Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Trnava - 28. června 2017   17:00

1:3
(0:1)
Trnava
Trnava
16' Čanturišvili   • 64' Tóth   • 88' Yao
Olomouc
Reichl – Sladký (46. Jemelka), Škerle (46. Plšek), Štěrba (46. Buchvaldek), Vepřek (46. Manzia)- Hála (46. Zahradníček), Javorek (46. Romera), Kalvach (46. Radakovič), Ambrozek (46. Antl), Falta (46. Buchta) – Linhart (46. Polom)
Jemelka, Polom, Plšek, Buchvaldek, Manzia, Zahradníček, Romera, Radakovič, Antl, Buchta
Trnava
Vantruba – Čanturišvili, Pehlivan, Čerednitčenko, Egho, Čonka, Godál, Tóth, Tomovič, Slavko, Mihálik
Kadlec, Kubilay, Yao, Oravec, Lovás, Takáč

Je konec přátelského utkání mezi Sigmou Olomouc a Spartakem Trnavou, který skončil v poměru 1:3. Za Olomouc se prosadil Romera a za Spartak se trefili Čanturišvili, Tóth a Privat Yao Trnava si vítězství zasloužila, neboť hrála disciplinovaně a aktivně.
90'
89'
Romera byl hledán dlouhým nákopem, před ním ale tečoval míč Tóth.
88'
Spartak Trnava právě vstřelila branku!
PRIVAT YAO přihrál na Jansa, který mu ze strany poslal míč do vápna, kde první jmenovaný usměrnil míč za záda brankáře Sigmy.
87'
Trnava postavila klasický autobus a brání zuby nehty.
86'
Oravec se výborně vrátil do obrany, jenže následně laxní přihrávkou ztratil míč pro své barvy.
84'
Hraje se ve velmi bojovném tempu. Oba celky touží po vítězství.
83'
Radakovič zkoušel své štěstí z dálky, jenže rána byla ukvapená a velice nepřesná.
82'
Aktivní Bidje opět centroval do vápna, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
81'
Další rohový kop Olomouce.
80'
Závar před brankou Trnavy! Manzia po chybě obrany pod sebe, kde Jemelka vystřelil do protipohybu. Brankář skvěle zakročil levou nohou a pak ještě musel krotit střelu z dálky, kterou vyslal Zahradníček.
78'
Ten nepřinesl ovšem žádné větší vzrušení a tak stále platí jednobrankové vedení Spartaku.
77'
Sigma vytěžila ze svého tlaku rohový kop.
76'
Jeden z olomouckých hráčů krásně obešel ve středu pole protihráče a pak vystřelil, míč nabral výšku a padal., avšak jen doprostřed branky.
75'
Plšek si sice zpracoval míč rukou, stejně nakonec ale neodcentroval dobře.
74'
Sigma Olomouc právě vstřelila branku!
ANTONIO ROMERA dostal míč do šestnáctky. Před brankářem si zpracoval a pak pod ním poslal míč do sítě. Ofsajd určitě nebyl.
72'
Tóth si opět splnil své obranné povinnosti, hra je v posledních minutách velice atraktivní.
71'
Privat Yao zkoušel vyslat do pokutového území přízemní centr, jenže balón skončil pouze v náručí brankáře.
70'
Bidje Manzia se pere na hrotu útoku sám. V tomto souboji ale vyšel naprázdno.
68'
Sigma zvětšila své úsilí a Trnavě nezbývá nic jiného, než faulovat.
67'
Střela Buchty šla jen těsně vedle, Olomouc drží svého soupeře v kleštích.
66'
Chybná rozehrávka Sigmy končí u kopaček Egha.
64'
Neuvěřitelná branka hostujícího MARTINA TÓTHA, který z poloviny hřiště nakopl míč, jenž poté minul obránce, skočil o zem a přeletěl brankáře.
63'
Godál zůstal po souboji s Manziou ležet na zemi.
62'
Sigma zahrála malou domů a golman poté odkopl míč do autu.
