Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Ostrava - 21. července 2017   18:00

Třinec
Třinec
6' Dedič  • 50' Ilko  • 51' Juřena  • 60' Vaněk  • 81' Juřena
5:2
(1:0)
Ostrava
Ostrava
72' J. Šašinka   • 89' J. Šašinka
Třinec
Paleček – Čelůstka (C) (46. Ilko), Reintam, Bedecs, Masař (46. Vaněk) – Velner (46. Avdić), Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Šumbera), Kateřiňák (46. Janoščin), Janošík (46. Hošek) – Dedič (46. Juřena)
Trenér: Jiří Neček.
Adamuška – Ilko, Vaněk, Šumbera, Janoščin, Juřena, Hošek, Ižtvolt, Avdić
Machálek – Batík, Dresler
Městský fotbalový areál, Havířov - Prostřední Suchá
Ostrava
Vašek – Sus, Šindelář, Zápotočný (C) (60. Pokorný), Granečný – Hykel (21. Breda), Hlinka, Panić (46. Hrubý), Stáňa (46. Helešic) – Poznar (46. J. Šašinka), de Azevedo (46. Baroš)
Trenér: Radim Kučera.
Šustr – Helešic, J. Šašinka, Hrubý, Pokorný, Breda, Jakubov, O. Šašinka, Baroš

To je z Havířova vše, děkuji za pozornost.
Počet diváků určitě atakoval dvoutisícovou hranici, ale přesný počet nebyl nahlášen.

Fauly: 8-6
Velké překvapení se zrodilo v Havířově! V generálce obou týmů zde druholigový Třinec deklasoval prvoligový Baník Ostrava 5:2! Bylo to hlavně zásluhou téměř dokonalé produktivity, jelikož oceláři proměnili 5 ze 6 střel na branku. Ve druhém poločase sice začal Baník náporem, ale velmi rychle byl zmrazen dvěma slepenými góly střídajících Ilka a Juřeny. Následně proměnil skvěle sehraný brejk Vaněk a Baník byl na ručník. Dokázal se ale ještě vzchopit a mladý Jakub Šašinka dvěma góly korigoval stav. Mezi jeho trefami ještě skóroval taktéž podruhé v zápase Juřena. Třinec může být před Fortuna národní ligou opravdu spokojen se střeleckou potencí, v tomto týdnu ve dvou zápasech rozvlnil síť celkem 15x! Naopak Ostravané mají týden před startem HET ligy nad čím přemýšlet.
90'
90'
Poslední minuta již nic zajímavého nepřinesla a rozhodčí ukončuje zápas.
89'
Baník právě vstřelil branku!
Z protiútoku Baník snižuje na rozdíl tří branek a střelcem je opět JAKUB ŠAŠINKA! Tomu ale vyloženě připravil krásnoui nesobeckou přihrávkou Hrubý, který sám byl v gólové šanci, ale přihrávkou tři metry vedle sebe na volného Šašinku celou situaci vyšperkoval. Úspěšný střelec poté poslal míč do protipohybu přesunujícího se Palečka.
88'
Z vhazování se třinečtí dostali do zakončení, ale tentokrát branku netrefili.
88'
Juřena pronikal po pravé straně, ale Pokorný mu ukopl míč až přes střechu hlavní tribuny.
87'
Jak je u Ostravanů v tomto utkání zvykem, roh jim byl k ničemu.
86'
Rychlá akce Baníku po levé straně, zpětná přihrávka na Baroše, který si posunul míč na levačku a ze 14 metrů trefil spojnici břevna a tyče! Míč však byl lehce tečován obranou a bude se kopat roh.
85'
Reintam nepříjemně uklouzl při pokleku, chtěl odhlavičkovat skákavý míč. Naštěstí si nic nenatáhl.
84'
Hrálo se nahoru dolů, ale na obou stranách chyběla finální přihrávka před vápnem soupeře.
