Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Jihlava - 19. června 2019   17:00

Jablonec
Jablonec
43' Pilík  • 66' Fábry  • 73' Velich
3:0
(1:0)
Jihlava
Jihlava
Jablonec
Jihlava
Veselý – Svoboda, Křišťál, vedral, Novotný – Lacko, Whittingham – Mikuš, Tape, Novák – Křivánek.

Máme za sebou přípravné utkání, v němž Jablonec porazil Jihlavu jasně 3:0. Že by však výsledek odpovídal předváděné hře se rozhodně říci nedá, Jihlava hrála sympaticky, jen na rozdíl od soupeře nedokázala přetavit velké množství šancí v gól.

První branka padla ve 43. minutě a postaral se o ni Tomáš Pilík, jenž se trefil náramně z přímého kopu. Na rozdíl dvou branek navýšil v 66. minutě Andrej Fábry, ten pro změnu využil výborné přihrávky z pravé strany, z hranice penalty pak už neměl problém prostřelit bezmocného Veselého. Na konečných 3:0 upravil o sedm minut později teprve osmnáctiletý Oliver Velich, jehož skrytou ránu k bližší tyči zaregistroval gólman příliš pozdě.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90'
89'
Zřejmě poslední střelecký pokus si na své konto připsali Jablonečtí, po ráně z šestnáctky však mohl zůstat brankář Veselý v naprostém klidu.
88'
Jablonec už se nikam nežene, v posledních minutách zápasu si chce hlavně udržet čistý štít.
87'
Středopolař Tape opět předvedl skvělé krytí balónu. Ačkoli byl proti trojici protihráčů, tak znovu dokázal vybojovat faul na svou osobu.
86'
Stoper Jugas si na sebe vzal až příliš velké sousto. Proti dvojici protihráčů přišel o balón. Jihlavští ovšem zaváhání obránce potrestat nedokázali.
85'
Průnikovou přihrávku hráč z týmu pod Nisou nezachytil, míč končí u gólmana Veselého.
84'
Přímý kop rozehraný nakrátko ovoce nepřinesl. U levého praporku zblokoval přihrávku do zámezí jablonecký obránce.
83'
Tape dosáhl přesně toho, čeho chtěl. Špičkou kopačky si pokopl balón a poté se nechal faulovat.
82'
Jugas si nekomplikoval situaci, v těžké pozici přiťukl hlavou svému gólmanovi, který tak mohl vzít míč do rukavic a ušetřit tak cenné vteřinky.
81'
Proti centru z levé strany včas vystartoval Veselý, jenž dokázal udržet míč v rukavicích.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka zápasu. O vítězi již není pochyb, Jablonec vede o tři branky a jde si za očekávaným vítězstvím.
79'
Mikuš se pokusil vyslat do úniku Křivánka, na poslední chvíli se ale do přihrávky položil stoper Jablonce.
78'
S tímto balónem měl Novák těžkou práci. Od spoluhráče totiž dostal přihrávku na paty, nakonec nedokázal udržet balón ve svém držení.
77'
Míč drží na kopačkách hráči druholigového celku, kombinace však probíhá pouze kolem středového kruhu.
76'
Vysočina tak může zabojovat alespoň o čestný úspěch, aby si pozvedla sebevědomí do další přátelských zápasů.
75'
Takový výsledek si Jihlava rozhodně nezaslouží. Její předváděná hra není vůbec špatná, soupeř jí ale dává lekci z produktivity.
73'
Jablonec právě vstřelil branku!
Třetí branka v síti Jihlavy! OLIVER VELICH si pěkně zpracoval balón a poté skrytou střelou přes obránce na bližší tyč překonává Veselého, jenž míč zaregistroval až příliš pozdě.
72'
Dobré přenesení hry na pravou stranu, jenže Novák si nedokázal zpracovat míč ideálně, což mělo za následek jeho ztrátu.
71'
Dalekonosná střela Zoubeleho se mezi tři tyče nevešla, bude se kopat od branky.
70'
Do konce zápasu zbývá dvacet minut. Jablonec zatím potvrzuje roli favorita, nad soupeřem vede o dvě branky. Kvalitou hry ale protivníka nijak zvlášť nepřevyšuje.
69'
Centr z pravé strany skončil pouze v rukavicích Veselého, tohle se Jabloneckým nepovedlo.
68'
Jablonec mohl okamžitě ještě výrazněji navýšit vedení po rohovém kopu, tentokráte si však obrana se situací poradila.
66'
Jablonec se ujímá dvoubrankového vedení! Ačkoli je ve druhé půli aktivnější Jihlava, tak jako první v této části udeřilo prvoligové mužstvo. Po přízemním centru se na hranici penalty trefil z první do balónu ANDREJ FÁBRY. Veselý na tento projektil z bezprostřední blízkosti neměl šanci zareagovat.
