Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Linz - 31. ledna 2018   15:00

Č. Budějovice
0:0
(0:0)
Linz
Linz
1. poločas: Křížek – Řezáč, Kladrubský, Havel, Pouček – Wermke, Čavoš, Hašek, Puchel – Batioja, Táborský. 2. poločas: Křížek – Řezáč, Jáša, Havel. Vondra – Šplíchal, Pařízek, Čavoš, Pešek – Švantner, Moravec.
Staněk – Jáša, Vondra, Švantner, Pařízek, Moravec, Pešek.
Linz
Hankič – Kerschbaumer (77. Jackel), Huspek, Rodnei, Pikkarainen – Hinum (77. Blutsch), Krainz (77. Oppong), Haudum, Schagerl (77. Skřivánek) – Templ, Hartl (77. Brandstätter).
Horner – Blutsch, Brandstätter, Jackel, Oppong, Skřivánek.

Zápas branku nenabídl. Dynamo mělo sice územní převahu, ale gól nedalo ani z penalty. Nakonec mohli Jihočeši i prohrát, když deset minut před koncem trefili hosté tyč. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek dne.
90'
88'
Na druhé straně zkusil štěstí z dálky Jakub Moravec, ale dalekonosnou ránou branku minul.
86'
Linec má k dispozici standardní situaci a hosté by rádi ještě v závěru utkání rozhodli.
84'
Zdá se, že v závěru zápasu mají více sil hosté. Dynamo přeci jen jelo na zápas přímo z kondičního soustředění, což musí být znát.
80'
Velká šance střídajícího Jackela, který na zadní tyči zavíral situaci a trefil tyč!
77'
Hromadné střídání hostů, ze hřiště odešli Hartl, Krainz, Hinum, Kerschbaumer a Schagerl, nahradili je Blutsch, Brandstätter, Jackel, Oppong a Skřivánek.
75'
Pěkné přenesení hry Čavoše doprava na Šplíchala mohlo být základem gólové akce, ale Jakub Pešek z dobrého místa napálil skákající míč nad branku.
73'
Do šestnáctky se dral Thomas Hinum a českobudějovičtí obránci měli plné ruce práce, aby jej zastavili.
71'
Ze střední vzdálenosti zkusil vypálit Pařízek, ale trefil jen spoluhráče z dorostu Šplíchala, jenž stál v ofsajdu.
69'
Hra pokračuje převážně mezi vápny, Jihočeši se tlačí na soupeře, ale do větších šancí se dostat nemohou.
66'
Peškův přízemní centr z levé strany proletěl nebezpečně pokutovým územím, nakonec se k němu nedostali útočící ani bránící hráči.
64'
Za vzájemnou roztržku dostávají žlutou kartu Pešek a Kerchsbaumer.
60'
Druhý poločas nemá takové tempo, i šancí vidíme méně. O něco aktivnější jsou domácí, jenž mají územní převahu, ale do zakončení se nedostávají.
57'
Standardní situaci rozehráli i hosté, takový zkrácený roh se stal snadnou kořistí domácího brankáře.
54'
Švantnerova hlavička sražena na rohový kop, z něj Jihočeši nevytěžili nic.
52'
Sestava Dynama ve 2. poločase: Křížek – Řezáč, Jáša, Havel. Vondra – Šplíchal, Pařízek, Čavoš, Pešek – Švantner, Moravec. Rakušané nestřídali, změny budou dělat v průběhu druhé půle.
50'
Ve vzdušném souboji se srazili Jáša s Templem a jsou ošetřováni. Snad budou oba v pořádku, hůře zřejmě dopadl rakouský forvard.
47'
V úvodu druhé půle velká šance domácích! Šplíchal byl uvolněn Pařízkem na pravé straně, přesnou přihrávkou oslovil Moravce, který ale branku o kousek přestřelil!
46'
První poločas je za námi, gól jsme zatím neviděli. Hrálo se ve slušném tempu, šance si vytvořily oba celky. Tu největší zahodil ve 33. minutě Ivo Táborský, který neproměnil penaltu.
45'
44'
A do třetice. Po Poučkově rozehrávce rozhodčí první poločas zřejmě ukončí.
43'
Druhý roh za sebou pro černobílé barvy.
41'
Škaredý zákrok Felixe Huspeka na Batioju oceněn žlutou kartou.
39'
Ivo Táborskému se příliš nepovedla ani tato standardní situace, svým pokusem trefil jen zeď.
38'
Faul na hranici vápna, Puchel byl poslán k zemi a dobrá šance pro domácí.
36'
V posledních minutách je to nahoru dolů, týmy se střídají v aktivitě a diváci se mají na co koukat.
33'
Ivo Táborský provedl pokutový kop dost lehkovážně, střela letěla pro brankáře do optimálního prostoru a Hankič míč vyrazil.
32'
Pikkarainen fauloval ve vápně Batioju a je tu penalta pro Dynamo!
30'
Aktivita se v úvodní půlhodině přelévá z jedné strany na druhou. Gól jsme však zatím neviděli.
28'
Roh Lince nadělal domácímu brankáři řadu starostí. Křížek neměl moc prostoru, ale vyrazil balon jen nad sebe. Nadvakrát nakonec situaci vyřešil, ale nic jistého to nebylo.
26'
Hodně podrážděný se zdá být nejlepší útočník hostů v podzimní části Templ, jenž řeší každý odpískaný i neodpískaný zákrok. A pak se mstí na domácího fotbalistech, kterým se to pochopitelně nelíbí.
24'
Na hřišti chvilku zůstal ležet Ivo Táborský, ale po rychlém ošetření se ale vrátil do hry.
21'
Další přímočará akce hostů. Na levé straně napálil skákající míč Schagerl a brankář Křížek musel být ve střehu, aby mu rána nezapadla do branky.
19'
Blau Weiss zahrozil z trestného kopu, rána Manuela Krainze však šla o dobrý metr nad břevno.
17'
Do třetice Roman Wermke! Po rohovém kopu si křídelník domácích přiťukl míč, připravil si jej na střelu a jeho ráně chyběly centimetry!
15'
Znovu v akci pravý záložník Dynama, jenž si obhodil soupeře a poslal do vápna nabídku pro spoluhráče. Balon ale doputoval přesně mezi dva hráče v černobílém.
13'
Obrovská šance Dynama nekončí gólem! Táborského citlivý oblouček dostihl, ač faulován, první Batioja, pasem za obranu oslovil Wermkeho, který ale sám před brankářem selhal. Obloučkem neuspěl ani dorážející Čavoš.
10'
Silný vítr hnal druhý rohový kop Lince přímo do branky, takže Křížek měl ztíženou situaci. Nakonec si ale i s přispěním obránců poradil.
8'
Pěkná akce Dynama, když Čavoše přenesl míč doprava na Řezáče, ten po narážečce našel ve vápně hlavu Táborského, jenž ale neusměrnil balon mezi tři tyče.
6'
Po dobré práci Batioji se ke střele dostal Táborský, ale jeho pokus byl zablokován.
4'
Rakušané rozehrávali první rohový kop, domácí se bez větších trablí ubránili.
3'
První útočné akce předvedly oba týmy, k zakončení se však nedostal ani jeden.
1'
Českobudějovické Dynamo získalo v zimní přípravě první výhru, když si v sobotu na Složišti poradilo s druholigovým rivalem z Příbrami. Jihočeši záhy po utkání odcestovali do Třeboně, kde absolvují čtyřdenní kondiční soustředění. Na jeho konci změří černobílí síly s BW Linec, který na podzim během reprezentační přestávky porazili 1:0. Opět by v sestavě Dynama neměli chybět testovaní Batioja se Sajčičem, kteří trenéry zaujali stejně jako mladíci z českobudějovického dorostu.

