Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Guangzhou : Slavia - 31. ledna 2018   16:00

Guangzhou
Guangzhou
84' Carvalho
1:5
(0:3)
Slavia
Slavia
2' Bořil   • 43' Zmrhal   • 45+1' Bořil   • 51' Necid   • 60' Souček
Guangzhou
Wang – Gao, Yubiao, Shangyuan, Deng, Jiabao, Xu, Boxuan, Hu, Chenglin, Liu
Slavia

Ode mě je to pro dnešek úplně všechno. Přeji krásný večer a u dalších přenosů na počtenou.
Je dobojováno! Konečný výsledek zní 5:1 pro českého zástupce, a to naprosto po právu. Guangzhou poslal do většiny zápasu tým bez zahraničních akvizic a ten absolutně nestíhal tempu Sešívaných. Až na poslední desetiminutovku se do hry dostali i cizinci a jeden z nich, konkrétně Carvalho vybojoval penaltu, kterou sám proměnil a připravil Ondřeje Koláře při jeho debutu o čisté konto.
90+3'
90+3'
Stoch měl v poslední minutě jasnou gólovku po špatné rozehrávce Guangzhou, ale trestuhodně minul levou tyč!
90+2'
Žlutou kartu dostává Frydrych (SK Slavia Praha).
90+1'
Diagonální pas od Číňanů šel do zámezí. Utkání už se pouze dohrává.
90'
Sobolovi nevyšla narážečka, ale může sám vhodit aut.
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby a Tygři se ještě ženou do útoku, aby alespoň kosmeticky upravili skóre.
89'
Vynikající vyběhnutí gólmana čínského celku proti Milanovi Škodovi, který to vůbec nečekal. Tohle zavánělo šestým gólem v sítí Guangzhou.
87'
Miroslav Stoch se však velmi rychle vrátil a nebezpečí zažehnal.
86'
Van Buren neudržel míč, takže útočit může Evergrande.
86'
Rozhodčí teď nechtíc zastavil kolmici Pražanů, takže český tým musí začínat znovu z vlastní poloviny.
84'
Tým Guangzhou FC právě vstřelil branku!
A sám faulovaný hráč ALAN CARVALHO, největší hvězda čínského klubu, prostřeluje Ondřeje Koláře a připravuje ho o čisté konto při jeho debutu za Slavii.
83'
Alan Carvalho vybojoval penaltu pro svůj tým!
83'
Ondřej Kolář zůstal, kromě střídajících hráčů v průběhu zápasu, jako jediný ze Slávistů na hřišti.
82'
Takřka dva nové týmy tedy mají necelých deset minut na to, aby vstřelily ještě nějaké góly.
80'
Centr však doletěl pouze na přední tyč, kde jej poslala obrana Pražanů pryč od brány.
79'
Čínský mistr rozehrává rohový kop.
77'
Čerství hráči působí velmi nažhaveně a drží míč. Slavia však bude kontrovat podobně, protože i tam se chystá hromadné střídání.
74'
Milan Škoda vystřídal Dannyho a postavil se po bok Tomáše Necida. Tyto dvě věže se tedy budou starat o udržení míčů uprostřed a samozřejmě také o góly.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Škoda.
72'
Bořil teď šel dopředu trošku zbytečně příliš rychle a nepočkal na své spoluhráče. Jeho přihrávka pak narazila do zad obránce ve žlutém dresu.
71'
Deng poslal míč prudce do malého vápna a ten se odrazil do autu. Rozhodčí chtěl ukázat odkop od brány, ale Sýkora sám přiznal, že míč šel za brankovou čáru od něj.
71'
Zkrácený roh si vyzkouší také Tygři.
69'
Danny mohl střílet, ale ještě posílal balón na Sýkoru. Ten o něj zabojoval u rohového praporku, ale následně jej Danny už definitivně ztratil.
67'
Slávisté opět kombinovali na jeden dotek, ale poslední přihrávka do křídla byla příliš dlouhá a doputovala až do autu.
66'
Číňané posílají do brány svého náhradního gólmana s číslem třináct. Wang tedy dochytal.
65'
Xu Xin by svým nákopem pravděpodobně netrefil ani rugbyové háčko.
63'
Sešívaní si na hřišti v ofenzivě dělají, co chtějí. Kulečníkový ťukes teď však utnula píšťalka sudího, který viděl ofsajd.
62'
Deng měl na kopačce první gól Guangzhou, ale jeho ránu levou nohou z pravé strany zastavuje břevno!
60'
Slavia právě vstřelila branku!
Pátá branka je na světě! Rozhodčí ponechal výhodu po faulu uprostřed hřiště a Pražané přenesli hru na Jaromíra Zmrhala, který už byl ve vápně a mohl sám střílet, ale nesobecky přihrál na TOMÁŠE SOUČKA, který hrudí doklepl do prázdné brány. Asistence: Jaromír Zmrhal.
60'
Číňané teď málem mohli kopat penaltu, ale Slávistická obrana to ustála.
59'
Další rána z vápna mířila na Wanga. Jejím autorem byl Bořil, ale čínský brankář ji vyrazil a ještě před Necidem jej i chytil.
