Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Jihlava - 23. ledna 2019   13:00

Olomouc
Olomouc
25' Zahradníček  • 31' Zahradníček  • 40' Plšek  • 78' Falta  • 80' Lalkovič
Veselý – Šefčík, Nerad, Komárek, Dujmovič

Olomoucká Sigma si před pátečním odletem na soustředění do Turecka s chutí zastřílela. Na umělé trávě Androva stadionu zničila druholigovou Jihlavu 5:0. Největší podíl na této kanonádě měl Zahradníček, který se prosadil dvakrát. Další góly postupně přidali Plšek, Falta a Lalkovič.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku (mimo): 11:7 (9:3). Rohy: 8:3.
90'
90'
V samotném závěru se hosté pokusili zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale Mandous se o povzbudivé čisté konto připravit nenechal.
88'
A pak sama jeden zahrávala. Nakrátko. S následným centrem, který odhlavičkoval bránící Polom.
87'
Jihlava úspěšně odvrátila dva rohové kopy.
84'
A Yunis (Olomouc) se tam dostal ke střele. Pokus levačkou? Pro Vejmolu žádný problém.
82'
V optimální pohodě hrající Olomoučané opět operují na území jihlavské Vysočiny.
80'
Olomouc právě vstřelila branku!
MILAN LALKOVIČ rozhoduje o tom, že jihlavští fotbalisté si z hanáckého území odvezou nepopulárního "bůra"! Skvěle to udělal Falta, který uviděl na pravé straně šestnáctky volného spoluhráče. Následná střela křížem se pro brankáře stala nedosažitelnou.
78'
Po výměně stran drželi hosté olomoucké střelce na uzdě. Až doteď! Gól vstřelil ŠIMON FALTA.
76'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
74'
Rozhodčí nechal přerušit hru, aby mohl být ošetřen jeden z olomouckých fotbalistů – zřejmě Chytil.
71'
A pak zaveleli k útoku. Škoda pro ně, že Javůrek (Jihlava) na centr letící k zadní tyči nedosáhl.
70'
Hosté zodpovědně odbránili standardku.
68'
Dobrý zákrok. Mandous (Olomouc) zneškodnil pokus hlavičkujícího Nerada.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
64'
Yunis (Olomouc) zahodil obrovskou šanci, když po Látalově nabídce k hranici malého vápna trestuhodně přestřelil! Tohle se proměňuje!
62'
Po střeleckém pokusu na každé straně. Zatímco Jihlavští nedokázali prostřelit obranu, tak domácí z protiútoku připravili pro Vejmolu další práci.
61'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
59'
Hosté se snaží uklidnit hru.
58'
Další pokus o navýšení náskoku. Lalkovič narýsoval vzdušný pas na Yunise, který trefil prostor střežený jihlavským gólmanem Vejmolou.
56'
Napodruhé už to vypadalo lépe. Na zadní tyči hlavičkoval Plšek na Chytila a ten zakončil. Střela olomouckého fotbalisty letěla vedle pravé tyčky.
55'
Roh pro Sigmu. A ještě jeden. Jak to dopadne?
54'
Krátce nato musel Mandous opět zasahovat. Olomouckého brankáře tentokrát k zákroku na zemi donutil zpoza šestnáctky slabě zakončující Javůrek.
53'
A pak sami zaútočili. Hlavičkující Klíma (Jihlava) trknul balon přímo do Mandousova nachystaného koše.
51'
Během krátkého časového sledu ubránili fotbalisté Jihlavy dvojici exekucí rohových kopů.
50'
Jeden z olomouckých hráčů bolestivě nesl srážku se soupeřem po odehrání míče. Naštěstí však rychle vstal a nadále pokračuje ve hře.
48'
Na počátku druhé pětačtyřicetiminutovky Vejmola (Jihlava) zkrotil centr z přímého kopu.
46'
Sestava Olomouce pro 2. poločas: Mandous – Látal, Kotouč, Polom, Vepřek – Sláma, Lalkovič – Falta, Plšek, Chytil – Yunis.
46'
Po krátké pauze budeme pokračovat.
Statistika držení míče: 61% : 39%.
45'
42'
Další příležitost navýšit už tak výrazný olomoucký náskok měl Štěrba! Naneštěstí pro klub z Hané jeho rána těsně minula levou tyč.
40'
