Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání je u konce! Sparta nakonec poráží bulharského mistra tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem tohoto mače se stal Marco Paixao, který po Frýdkově přihrávce překonal brankáře Borjana a připsal si první přesnou trefu v dresu Pražanů. Druhá půle nám příliš fotbalové krásy nenabídla a Letenští si i přes závěrečný tlak svého soupeře vedení pohlídali. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
90
Konec zápasu.
90
Wanderson ovšem nezamířil mezi tři tyče, Bičík vůbec nemusel zasahovat.
89
Ještě jedno nebezpečí čeká Spartu. Polom těsně před vápnem zatáhl za dres Petrova a je z toho volný přímý kop z velice nebezpečné vzdálenosti!
88
Juliš se hnal dopředu po levé straně, ale nevšiml si vracejícího se Cicinha, který ho o míč tvrdě, ale čistě připravil.
87
Další hrubice obrany Pražanů! Tentokrát na druhé straně zaváhal Mareček, ale vše nakonec vyřešil David Bičík, který poté pořádně hlasitě napomenul své spoluhráče.
85
Razgrad nyní dostal míč za brankovou čáru, ale gól kvůli ofsajdu není uznán! Costa hloupě přišel o míč a nabídl Cicinhovi moře volného prostoru. Ten krásným centrem našel Vasileva, který překonal Bičíka, ale dle názoru pomezního sudího stál v ofsajdu.
83
Litsingi neustál souboj s Petrovem, jenž se chtěl vrhnout do protiakce, kterou ovšem taktickým faulem přerušil Lukáš Vácha.
82
Čunčukov zahrál ve vápně Pražanů rukou, čehož si rozhodčí všiml a píská. Zpět do hry uvede míč David Bičík.
81
Steinhöfer si hezky obhodil Angula a měl před sebou celou pravou stranu volnou. Nakonec se dostal i k centru, ale trefil pouze nohu připraveného Terzijeva. Škoda, z toho mohlo vzniknout daleko víc.
79
Tak teď měli Pražané kliku jako hrom! Wanderson se dostal do vynikající příležitosti, chtěl si položit Bičíka, jenže toho včas zastoupil Lukáš Vácha, který ovšem ve snaze odkopnout balón málem trefil vlastní branku.
78
Sparta přispěchala s dalším útočným snažením, ale nakonec se kombinace přesunula přes celé hřiště zase zpět až k Davidu Bičíkovi.
76
Po Dočkalově centru se opět v šanci ocitl Konaté, ale tentokrát svá mířidla neseřídil přesně a zamířil vysoko nad horní tyč.
74
Pěkná individuální akce v podání Tiémoka Konatého. Ten přešel přes jednoho z bránících hráčů, naznačil střelu, posunul si míč na levačku a prověřil, zda Borjan dává v brance pozor.
73
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Holek, přichází Juliš.
71
Rozhodčí opět poskytl hráčům chvilku na odpočinek a na občerstvení, nyní už jsou všichni připraveni a můžeme pokračovat.
69
Další ne úplně hezky vypadající faul od Letenských. Litsingi sestřelil Sashu, bude z toho další standardní situace.
67
Roman Polom teď sice nechtěně, ale přece zasáhl Čunčukova kopačkou do kolene. Útočník bulharského celku musí být ošetřen, ale už se zvedá a zdá se, že bude pokračovat.
66
Sashův centr do bezpečí odhlavičkoval Holek, za míčem se poté hnal Konaté, ale dopustil se faulu.
65
Vácha fauloval Lukokiho, je tu volný přímý kop pro Ludogorec.
65
Costa se dral do hlavičkového souboje a nakonec se k míči i dostal. Dle názoru sudího si ale počínal až příliš aktivně, pískán útočný faul.
64
Konaté se pokusil odcentrovat, ale proti byl Angulo. Další roh pro Pražany.
63
Krejčí si naběhl na Costův pas, ale dnes už poněkolikáté se nechal chytit do ofsajdové pasti.
62
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Konaté.
61
Vácha se skvěle odpoutal od svého strážce a společně s Hušbauerem vyrazil na steč. Druhý jmenovaný přenesl hru na levou stranu na Costu, ten však svůj centr přetáhl a akce je tedy u konce.
60
Mareček v souboji s Wandersonem zvedl nohu příliš vysoko a hlavní sudí po právu píská faul.
58
Další rohový kop Pražanů opět žádný úspěch nepřinesl. Dočkal zřejmě zkoušel secvičený signál s Váchou, ale obrana soupeře jejich úmysl přečetla a zažehnala potencionální hrozbu.
57
Sparta po většinu času drží míč na svých kopačkách. Mareček dlouhým pasem hledal Costu, před kterého předstoupil Cicinho, avšak český tým u míče zůstane, obránce Ludogorce balón odhlavičkoval pouze do autu.