57'
Necidovi šel do tandemu Jakub Jugas, který však měl míč na dlouhou nohu, a tak jej pouze poslal za brankovou čáru.
56'
Ondřej Kolář se natáhl pro míč, který by pravděpodobně letěl nad. Není divu, že si chce dnešní kapitán Slavie míč také osahat.
55'
Pražané si neskutečně věří. Tomáš Necid poslal z pravé strany luxusní přihrávku do běhu přímo k Jaromíru Zmrhalovi, který však sám před bránou míjí!
53'
Sám faulovaný Danny chtěl vymyslet kulišárnu a z kroku zakončoval rovnou na bránu, jenže o kousek přestřelil. I kdyby branku trefil, tak by si s tím Wang zřejmě poradil.
53'
Danny byl faulován ve středovém kruhu, takže Slavia může rozehrávat.
52'
Tentokrát však Necid při pokusu o kličku na půlící čáře upadl a míč ztratil.
51'
Také hrotový útočník TOMÁŠ NECID se dočkal branky. Naskočil si na centr od praporku a svojí hlavičku nasměřoval do tyče. Od té se mu míč odrazil příhodně přímo na placírku a pak už neměl vůbec žádné starosti s trefením prázdné brány.
50'
Čínští Tygři zatím zaostávají absolutně ve všem. Další brejkovou situaci uhasili na poslední chvíli a pouze za cenu rohového kopu.
49'
Danny poslal další pěkný pas na Bořila, jenže ten střelu z vápna příliš podkopl a vysoko přestřelil.
48'
Pražané rozjížděli další útok po pravé straně, ale opět bylo odpískáno postavení mimo hru.
46'
Opět chyba v rozehrávce Guangzhou, ale Bořil tentokrát dostal přihrávku do ofsajdu.
46'
Druhý poločas začíná s míčem na kopačkách Slavia. Součkův nákop za obranu ale lapil Wang.
46'
První poločas je u konce a Slávisté zaslouženě vedou 3:0. Hned na začátku zápasu využil chyby v obraně Jan Bořil, posléze přidal branku ze samostatného úniku Jan Zmrhal a do šatny přidal další zářez Tygrům opět Bořil. Pražané měli i další gólovky, ale ty už zůstaly nevyužity. Naopak Guangzhou si nevypracovalo vůbec nic.
45+1'
45+1'
V první minutě nastavení je tu další branka Slavie! Tomáš Souček z levé strany poslal centr přesně na hlavu JANA BOŘILA, který se vyšplhal do pořádné výšky a do protipohybu Wanga přidal svůj druhý gól zápasu. Asistence: Tomáš Souček.
45'
Po centru přišla hlavička těsně vedle Kolářovy brány. Slávistický brankář však ani tentokrát nemusel prokazovat svoje kvality.
43'
Jen jsem to dořekl, tak JAROMÍR ZMRHAL dává druhou branku Slavie! Výborný pressing uprostřed hřiště přinesl zisk míče a po následné kolmici mohl ZMRHAL upalovat sám na brankáře, kterého nekompromisní křižnou dělovkou prostřelil. Asistence: Danny.
42'
Čínský mistr v posledních chvílích vyrovnal hru. Další přihrávku za obranu ale vystihl Kolář, který dobře vyběhl a míč chytil.
42'
Gao Lin, kapitán Guangzhou, byl přistižen v ofsajdovém postavení.
40'
A stejná situace i na druhé straně. Jugasův centr našel pouze hlavu Denga.
39'
Na druhé straně letěl do vápna Koláře velmi nebezpečný centr, který však na poslední chvíli obrana Pražanů odhlavičkovala pryč.
38'
Josef Hušbauer nejprve střelu naznačil a zbavil se soupeře, následně už skutečně vypálil, ale trefil pouze záda čínského hráče. Bořilova střela z otočky už pak neměla žádnou razanci.
37'
Simon Deli se pravděpodobně opět zranil, takže musel opustit hřiště. Jeho místo zaujal Lukáš Pokorný.
36'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Deli, přichází Pokorný.
34'
Obránci Slavie poslechli svého trenéra Trpišovského a měli první balón. Vrácený centr následně zamířil až za bránu Koláře.
34'
Guangzhou bude po další hlavičce do zámezí rozehrávat rohový kop.
33'
Jakub Jugas neudržel míč na hrací ploše, takže vhazují Číňané. Ti následně přenesli hru a poslali do vápna centr, ale právě zmiňovaný Jugas odklidil balón.
31'
Kanton, což je český překlad čínského Guangzhou, zůstane na polovině Slavie, protože ti se dopustili drobného prohřešku proti pravidlům.
30'
Necid dobře udržel míč na noze a soupeře na zádech, jenže jeho přihrávku si pohlídali obránci ve žlutém.
29'
Číňané se opět dopustili poměrně záhy lehké chyby, ale Slavia jim míč ochotně vrátila. Vysoký pressing však Tygrům vůbec nevoní.
