AC Sparta Praha zvládla generálku před startem nového ročníku Synot ligy 2015/16 na jedničku a Energii Cottbus potopila šesti góly. Skvělý výkon předvedl Marco Paixao, který v průběhu prvního poločasu zaznamenal hattrick a jeho třetí gól byl nakonec vítězný. Konečný výsledek. Energie Cottbus 2 AC Sparta Praha 6.
90
89
Sparta právě vstřelila branku!
MICHAL BREZNANÍK se dostal do samostatného úniku a krásným lobem překonal vybíhajícího brankáře Energie Cottbus, která je na kolenou!!
88
Sparta ihned po rozehrávce Energie rychle vybojovala míč.
87
JOSEF HUŠBAUER přidává pátý gól Sparty a na Stadion der Freundschaft je vymalováno!! Fotbalisté pražského klubu založili další rychlý a smrtelný protiútok, který po Litsingiho přihrávce zakončil přesnou střelou k tyči Josef Hušbauer.
85
Cottbus vybojovala míč a rozvážnou kombinací zakládá útočnou akci.
82
Sparta nedává soupeři ani v závěru zápasu žádnou šanci zápas zdramatizovat. Sparťané nasadili od začátku zápasu vysoké tempo, které domácím hráčům za velmi horkého počasí opravdu nesvědčí.
80
Do konce zápasu zbývá něco málo přes 10 minut a oba týmy už dohrávají utkání z povinnosti.
79
Sparta začne svou pouť napříč pohárovou Evropou v úterý 28. července.
78
Po Jihlavě čeká Sparťany další venkovní zápas, tentokrát však až v Rusku, kde se představí v rámci prvního utkání 3. předkola UEFA Champions League proti CSKA Moskva.
76
Sparta zahájí novou sezónu venku a v sobotu 25. července zavítá v 1. kola Synot ligy na hřiště Vysočiny Jihlavy.
75
Jelikož se nyní hra kouskuje a ani jeden tým nikterak nespěchá směrem vpřed, tak se můžeme podívat na program Sparty v úvodu nové sezóny.
74
AC Sparta Praha vyrazila do útoku, domácí obrana však byla pozorná.
72
Sparťané dnes dobře brání, velký pozor si ale musejí dávat na centrované míče, oba dva góly totiž padly po centru do šestnáctky.
69
Diváci, kteří sledují dnešní utkání musejí být spokojení, k vidění bylo již šest gólů a věřme, že se ještě nějakého dočkáme. Nejlépe samozřejmě v síti německého celku.
66
Chotěbuz právě vstřelila branku!
PATRICK BREITKREUZ se prosazuje a snižuje z pohledu domácího týmu na 2:4!! Patrick Breitkreuz si skvěle naběhl na centr z pravého křídla a přesnou hlavičkou nedal střídajícímu brankáři Marku Štěchovi žádnou šanci.
65
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Paixao, přichází Litsingi.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Steinhöfer, přichází Konaté.
65
64
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný se rozhodl oživit hru dvojitým střídáním.
61
Po hodině hry opět tempo zápasu trochu opadlo a ani jeden z týmů se marně snaží dostat do nějaké větší gólové příležitosti.
60
Pokud tedy nepočítáme šťastný gól a tyč ze závěru prvního poločasu, kterou nastřelil Sven Michel.
59
Na to, že tento zápas není generálkou jen pro hráče Sparty, toho domácí fotbalisté Energie Cottbus příliš mnoho nepředvedli.
57
Energie Cottbus se pokusila přejít směrem vpřed, jenže stejně jako mnohokrát předtím se její útok roztříštil o pevnou sparťanskou obranu.
55
Svěřenci Zdeňka Ščasného mají vývoj zápasu pevně ve svých rukou a po 55 minutách vedou na Stadion der Freundschaft 4:1.
52
KEHINDE FATAI se prosazuje po necelých sedmi minutách na hřišti a posílá Spartu do tříbrankového trháku!! Marco Paixao mohl vstřelil svůj čtvrtý gól, jenže se zachoval nesobecky a ještě míč předložil nabíhajícímu Kehindemu Fataiovi, který ve vyložené šanci nezaváhal.
51
AC Sparta Praha vyráží do útoku.
50
Sparta provedla během poločasové přestávky celkem 5 změn. Mimo hru dnes zůstal David Lafata, podle slov Zdeňka Ščasného je na to po fyzické stránce dobře.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Frýdek, přichází Breznaník.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Fatai.
46
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bičík, přichází Štěch.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Brabec, přichází Costa.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Hušbauer.
46
46
46
Hráči obou týmů už se vrací zpět na hrací plochu, aby zahájili druhý poločas, před jehož začátkem Sparta provedla několik změn.
AC Sparta Praha vkročila do zápasu skvěle a již v páté minutě se ujala vedení, když se prosadil Marco Paixao. Portugalská posila do konce prvního poločasu udeřila ještě dvakrát. Paixao nejprve rychle zareagoval na vyrovnávací gól z kopačky Hübenera a skvělý poločas uzavřel v nastaveném čase dovršením hattricku. Skóre po prvním poločase. Energie Cottbus 1 AC Sparta Praha 3.
45+1
45+1
MARCO PAIXAO si otevřel dnes střelnici a v nastavení prvního poločasu dovršil hattrick!! Sparta přežila rychlý protiútok Energie a poté se sama udeřila, když chybné rozehrávky domácích hráčů využil Marco Paixao a vstřelil svůj třetí gól v dnešním zápase.
45
Jako bych to zakřikl. Energie vyrazila v závěru prvního poločasu do rychlého protiútoku, po kterém Sven Michel napřáhl ke krásné střele a za Bičíkovými zády se rozezněla tyč.
