval kapitán Viktorie ve druhé půli Procházka.
67
Plzeňští byli před brankou v situaci dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe nakonec Končal, ale jeho ránu likviduje gólman Wohlmuth.
66
Na trávníku skončil po souboji o míč Hora, ale zvedá se.
65
Rokycany měly možnost zahrávat volný přímý kop, ale nakonec obrana Plzně pozorná a míč odklidila do bezpečí.
61
Domácí Rokycany nyní předvedli velké střídání hned čtyř hráčů a brankáře.
60
Plzeňští se znovu pokusili o centr do pokutového území a Vild znovu musel zasahovat.
59
Dnešní oslavu fotbalu v Rokycanech sleduje 1100 diváků.
58
Centrovaný míč z nohy Jana Kovaříka nebyl vůbec špatný a Vild se musel mít na pozoru.
56
Velká radost na stadionu Pod Husovými Sady! Domácí Rokycany se prosazují, když centr do pokutového území nalezl LUKÁŠE AUBRECHTA a ten skóruje pod padajícím Bolkem.
55
Rokycanské nyní zachránila tyč po ráně Wágnera!
54
Kovařík svedl na hranici šestnáctky souboj s Kubíkem, který byl úspěšnější, ale v zakončení se mu nevedlo.
52
Rokycany se zatím po vstřeleném gólu vždy snaží zvýšit aktivitu a pokusit se o odpověď, ale tentokráte jejich akce končí velmi brzy.
51
Plzeň se po rychlé kombinaci dostala až před Vildovu branku a MICHAEL KRMENČÍK rozvlnil síť rokycanské branky po třetí.
49
Plzeň se dostala k balónu a rozjíždí další akci z vlastní půle.
47
Standardní situace v podání domácích nebyla vůbec povedená a bude se kopat jen od Bolkovy branky.
46
Rokycany se hned derou do útoku, který zastavil za cenu nedovoleného zákroku Končal.
46
Rokycany jdou do druhé půle s jednou změnou. Scheinerra nahrazuje Špic.
46
Plzeň bude hrát druhou půli v této sestavě: Bolek – Končal, V. Procházka, Trapp, Štípek – Kovařík, Hrošovský, Krmenčík, Kyndl – Wágner, Hora
První poločas přípravného utkání mezi Rokycany a Viktorií Plzeň nabídl zajímavou podívanou ve které šance určitě nechyběly a na obou stranách mohlo hned několik šancí skončit gólem. Nakonec se tak stalo u dvou příležitostí Plzně a v obou gólech měla prsty nová plzeňská akvizice Tomáš Hořava, který nejprve gól vstřelil a druhý připravil pro Rajtorala.
Druhý poločas začne přibližně v 11:34.
44
Závěr první půle se přiblížil a Plzeň se pokusila o další akci, Rajtoralův průnik po pravé straně byl nakonec zastaven.
43
Veselinovič s Beránkem se zkusili protáhnout po levé straně, domácí obránci pozorní.
42
Rokycany se znovu dostaly až k ohrožení branky. Nakonec celá akce končí zblokovaným pokusem a rohovým kopem pro domácí.
41
Pokus Plzně o založení rychlého útoku se nepovedl. Štípek sice ukázal, že je rychlý, ale tentokráte i na něj to bylo příliš.
40
Tecl byl sice zády k brance, ale přesto dokázal hlavou trknout do míče a Vild měl co dělat.
39
Plzeň má k dispozici další z rohových kopů.
38
Štípek se dokázal na pravé straně zbavit protihráče a odcentrovat pouze k Veselinovičovi, který o míč přišel.
37
To samé rázem i na druhé straně po akci domácích dva na dva skončil na zemi Aubrecht, ale ani to pokutový kop nebude.
36
Tecl se poroučel k zemi v pokutovém území, ale sudí ukazuje, že penaltu pískat nebude.
36
Plzeň hraje po druhé vstřelené brance ve větším klidu.
32
Rokycany se ihned pokusily odpovědět na inkasovanou branku. Ránu Pavla Aubrechta zblokoval mimo obránce Řezník.
31
Plzeň se ujímá už dvoubrankového náskoku. Hořava podržel míč a předložil FRANTIŠKU RAJTORALOVI, který balón poslal pod padajícím Vildem do sítě.
29
Rokycany se dnes ukazují jako kvalitní soupeř a znovu dokázaly zajímavou ránou ohrozit Kozáčkovu branku.
28
Plzeň se znovu dostala ke kombinaci, ale přenesení míče tentokráte nebylo úplně ideální.
27
I Rokycany znovu zkusily ohrozit Kozáčikovu branku, ale slabý centr z pravé strany nemohl být pro jistotu mezi plzeňskými tyčemi problémem.
26
Plzeň z rohu nevytěžila nic, ale i nadále pokračuje v útočení.
25
A další roh pro Plzeň tentokráte po akci, kterou se snažil přivést do finální fáze Rajtoral, ale jeho centr byl sražen právě na rohový kop.
24
Dobrou práci ve středu hřiště znovu odvedl Hořava, ale nakonec ho dokázali dva domácí hráči zastavit.
23
Po rohovém kopu se ve vzduchu nejvýše dostal Hanousek a jeho hlavičkový pokus končí na tyči!
22
Další rohový kop pro Viktorii.
21
Tomáš Hořava byl blízko své druhé trefě. Plzeň sehrála akci ve finální fázi na jeden dotek a nová posila Plzně se málem znovu prosadila.
20
Beránek se snažil zastavit na pravé straně začínající domácí útok, nakonec ho jen přibrzdil.
19
Plzeňané to znovu po rychlé souhře dotáhli až k možnosti zakončit. To vzal na sebe Jan Kovařík a z hranice velkého vápna zamířil mimo.
17
Ani druhý rohový kop nakonec Plzni gólové zakončení nepřinesl, naopak na druhou stranu už se znovu snaží dostat rokycanští.
16
Plzeň si rohový kop hned zopakuje, jelikož Vild vyrazil míč nad svojí branku.
15
Plzeň má k dispozici další rohový kop.
13
Na druhé straně se pokoušel o další ohrožení branky Viktorie Žáček, ale tentokráte jeho rána tak přesná nebyla.
13
Z rohového kopu nakonec nic nebezpečného pro rokycanskou branku nebylo.
12
A mohlo to být už 0:2, ale výborným zákrokem se prezentuje Vild! Domácí brankář na brankové čáře vyboxoval na roh hlavičkový pokus kanonýra Tecla.
11
Zatím máme v Rokycanech možnost vidět zajímavé utkání, kterému rozhodně nechybí šance na obou stranách.
10
Hořava si krásně zpracoval míč, obešel dva protihráče a ještě dokázal odcentrovat, ale nakonec na spoluhráče postaveného v ofsajdu.
8
Plzeň se pokouší o další kombinaci...
7
I rohový kop v podání domácího celku nebyl vůbec špatně zahraný, ale tentokráte už měl Kozáčik práci o něco snazší.
7
Mohlo být srovnáno. Rokycanští předvedli sice na první pohled nepříliš pohlednou kombinaci, ale ránu Žáčka zpoza šestnáctky musel Kozáčik vyrazit.
6
Plzeň se ujímá vedení v dnešním střetnutí! Rohový kop rozehráli hosté na krátko a z hranice pokutového území vyslal střelu TOMÁŠ HOŘAVA a míč skončil přesně u zadní tyče!
6
Uvidíme poprvé rohový kop v podání Plzně.
5
Plzeň nyní volí postupnou kombinaci, ale zatím se jí nedaří více rozvinout i díky vysunutému presinku Rokycan.
4
Rokycanští se znovu dostali ke kombinaci na polovině soupeře, ale tentokráte už se obrana Plzně dobře postavila.
3
Všechno mohlo být jinak! Rokycanský David Kubík se dostal po autovém vhazování k míči a ve sprinterském souboji s Řezníkem dokázal uspět a jeho rána minula branku jen o metr!
3
Plzeň se nyní drží v kombinaci na polovině.
2
Hořava šel do souboje o míče neohroženě a také ho vybojoval pro Rajtorala.
1
Plzeň se v prvním poločase chopila rozehrávky a zatím začíná rozvážně z vlastní poloviny.
1
1
Aktéři dnešního utkání už přichází na trávník rokycanského stadionu.
Zatím největším lákadlem před utkáním je pro diváky možnost vyfotit se s pohárem pro vítěze Gambrinus ligy.
Dnešní utkání se koná u příležitosti oslav 110. let organizovaného fotbalu v Rokycanech a už dvacet minut před výkopem je na fotbalovém stadionu Pod Husovými Sady velmi slušná divácká kulisa.

