Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Bielefeld - 3. července 2019   18:00

Jablonec
Jablonec
0:4
(0:2)
Bielefeld
Bielefeld
8' Stande   • 16' Voglsammer   • 53' Považanec (vl.)  • 78' Yabo
Jablonec
Hrubý – Holík, Kubista, Břečka, Krob – Hübschmann – Matoušek, Kratochvíl, Považanec, Sýkora – Doležal
Bielefeld
Ortega Moreno (46. Klewin) – Clauss (72. Schütz), Behrendt, Salger (62. Pieper), Hartherz (62. Lucoqui) – Prietl (72. Kunze) – Edmundsson (72. Christiansen), Yabo – Staude, Klos, Voglsammer (62. Owusu)
Klewin – Schütz, Pieper, Lucoqui, Kunze, Christiansen, Owusu

Máme za sebou přípravné utkání, v němž německý druholigový Bielefeld totálně přejel Jablonec 4:0. Svěřenci trenéra Neuhause se dostali do vedení už po osmi minutách, zaváhání Hrubého využil Keanu Stande. O dalších osm minut později to bylo už o dvě branky, parádním volejem pod břevno se prezentoval Andreas Voglsammer. Další góly padaly až ve druhé půli, avšak zase pouze do jablonecké sítě. Nejprve v 53. minutě tečoval přímý kop Behrendta do vlastní svatyně Jakub Považanec a v 78. minutě upravil na konečných 4:0 Reinhold Yabo, jenž výborně vyřešil samostatný únik. Jablonec tak v přípravě podlehl i druhému zahraničnímu soupeři, Bielefeld naopak ke dvěma výhrám přidává i třetí.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90'
89'
Tak ani čestného úspěchu se český celek zřejmě nedočká. Na centr sice naskakoval Peřina, avšak v hlavičkovém souboji s Behrendtem neuspěl.
88'
Po faulu záložníka Hartherze ještě bude rozehrávat Jablonec standartní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky.
87'
Na přetažený centr si nabíhal z pravé strany Sýkora. Skvěle ho ale popostrčil Clauss, hráč v zeleném tak míč úplně minul.
86'
Po levé straně se krásně protáhl po narážečce se spoluhráčem Matoušek, který přihrál na střed Fábrymu. Toho ale výborně stínil protihráč, a tak ani nevystřelil.
85'
Německý celek hraje v naprosé pohodě. Je znát, že si hru na rozdíl od soupeře užívá.
84'
Útočná akce českého celku je zastavena, Jan Chramosta přebíral míč v ofsajdovém postavení.
83'
Ze střední vzdálenosti pěkně vypálil Považanec. Ortega však na jeho ránu dobře viděl a vyrazil ji do zámezí.
82'
Avšak do konce zápasu ještě pár minut zbývá a hráči v zeleném se tak ještě chvíli mohou snažit alespoň o čestný zásah.
81'
Na hráčích Jablonce je vidět, že už by nejraději slyšeli hvizd rozhodčího oznamující konec utkání.
80'
Rozběhla se poslední desetiminutovka dnešního zápasu. O vítězi již není pochyb, Bielefeld účastníka Evropské ligy pořádně válcuje.
78'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Po krásném přechodu německého celku středem hřiště se do samostatného úniku dostal REINHOLD YABO. Ten udělal efektivní kličku Hanušovi a poté bez problémů poslal míč do prázdné brány.
77'
Jan Chramosta to až příliš přehnal s důrazem, je mu tak po právu odpískán útočný faul.
76'
Nepřený centr jednoho z hráčů v zeleném z pravé strany. Míč mu totiž v klíčové chvíli poskočil, a tak skončil pouze v zámezí.
75'
Pěkný pas na Sýkoru na poslední chvíli odhlavičkoval na roh obránce Clauss.
74'
Zdá se, že Bielefeld se více stáhnul do defenzivy, zřejmě si už chce postrážit pohodlné tříbrankové vedení. Tím se tak otvírá Jabloneckým šance více kombinovat.
73'
Dlouhý nákop na útočnou polovinu ještě Sýkora zachytil předtím, než míč přešel čáru. Stejně jako protihráči z před malé chvíle mu však byl odmáván ofsajd.
