Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Žižkov - 24. června 2017   10:00

Slavia
Slavia
27' Rotaň  • 75' van Buren
2:1
(1:1)
Žižkov
Žižkov
8' Stratil
Slavia
1. poločas: Kovář – Holík, Jugas, Bílek, Bořil – Ščuk – Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora – Musa.
2. poločas: Otáhal – Frydrych, Bílek, Jugas, Bořil (68. Kingue) – Ščuk – Sýkora (81. Bucha), Hušbauer, Rotaň (81. Vejvar), Mingazov (62. van Buren) – Tecl.
Váňa – Vlček, Melichar
Střížkov
Žižkov
1. poločas: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Pardubský – Pavlata, Čermák – Stratil – Urbanec (31. Trýzna), Telnar, Bazal.
2. poločas: Řehák – Hašek, Egert, Mareš, Safjanyk – Podrazký, Žežulka – Trýzna (61. Galuška), Dočekal, Volek.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a z výhry 2:1 se raduje Slavia Praha. Ta byla ve druhé půli lepším týmem, tlačila se do šancí a zakončení a v 75. minutě se dočkala rozhodujícího okamžiku. Na centr z pravé strany si naběhl Mick van Buren a nadvakrát dostal míč za gólmana Viktorie Žižkov.
90+1'
90'
Slavia mohla definitivně rozhodnout, závar v pokutovém území ala skončil pouze zblokovanou střelou.
89'
Žižkov rozehrál z levého křídla, Otáhal si ale ve vlastním vápně křikl a vysoký míč lapil do rukavic.
88'
Závěr zápasu je hodně rozkouskován častými přerušeními.
87'
Po rozehrání se do zakončení dostal Vejvar, přízemní střele ale scházela přesnost. Řehák ji pouze kontroloval pohledem.
86'
Přímý kop i pro Slavii, zde uvidíme centr z pravé strany.
85'
Faul Slavie, z nabídnuté standardní situace ale byl pouze nepovedený centr.
84'
Obrana Viktorie ale pracuje docela dobře, nyní zvládla odvrátit rodící brejk a zablokovat střelu z hranice pokutového území.
83'
Trocha nervozity na trávníku, přibylo nedovolených zákroků na obou stranách.
82'
Akce Žižkova pravou stranou nevyšla, míč hráčům utekl do zámezí.
81'
Střídání v dresu Slavie a hned dvojnásobné. Odchází Ruslan Rotaň a Jan Sýkora, zahrají si Jan Vejvar a Pavel Bucha.
80'
Po delší době si na míč sáhl i Otáhal, hrozící šanci vyřešil rázným odkopem.
79'
Už je to skutečně fotbal na jednu branku, na Řeháka se valí útok za útokem.
77'
Slavia už zápas ovládá, po centru z levého křídla hlavičkoval Tecl. Branku sice minul, potlesk si ale vysloužil.
76'
Mick van Buren mohl vzápětí přidat další gól, nyní jej ale Řehák skvěle vychytal.
75'
Slavia právě vstřelila branku!
Teď už jde ale úřadující mistr ligy do vedení. Po centru zprava se do zakončení dostal zcela volný MICK VAN BUREN, jeho první střelu sice Řehák zvládl vyrazit, dorážka hlavou už ale skončila v síti.
74'
Slavie už opět v útoku a z poměrně dobré pozice vystřelil Sýkora. Jeho přízemní střela ale šla těsně vedle!
73'
Už se hrálo zase před Otáhalem, zleva na něj střílel Podrazký. Minul.
72'
Další přímý kop pro Slavii, nyní z větší dálky. Tohle si vzal na starost Hušbauer a jeho ránu musel Řehák krotit.
71'
Slavia je ve druhé půli jasně aktivnější a tlačí soupeře před vlastní vápno.
69'
Ten rozehrál Rotaň, se zdí ale překopl i Řehákovu branku.
68'
Je tu velice nebezpečná standardka pro Slavii, přímý kop z hranice šestnáctky!
66'
Jeho rozehrání nebylo pro Řeháka nebezpečné, ten si už chystá míč k rozehrání.
65'
Žižkovský Safjanyk musel řešit ošemetnou situaci obranným odkopem a Slavii tak nabídl rohový kop.
64'
Otáhal si stáhl ze vzduchu vysoký centr z pravého křídla a ihned poslal dopředu dlouhý výkop.
62'
Vystřídala i Slavie, skončil Ruslan Mingazov, novou tváří je Mick van Buren.
61'
Žižkov střídá, na lavičku zamířil Jakub Trýzna, zahraje si Galuška.
59'
Je to teď fotbal bez většího tempa, hraje se převážně ve středu hřiště.
57'
Po jeho rozehrání byl v zakončení Bílek, musí se už ale rychle vracet, Řehák už rozehrává.
56'
Sýkora sice nedokázal odcentrovat do pokutového území Žižkova, vybojoval však alespoň rohový kop.
54'
Z velké dálky to zkusil Hušbauer, jeho prudká střela skončila vysoko nad břevnem.
53'
Otáhalovi teď vůbec nevyšla rozehrávka, po autovém vhazování chtěl poslat dlouhý výkop dopředu, míč ovšem skončil v zámezí.
51'
Řehák vyřešil i tuto rozehrávku a už sám posílá spoluhráče na zteč.
50'
Roh pro Slavii.
49'
Pěknou akci pravou stranou předvedla Slavia, Řehák si však se střelou z vápna dokázal poradit a vyrazil ji před sebe.
47'
Úvod druhé půle je opatrný, hraje se zatím spíše ve středu hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:01.