65'
Znovu zastavil akci Vysočiny zdvižený praporek, tentokráte si postavení nepohlídal Novák.
64'
Druholigový celek se ze začínajícího tlaku soupeře vymanil jednoduchým dlouhým odkopem až ke gólmanovi.
63'
Centr z pravé strany doletěl pouze do zámezí, odkopem od brány uvede míč znovu do hry Veselý.
62'
Z ojedinělé akce Jablonce ve druhé půle mohl přijít druhý gól, samostatný únik ale nevedl k pojištění vedení.
61'
Z velké dálky se pokusil napřáhnout Křivánek, jenž však trefil hned prvního bránícího hráče.
60'
Máme za sebou hodinu utkání, Jablonec stále vede o jednu branku, v posledních minutách se ovšem jasně lepší tým z Jihlavy.
59'
Dlouhý nákop na levou stranu nebyl špatný, jenže Mikuš se nacházel v postavení mimo hru.
58'
U balónu už je ale znovu Vysočina, která pokračuje ve své honbě za vyrovnáním.
57'
Prvoligový celek se snaží otupit tlak soupeře kombinací mezi vlastní stoperskou dvojicí, což se zatím celkem daří.
56'
Levá strana Jablonce v posledních minutách doslova hoří. Po přízemním centru na hranici penalty zakončoval ve velké příležitosti Tape vedle.
55'
Gólman Jablonce si dovolil velkou parádu, když nechal útočníka soupeře přiběhnout blíže a poté mu udělal nečekanou, ale efektivní kličku. Skvělá práce.
54'
Mikuš se pokoušl přihrát pod sebe, místo toho ale poslal míč přímo do rukavic brankáře.
53'
Centr z pravé strany nebyl vůbec špatný, jabloneckému útočníkovi na jeho dosáhnutí chybělo pár centimetrů.
52'
Výborná práce středopolaře skončila nedovleným zákrokem Whittinghama, který do soupeře zajel hodně nešetrně.
51'
Začátek druhé půle vychází lépe druholigovému celku, hráči Jablonce se zřejmě teprve dostávají do provozní teploty.
50'
Jeden z Jihlavských se po dobré přihrávce dostal samostatného úniku, jeho ránu na zadní tyč brankář vykopl s velkým štěstím!
49'
Další z mnoha nepovedených rohů v dnešním zápase, tentokráte v podání Jihlavy. Míč si sebral ze vzduchu gólman.
48'
Přízemní centr z pravé strany měl dobré paramety, stoper Jablonec si však se situací nakonec dokázal poradit.
47'
Do druhého poločasu vstoupily oba celky ve značně obměněných sestavách. Uvidíme, co nám předvedou tyto dvě jedenáctky.
46'
Skončil první poločas přípravného utkání, po němž Jablonec vede nad Jihlavou 1:0. Jedinou branku zaznamenal ve 43. minutě Tomáš Pilík, který se trefil náramně z přímého kopu.
45'
43'
K nařízemému přímému kopu těsně za hranicí šestnáctky se postavil TOMÁŠ PILÍK, který ukázal, že má skutečně fantastickou techniku. Svůj pokus zakroutil přes zeď přímo do levého horního rohu, Vejmola byl bez šance.
43'
Prvoligovému celku se dnes ve vzduchu vůbec nedaří, obrana znovu dokázala odvrátit míč do bezpečí s velkým přehledem.
42'
Přízemní centr končí opět pouze blokem obránce a dalším rohovým kopem Jabloneckých.
41'
Pěkně se po levé straně uvolnil Šefčík. Ani jeho pokus ale nezamířil mezi tři tyče.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějaké branky nebo bude stav po úvodní pětačtyřicetiminutovce bezbrankový?
39'
Za dlouhým nákoepm spěchal Jawo, stoper Jugas si ovšem s celou situací dokázal poradit na výbornou.
38'
Těžiště hry se okamžitě přesunulo na polovinu Jihlavy, kde aktuálně dominují na míči hráči v černých dresech.
37'
Po pěkné přihrávce z pravé strany vypálil z hranice šestáctky hráč Vysočiny. Bohužel pro svůj tým neumístil střelu úplně ideálně, Hrubý ji dokázal zpacifikovat.
36'
Z pravé strany odcentroval Sýkora, pasu dal až příliš velkou výšku, balón jen tak proletěl nad hlavami všech přítomných.
35'
Do odraženého balónu z rohového kopu se opřel Pilík, jemuž rána vůbec nesedla, skončila velký kus vedle Vejmolovy brány.
34'
Útočník Chramosta se už už hnal do samostatného úniku. Zastavil ho ale zdvižený praporek, jablonecký forvard si nepohlídal svoje postavení vůči obráncům.