55
Další ofsajd zastavil akci Letenských, tentokráte se v něm ocitl Bořek Dočkal.
54
Steinhöfer si navedl míč na střed hřiště a z hranice vápna se odhodlal ke střele levačkou, avšak mířil příliš vysoko.
53
Litsingi si šikovně narazil s Krejčím a Sparta téměř na minutu uzavřela svého soka v Borjanově bezprostřední blízkosti. Nakonec z této akce nic světoborného nevzniklo, Costa si nepohlídal ofsajdové postavení.
51
Na Wandersonův centr si nejvýše vyskočil Sasha, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
50
Bičík svým výhozem dostal Poloma do poměrně nepříjemné situace, jelikož obránce Sparty se ocitl hned proti dvěma soupeřům, ale nakonec prekérní situaci velice chytrým způsobem vyřešil.
49
Do dobré střelecké pozice se dostal Čunčakov, ale jeho rána byla velice nepřesná, Bičík si tak svůj první zákrok ani teď nepřipíše.
48
Bulhaři nyní tlačili svého soupeře, ale nikdo z hráčů se ke střele neodhodlal. Nakonec Vácha velice šikovně vybojoval aut pro Pražany.
47
Opět v akci Krejčí. Tentokráte se už dostal do zakončení a protáhl Borjana, je z toho kop od rohového praporku.
46
Střídající Ladislav Krejčí se ocitl v ofsajdu, pomezní sudí to zvětřil a zvedá praporek.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Paixao, přichází Litsingi.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Frýdek, přichází Krejčí.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Breznaník, přichází Costa.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Paixao, přichází Litsingi.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Frýdek, přichází Krejčí.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Breznaník, přichází Costa.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Paixao, přichází Litsingi.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Frýdek, přichází Krejčí.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Breznaník, přichází Costa.
46
Začal druhý poločas.
První půle je za námi. Zatím sledujeme velice jednostranný a jednoznačný zápas. Sparťané jsou jasně lepším týmem, naopak Razgrad je, alespoň pro mě, velkým zklamáním. Zatím jedinou branku tohoto střetnutí má na svědomí nová akvizice Pražanů Marco Paixao, který po Frýdkově centru překonal bezmocného Borjana.
45
První poločas skončil.
45
Dočkal se elegantní kličkou zbavil svého strážce a nacentroval na volného Paixaa. Ovšem Borjan jeho záměr přečetl a uzmul si míč pro sebe.
44
Další nepřesná přihrávka z řad bulharského celku, po níž se míč dostává až k Bičíkovi, který s rozehrávkou nikam nepospíchá.
43
Razgrad rozhodně nepůsobí jako loňský účastník základní skupiny Champions League, hráči kazí velice jednoduché přihrávky a zatím za svým soupeřem zaostávají ve všech aspektech hry.
42
Do rány se nakonec opřel Michal Breznaník a nutno poznamenat, že svou levačkou pořádně protáhl Borjana, který se štěstím vyráží míč na roh.
41
Josef Hušbauer byl nedovoleně zastaven těsně před vápnem a bude z toho volný přímý kop. Velká šance pro Spartu.
40
Borjan si připisuje další zákrok, tentokráte si poradil s ránou Lukáše Váchy.
39
Breznaníkův nadýchaný centr dokázal těsně před Martinem Frýdkem zastavit vracející se Terzijev.
38
Angulovi nenabíhal žádný ze spoluhráčů, proto se obránce Ludogorce rozhodl pomocí "malé domů" zapojit do hry Borjana.
37
Rohový kop rozehrál Dočkal opět nakrátko. Lukáš Vácha však z jeho pasu vykouzlil pouze přetažený centr, bude se odkopávat od branky Razgradu.
35
Mario Holek zatím nehraje úplně ideální utkání. Nyní prohrál další souboj, ovšem nakonec včas zatáhl za záchrannou brzdu, když dobře načasovaným obranným skluzem nepustil Lukokiho do nebezpečné šance.
34
Lukáš Vácha se lehce pošťuchoval s Petrovem, sudí situaci nakonec vyhodnotil tak, že se faulu dopustil český reprezentační záložník.
33
Ve středu hřiště byl faulován Dočkal, Sparta rozehrála tuto standardku nakrátko. Steinhöferův centr ale dokázal zablokovat Cicinho.
31