61'
Trnava odvrátila míč do bezpečí.
60'
Čanturišvili špatně zpracoval míč. Sigma bude mít výhodu rohového kopu.
59'
V dobré pozici se objevil domácí Jemelka, jenže ve skluzu mu Tomovič vypíchl míč. Sigma se dožadovala odpískání penalty za hraní rukou.
58'
Rohový kop pro Spartak Trnava.
57'
Kadlec ze strany skvěle pronikl do šestnáctky, kde pod sebou našel Čerednitčenka, který z první trefil pouze brankáře.
56'
Manzia zprava odcentroval, Golman vyrazil, Plšek poté zpracoval míč na prsa a poté vystřelil, jenže jeho pokus jde mimo bránu.
55'
Po dobrém napadání Poloma získala Sigma výhodu zahrání autu.
53'
Buchvaldek utekl po levé straně a následně se dostal až ke střele, gólman ovšem kryje u pravé tyče.
52'
Manzia přešlápl před pokutovým územím a následně přestřelil bránu soupeře.
50'
Druhá půle je vyrovnanější, uvidíme, co přinese.
49'
K míči se postavil Kadlec, jenže jeho projektil míří do baráku za hřištěm.
48'
Nadějná standardní situace Trnavy.
47'
Romera pozdě odevzdal míč a Tomovič v poměrně dobré příležitosti z protiútoku trefil jen brankáře.
46'
Sigma Olomouc postavila do druhého poločasu úplně jiný tým: Reichl-Jemelka, Polom, Plšek, Buchvaldek, Manzia, Zahradníček, Romera, Radakovič, Antl, Buchta
46'
Sledovali jsme první poločas přátelského utkání mezi Sigmou Olomouc a Spartak Trnavou. Ze začátku utkání byli lepší hosté, kteří z této aktivity vytěžili branku, jejímž strůjcem byl aktivní Čanturišvili. Zbytek poločasu nenabídl žádné galapředstavení a tak je nadále v silách Sigmy o otočení utkání.
45'
44'
Rozehrávka Trnavy nebyla moc přesná, protože skončila až u brankáře Reichla, který pomalu přihrává míč spoluhráčům.
43'
Linhart to vrátil Tomovičovi, jenže teď to rozhodčí nechal bez karty.
42'
Sladkého střelu zpoza pokutového území nakonec pohodlně schoval do náruče brankář.
41'
Obránci Trnavy si nerozuměli v rozehrávce a měli štěstí, že Sigma z toho nevytěžila vyrovnávající branku.
40'
Žlutou kartu dostává Tomovič (FC Spartak Trnava).
38'
V Rakvicích můžeme sledovat slabší pasáž hry, kdy oba celky chybují uprostřed povolených prostor.
37'
Hálu uprostřed poloviny fauloval slovenský hráč Slavko.
36'
Olomouc se pokusila o přízemní centr do vápna z pravé strany, jenže Tomovič bez problémů odkopl míč do bezpečí.
35'
Na travníku leží hostující Mihálik, který se drží za otřesené koleno.
34'
Nakonec se ale hráči moravského celku dostali do šestnáctky. Míč na Abrozeka byl ale nepřesný a skončil u brankáře Spartaku.
33'
V posledních minutách přátelského utkání má více ze hry Sigma, jenže zatím si nevytvořila ani žádnou větší šanci na vstřelení vyrovnávající branky.
32'
Čanturišvili chtěl vysunout Eghoa, jenže Štěrba napravil svoji minelu, kterou předvedl před pár okamžiky.
31'
Štěrba velmi špatně rozehrál. Spartak ale podržel míč a nikam se nežene, ačkoliv to vypadalo na slušný brejk.
30'
Olomoučtí hráči dobrým napadáním získali míč na levé straně.
29'
Trnava to snad poprvé zkusila před střed obrany, jenže touto taktikou moc nepochodila.
28'
Do ofsajdového postavení vběhl domácí hráč, konkrétně Štěrba.
