Bohemians 1905 - Ml. Boleslav | ONLINE | 8.2.2020 14:30 | Přípravné zápasy 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians 1905 : Ml. Boleslav - 8. února 2020   14:30

Ukončeno
Bohemians 1905
Bohemians 1905
54' Pulkrab  • 90+1' Nečas 
2:1
(0:1)
Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
29' Pudil  
Bohemians 1905
Sestavy:
Le Giang – Jindřišek (C), Hronek (65. Nečas), Pulkrab (65. Schumacher), Šmíd (42. Bederka), Vaníček, Köstl, Puškáč (76. Keita), Vacek (57. Levin), Hůlka (65. Rada), Podaný (46. Bartek)
Náhradníci:
Schumacher, Bartek, Levin, Keita, Nečas, Rada, Bederka, Valeš
Rozhodčí
Řeháček – Martínek, Šťastný
Ďolíček, Praha-Vršovice
Ml. Boleslav
Sestavy:
Šeda – Tataev (46. Mazuch) , Hubínek (C), Wágner (86. Mikulec), Fulnek, Hönig (46. Auer), Douděra, Budínský (86. Hampl), Klíma, Křapka (83. Rudzan), Pudil (46. Jeajun)
Náhradníci:
Mazuch, Provazník, Auer, Rudzan, Jeajun, Hampl, Mikulec
Přenos se aktualizuje automaticky

Z naší strany je to vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Dnešní zápas je u konce. V generálce na ligu nakonec byli úspěšnější Bohemians, kteří nad Mladou Boleslaví zvítězili 2:1. Za hosty se prosadil Pudil, v domácí dresu skórovali Pulkrab a Nečas.
90+1'
Konec zápasu.
90+1'
Bohemians právě vstřelili branku!
Bohemians si brankou v závěru utkání zajistili vítězství v dnešním zápase! Do zakončení centru z pravé strany se dostal JAKUB NEČAS, který s pomocí pravé tyče poslal balón za záda Jana Šedy.
90+1'
Domácí zakončení z pravého rohu středočeského vápna nebylo vůbec přesné, balón letící od kopačky Jakuba Nečase tak nakonec skončil v autu.
90'
Rozhodčí nastavil jednu minutu.
89'
Centr Jiřího Bederky z levé strany hostující branku neohrozil, balón srazil vlastním tělem do bezpečí jeden z mladoboleslavských obránců.
87'
Do další obrovské šance se dostal Jakub Nečas, z bezprostřední blízkosti mladoboleslavské branky se ale nakonec prosadit nedokázal.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Petr Mikulec.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Petr Hampl.
86'
Přihrávka kapitána domácího týmu Josefa Jindřiška na pravou stranu hřiště nebyla přesná, míč nakonec skončil v zámezí.
84'
Centr Antonína Vaníčka z pravé strany na přední tyč skončil v rukavicích dobře postaveného mladoboleslavského gólmana Jana Šedy.
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Ondřej Rudzan.
83'
Rychlý domácí útok zastavil dobrým obranným zákrokem Ondřej Mazuch, když o míč obral unikajícího útočníka.
82'
Tady chyběly centimetry! Na pas za mladoboleslavskou obranu málem dosáhl vršovický útočník Ibrahim Keita, k míči se ale nakonec jako první dostal dobře chytající gólman Jan Šeda.
81'
Hráči Bohemians si teď v útoku moc nerozuměli, přihrávka Vladislava Levina na pravé křídlo tak skončila v zámezí.
79'
Mladoboleslavský centr z levé strany nebyl přesný, Bohemians navíc budou moct jít do rychlého brejku.
78'
Dobrý obranný zákrok si teď připsal Jiří Bederka, když i v obklíčení dvou protihráčů dokázal vyskočit ze všech nejvýše a poslat balón do náruče vlastního gólmana.
77'
Domácí gólovou radost ukončil pomezní rozhodčí! Přízemní centr Tilla Schumachera z levé strany hřiště našel kousek za hranicí mladoboleslavského vápna volného Jakuba Radu. Střelu vršovického záložníka k levé tyči dokázal gólman Jan Šeda vyrazit pouze před sebe, kde se do gólového zakončení dostal Ibrahim Keita. Ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Ibrahim Keita.
75'
Jakub Nečas to při rychlém domácím brejku vzal na sebe, kličkou do strany se uvolnil od obránce, jeho přízemní zakončení nakonec prolétlo těsně vedle levé tyče mladoboleslavské branky.
74'
Pro domácí centr z levé strany si vyskočil mladoboleslavský gólman Jan Šeda.