44
David Bičík stále čeká na nějaký ostřejší zákrok a vypadá to, že na ukazateli skóre se před přestávkou nic nezmění.
42
Domácí fotbalisté sice dokázali ve 21. minutě vstřelit gól, to však byl blesk z čistého nebe.
40
Energie Cottbus je v závěru prvního poločasu směrem vpřed stále bezzubá, a když už se dostane do útoku, tak její akce zastaví nepřesná finální přihrávka či střela.
35
Tempo hry během posledních třech minut trochu opadlo. Fotbalisté Sparty však nejsou nyní v pozici týmu, který by musel nějak plašit a tlačit se za každou cenu směrem vpřed.
32
Marco Paixao si za své výkony zaslouží místo v základní sestavě, uvidíme, zda se trenér Zdeněk Ščasný rozhodne postavit i do ostrého ligového utkání hned od začátku.
31
AC Sparta Praha vede po půlhodině hry na hřišti Energie Cottbus 2:1, když se o oba dva góly pražského klubu postaral Marco Paixao.
30
Rychlé občerstvení skončilo a hra je opět v plném proudu.
27
Cottbus se radovala z vyrovnávacího gólu necelých pět minut.
25
MARCO PAIXAO střílí svůj druhý gól v zápase a bleskově vrací Spartě ztracené vedení!! Daniel Lück nedokázal zachytit centr Bořka Dočkala a jeho chybu bez slitování potrestal Marco Paixao, který míč uklidil do prázdné brány.
24
Sparta předvádí pohledný kombinační fotbal a rozjíždí další útočnou akci.
23
Fotbalisty Sparty inkasovaný gól nehnul a stále se prezentují stejnou hrou.
21
THOMAS HÜBENER vyrovnává z ničeho nic na 1:1!! Fotbalisté pražské Sparty nedokázali ubránit standardní situaci, po které míč dolétl až k Thomasovi Hübenerovi a ten ho následně uklidil do prázdné brány.
20
Hráči českého klubu nepouští soupeře absolutně k ničemu a sami už mohli vést nejméně o tři branky.
18
Marek Matějovský nyní nebyl daleko od toho, aby v dresu Sparty během letní přípravy vstřelil další krásný gól! Playmaker pražského klubu zakončil krásnou kombinační akci Sparty střelou z voleje a donutil domácího brankáře vytáhnout fantastický zákrok.
17
Fotbalisté Sparty opět drží míč na svých kopačkách a mohou se vydat směrem vpřed.
16
Sparťanům hodně pomohl brzký gól, který vstřelil již v páté minutě utkání Marco Paixao.
15
Úvodní čtvrthodina hry je téměř za námi a fotbalisté pražské Sparty jsou zatím pány na hřišti.
14
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný může být zatím s výkonem svých svěřenců spokojený.
12
Německý celek přišel o míč a Sparta vyrazila do rychlého protiútoku. Marek Matějovský ve středu hřiště skvěle zrychlil hru dlouhou kolmou přihrávkou a se po níMarco Paixao ocitl ve velmi slibné příležitosti, tentokrát však síť za brankářem Energie Cottbus nenapnul!
11
Energie Cottbus se vzpamatovává z inkasování brzkého gólu a snaží se rozhýbat konsolidovanou Sparťanskou obranu.
10
Pro Marca Paixa to byl čtvrtý gól. První branku vstřelil proti bulharskému klubu Ludogorets, který znamenal vítězství 1:0. Další dvě branky přidal v zápase proti Riedu, jemuž Sparťané během přípravy v Rakousku uštědřili již zmiňovaný debakl 8:1.
7
Marco Paixao potvrzuje, že se před startem Synot ligy nachází ve skvělé formě.
5
MARCO PAIXAO vstřelil gól a AC Sparta Praha prožívá výborný vstup do utkání!! Bořek Dočkal naservíroval do pokutového území přesný pas Marco Paixaovi, který první příležitost pražského klubu zakončil přesnou střelou k tyči.
3
Oba týmy se v úvodu zápasu soustředí především na to, aby neudělaly zbytečnou chybu. Hra se odehrává ve středu hřiště.
1
Generálka pražské Sparty proti německé Energii Cottbus začala s pětiminutovým zpozděním.
1

Energie Cottbus: Lück – Spahic, Szarka, Kaufmann, Garbuschewski – Holz, Möhrle, Ledgerwood, Kyereh – Michel, Breitkreuz.

AC Sparta Praha: Bičík (46. Štěch) – Mareček, Brabec (46. Costa), Holek – Steinhöfer (65. Konaté), Matějovský (46. Hušbauer), Vácha, Dočkal, Frýdek (46. Breznaník) – Paixao (65. Litsingi), Krejčí (46. Fatai).
Náhradníci: Shala, Polom, Hybš.
AC Sparta Praha bude vstupovat do zápasu proti třetiligovému německému týmu Energie Cottbus v dobré formě, když ve třech přípravných utkáních ani jednou neokusila chuť porážky a naopak hned ve dvou zvítězila. Fotbalisté pražské Sparty během přípravy zvítězili 1:0 nad Ludogoretsem, poté 8:1 nad Riedem a v posledním zápase remizovali 1:1 s nizozemským Vitesse.
Fotbalisty pražské Sparty čeká po soustředění v Rakousku generálka před startem nového ročníku Synot ligy, ve které svěřenci Zdeňka Ščasného změří v sobotu krátce po poledni síly s bývalým a tradičním bundesligovým týmem FC Energie Cottbus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.