Je za námi první poločas, po kterém vládne vyrovnaný stav 1:1. Do vedení se v tomto přípravném utkání dostal Žižkov, když se v osmé minutě prosadil hlavou Lukáš Stratil. Slavia se dlouho nemohla dostat do kloudnější akce a kvalitního zakončení. To vše padlo ve 27. minutě, kdy se po faulu na Mingazova pískala penalta a tu hravě proměnil Ruslan Rotaň.
45+1'
45+1'
Centr si našel Bílka, jeho slabou hlavičku ale zvládl Hrubeš pokrýt.
45+1'
Už se zase hraje na opačné straně, Slavia má roh.
45'
No a nerozehrál špatně. Z chumlu hráčů přišla poměrně dobře mířená hlavička, Kovář musel velice rychle na zem, aby zabránil druhému gólu ve své síti.
44'
Přímý kop pro Žižkov. Na pravé straně je již nachystán Bazal.
43'
No ale mohlo udeřit na druhé straně. Centr z levé strany mířil na zadní tyč, nabíhající hráč ovšem míč podběhl. Kovář si tak mohl oddechnout.
41'
Slavia Praha má nyní optickou převahu, hraje se převážně na půlce soupeře, jenže bez kloudného střeleckého vyjádření.
39'
Pěknou střelu z dálky předvedl Mingazov, neméně povedený zákrok ovšem vytáhl brankář Hrubeš.
37'
Žižkovská obrana nechala až příliš mnoho prostoru pro průnik soupeře, klička na Hrubeše ale byla od Sýkory až moc dlouhá. O střele nemohlo tak být vůbec řeči, nepovedla se ani zpětná přihrávka.
36'
Holík neměl poměrně dlouhou dobu komu rozehrát autové vhazování, nakonec se ale dočkal nabízejícího se spoluhráče a mohl založit akci.
34'
Trýzna se okamžitě pokusil rozvinout útočnou akci po pravém křídle, přihrávku však poslal pouze do autu.
33'
Kovář si zkušeně počkal na vysoký centr z levého křídla a stáhl si jej do náruče.
31'
Žižkov udělal změnu, dolů zamířil Jakub Urbanec, nastoupil Jakub Trýzna.
29'
Rozhodčí nařídil krátkou pauzu pro občerstvení. Na Střížkově panuje velmi horké počasí.
28'
Mohlo to být už 2:1 pro Slavii, Viktoria totiž trochu zazmatkovala ve vlastní šestnáctce, soupeř toho ale nedokázal využít. Z toho všeho Slavia vytěžila rohový kop.
27'
Míč si postavil RUSLAN ROTAŇ, poslal gólmana na druhou stranu a hravě tak srovnal na 1:1.
26'
Karel Hrubeš byl za svůj nedovolený zákrok potrestán žlutou kartou.
26'
Penalta pro Slavii. Gólman Hrubeš podrazil unikajícího Mingazova a rozhodčí neváhal ani vteřinu.
24'
Obrana Slavie nechala soupeři prostor na akci i zakončení, střela z vápna ale pouze prolétla vedle Kovářovy brány.
23'
Trocha nepřesností na obou stranách, hra se nyní rychle přenesla od Hrubeše ke Kovářovi, ani jeden z brankářů ale nemusel vážněji zasahovat.
21'
Centr Slavie z levé strany skončil pouze u obrany Viktorie, míč je tak daleko od Hrubešovy branky.
20'
Začíná se nám docela přiostřovat. První žlutou kartu utkání dostal žižkovský Michal Pavlata.
18'
Ten i sám rozehrál, ani zde jsme se ale nedočkali přesného zakončení.
18'
Zprava podnikl výpad Holík, vybojoval pro Viktorii rohový kop.
17'
Menší závar před pokutovým územím Žižkova, po zblokované střele přišel faul na Pavlatu.
15'
Kovář musel rychle z branky, aby byl u malé domů včas. Zvládl tak zabránit možnému výpadu Žižkova.
13'
Faul Pavlaty, Slavia je u míče.
12'
Červenobílí se snaží přejít do útoku vzduchem, tyto míče ale obrana Žižkova zatím celkem bez problémů sbírá.
10'
Viktoria se po vedoucí brance dostává do většího tempa, momentálně je aktivnější.
9'
Žižkov bude opět rozehrávat, to vše po útočném faulu Slavie.
8'
Žižkov právě vstřelil branku!
Viktoria jde do vedení! Po centru z levé strany zůstal ve vápně zcela volný LUKÁŠ STRATIL a hlavou poslal míč mimo Kovářův dosah.
8'
Nevyšlo ani prostrčení na Holíka, míč skončil v rukavicích brankáře Hrubeše.
7'
Nakonec přišel pas na Musu, jeho hlavička nebyla přesná.
7'
Už to vypadalo, že se Slavia dostane do rychlého kontru, vše ale skončilo na pravé straně, odkud nepřišel centr.
5'
U Kováře začíná další akce Slavie, ta zatím ovládá úvod utkání.
5'
Na centr si do vápna nabíhalo hned několik hráčů, nízký centr ovšem skončil hned na hranici pokutového území.
4'
Píská se proti Žižkovu, mistr ligy bude rozehrávat z pravé strany.
3'
Slavia opět u míče, vhazuje na vlastní polovině.
2'
O pár vteřin později přišla chyba Žižkova v rozehrávce, i Ščukova střela ale skončila u Hrubeše.
2'
Hned v úvodu podnikla Slavia útok levou stranou, po centru ale hlavičku z vápna zkrotil gólman Hrubeš.
1'
Výkop měli hráči Žižkova.
1'