73'
Obrovská hostující šance! Do zakončení z bezprostřední blízkosti domácí branky z voleje se dostal Jonas Auer, jeho razantní zakončení k pravé tyči nakonec dokázal neskutečným zákrokem zastavit Patrik Le Giang.
72'
Centrovaný míč od rohového praporku letěl přímo na nohu Josefa Jindřiška, který to z hranice mladoboleslavské šestnáctky zkusil. Nedokázal balón z voleje trefit ideálně, ten tak letěl vysoko nad brankou hostujícího týmu.
71'
Tohle mohla být další velká šance pro Bohemians. Antonín Vaníček ani po sedmdesáti odehraných minutách není k zastavení, na pravé straně hřiště si obešel jednoho z boleslavských obránců a přízemním centrem poslal míč na bližší tyč. Tam se k balónu jako první dostal obránce Ondřej Mazuch, který skluzem srazil míč na roh.
70'
Prudký pas Davida Douděry na mladoboleslavského hrotového útočníka nebyl přesný, míč nakonec skončil na noze jednoho z vršovických fotbalistů.
69'
David Bartek teď dokázal dobrým obranným zákrokem pozastavit hostující útok po levé straně.
67'
Mladá Boleslav bude po sraženém centru z levé strany kopat roh.
66'
U pasu za mladoboleslavskou obranu byl jako první obránce Ondřej Mazuch, který dokázal úspěšně zastavit rodící se vršovickou šanci.
65'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Lukáš Hůlka, přichází Jakub Rada.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Till Schumacher.
64'
Ani jeden ze dvou hostujících centrů branku Bohemians neohrozil, ten první vyslaný Tomášem Wágnerem srazil první vršovický obránce, ten druhý, od kapitána Michala Hubínka, pak trefil jednoho z boleslavských útočníků do břicha.
63'
Nepřesná domácí kombinace, David Bartek svou přihrávku pod sebe nasměroval do zámezí.
Oba týmy se zúčastnili zimní Tipsport ligy. Mladá Boleslav se ziskem sedmi bodů celý turnaj ovládla a vyhrála postup na finálový turnaj na Maltě, Bohemians skončili druzí.
62'
Sparťan Matěj Pulkrab sice dokázal jednoduchou kličkou do strany na polovině hřiště obejít mladoboleslavského hráče, na dalšího fotbalistu v bílém dresu už ale nevyzrál a o balón přišel.
61'
Další útok Bohemians ukončuje ofsajd, tentokrát se v něm nacházel David Puškáč.
60'
Tak tohle se jen tak nevidí. Petr Hronek se dostal do samostatného úniku na hostující branku, tak dlouho čekal na vhodný moment pro střelu, až se přiřítil Jakub Klíma a povedeným skluzem vršovický útok zastavil.
59'
Už to vypadalo, že klokani půjdou do přečíslení 2 na 0. Rychlý vršovický brejk nakonec ukončil rozhodčím odpískáním ofsajdu.
58'
Tak to byla šance! Antonín Vaníček v rychlostním souboji na pravé straně hřiště nechal hostujícího obránce daleko za sebou a přihrávkou pod sebe našel z druhé vlny nabíhajícího Davida Puškáče. Vršovický střelec zkusil z první umístit balón k levé tyči středočeské branky, svůj dnešní střelecký půst nepřerušil ani tentokrát, Jan Šeda se opět blýskl parádním zákrokem a balón nohou zastavil.
57'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Vladislav Levin.
56'
Pas Michala Hubínka na pravou stranu byl nepřesný, míč tak nakonec skončil v zámezí. Bohemians budou házet aut.
55'
Další výborný obranný zákrok teprve devatenáctiletého Jonase Auera, tentokrát na polovině hřiště obral o míč Antonína Vaníčka.
54'
Bohemians právě vstřelili branku!
A máme vyrovnáno! Do zakončení domácího centru z levé strany se dostal MATĚJ PULKRAB, který svým zakončením k pravé tyči překonal Jana Šedu a vstřelil tak první branku Bohemians v dnešním zápase.
53'
Velmi dobrý obranný zákrok teď předvedl Rakušan Jonas Auer, který zastavil domácí útok po pravé straně hřiště.
52'
Pas Kamila Vacka za mladoboleslavskou obranu byl moc dlouhý, jako první se k balónu nakonec dostal hostující gólman Jan Šeda.
51'
David Puškáč měl na polovině hřiště problém se zpracováním, míč mu nakonec utekl do zámezí.