Před koncem poločasu vede Sigma už 3:0! Texl při zrychlené kombinační souhře prostrčil balon do pokutového území a JAKUB PLŠEK obstřelil gólmana k levé tyči jeho branky.
37'
Mandous (Olomouc) se ocitl v problémech až teď, když měl plné ruce práce se zneškodněním Ritterem vyslané bomby ze střední vzdálenosti! Následný roh už riziko neznamenal.
34'
S nepříznivým stavem nespokojeni Jihlavané nedokázali svou akci přesně zakončit.
31'
TOMÁŠ ZAHRADNÍČEK svým druhým gólem zdvojnásobuje olomoucký náskok! Tentokrát si po dlouhém pasu ještě z vlastní poloviny hřiště naběhl za záda obránců, aby úspěšně přeloboval vyběhnutého Vejmolu.
31'
29'
Vůbec poprvé v utkání zakončili hosté, s přízemní střelou si Mandous bez potíží poradil.
27'
Vstřelený gól zvedl domácím hráčům elán. Zleva se dostal do vápna Texl a vystřelil vedle bližší tyčky.
25'
Hanácký klub se zaslouženě ujímá vedení! Tlak na levé straně šestnáctky vyvrcholil skákavou a pravděpodobně i tečovanou přihrávkou na zadní tyč, kam si naběhl se štěstím o břevno skórující TOMÁŠ ZAHRADNÍČEK.
23'
O chvíli později hosté ubránili rohový kop.
21'
Navzdory tomu akce pokračovala, když Plšek (Olomouc) vybombil míč z hranice vápna. Bohužel pro něj poze do míst, v nichž se nacházel Vejmola.
20'
Zleva centrující Sláma (Olomouc) našel pouze obránce hlavičkujícího balon do bezpečí.
19'
Po chvilkovém osmělení se Jihlavané brání okupaci svého území olomouckými fotbalisty.
17'
Hosté kopali roh. Centr přistál rovnou v Mandousově rukavicích. Rodící se brejk byl rychle zaražen.
16'
Statistika držení míče: 67% : 33%.
14'
A bylo to další hlavičkové zakončení. Tentokrát ze hry Štěrba našel Plška a ten v obležení několika protivníků jihlavskou branku rovněž přehlavičkoval.
13'
Defenzivně laděná Jihlava trpělivě vyčkává, s čím dalším na ni hanácký soupeř vyrukuje.
11'
Následný útok už byl povedenější a Olomouc z něj získala rohový kop. Centr se snesl na hlavu natěsno bráněného Beneše, který vysoko přestřelil.
10'
Ani pokus o Nešporovo vysunutí nevyšel, před hráčem Sigmy stihl opět zasáhnout jeden z obránců.
9'
Domácí zahrávali trestňák z pravé strany hřiště, centrovaný míč narazil na pozornou obranu.
7'
K němu ještě přistoupil Zahradníček (Olomouc), ale na vypadnutý balon čekal marně.
6'
Olomoucká akce po levém křídle vedla jen k odevzdání míče do rukou gólmana Vejmoly.
4'
Hosté se z tlaku vymanili jen stěží, ale aspoň se jim podařilo hru přemístit doprostřed hřiště.
3'
Hráči Olomouce od začátku duelu důrazně napadají u vlastní šestnáctky kombinující protihráče.
1'
Rozehrávky se ujali Jihlavští.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na trávník.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Štěrba, Beneš, Jemelka, Sláma – Kalvach, Houska – Zahradníček, Plšek, Texl – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Kotouč, Látal, Lalkovič, Yunis, Chytil, Polom, Falta, Vepřek.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Chlumecký, Vedral, Kupec, Klíma, Vaculík, Šlein, Zoubele, Šumský, Javůrek, Ritter.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Nerad, Komárek, Dujmovič.

Rozhodčí: Ehrenberger – Řezníček, Polanský.
FC Vysočina Jihlava

Jihlavané dorazí na umělku Androva stadionu v menším počtu hráčů, protože už v pátek jiná jedenáctka nastoupí k přípravnému utkání proti dalšímu prvoligovému účastníkovi – SFC Opava.

„Předpokládáme, že velkou minutáž zápasu odehrajeme v neměnné sestavě. Do Olomouce vyrazíme jen s pěti náhradníky. Ve středu i v pátek tak budeme mít možnost vidět všechny hráče v náročném duelu proti kvalitnímu protivníkovi“, řekl pro jihlavský klubový web asistent trenéra Josef Mucha.