FC Rokycany: Vild – Vaníček, Žáček, Hereit, Kubík, Aubrecht, J. Procházka, Aubrecht, Scheinherr, F. Procházka, Kocour.

FC Viktoria Plzeň:
1. poločas: Kozáčik – Řezník, Hejda, Beránek, Rajtoral – Hořava, Štípek – Hanousek, Veselinovič, Kovařík – Tecl.

2. poločas: Bolek – Končal, Beránek, Procházka, Trapp – Kovařík, Hrošovský, Krmenčík, Kyndl – Wágner, Hora

Rozhodčí: J. Houdek – Kračmer, Schneider.
Viktoria Plzeň si užila mistrovské oslavy, ale už znovu začala družině trenéra Vrby příprava na nový ročník, který začíná pro Plzeň už v polovině července českým superpohárem a za měsíc začíná pro českého šampiona cesta za postupem do základní skupiny Ligy mistrů.

Plzeň čeká dnes už druhé přípravné utkání v letní přípravě. První zažili Viktoriáni ve středu proti dalšímu diviznímu celku Senco Doubravka. Plzeň vyzkoušela v utkání hodně hráčů včetně nové posily Tomáše Hořavy z Olomouce a zvítězila 8:0.
Rokycany jsou divizním celkem, když do divize v předminulé sezóně a dokázaly se v ní dobře uchytit. V uplynulé sezóně patřily Rokycany k nejlepším celkům v Divizi A a nakonec tento celek skončil v tabulce na čtvrté pozici, což je se dá brát jako výborný výsledek.
Hezké sobotní dopoledne z rokycanského fotbalového stadionu Pod Husovými Sady, kde v přípravném utkání dnes domácí Rokycany hostí v přípravném utkání mistra nejvyšší soutěže a účastníka druhého předkola Ligy mistrů Viktorii Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.