50'
Michal Hubínek teď ustál napadání Davida Puškáče a po povedené kličce do strany rozehrál míč pod sebe na gólmana Jana Šedu.
49'
Kamil Vacek chtěl přihrávkou patičkou najít dobíhajícího Antonína Vaníčka, jako k první se ale k míči dostal jeden ze středočeských obránců.
48'
Jakub Fulnek při mladoboleslavském přečíslení 3 na 1 přihrávkou do strany našel talentovaného korejského útočníka Ana Jaejuna, který svým zakončením z hranice vápna nakonec branku Bohemians přestřelil.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu měli na starost hráči Mladé Boleslavi.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Alexei Tataev, přichází Ondře Mazuch.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michael Hönig, přichází Jonas Auer.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Daniel Pudil, přichází An Jaejun.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Podaný, přichází David Bartek.
46'
Začal druhý poločas.
Hráči už jsou zpátky na pažitu, druhý poločas začne během chvíle.
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
První poločas je u konce, více šancí si zatím vytvořili domácí fotbalisté, trápí je ale efektivita. Do vedení se Středočeši dostali zásluhou Daniela Pudila, který z velké dálky parádním zakončením vymetl pravou šibenice vršovické branky.

Už v 19. minutě se domácí fanoušci dočkali první velké šance. David Puškáč ale nedokázal svůj samostatný únik na hostující brankou přetavit ve vstřelenou branku. O pět minut později se do zakončení z prostoru penalty dostal Kamil Vacek, ani on ale nepálil přesně. Ve 29. minutě se po sraženém centru dostal do zakončení z velké vzdálenosti Daniela Pudil, který svým fantastickým zakončením poslal balón pod víko vršovické branky. Na závěr prvního poločasu měli domácí hráči další velkou šanci, Matěj Pulkrab z otočky ale nedokázal překonat Jana Šedu.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Poslední útok v první poločase, kteří Bohemians vedli po pravé straně hřiště, ukončil ofsajd, ve kterém se nacházel Petr Hronek.
45+1'
Po dlouhém autu Jakuba Podaného se málem do zakončení z bezprostřední blízkosti hostující branky dostal Matěj Pulkrab s Petrem Hronkem, ani jeden ale nakonec nedosáhl na balón.
45'
Centr Jakuba Podaného z levé strany hřiště srazil jeden z mladoboleslavských obránců do zámezí.
45'
Pas na Jakuba Fulneka na levou stranu hřiště nebyl přesný, míč tak nakonec skončil v zámezí. Bohemians budou házet aut.
44'
Jakub Podaný svůj centr na přední tyč přesně zatočil na hlavu Davida Puškáče, vršovický střelec se ani tentokrát nedokázal prosadit, jeho zakončení proletělo těsně vedle vzdálenější pravé tyče.
43'
Domácí průnik po levé straně dokázal jeden z hostujících obránců zastavit pouze za cenu rohového kopu. Jeho exekuce se ujme Jakub Podaný.
42'
Zranění Michala Šmída už do zápasu nepustí, v poli ho tak nahradí Jiří Bederka.
Naposledy dokázali svěřenci Jozefa Webera v mistrovském zápase bodovat u Botiče před dvěma lety. Od té doby se Středočechům nepovedlo vstřelit v Dolíčku ani jednu branku, gólový půst prolomil až dnes svou fantastickou trefou Daniel Pudil.
41'
Hra je přerušena, na zemi zůstal po tvrdém souboji ležet Michal Šmíd.
40'
Vršovický gólman Patrik Le Giang to teď neměl vůbec lehké, balón ale nakonec dokázal přesně rozehrát.
39'
Důležitý obranný zákrok si teď připsal hostující obránce Daniel Pudil, který důrazným vypíchnutím balónu zastavil únik Antonína Vaníčka.
38'
Do zakončení centru z pravé strany se dostal hostující útočník Tomáš Wágner, míč dokázal umístit ale pouze doprostřed branky, kde už stál připravený Patrik Le Giang .
37'
Hráči Bohemians si teď úplně nerozuměli, pas Antonína Vaníčka za středočeskou obranu tak skončil v rukavicích Jana Šedy.
36'
Tak tohle snad nemohl nebýt gól! Po dlouhém autu Jakuba Podaného se do zakončení po několika šťastných odrazech z bezprostřední blízkosti mladoboleslavské branky dostal Matěj Pulkrab, svým zakončením z otočky nakonec poslal balón vysoko nad břevno.