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta jde po zásluze do vedení! Dlouhý balón na levé straně doběhl Martin Frýdek a svou levou nohou poslal do vápna přízemní centr, na nějž si počíhal MARCO PAIXAO a přesnou ranou na vzdálenější tyč překonal Borjana. Pro portugalského útočníka je to první gól v dresu Pražanů.
30
Dobrá šance Pražanů! Dočkal pěknou kličkou obešel Vasileva a předložil míč Paixaovi, ten mířil mezi nohy brankáře Borjana, ale nepochodil.
29
Stejně, jako předchozí akce, skončila i ta současná. Hušbauerův pas na Paixaa byl až příliš dlouhý.
28
Vácha pěkným pasem hledal rozběhlého Breznaníka, ale míč se poněkud divně odrazil a doskákal až do náruče připraveného brankáře Borjana.
26
Hráči v zelených dresech nyní dobrou půlminutku kombinovali na vlastní polovině, ale nic kloudného nebyli schopni vymyslet. Vše skončilo nepřesným pasem Sashy, u míče Polom.
25
Další chybka v rozehrávce Letenských. Mareček si nerozuměl se Steinhöferem, vhazovat od autové čáry bude záložník Ludogorce Vasilev.
23
Následuje krátká přestávka. V Rakousku se teploty vyšplhaly až na 35°C, a proto se nelze divit, že rozhodčí nyní dovolil hráčům lehké občerstvení uprostřed první půle.
22
Hušbauer využil Angulova zaváhání v rozehrávce, připravil ho o kulatý nesmysl, ale jeho centr postrádal jak přesnost, tak i razanci.
20
Holek teď velice špatně rozehrál, čehož se snažil využít rychlonohý Wanderson, ale jeho centr do šestnáctky byl přespříliš dlouhý.
19
Dočkal na oko velice pohledným bochánkem vyslal do úniku Breznaníka, ten si však počínal možná až příliš důrazně a akce Sparty je tak kvůli útočnému faulu tatam.
18
Na hranici vápna se s míčem mazlil Lukoki, ale Steinhöfer s Holkem ho zdvojili a o míč bez sebemenších potíží připravili.
17
Aktivita Pražanů stále trvá a nyní vyústila v rohový kop, ke kterému se staví Dočkal.
16
Už už to vypadalo, že si Bulhaři přece jen vypracují nějakou šanci, ale pomezní sudí zvedá praporek a píská Wandersonovi ofsajd.
15
K jeho exekuci se postavil Bořek Dočkal, ale na jeho střílený centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
15
Paixao byl nedovoleně odstaven od míče. Je z toho volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
14
Sparťané kombinují na vlastní půlce, přenášejí hru ze strany na stranu a vymýšlí další ofenzivní akci.
12
Breznaník opět rozkmital své rychlé nohy, ale byl čistě zastaven a obrán o balón. Nakonec je z toho alespoň autové vhazování pro Pražany.
11
Hráči Razgradu zatím působí poměrně nervozním dojmem. Jako zářný příklad můžeme uvést velice nepřesnou přihrávku kapitána Terzijeva, jehož minelu nakonec se štěstím odčinil Cicinho.
10
Sparta je zatím výrazně aktivnějším mužstvem. Dobrý pas obdržel Frýdek a sklepl ho pod sebe na Váchu, který přízemní ranou Borjana neprostřelil.
9
První vážnější šance utkání! Paixao si levačkou zpracoval míč a z otočky vyslal nepříjemnou pumelici těsně nad branku!
8
Martin Frýdek ve středovém kruhu nešetrně sestřelil Petrova, rozhodčí zapískal faul, ale žlutou kartu neudělil.
7
Breznaník se rozběhl po levé straně hřiště, čehož si všiml stoper Holek, ovšem slovenský křídelník se, bohužel pro Spartu, ocitl v ofsajdu.
6
Steinhöfer chtěl elegantní šajtlí vysunout dopředu Frýdka, ale na tento dlouhý pas český mladík a účastník nedávného Eura do jednadvaceti let opravdu dosáhnout nemohl.
5
Bořek Dočkal natáhl ke střele z velmi uctivé vzdálenosti, ale brankář Borjan míč bez problému lapil.
4
Hušbauer dlouhým pasem našel Frýdka, jenže ten si nepohlídal ofsajdovou linii a akce tedy musí být přerušena.
3
Cicinho zatáhl balón na polovinu Letenských, ovšem skvělým skluzem ho o něj obral Polom. Pravý obránce Razgradu se poté dopustil faulu.
2
Menší trable v rozehrávce českého týmu vyřešil Roman Polom rezolutním odkopem za autovou lajnu.
2
První útok Ludogorce zastavil ofsajd, od branky Sparty bude vykopávat David Bičík.
1
Bulhaři rozehráli od půlící čáry, ale ihned ztratili míč, čehož mohl využít Vácha, ale přihrál velice nepřesně.
1
Utkání právě začalo.
Aktéři dnešního utkání už jsou na hrací ploše, za chvíli budeme moci začít!
Soupiska Sparty pro rakouské soustředění