SK Slavia Praha: Kovář – Holík, Jugas, Bílek, Bořil – Ščuk – Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora – Musa.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Pardubský – Pavlata, Čermák – Stratil – Urbanec, Telnar, Bazal.

Rozhodčí: Váňa – Vlček, Melichar.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Dnešní duel se odehraje na stadionu na Střížkově a výkop přijde v 10 hodin. Nic si tedy na tuto dopolední hodinu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Tyto týmy se spolu utkaly naposledy v zimní přípravě, z výhry se tehdy radovala Slavia, zápas po dvou trefách Mešanoviče a jednom gólu Mingazova vyhrála 3:0.
SK Slavia Praha

Mistr ligy si konec přípravy zpestří duelem proti druholigovému týmu a trenér Šilhavý má zatím k dispozici kádr bez reprezentantů, kteří se připojí až v následujících dnech.

FK Viktoria Žižkov

I pro Viktorku je to dnes úvodní zápas přípravy na novou sezónu a hned proti silnému soupeři. Za Žižkov by méli nastoupit i Hrubeš, Telnar, nebo Hurka, vše bývali hráči Slavie. Na hostování je zde navíc i Pardubský.
Dobré dopoledne u fotbalu. Příprava na novou sezónu se pomalu rozbíhá a my se dnes společně podíváme na utkání mezi týmy SK Slavia Praha a FK Viktoria Žižkov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.