72'
Druhé odmávaný ofsajd během pár minut. Tentokráte si postavení nepohlídal Hartherz.
71'
Z poloviny hřiště se sám na Hanuše hnal jeden z hráčů německého Bielefeldu. Náhradní gólman Jablonce si do poslední chvíle počkal, co soupeř vymyslí a poté jeho ránu skvěle vyrazil!
70'
Střelec první branky, Keanu Staude se pokusil znepříjemnit život rozehrávajícímu Hanušovi. Jeho snaha ale byla zbytečná, neboť se nacházel v postavení mimo hru.
69'
Manuel Prietl zachoval proti dvojici protihráčů naprosto klidnou hlavu. Jednoho poslal na druhou stranu, druhému pro změnu naznačil přihrávku a místo toho pokračoval v běhu s míčem sám.
68'
Centr z rohového kopu přiletěl do přehuštěného prostoru, v němž se nejlépe zorientoval bránící Edmundsson.
67'
Holík si navedl míč na střed a vypálil. Rána pořádně zaplavala, Ortega ji s obtížemi vytěsnil na rohový kop.
66'
Za pěknou průnikovou přihrávkou se hnal Klos, situaci ale dobře přečetl gólman Hrubý, jenž nakonec byl u míče o kousek dříve.
65'
O kombinační hru se snaží i Jablonec, avšak dostupování protihráčů je o poznání efektivnější, než na druhé straně. Po chvíli pod tlakem ztratil balón Sýkora.
64'
Výborné přenesení na pravou stranu, kde si míč zpracoval Yabo. Toho ale nenechala projít do vápna nová akvizice Jablonce v podobě Jana Kroba.
63'
Český celek se snaží o vysunutý presink, to ale na soupeře vůbec neplatí, kombinuje s naprotostou přesností a jistotou.
62'
Dlouhý aut prodlužoval Doležal za sebe, tam byl ovšem pouze výborně připravený stoper Prietl.
61'
Ortega rozehrál na krátko, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Clauss ještě stihl odvrátit míč alespoň do zámezí.
60'
Máme za sebou hodinu utkání. Jablonci se stále nedaří dosáhnout branky, naopak ve druhé půli inkasoval potřetí. Druholigový německý celek je zatím ve všem o krok napřed.
59'
Sýkora si míč pěkně připravil na střelu, levačkou ovšem namířil hodně vedle tyče.
58'
Hubschmann na středu hřiště obral o balón protihráče, balón směřující do zámezí ale Matoušek už zachytit nedokázal.
57'
Po rejku Bielefeldu mohl do prázdné brány zakončovat Klos, v klíčové chvíli mu ale balón přeskočil nohu.
56'
Ve sprinterském souboji po pravé lajně Jan Matoušek marně naháněl protihráče, který měl ještě pár metrů náskok.
55'
Jablonci se v dnešním zápase vůbec nedaří. Když už to vypadalo, že se hra vyrovnává a že třeba český celek i zaútočí na snížení, tak přišla velmi smolná branka do jeho sítě.
53'
Druholigový německý celek vede už o tři branky! BRIAN BEHRENDT vypálil ránu z přímého kopu z hodně velké vzdálenosti. Do míče ovšem vložil nohu Považanec, jenž úplně změnil trajektorii letu míče, Hrubý na tuto změnu zareagoval pozdě.
52'
Po pravé straně se snažil probít do šance Matoušek, proti ovšem byl výborně bránící Prietl.
51'
Hartherz se zamotal do kliček, čehož využil Hubschmann. Do souboje ale přiletěl ještě jeden hráč Bielefeldu, jenž balón uzmul zase do moci německého týmu.
50'
Clauss riskantní malou domů znepříjemnil život svému brankáři, ten ale situaci vyřešil s přehledem, když přenesl hru na pravou stranu.
49'
Velmi rychlý přechod německého týmu z defenzivy do ofenzivy. Střela Klose jen těsně minula branku.
48'
Pravý bek se jen těžko zvedá ze hřiště, avšak vypadá to, že bude schopen pokračovat ve hře.