35'
Centr Jakuba Podaného na přední tyč přesně našel hlavu Davida Puškáče, ten míč netrefil úplně ideálně a poslal ho těsně vedle vzdálenější levé tyči.
35'
Daniel Köstl si sice nedokázal na pravé straně hřiště obhozením obejít Daniela Pudila, míč ale nakonec skončil v zámezí, Bohemians tak budou kopat roh.
34'
Centr Daniela Pudila z levé strany hřiště domácí branku ohrožení neznamenal, k míči se nakonec jako první dostal jeden z obránců v zeleno-bílém dresu.
33'
Mladá Boleslav kombinuje na vlastní polovině a připravuje si půdu na další útok.
32'
Antonín Vaníček byl na polovině hřiště zdvojen, jeho pas na pravé křídlo tak byl až moc dlouhý a skončil u mladoboleslavského brankáře Jana Šedy.
Poslední utkání dopadlo lépe pro Středočechy, hráči tradičního pražského celku šli sice už po dvanácti minutách do vedení, Mladé Boleslavi se ale nakonec povedlo nepříznivý vývoj utkání otočit a vyhrát 2:1.
31'
Antonín Vaníček si na pravé straně hřiště nedokázal pořádně zpracovat míč, ten mu tak nakonec utekl do zámezí.
31'
Michael Hönig svým přízemním centr z rohu domácí šestnáctky našel pouze nohu Kamila Vacka, který z první poslal balón daleko od vlastní branky.
30'
Domácí útok po levé straně ukončuje ofsajd, ve kterém se nacházel David Puškáč.
29'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak tohle byla neskutečná trefa! Sražený centr z pravé strany hřiště se odrazil k DANIELU PUDILOVI, který se z nějakých třiceti metrů napřáhl k dělové ráně, která zamířila přesně do pravé šibenice vršovické branky. Patrik Le Giang se po míči jen marně natahoval.
28'
Výkop domácího gólmana Patrika Le Gianga po nepřesné vršovické kombinaci na vlastní polovině letěl pouze do zámezí.
27'
Jakub Klíma si teď připsal další obranný zákrok, když riskantním skluzem vypíchl míč od nohy otáčejícího se Davida Puškáče.
27'
Závar před domácí brankou, Tomáš Wágner ale nakonec nedokázal z bezprostřední blízkosti vršovické branky uklidit balón za záda Patrika Le Gianga.
V dnešním zápase na sebe narazily dva celky z opačných pólů tabulky. Zatímco Bohemians čeká boj o záchranu, oslabená mladoboleslavská jedenáctka, která přes zimu přišla o několik klíčových hráčů, se pokusí zabojovat o postup do evropských pohárů.
26'
Centr Jakuba Podaného z levé strany na přední tyč srazil jeden z boleslavských obránců tělem mimo ohrožení vlastní branky.
26'
Bohemians kombinují na vlastní polovině, k míči se dostal i gólman Patrik Le Giang.
24'
Další velká šance Bohemians! Ke Kamilu Vackovi se uprostřed hostující šestnáctky sražený balón, zkušený vršovický hráč to zkusil z první, jeho zakončení z nadějné střelecké pozice nakonec proletělo vysoko nad břevnem mladoboleslavské branky.
23'
U pasu za domácí obranu byl jako první stoper Daniel Köstl, který ještě stihl balón rozehrát pod sebe na gólmana Patrika Le Gianga.
22'
Jakub Podaný nakonec levačkou z ostrého střeleckého úhlu zkusil zatočit míč k bližší tyčce, jeho zakončení nebylo dostatečně razantní, Jan Šeda tak bez větších problémů schoval míč v rukavicích.
21'
Daniel Pudil si v rychlostním souboji s Petrem Hronkem na pravé straně hřiště pomohl faulem, Bohemians tak budou zahrávat nadějně vypadající volný kop. K míči se už staví Antonín Vaníček a vypadá to, že bude centrovat.
20'
Dalekonosná hostující trefa prolétla těsně nad břevnem vršovické branky.
19'
Obrovská šance! David Puškáč obdržel parádní pas za mladoboleslavskou obranu a v rychlostním souboji za sebou nechal dobíhajícího stopera. Svým přízemním zakončením placírkou k levé tyči nakonec už ale nedokázal překonat gólmana Jana Šedu, který tak velmi důležitým zákrokem podržel svůj tým na vodou.
Začátek jarní části první ligy se už blíží. Mladá Boleslav odehraje svůj první duel už v pátek s Českými Budějovicemi, klokany pak čeká v neděli vršovické derby s mistrovskou Slavií.