83'
Helešic pronikl až k brankové čáře, ale jeho zpětná přihrávka na Baroše neměla úspěch. K míči se nakonec dostal před šestnáctkou Hrubý, ani jeho centr nesplňoval parametry pro zařazení mezi úspěšné přihrávky.
81'
Třinec právě vstřelil branku!
Čtvrtá střela Třince mezi tyče ve druhém poločase je také úspěšná! Výborně sehraný brejk, míč se dostal na pravou stranu k VÁCLAVU JUŘENOVI, který mezi nohama propálil Vaška a stává se prvním dvougólovým střelcem zápasu!
81'
Baník si sám komplikoval rozehrávku, čehož využili 3 hráči v červeném k napadání, ale bílí z toho nakonec vybruslili.
80'
Bedecs skvěle přečetl hru a ve skluzu dokázal odkopnout Hrubého oblouček mířící mezi beky na Baroše.
79'
Hošek dobře vypomohl v obranné činnosti, navíc byl u toho faulován.
78'
Granečný hned po kopu do míče tušil, že to přehnal. A měl pravdu, na tento centr Šašinka nedoskočil a Paleček neměl žádné starosti.
77'
Baroš posílal míč mezi beky na rozběhnutého Helešice, ale ten v rozhodující chvíli nezvládl zpracování a bylo po nadějné možnosti.
75'
Trestný kop od pravé lajny prodlužoval na hranici vápna Pokorný a míč se snášel pod břevno. Nikoliv však mimo pohodlný dosah Palečka.
74'
Povedený brejk ocelářů tentokrát gólem nekončí. Akci zakončoval na levé straně Janoščin, ale přestřelil.
73'
V sektoru fanoušků Baníku se rozhořel otevřený oheň a byl odpálen hodně silný dělobuch. Fanoušci si opět kazí své jinak velmi dobré vystoupení.
72'
Helešicův centr sice odhlavičkoval Avdić, ale míč se odrazil pouze k JAKUBU ŠAŠINKOVI, který z hranice vápna přízemní ranou našel místo u tyče a Paleček se natahoval marně! Baník se dočkal gólu a nutno říct, že Šašinka si ho za svůj aktivní výkon zasloužil.
71'
Šašinka se nebojí hrát, je důrazný v soubojích a nyní vybojoval faul 3 metry od rohu pokutového území.
70'
Nakonec si poradili akcí po levém křídle, Šašinka poté hledal v šestnátce Baroše, ale obránci byli dobře postavení.
70'
Až nyní se dostávají hosté k míči, ale zdá se, že moc nevědí, co s ním.
68'
Třinec se nezatahuje do obrany a využívá nalomené psychiky soupeře k aktivní hře. Velmi aktivní jsou hlavně Ilko s Vaňkem.
66'
Ilko je při chuti. Udělal si prostor pro střelu přes hlavu, ale zhruba z deseti metrů minul branku.
65'
Již v pořadí sedmý roh Ostravy a ani z jednoho nebylo před Palečkem nějaké větší nebezpečí.
64'
Výborný zákrok Palečka, který drží čisté konto! Hosté sehráli velmi dobrý kontr, na jehož konci byl sám před brankářem opět Šašinka, ale ranou na bližší tyč pouze nechal vyniknout jeho reflex! Rohový kop.
63'
Z rohu se již nic dalšího zajímavého neurodilo a Baník může jít vpřed.
62'
Vzápětí na druhé straně motal v šestnátce obráncům hlavu Ilko, až zakročil Hrubý a ukopl mu míč na roh.
61'
Baník mohl vzápětí snížit, ale osamocenému Šašinkovi na levé straně vápna střela nesedla. Sice ji nevědomky tečoval Sus, ale ani tak se nevešla mezi tři tyče.
60'
Baník střídá, Zápotočného nahrazuje Pokorný.
60'
Rodí se baníkovský debakl, Třinec skóruje i ze třetí střely na branku ve druhém poločase! Skvěle sehraný brejk, po pravé straně ho potáhl Juřena a předal výbornou přihrávku na druhou tyč sprintujícímu RICHARDU VAŇKOVI, který nekompromisně prostřeluje brankáře!