47'
Hned v úvodu druhé půle došlo k nebezpečnému hlavičkovému střetu, po němž zůstává na tráníku ležet jeden z hráčů Bielefeldu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Skončil první poločas přípravného zápasu mezi Jabloncem a Bielefeldem, po němž německý celek vede o dvě branky. O tu první se postaral Keanu Staude, jenž využil velkého zaváhání Hrubého. O pouhých osm minut později to bylo už o dvě branky, parádním volejem pod břevno se prezentoval Andreas Voglsammer. Jablonec má do druhé půle co zlepšovat, zatím se totiž nedokázal probojovat do jediné vyložené šance.
45'
44'
Poslední vteřinky prvního poločasu probíhají na obranné polovině Bielefeldu, kde si stopeři v poklidu přihrávají se svým gólmanem a čekají na hvizd rozhodčího.
43'
Vysoký presink německého týmu dělá Jabloneckým velké potíže. Hráči ve žlutém nakonec získali balón, Břečka se vzápětí dopustil faulu.
42'
Z něj ale nebylo výbec nic. Sýkora totiž vápno překopl o pořádný kus, míč odskákal až do zámezí.
41'
Jan Matoušek ještě zasprintoval a vybojoval proti dvěma protihráčům rohový kop.
40'
Po centru z pravé strany se o zakončení hlásil Klos. Hlavičku v záklonu však poslal příliš vysoko.
39'
Bielefeld rozhodně nikam nespěchá. Dvoubrankové vedení je pro něj jistě dostačující. Hlavním úkolem nyní bude podržet si ho až do poločasového hvizdu.
38'
Výborné přenesené hry na pravou stranu v německého celku. Voglsammer si následně výroně pokryl balón a nechal se faulovat.
37'
Unikajícího Staudeho na poslední chvíli odzbrojil Břečka, ten pro jistotu uklidňuje hru nahrávkou Hrubému.
36'
Na zadní tyči vyplaval nikým nehlídaný Kratochvíl. Míč, který se ještě odrazil od země ho ale přeskočil.
35'
A další nedovolený zákrok německého celku. Hra se alespoň přesune blíže k jeho bráne, Jablonec bude zahrávat takový vylepšený rohový kop.
34'
Středopolař Bielefeldu si špatně zpracoval balón, následněpři snaze získat ho zpět tvrdě zajel do soupeře. Přímý kop pro Jablonec.
33'
V dalším hlavičkovém souboji se proti sobě utkali Kubista a Klos. nyní byl ovšem souboj zbytečný, německý útočník se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.
32'
Holík se nechal hloupě přeskočit a nakonec z toho málem byl inkasovaný balón. Po výborném lobu za obranu se totiž sám před Hrubým objevil Hartherz, svatyni Hruběho ale naštěstí přestřelil.
31'
Nákop po levé straně byl příliš dlouhý, pro míč si doběhl brankář Ortega.
30'
Máme za sebou půl hodinu z dnešního utkání, v němž je zatím jednoznačně lepší Bielefeld, který vede o dvě branky. Jablonec se marně snaží propracovat do nějaké vyložené šance.
29'
Sýkora po levé straně neuspěl. Proti dvojici protihráčů však ani příliš šancí neměl.
28'
Po odkopu Ortegy se do hlavičkového souboje zavěsil Břečka a Hartherz. Úspěšnější byl jablonecký stoper.
27'
Po zblokovaném Prietlově centru bude druholigový německý celek rozehrávat rohový kop.
26'
Alespoň prot tuto chvíli se tak ovšem nestane, neboť velmi nepřesnou přihrávky Kratochvíla vystihl Yabo.
25'
O míč ovšem přišel Edmundsson a nyní se i Jablonečtí pokoušejí o kombinační hru, jež by mohla vést k ohrožení branky.
24'
Přetažený centr Sýkory z levé strany jen tak proletěl nad hlavami všech přítomných ve vápně až do zámezí, Bielefeld bude vhazovat.
23'
Až příliš si balón předkopl středopolař Považanec. U míče je tak znovu soupeř.