27'
Další rohový kop rozehrála Slavia opět na krátko a aktivní Sýkora opět posílal do vápna střílený centr. Ten si našel Simon Deli, ale trestuhodně přestřelil! I kdyby však skóroval, tak by gól neplatil, protože rozhodčí viděl zřejmě ofsajd.
26'
Jenže Dannyho centr skončil na hlavě prvního hráče.
25'
Obrana čínského týmu si poradila, ale český tým má k dispozici rohový kop.
25'
Těsně za vápnem má Slavia standardní situaci, kterou rozehraje Josef Hušbauer.
23'
Sešívaní jednoznačně dominují a z rychlého brejku měli na nohou druhou branku. Míč dostal na nohu Jan Sýkora, který si ho ale musel ještě zpracovávat a poté technicky vystřelil ke vzdálenější tyči, kde však stihl Wang zasáhnout. Dobíhající Souček se k dorážce nedostal.
22'
A čínský gólman si opět zahraje, tentokrát však nohou, protože bude odkopávat od své brány. Slávistická kombinace pod tlakem totiž byla příliš dlouhá.
20'
Za zvuků zpěváka, který zve v Dubaji k modlitbě, se dostal do jasné tutovky Tomáš Necid po přihrávce Josefa Hušbauera, ale z velké blízkosti nechal pouze vyniknout brankáře!
19'
Jugas nedostihl přihrávku na pravé straně.
19'
Tentokrát se hnali do útoku Tygři, ale obrana Pražanů zafungovala skvěle a všichni jako jeden muž vystoupili, čímž vystavili útočníka Guangzhou do ofsajdu.
16'
Bořil byl na hranici ofsajdového postavení a poslal dobrý centr do šestnáctky, ale kolem penaltového puntíku nebyl žádný hráč českého týmu, který by mohl zakončovat.
16'
Další střela šla směrem na bránu Wanga, ale proskákala vedle pravé tyče.
15'
Bořil na pravém kraji vytlačil soupeře do zámezí a vybojoval aut pro červeno-bílé.
14'
Znovu Sýkora nádherně vymotal soupeře na levé straně, ale hlavička Jakuba Jugase neměla potřebnou razanci ani přesnost.
13'
Sveřenci bratrů Cannavarových zatím nestíhají partu okolo Jindřicha Trpišovského. Danny udělal další krásnou kličku, ale následný centr do vápna byl opět odklizen pryč.
12'
Ondřej Kolář si snad poprvé sáhl na míč, ale pouze sebral kolmou přihrávku, která byla příliš dlouhá.
11'
Slávia sice vstřelila druhou branku, ale ta není Dannymu uznána pro ofsajd. To však nijak nesnižuje fantastickou práci Sýkory, který na levé straně krásně nasadil jesličky soupeři.
10'
Tentokrát to Sýkora zkusil střílenou přihrávkou po zemi, ale tu obrana v klidu odkopla daleko od brány.
9'
Čínský mistr je zatím pod velkým tlakem Slávistů. Jiabao se dopustil druhého faulu na podobném místě v krátkém časovém sledu a český tým tak má další možnost standardní situace.
8'
Ten si vzal na starosti Jan Sýkora a poslal míč přesně na hlavu Tomáše Součka, který ale v záklonu přestřelil bránu Wanga.
7'
Bořil byl velmi nevybíravě sestřelen k zemi na pravé straně hřiště. Zkrácený roh pro Slavii.
6'
Na druhé straně však další špatná práce čínské obrany! Danny poslal nadýchaný centr do vápna, ale Necid svojí pumelicí nepropálil brankáře.
6'
Slavia chtěla situaci na vlastní polovině vyřešit fotbalově, ale obrana to trochu přehnala a na poslední chvíli musela zablokovat střelu Guangzhou.
5'
Ten rozehráli sešívaní na krátko, ale žádné nebezpečí z něj nevzešlo.
4'
Další obrovská chyba čínského týmu, která vyslala do útoku Tomáše Necida. Ten se v úhlu snažil ještě obejít Wanga, ale ten tygřím skokem jeho pokus zmařil a vyrazil na roh.
3'
Číňané ve žlutých dresech rozehrávali po faulu Slavie z vlastní poloviny. Jejich dlouhý pas však bez větších problémů zpacifikovala obrana Pražanů.
2'
Tak to je obrovská hrubka Guangzhou a český celek se dostává do vedení! JAN BOŘIL stál za obranou a využil špatné malé domů nekompromisní ranou k tyči. S tím nemohl Wang vůbec nic dělat.
1'
Výkop měli na starosti čínští Tygři, kteří ale svůj nákop příliš přetáhli.
1'

Guangzhou FC: Wang – Gao, Yubiao, Shangyuan, Deng, Jiabao, Xu, Boxuan, Hu, Chenglin, Liu

SK Slavia Praha: Kolář – Jugas, Kúdela, Deli, Sýkora – Bořil, Souček, Hušbauer, Zmrhal – Danny – Necid.
Dobré odpoledne, vítejte u sledování dalšího přátelského zápasu, tentokrát mezi čínským Guangzhou Evergrande a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.