„Přijede k nám druholigový rakouský BW Linec. Bude to další zajímavá konfrontace proti silnému soupeři, který má ve svém kádru několik zahraničních fotbalistů. Pro nás to bude zápas bezprostředně po skončení soustředění, takže nás Linec určitě dobře prověří," je přesvědčen hlavní kouč David Horejš. Některé hráče trápily v posledních dnech zdravotní problémy, kvůli kterým nehráli proti Příbrami Wermke s Mashikem. Žádné vážnější komplikace však Jihočeši řešit nemusí.
Blau Weiss Linec je druholigový rakouský celek, který má ve své soutěži po podzimu co napravovat. Blau Weiss totiž uzavírá tabulku se ziskem třinácti bodů a na osmé a deváté místo ztrácí bodů pět. Linec do sezony poměrně slušně vstoupil, pak ale přišla dlouhá série třinácti zápasů bez vítězství. Radost z vítězství tak mužstvo Thomase Sagedera neokusilo v soutěžních duelech už od srpna roku 2017.

Tým posledního celku rakouské druhé ligy je složen převážně z domácích fotbalistů, najdeme v něm však i Brazilce, Fina, Bosňana a Chorvata. Právě jeden z cizinců bosenský středopolař Emir Halilovič je českým fanouškům poměrně známý ze svého působení v Hradci Králové. Nejlepším střelcem a zároveň jedním z nejzkušenějšího hráčů BW je na podzim pětigólový forvard Florian Templ. V dosavadní zimní přípravě odehrál Linec tři utkání. Nejprve remizoval se Sturmem Graz, poté rozstřílel Stadl Paura a naposledy inkasoval pět branek od prvoligového Mattersburgu.
Vítejte při sledování online přenosu z přípravného utkání mezi českobudějovickým Dynamem a rakouským druholigovým celkem Blau Weiss Linec. Hrát se bude ve středu od 15 hodin na umělé trávě Sportovního centra mládeže na Složišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.