59'
Hrubý si postavil míč ke standardce cca na 40 metrech, ale nákopem do vápna trefil osamoceného soupeře a Třinec vyráží vpřed.
58'
Hošek si v souboji s Bredou pomohl faulem, což je pro něj škoda, protože by jinak šel pravděpodobně sám na bránu.
57'
Helešic si jako levák postavil míč a dokázal podstřelit zeď, avšak jeho prudká střela mířila pouze doprostřed, s čímž Paleček neměl problémy.
56'
Teď však budou mít velkou příležitost ke snížení, jeden z třineckých zatáhl soupeře za ruku a je tu trestný kop z 18 metrů!
56'
Ostravané vypadají opařeně z vývoje zápasu.
54'
Dokonce z toho vznikl třinecký brejk, jehož závěrečným článkem byl Hošek, který si ale na pravé straně pokutového území přiliš potáhl míč a z velkého úhlu přestřelil!
53'
Baroš faulován u střídaček, ale následný centr z trestného kopu vyboxovává Paleček daleko před šestnáctku.
51'
Další ledová sprcha pro Baník, z další akce se domácí prosazují potřetí! Centr z pravé strany se dostal až na zadní tyč k VÁCLAVU JUŘENOVI, který nekompromisní ranou o břevno nedává Vaškovi šanci!
50'
A je to o dva góly, Třinec dává gól také z první střely ve druhém poločase! Na pravé straně se na hranici vápna ocitl zcela volný PAVOL ILKO a prudkou ranou překonává Vaška, který nebyl na zemi včas!
48'
Kotel Baníku zasypal hřiště konfetami a chvíli se hrát nebude.
47'
Milan Baroš byl přivítán na hřišti potleskem a hned byl důležitým článkem gólové šance! Na hranici šestnáctky uvolnil přihrávkou do levé strany Helešice, jehož střílený míč na malé vápno na bližší tyči usměrňoval Šašinka těsně vedle!
46'
Je to tak, proběhlo mnoho střídání, jejichž přehled naleznete v sekci sestav obou týmů.
Na straně Baníku jsou hlášeny o poločase 4 změny, Třinec by měl podle předzápasových informací vyměnit většinu sestavy. Nechme se překvapit, jaká bude skutečnost.
Statistiky prvního poločasu

Střely na branku: 2-3
Sřely mimo: 1-4
Rohové kopy: 0-6
Ofsajdy: 2-1
Fauly: 10-8
Úvodní dějství končí poněkud překvapivě vedením Třince! Ten dokázal využít aktivního nástupu do utkání a již v 6. minutě se na malém vápně prosadil Dedič. Baník však postupně vyrovnával hru a od zhruba 20. minuty začal být lepším týmem na trávníku. Převahu však nevyužil ani ve větší příležitosti. Jedinou gólovku měl Stáňa ještě v době, kdy se hosté na hřišti spíše rozkoukávali. V závěru nedokázal domácí Janošík proměnit nadějný brejk. Uvidíme, co se s hrou obou týmů stane po změně stran, dá se očekávat, že minimálně na straně Baníku bude mnohem živější.
45'
45'
De Azevedo prostrkával míč na Poznara a jen těsně se to nezdařilo tak, aby se útočník Baníku ocitl v gólové šanci.
45'
Začala poslední minuta první půle, Baník na míči, ale zatím se na hřišti nic neděje.
44'
Baroš se začal rozcvičovat, což publikum odměňuje potleskem.
42'
Perfektní brejk Třince brankou neskončil! SKvěle rozběhnutý Janošík dostal míč před sebe, prohnal se kolem Zápotočného, který se však dokázal vrátit aspoň natolik, aby záložníkovi domácích znepříjemnil zakončení, rozhodil ho a Janošík tak střílel vedle bližší tyče!
42'
Masař zpět na hřišti a sleduje svého kapitána, jak ustál tlak u brankové čáry a odkopává míč na polovinu.
41'
Jednalo se o Masaře, který již odkulhává mimo hřiště. Ale bude pokračovat.
40'
Poznar se ocitl na hranici šestnáctky v dobé příležitosti, ale než se otočil a srovnal si míč na střelu, byl u něj obránce, kterého místo střely pořádně nekopl. Je nutné ošetřování.
39'
Brejk Ostravy, ale de Azevedo poslal příliš prudký míč za obranu.
38'
Protiútok se hostům nevydařil, nepovedený pokus o přihrávku od brankové čáry se ocitl za touto hranicí.
37'
Třineckou výhodu po faulu zakončil Kateřiňák postupem středem a střelou zpoza vápna nad branku.
36'
Centr na Dediče, útočník ocelářů byl dobře střežen a domácí musí začít celou akci znovu.
35'
Trvalo to opravdu jen chvilinku. Ostrava ale nedokázala protiútok využít. Poznar z otočky na vápně trefil bránícího obránce, následný závar na půlkruhu ukončil střelou Sus, avšak minul tyč asi o 3 metry.
34'
Sus zahrál rukou a na míč se na chvilku dostanou třinečtí, kteří jsou jinak v posledních minutách v defenzívě.
33'
Dedič bránil na malém vápně, ale centr z tohoto rohu pouze hlavičkoval nad sebe. Do zakončení hlavou se poté dostal Poznar, nedokázal ale míč dostatečně sklepnout k zemi a přestřelil.
33'
Zajímavý centr Granečného na malé vápno přizvedl Reintam. Další roh.
32'
Poznar donutil bránícího Reintama odehrát míč na rohový kop.
31'
Narážečka Třince skončila v autu, Breda rychle vhazoval, ale brejk z toho nevznikl.
30'
Přihrávky na paty na obou stranách zastavily slibně se rozvíjející útočné akce.
29'
Breda si všiml rozběhnutého Poznara, adresoval mu pas na zadní tyč, ale hostující útočník na malém vápně ve skluzu nedokázal trefit míč tak, aby ho usměrnil na branku.
28'
Z dalšího pokusu o centr z nohy Granečného se vyklubal nepovedený střelecký pokus, který skončil v náruči Palečka.
28'
Nakrátko rozehraný roh, následně Granečný centroval a první hráč soupeře posílá míč do zámezí.
27'
Breda se obtočil kolem Janošíka, ale ten se stačil vrátit a ukopnout soupeři míč na roh.
26'
Signál de Azeveda se Susem, neboli přetažený centr až na druhou stranu před šestnáctku, avšak Sus z voleje netrefil ideálně a jeho pokus k brance vůbec nedošel.
25'
Průnik de Azeveda do šestnáctky ukončil Bedecs odkopem na další roh.
25'
Dedič složil při napadání Stáňu, jemuž se na nohy zrovna nechtělo. Ale bude pokračovat.
24'
Centr na malé vápno skončil v rukavicích Palečka.
23'
de Azevedo vyslal do křídla Granečného, jehož centr se snesl k zemi až na druhém křídle. Tam Baník zachránil situaci aspoň na rohový kop.
22'
Rychlý protiútok ocelářů, Velner poslal míč za obranu Dedičovi, avšak ten musel zakončovat stehnem, což pro Vaška nebylo příliš nebezpečné.
21'
Baník nečekaně rychle střídá. Hykela nahrazuje Breda.
20'
Granečný si postavil míč k trestnému kopu asi 25 metrů od branky a nepřiliš prudkou technickou střelou ho poslal do rukavic Palečka.
19'
Hráči v bílém však mohou znovu útočit, protože po odkopu brankáře třinečtí míč nezískali.
18'
Přetažený centr sice Šindelář dokázal získat pro sebe, ale bylo to zbytečné, protože míč se ve vzduchu ocitl za brankovou čárou.
18'
Bedecs odehrál míč do zámezí před dobíhajícím Hykelem. Rohový kop Baníku.
17'
Dedič přišlápl Zápotočného, takže Baník zůstává u míče.
16'
Statickou hru Ostravy rozpohyboval de Azevedo, ale ve spolupráci se Stáňou z toho nakonec nebyl ani centr.
15'
Dedič trochu zahnal přihrávkou do běhu Janošíka a tomu se poté centr příliš nepovedl. Přesto Třinec pokračuje ve hře.
14'
Janošík sice patičkou svého strážce neobhodil, ale míč se k němu přes Masaře vrátil. Následoval úprk podél levé lajny a centr do vápna, který v poklidu stáhl ze vzduchu Vašek.
13'
Poznar chtěl prostrčit míč do běhu de Azevedovi, poté si zkoušel připravit střeleckou pozici sám, ale ani v jednom případě neuspěl. Navíc u toho fauloval.
12'
Hykel na pravém křídle nevyzrál na Masaře a čistě se poroučel na zem.
11'
Z vhazování vznikla zajímavá příležitost, Panić na půlkruhu prokázal herní inteligenci a zkusil technicky přehodit brankáře. Jen málo chybělo, aby se míč vešel do branky.
10'
Kombinace Hykela a Suse na pravé straně znamená vhazovaní pro hosty.
9'
Dedič sice odclonil protihráče zády, ale míč na hřišti udržet nedokázal.
8'
První šance Baníku! Poznar obloučkem přiťukl míč ve vápně Stáňovi, jehož bombu ze vzduchu dokázal Paleček vyrazit!
7'
Vzápětí se probíjel vpřed Joukl, ustál faul, ale výhodu nakonec nezužitkoval.
6'
Aktivní vstup Třince do zápasu znamená dokonce úvodní gól! Na malém vápně si počínal nejšikovněji RENÉ DEDIČ a překonal brankáře Vaška!
5'
Granečný zastavil pas hráčů v červeném, další nákop zamířil do země nikoho a došel si pro něj Vašek.
4'
Panić dobře odhadl dopadl dlouhého nákopu z poloviny Třince, ale Ostravané ani teď žádnou kloudnou akci nezaložili.
3'
Poprvé se také ozvali příznivci Baníku, kteří se sešikovali na protější tribuně.
3'
Nákop do šestnáctky si obrana pohlídala a Baník může útočit.
2'
Faul ve středovém kruhu, domácí mají standardku.
1'
Velmi opatrná rozehrávka ocelářů, kterou znepříjemňoval presink Baníku. Nakonec se míč dostal do křídla k Janošíkovi, jehož centr napálil z první Velner, ale jeden z obránců tento pokus zastavil.
1'
Výkop do prvního poločasu provedou třinečtí.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník. Třinec bude hrát v červených dresech, Baník v bílých.
Havířovský stadion se na přátelský zápas solidně zaplňuje a již za malou chvíli bude svědkem nástupu obou týmů.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Čelůstka (C), Reintam, Bedecs, Masař – Velner, Joukl, Motyčka, Kateřiňák, Janošík – Dedič
Náhradníci: Adamuška – Ilko, Vaněk, Šumbera, Janoščin, Juřena, Hošek, Ižtvolt, Avdić

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Šindelář, Zápotočný (C), Granečný – Hykel, Hlinka, Panić, Stáňa – Poznar, de Azevedo
Náhradníci: Šustr – Helešic, J. Šašinka, Hrubý, Pokorný, Breda, Jakubov, O. Šašinka, Baroš

Rozhodčí: Machálek – Batík, Dresler.
Přesto půjde o atraktivní duel již jen z toho důvodu, že se do Havířova chystá množství fanoušků Baníku Ostrava, z nichž někteří přímo v Havířově bydlí a mají to, jak se říká, za humny.
Již za týden startují obě nejvyšší české fotbalové soutěže a přípravné období vrcholí. V Havířově se v pátek 21. červnce setkávají FK Fotbal Třinec a FC Baník Ostrava. Pro oba celky jde o generálku před začátkem jejich soutěží, ale stále to je pro ně přípravné utkání, ve kterém budou zkoušet různá herní schémata a pozice hráčů.