27'
Čanturišvili nevybíravě fauloval nejzkušenějšího hráče Sigmy, tedy Vepřeka.
26'
Hra opět pokračuje. Brankář Vantruba musel z branky, aby odkopl míč před rozběhnutým Linhartem.
25'
Pauza na občerstvení.
24'
Jeden z hráčů slovenského týmu si lehl na zem, asi má nějaké svalové zranění.
23'
Výborný skluz Tótha zastavil nadějně rozvíjející útok po levém křídle.
21'
Spartak Trnava agresivním napadáním nedovoluje Sigmě konstruktivně rozehrát. Z toho profituje časté zisky míče.
20'
Čonka u lajny srazil Hálu, byl u toho ale i asistent rozhodčího, který nekompromisně odpískal faul.
19'
Vepřek vyslal dlouhý centr do pokutového území, jenže tento projektil bez problémů lapil brankář Vantruba do rukavic.
18'
Po inkasované brance je český celek aktivnější, neboť donutil Trnavu k odkopu na tribunu.
17'
Hála centroval z kraje vápna, brankář Spartaku Vantruba zkontroloval dráhu letu míče, který šel mimo bránu.
16'
Obrovské zmatky v obraně Sigmy vyústily v aut, kde Egho přelstil obránce a přihrál na pod sebe na KRESTBIHO ČANTURIŠVILIHO, který střílí první branku v utkání.
15'
Sigma má opět velké problémy v obraně a zadělává si na velký problém.
13'
Agilní Vepřek neukličkoval soupeře v pokutovém území. Hrozící brejk musel skvělým obranným zákrokem zarazit Škerle.
12'
Rychlá protiakce domácího celku končí autem.
11'
Olomouc propadla na pravé straně, centr na aut odhlavičkoval Vepřek.
10'
Javorek to zkoušel z velké vzdálenosti, jenže se nedočkal vytoužené branky.
9'
Olomouc s velkým štěstím dostala míč na polovinu hřiště.
8'
Čonka před pokutovým územím nenašel žádného ze svých spoluhráčů, poté ale zpoza šestnáctky střílel Slavko, jenže jeden z obránců tečoval míč na rohový kop.
7'
Vepřek sice házel aut, nakonec ale budou mít rohový kop hráči slovenského celku.
6'
Mihálik dostal dobrý míč za obranu, jenže situaci dobře nevyřešil. Trnava je nadále v tlaku.
5'
Trnava se opět bránila a tak raději odkopla míč do bezpečí.
4'
V Rakvicích je aktuálně 33 stupňů a celkem dost fouká.
3'
Hra byla na menší časový úsek pozastavena, neboť byl problém se sítí Trnavy.
2'
Ofsajdové postavení hostujícího Slavka.
1'
Hra je zatím nezáživná. Olomoucký hráč Sladký odkopl míč do zázemí.
1'
Československé přípravné utkání rozehráli Slováci.
1'
Spartak není v Rakvicích toto léto naposledy – 5. července se zde ještě střetne s brněnskou Zbrojovkou. I pro něj to je třetí přípravné utkání – v tom prvním narazil na Zlaté Moravce a uhrál bezbrankovou remízu, ve druhém pak bez sedmi hráčů prohrál s Maccabi Tel Aviv 0:3.
Klub z Hané zatím odehrál dvě přípravná utkání, přičemž v obou se ve Slatinicích utkal s druholigovou Opavou – první utkání skončilo nerozhodně 2:2, druhé Sigma ovládla poměrem 3:2. Do dnešního zápasu by měly zasáhnout dvě rozdílné jedenáctky, v nichž by neměli chybět ani Aleš Škerle a Jan Štěrba, které do dvouzápasu s Opavou nepustila lehká zranění.
Hezký den z jihomoravských Rakvic, kde se v rámci přípravy na sezonu 2017/18 střetnou dva tradiční soupeři. Sigma Olomouc si letos na jaře vybojovala prvoligovou příslušnost a tradičně si v přípravě naplánovala utkání se Spartakem Trnava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.