33'
Jugas si na polovině hřiště nekomplikoval život, ve složité situaci se otočil s balónem a poslal dlohou malou domů Hrubému.
32'
Slabý pokus středopolaře v černém dresu trefil pouze prvního bránícího hráče, ze slibné šance tak opět není nic.
31'
Nákop jabloneckého hráče se odrazil od soupeře přímo do rukavic Hrubého, který alespoň na chvíli uklidní hru.
30'
Vedral využil volného prostoru k dlouhému průniku, z pozice stopera se dostal až k hrotovému útočníkovi, pak ovšem přišel o míč proti trojici protihráčů.
29'
Hlavní rozhodčí dává oběmě týmům pauzu na pití. Na hřišti panuje opravdu velké teplo.
28'
Po dobrém centru se v pozici hlavičkujícího hráče objevil Chramosta, bránu však netrefil, ani tak by gól neplatil, neboť se útočník nacházel v ofsajdu.
27'
Jeden z jabloneckých se nechal po autovém vhazování hloupě přeskočit obráncem, zbytečně tak způsobil ztrátu míče pro svůj celek.
26'
Brejk nakonec vyústil i ve střelu, jejíž autorem se stal Zoubele. Hrubý ovšem mohl zůstat v klidu, neboť tato rána minula jeho svatyni o pořádný kus.
25'
Velmi špatný centr, který zamířil přímo do rukavic gólmana. Vejmola následně ihned hodil míč spoluhráči do brejku.
24'
Po bojovném snažení vybojoval pro jablonec další rohový kop Vojtěch Kubista.
23'
Jawo sice dostal míč do sítě, stalo tak však až poté, co mu byl odmáván ofsajd.
22'
Po rohovém kopu nebezpečí nepřišlo, jihlavský obránce odvracel z vápna nikým neatakován.
21'
Chramosta pěkně vymotal obránce, následně ale z velkého úhlu pouze vyprášil Vejmolovy rukavice.
20'
Pěkný balón za obranu, za nímž běžel Peřina, před ním ale odkopl míč pozorný gólman soupeře.
19'
Hráč jablonec odcentroval pod tlakem dvou protihráčů pouze do zámezí, Vejmola bude kopat od branky.
18'
Jablonečí rozehrají rohový kop poté, co byl zblokován přízemní centr z pravé strany z kopačky Sýkory.
17'
Po pasu Vaculíka z přímého kopu hlavičkoval jeden z jihlavských hráčů velmi nepřesně.
16'
Centr z pravé strany odvrátil Kratochvíl pouze k protihráči, Jihlava zůstává u míče.
15'
Zatím se však nedokáže dostat do nějaké vážnější příležitosti, obrana Jablonec funguje na výbornou.
14'
Poněkud překvapivě je teď aktivnějším týmem Vysočina, která tlačí soupeře na jeho vlastní polovině.
13'
Středem hřiště táhl útok Vysočiny Vaculík, proti dvojici protihráče mu ovšem nepodařilo udržet balón.
12'
Jihlavským byl odpískán útočný faul, hříšníkem se stal hrotový útočník Jawo.
11'
Nákop na pravou stranu Pleštil nezastihl, Vysočina bude vhazovat.
10'
Dalekonosná střela Pilíka skončila vysoko nad Vejmolovou brankou.
9'
Zatím se nic zajímavého neděje, hraje se převážně ve středu hřiště, kde si oba týmy mění balón jak na běžícím páse.
8'
Propagační střela do středu brány, s níž si Vejmola poradil.
7'
Rozehrávku soupeře výborně vystihl Vaculík, který byl následně nedovoleně poslán k zemi.
6'
Jablonec kombinuje na vlastní polovině, nikam zvlášť se zatím nežene.
5'
Jihlavští unikali ve dvou proti jednomu, přihrávku ovšem skvělě přečetl gólman Hrubý, jenž byl u balónu nejrychleji.
4'
Z ní ovšem nic vytěžit nedokázala. Nejvýše se totiž vyšplhal stoper a nová posila Jablonec, Jakub Jugas.
3'
Hned ve třetí minutě došlo k nebezpečnému faulu na jihlavského fotbalistu. Vysočina má k dispozici první standartní situaci.
2'
Jablonec do dnešního utkání nastoupil v černých dresech, Jihlava zvolila modrou barvu dresů.
1'

FK Jablonec: Hrubý – Kratochvíl, Jugas, Břečka, Sýkora – Pleštil, Pilík, Kubista, Fábry, Peřina – Chramosta

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – J.Pavlík, Tlustý, Vedral, Javůrek – Vaculík, Ritter – M.Pavlík, Zoubele, Šefčík – Jawo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Pomalu a jistě se nám rozjíždí příprava na novou sezónu, my budeme v rámci přátelského zápasu sledovat souboj mezi FK Jablonec a FC Vysočina Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.