Brankáři: Marek Štěch, David Bičík, Miroslav Miller.

Obránci: Jakub Brabec, Radoslav Kováč, Ondřej Mazuch, Markus Steinhöfer, Juraj Chvátal, Mario Holek, Costa, Roman Polom, Matěj Hybš.

Záložníci: Michal Breznaník, Lukáš Vácha, Marek Matějovský, Bořek Dočkal, Herolind Shala, Lukáš Mareček, Martin Frýdek, Tiémoko Konaté, Josef Hušbauer, Ladislav Krejčí.

Útočníci: Kehinde Fatai, Marco Paixao, Franci Litsingi, David Lafata, Lukáš Juliš.
FK Ludogorec 1947 Razgrad

Bulharský mistr má za sebou fantastickou sezónu. Hráči Ludogorce se z druhého předkola prokousali až do základní skupiny Ligy mistrů, nezapomenutelným se ukázal být především dvojzápas čtvrtého předkola se Steauou Bukurešť, v němž se hrdinou stal obránce Cosmin Moti, který svému týmu vychytal postup v rozhodujícím penaltovém rozstřelu. Ve skupině nakonec Bulhaři obsadili poslední čtvrté místo, ale v konkurenci Realu Madrid, Liverpoolu a Basileje se ukázali ve velice dobrém světle.

Přípravné zápasy odehrál celek ze severovýchodu Bulharska celkem tři. Svěřenci kouče Ribeira dvakrát zvítězili, nestačili pouze na Lokomotiv Moskva. Kromě dnešního duelu čeká Razgrad ještě velice prestižní měření sil se Zenitem Petrohrad.
AC Sparta Praha

Letenští se momentálně nacházejí na desetidenním soustředění v rakouském Bad Leonfeldenu, v jehož rámci sehrají tři přípravné duely. Kromě Ludogorce je čekají ještě rakouský SV Ried a nizozemské Vitesse Arnhem. Pražané v letní přípravě prozatím odehráli dvě utkání, v obou z nich byl jejich soupeřem druholigový Třinec. Do prvního mače nastoupila Sparta téměř v plné sestavě a zvítězila 5:0, v tom druhém byl tým složen hlavně z juniorů, kteří nakonec se Slezany dokázali remizovat 1:1.
Všem příznivcům kopané přeji příjemný podvečer! Vítám Vás u sledování textového online přenosu z přípravného utkání, ve kterém spolu své síly změří AC Sparta Praha a bulharský mistr FK Ludogorec 1947 Razgrad. Výkop je naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud