Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Varnsdorf - 23. ledna 2018   11:05

Ml. Boleslav
0:1
(0:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
54' Kozma
Vejmola – Klíma, Křapka, Šušnjar (C), Fabián – Přikryl, Šnirc, Hubínek, Mareš – Komličenko, Klobása.
II. poločas: Šeda – Křapka, Král, Šušnjar (58. Pauschek), Šnirc (58. Souček) – Hubínek (58. Jánoš) – Ladra, Kateřiňák, Matějovský, Chramosta – Komlichenko (58. Magera).
Ginzel – Šulcová, Kvítek
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
Varnsdorf
Samoel – Chlumecký, Bílek, Kozma, Bláha, Dordič, Durdevič, Šulc, Da Silva (C), Barac (12. Kocourek), Zbrožek.
Kocourek, Rudnytskyy

Je dobojováno! Mladá Boleslav na domácí půdě nezvládla duel s dvanáctým týmem Fortuna národní ligy a zaznamenala první porážku v probíhající zimní přípravě. Varnsdorf proti prvoligovému mužstvu odehrál velmi dobrou partii a vítězství mu pomohla jediná branka, kterou ve čtyřiapadesáté minutě vstřelil Daniel Kozma. Nutno také dodat, že i Středočeši měli minimálně tři gólovky, ve dvou případech jim ve skórování zabránila až branková konstrukce.
90'
90'
Kozma zakombinoval s brankářem Samoelem, jehož nákop skončil na hrudi Da Silvy. Od něj se míč odrazil k Jánošovi a Středočeši mohou začít jeden z posledních útoků.
89'
Mladoboleslavští stále častěji hledají Matějovského, jenž se rychlou otočkou na hranici vápna zbavil dvou protihráčů, ale hned za nimi už číhal třetí, který mu balón ukopl od nohy.
88'
Hosté už sází pouze na rychlé protiútoky. Jeden z nich jim teď přinesl rohový kop a centr Durdeviče, po němž sice vznikly ve vápně poměrně velké zmatky, ale k zakončení nedošlo.
87'
Matějovského pas z půlící čáry byl určen pro Lukáše Pauscheka, kterého v dalším postupu zastavila pomezní rozhodčí signalizující jeden z mnoha ofsajdů.
86'
Aktivní Jiří Kateřiňák se na chvíli mihl na levé straně a natáhl ke střele zpoza šestnáctky, kterou trefil ze svého pohledu levou tyč! Následně šel Da Silva do protiútoku, jenž zkazil přihrávkou do ofsajdu.
85'
Nařízený rohový kop Varnsdorfští ubránili na jedničku s hvězdičkou a velmi rychle se s balónem dostali až do hloubi útočné poloviny.
84'
Marek Matějovský v rámci pokutového území přenesl hru zleva doprava na Ladru, který si dal míč na levačku a tečovanou střelou zamířil jen pár decimetrů nad břevno!
83'
Ondřej Kocourek před svým odchodem ze hřiště ještě zkusil jednu přihrávku za obranu, jenomže hráči v bílém ji překazili.
82'
Stejně jako před jediným gólem, tak také nyní Kocourek nechal odcentrovat nejbližšího spoluhráče, ale obrana Boleslavi si tentokrát s přehledem poradila.
81'
Hodně velké nesrovnalosti v rozehrávce Středočechů naprosto zbytečně darovaly Varnsdorfu rohový kop.
80'
Aktuálně posledním centrem z pravé strany ale nic smysluplného nevymysleli, balón doletěl jen do rukavic Miroslava Samoela.
79'
V posledních minutách už je přece jenom znát velká převaha čerstvějších a vyspělejších hráčů Mladé Boleslavi. Ve zbytku zápasu ještě určitě ještě hodně potrápí stále více unavenou defenzivu Varnsdorfu.
77'
Ladra ve sprintu potáhl míč po pravém křídle. Magera jeho přihrávku prodloužil k druhé tyči, jenže Chramosta ani v pádu na prudký pas nedosáhl.
76'
Obrana Varnsdorfu blokuje téměř všechny střely, které domácí vyprodukují. Tentokrát neprošel ani Ladrův pokus z šestnácti metrů.
75'
Lukáš Pauschek se na penaltě šrouboval do vzduchu, přitom byl důrazně ubráněn a spadl na trávník bez toho, aby se dostal k hlavičce. Chvíli poté přiletěla nepřesná střela z levého rohu pokutového území.
74'
Ladra ve vápně přihrál pod sebe volnějšímu Kateřiňákovi, jenž pohotově vystřelil jen do dobře postaveného zadáka ve žlutém dresu.
73'
Domácí tým dnes trápí nezvykle vysoký počet odmávaných ofsajdů. Jeden z nich způsobil ztrátu míče i v probíhající třiasedmdesáté minutě.
72'
Miroslav Samoel hrál s balónem snad pětadvacet metrů od své brány. V blízkosti napadajícího soupeře se však ničeho nelekl a konstruktivně rozehrál.
71'
Mladoboleslavští by pomalinku měli mít výhodu čerstvějších sil Zdatný druholigista si však dvacet minut před koncem stále bez problémů hlídá překvapivý náskok.
70'
Karta se poměrně rychle otočila, na druhé straně si pro faul došel Kozma a hosté se poté sami vrátili až k brankáři.
69'
Matějovský neměl komu rychle rozehrát po tvrdém skluzu uprostřed hřiště. Jeho tým musí dobývat zformovanou obranu Varnsdorfu.
67'
Adam Jánoš se pěknou kličkou zbavil dvou soupeřů na jednou a rázem měl místo ke střele z necelých třiceti metrů. Pomalu letící míč Samoel dobře viděl a snadným zákrokem jej zastavil.
66'
Ani za pomoci rohového kopu se Středočeši do šance nedostali. Všechno skončilo faulem na Dordiče.
65'
Lukáš Magera si vzal jen miniaturní rozběh a možná proto jeho střelu levačkou některý z hráčů ve zni protečoval na rohový kop.
64'
Slibnou standardku si vyzkouší také fotbalisté Mladé Boleslavi, proti kterým už Samoel staví pětičlennou zeď.
63'
Durdevič jenom přeběhl kolem míče a nechal přímý kop rozehrát Koucourka, jehož štiplavá střela letěla pod břevno, nicméně střídající brankář Šeda ji pohotovým zákrokem vytěsnil.
62'
Tým Zdenka Frťaly si vystačil s minimem místa a prokombinoval se k centru zprava. Následné dvě hlavičky sice vyhráli obránci Mladé Boleslavi, ale ti vzápětí poněkolikáté faulovali Da Silvu.
60'
Náznak rychlého brejku vyřešila hostující obrana taktickým faulem na půlící čáře. Hráči ve žlutém si tím udělali čas na hromadný přesun k vlastnímu vápnu.
59'
Během další várky střídání se na hřiště dostali například Lukáš Pauschek nebo Adam Jánoš. V dresu Varnsdorfu už běhá po hřišti Pavlo Rudnytskyy.
58'
Nepříjemný centr letěl do malého vápna, kde však chyběl někdo, kdo by mohl zblízka dorazit míč do brány.
57'
Aktivita Varnsdorfu pokračuje standardní situací z levé strany. Míč leží téměř na koncové čáře.
56'
Matějovskému nevyšel pokus o nákop z prvního doteku. Míč sice poslal kupředu, ale zároveň ho poslal do zámezí.
54'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Ondřej Kocourek rozehrál roh na krátko, hned vzápětí ale přiletěl centr z pravé strany, na který si naskočil nehlídaný DANIEL KOZMA a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.
53'
Tým ze druhé nejvyšší soutěže se na několik desítek sekund zabydlel na útočné polovině a díky nástřelu do obránce bude zahrávat rohový kop.
52'
Domácí čistě získali míč u kraje velkého vápna a zkusili rychle otočit hru, všem úniková přihrávka směřovala až moc před Komličenka k brankáři Varnsdorfu.
51'
Hubínek sice nakopával do pokutového území, ale jeho kolega v něm mezitím zfauloval brankáře Samoela.
50'
Jan Chramosta vybojoval rohový kop, při kterém si sám nabíhal na bližší tyč, ale nechal se přehlavičkovat Da Silvou.
49'
Výrazně obměněná sestava Mladé Boleslavi se na startu druhé půle hledá. Na hřišti je mimo jiné také Marek Matějovský.
48'
Další zakončení Varnsdorfu na sebe nenechala dlouho čekat, ale ani Fahrudin Durdevič nebyl ze sedmnácti metrů dostatečně přesný.
47'
K exekuci standardní situace se postavil Martin Chlumecký, který sice dal míči hodně razance, ale poslal ho jen do hráče, jenž stál kousek za zdí. Tentýž hráč zkusil i dorážku, ale mezi tři tyče ji nevtěsnal.
46'
Hned ze startu druhého poločasu bude Varnsdorf kopat přímý kop z hranice vápna, na němž byl nedovoleným zákrokem zastaven Wesley Da Silva.
46'
Začátek utkání se odehrával v poklidném duchu a mužstva marně dobývala zahuštěný střed hřiště. Postupem času si Mladá Boleslav vytvořila územní převahu a největší šanci měla z přímého kopu, kdy Petr Mareš trefil tyčku. Varnsdorf se za domácí obranu dostal až chvíli před pauzou, nicméně aktivní Dordič rozvlnil jen boční síť.
45'
45'
Hubínek přenesl hru na pravé křídlo, kudy zrovna běžel Tomáš Přikryl. Bohužel pro svěřence Dušana Uhrina odcentroval jen do náruče Samoela.
44'
Nikolaj Komličenko špatně načasoval únikovou přihrávku na Klobásu, který byl při slibně vypadající situaci vystaven do ofsajdu.
43'
Ivan Šnirc dělal co mohl, ale na Durdevičovu přihrávku nezachytil. Míč tak prošel až k Dordičovi, jenž se rozhodoval mezi přihrávkou na malé vápno Da Silvovi a střelou z úhlu. Nakonec zvolil druhou variantu a zprava trefil jen boční síť!
42'
Hlavní rozhodčí byl zády k tvrdému souboji na půlící čáře. Hostující rozehrávku nařídil až na popud asistentů.
40'
Levá strana mladoboleslavské jedenáctky se dostala pod obrovský tlak napadajících soupeř. Domácí se pořádně nadřeli, ale nakonec se jakžtakž uvolnili.
39'
Hubínek o dost přetáhl svůj nákop z hloubi pole a před nabíhajícím útočníkem stihl pohodlně zakročit vyběhnuvší Samoel.
38'
Petr Mareš to levačkou nekopl vůbec špatně, míč se zastavil až o levou tyčku Samoelovy brány! Další Mladoboleslavští si pak ještě marně snažili udělat místo k dorážce.
37'
Fabiánův centr hosté taktéž zneškodnili, poté ale přišel faul na Michala Hubínka a následuje standardní situace.
36'
Ani ten nic nebezpečného nenabídl, centr z pravé strany totiž odhlavičkoval australský stoper Aleksander Šušnjar.
35'
Mareše zradil první dotek při příjmu Přikrylovy nahrávky. Několikanásobné přečíslení hostů táhl Dordič a přihrál doprava Kocourkovi, jehož centr Křapka raději odehrál na rohový kop.
33'
Útok Varnsdorfu po levém křídle vyvrcholil centrem do prostoru, kam přispěchal nikým neobtěžovaný Vejmola a ztlumil míč v rukavicích.
32'
Téměř celá hostující obrana se stáhla na jedno místo a nechala volného Mareše. Ten se dočkal přihrávky a pálil z nějakých dvaceti metrů, jenže prudký projektil některý ze soupeřů stihl zablokovat.
31'
Da Silva při souboji o Samoelův výkop inkasoval nějaký úder do temena hlavy. Sudí raději přerušil hru a kapitán Varnsdorfu odešel na ošetření.
30'
Hosté rozehráli roh na krátko a po hlavičce vracejícího se Komličenka se museli stáhnout prakticky vlastnímu brankáři.
29'
Hubínek roztáhl hru k levé autové čáry, odkud výborně odcentroval Šnirc, avšak hlavička Klobásy přesná nebyla.
28'
Aktivní Dordič sprintoval do nezformované obrany, při přípravě střely z rohu vápna se u něj ale zjevili dva obránci a míč srazili k Vejmolovi.
27'
Opět v akci Komličenko, který zrychlil kombinací přihrávkou za obranu. Jeho kolega však byl přichycen v dalším ofsajdu.
25'
Marešova narážečka na Komličenka nebyla ideální. Ruský útočník se ale čistě dostal přes Bílka a z těžkého úhlu také vystřelil, ovšem Samoel si prostor u pravé tyče pohlídal.
24'
Po rychlém výpadu po pravé straně dostali domácí balón až do vápna, jenomže slabá střela Stanislava Klobásy byla obranou Varnsdorfu zablokovaná.
23'
Tomáš Přikryl zvolil přízemní střelu, které však chyběla potřebná razance a Samoel ji zastavil naprosto rutinním zákrokem.
22'
Z rychlé souhru dvou spoluhráčů těžil Mareš, který byl na hranici velkého vápna podražený. Je z toho přímý kop z dobré pozice.
21'
Ani v jednadvacáté minutě se Varnsdorf k ničemu nepustil, defenziva účastníka HET ligy zatím pracuje bezchybně.
20'
Wesley Da Silva byl povalen ve středovém kruhu a hosté se díky tomu mohou přesunout do hloubi útočné poloviny.
19'
Bojan Dordič se nechal chytit do ofsajdové pasti a míč se tak na pár sekund stěhuje na kopačky Mladoboleslavských.
18'
Kolmá přihrávka Komličenka k nabíhajícímu Fabiánovi neprošla. Chvíli předtím Da Silva zbytečně zpomalil akci a vůbec nepřihrál nabízejícímu se Kocourkovi.
17'
Komličenko si na půlící čáře došel pro faul, jenže Středočeši si znovu nedokázali dát ani dvě přesné přihrávky.
16'
První čtvrthodina se odehrála bez náznaků šancí. Hodně se bojuje uprostřed hřiště, které je nesmírně zahuštěné a týmy se přes něj složitě prosazují.
15'
Dordič ze své akce vytěžil pro hosty alespoň roh, po kterém byl odpískán útočný faul a Vejmola mohl zůstat v klidu.
13'
Da Silva získal míč na Šnircovi, jenže sám nedošel dále než na půlící čáru. Následný nákop jednoho z domácích skončil až u Samoela.
12'
Zástupce Fotbalové národní ligy velmi brzy střídá. Ze hřiště odešel Jakub Barac a nastoupil Ondřej Kocourek.
11'
Petr Mareš se dostal do kleští mezi dva soupeře a bez odpískání faulu o balón přišel. Domácí ho pak rychle získali zpět díky nepřesnému nákopu končícího na hlavě Klímy.
10'
Ivana Šnirce v rychlosti zakřižoval Bojan Dordič a odkopávat může také hostující strážce branky Samoel.
9'
Michal Bílek si sice nabíhal po pravém křídle, ale přihrávka mířící před něj byla hodně nepřesná, takže Vejmola může vykopávat.
8'
S bráněním prvního rohového kopu neměl Varnsdorf žádné problémy a teď se snaží prokombinovat na útočnou polovinu.
7'
Da Silva vystihl nejistou rozehrávku Vejmolky a na hranici vápna tvrdě narazil do bílé zdi. O faul se podle názorů rozhodčích nejednalo.
6'
Ofenzivní snahy na obou stranách rychle uťaly odmávané ofsajdy.
4'
Luděk Vejmola si dával trochu na čas s rozehrávkou a nebezpečně se k němu řítil útočník soupeře. Nakonec si i na kolenou dokázal poradit.
3'
Dosti tvrdý zákrok na Šušnjara zůstal neodpískán. Domácím to ale vadit nemusí, neboť míč propadl až k Vejmolovi.
2'
Aktivní presink Tomáše Fabiana vyšel vniveč kvůli faulu. Hosté mohou pozvolna rozehrávat z obrany.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hráči Varnsdorfu, kteří nastupují ve žlutých, zatímco Mladoboleslavští v bílých dresech.
1'

FK Mladá Boleslav: Vejmola – Klíma, Křapka, Šušnjar, Fabián – Přikryl, Šnirc, Hubínek, Mareš – Komličenko, Klobása.

FK Varnsdorf: Samoel – Chlumecký, Bílek, Kozma, Bláha, Dordič, Durdevič, Šulc, Da Silva, Barac, Zbrožek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.