22'
Na levé straně dostal až příliš volného prostoru Salger. Přízemní střelu ale namířil pouze do rukavic Hrubého.
21'
Po velmi tvrdém halvičkovém souboji zůstal na zemi ležet jeden z hráčů v zeleném. Vypadá to ale, že naštěstí bude schopen pokračovat ve hře.
20'
Přihrávku středem výborně vystihl Kratochvíl, při snaze založit rychlý brejk ale pokazil nahrávku na Matouška.
19'
Nabuzený Bielefeld pokračuje ve své kombinační hře, s níž mají protihráči zatím velké problémy.
18'
Velmi špatná první polovina poločasu v podání Jabloneckých. Ti s druholigovým německým celkym zatím nedokáží držet krok.
16'
Německý celek se dostává do dvoubrankového vedení! Na centr z pravé strany si do vápna naběhl nikým nepokrytý ANDREAS VOGLSAMMER, jenž krásně skloipl nárt a dělovým volejem nedal Hrubému sebemenší šanci zasáhnout!
15'
Nepřesná kombinace ve středu hřiště pramení v autové vhazování hráčů ve žlutém.
14'
Po centru z pravé strany halvičkoval Martin Doležal jen těsně nad branku.
13'
Tu nyní výborně vystihl Považanec, jenže mu nikdo nenabíhal, a tak pouze otočil hru na své stopery.
12'
Bielefeld s míčem na kopačkách rozhodně nikam nespěchá, zakládá si na postupné rozehrávce.
11'
O rychlou odpověď se snažil Sýkora, jeho zakončení z levé strany ale nebylo přesné.
10'
Jablonec sice výborně bránil, nedokázal si však polídat jeden dlouhý nákop a rázem prohrává.
8'
Bielefeld se zničehonic dostává do vedení! Proti dalekému nákopu vystartoval Hrubý, jenže míč si skvěle zpracoval útočník. Ten poté výborně přihrál KEANU STAUDEMOVI, který bez problémů trefil prázdnou branku.
7'
Bielefeld kombinuje pouze na vlastní polovině. Troufnu si říct, že nejvíce doteků při této sérii nahrávek má gólman.
6'
Bielefeld se snaží o kombinační hru, avšak Jablonec hodně vytáhl svůj presink, což dělá německému týmu velké potíže.
5'
Doležal ještě zabojoval a málem se i dostal do zakončení. V klíčové chvíli mu ovšem balón odskočil od nohy.
4'
Po levé straně se snažil do šance prodrat jeden z hráčů Jablonce, narazil však na obránce soupeře.
3'
Hra začíná ve velmi opatrném tempu. Oba soupeře se ze začátku oťukávají.
2'
Jablonec pro dnešní utkání oblékl tradičné zelené dresy, Bielefeld zvolil dresy barvy žluté.
1'
DSC Arminia Bielefeld

Arminia Bielefeld je německý klub hrající 2. Bundesligu. V ní doplatily svěřenci trenéra Neuhause zejména na špatný úvod, velkou stíhací jízdou v druhé polovině sezóny to nakonec dotáhli alespoň na slušné sedmé místo. Co se týče přípravy, tak v té Bielefeld sehrál o dva zápasy méně, než soupeř. Oba ovšem zvládl na jedničku, nejprve porazil 3:0 Espelkamp a následně 3:1 sesterský klub Fichte Bielefeld. Nutno ovšem podotknout, že ani jeden ze dvou výše zmíněných týmů ani zdaleka nedosahuje kvalit Jablonce.
FK Jablonec

V Jablonci mohou být s uplynulou sezónou rozhodně spokojeni. Čtvrté místo za silným trojlístkem Slavia, Plzeň, Sparta se musí brát všemi deseti, navíc to znamená i místenku do pohárové Evropy. Ta svěřencům trenéra Rady začíná už za tři týdny, a tak Jablonec neváhá a postupně se dostává zpět do zápasové formy. První tři přátelské utkání zvládl, v tom čtvrtém však podlehl 0:2 rumunskému Botosani.
Krásné středeční odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování přípravného zápasu, v němž se proti sobě postaví Jablonec a Arminia Bielefeld.