17'
Jakub Podaný nejenže na levé straně hřiště nedokázal odcentrovat, míč se nakonec odrazil nešťastně od jeho nohy do zámezí. Hra tak bude pokračovat odkopem od branky Mladé Boleslavi.
16'
Dlouhý aut Daniela Pudila domácí branku neohrozil, míč letící k bližší tyči skončil na hlavě jednoho z vršovických obránců.
15'
Mladá Boleslav teď musela odolávat napadání vršovických útočníků, zkušení prvoligoví fotbalisté ale bez větších problémů balón na svých kopačkách udrželi.
14'
Pas za hostující obranu od Josefa Jindřiška z poloviny hřiště srazil jeden z boleslavských záložníků vlastním tělem ke svému spoluhráči.
14'
Klokani dokázali centr z pravé strany ubránit, Mladá Boleslav ale přesto v útoku bude pokračovat.
13'
Hostující centr z pravé strany na přední tyč srazil skluzem kapitán Bohemians Josef Jindřišek do zámezí. Mladá Boleslav bude zahrávat roh.
12'
Centr Jakuba Podaného na zadní tyč sice nebyl vůbec špatně mířený, k míči se přesto jako první dostal jeden ze středočeských obránců.
11'
Přízemní centr Antonína Vaníčka z pravé strany z hloubi pole srazil dobíhající boleslavský obránce nohou na roh.
11'
Centr od rohového praporku domácí branku příliš neohrozil, míč nakonec skončil v náruči Patrika Le Gianga.
10'
Po hrubce jednoho z domácích obránců se dostal Jakub Fulnek po kličce do strany do zakončení z levého rohu vršovického vápna, jeho zakončení k bližší tyči nakonec srazil jeden ze zeleno-bílých fotbalistů kolenem na roh.
9'
Dneska se klokanům v ofenzivě nedaří. David Puškáč se totiž objevil v další ofsajdovém postavení.
9'
Daniel Pudil se teď šikovně snažil obrat Davida Puškáče o míč, to se mu sice povedlo, balón ale skončil v zámezí. Bohemians tak budou házet aut.
8'
Velkou domácí šanci teď zastavil mladoboleslavský gólman Jan Šeda, nebýt jeho, centr z levé strany by určitě skončil na noze Davida Puškáče, který by se vstřelením branky už neměl moc práce.
7'
Bohemians teď zahrozili z rychlého brejku, centr Petra Hronka zpoza šestnáctky do prostoru penaltového puntíku našel pouze jednoho z boleslavských obránců.
6'
Dlouhý hostující nákop na Davida Douděru na pravou stranu nebyl přesný, míč tak nakonec skončil u brankáře Patrika Le Gianga.
6'
Náběh Davida Puškáče po pravé straně byl přibrzděn jedním z boleslavských stoperů, který si v souboji s rychlonohým útočníkem pomohl držením.
5'
Centr Daniela Pudila z hloubi pole z levé strany sice dokázal prodloužit jeden z hostujících útočníků na zadní tyč, tam už se ale žádný hráč v bílém dresu nenacházel. Bohemians ustáli i tenhle útok Mladé Boleslavi.
4'
Nebezpečný hostující centr z pravé strany nakonec skončil na hlavě jednoho z domácích obránců, který dokázal bez větších obtíží odhlavičkovat balón do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
4'
Další ofsajd Bohemians, opět se v něm nacházel David Puškáč.
3'
David Puškáč si dobře tělem odstavil boleslavského záložníka a došel si pro faul na polovině hřiště.
3'
Domácí útok ukončuje ofsajd, ve kterém se nacházel David Puškáč.
2'
Michael Hönig chtěl přihrávkou za domácí obranu najít nabíhajícího Lukáše Budínského, pas na středočeského útočníka ale nebyl přesný a míč skončil v rukavicích dobře postaveného gólmana Patrika Le Gianga.
1'
Nepřesnost na pravé straně hřiště, Antonín Vaníček nedokázal dosáhnout na přihrávku k lajně, míč mu tak nakonec utekl do zámezí.
1'
Jako první hráč v dnešním zápase se balónu dotkl Matěj Pulkrab, první půjdou do útoku pražští Bohemians.
1'
Utkání právě začalo.
Kapitáni obou celků. Josef Jindřišek s Michal Hubínkem, si už potřásají rukou. Na úvodním losu byl úspěšnější Středočech, který si ale nakonec vybral stranu hřiště. Úvodní výkop tak budou mít na starost hráči Bohemians.
Fotbalisté obou týmů už jsou na herním pažitu, Bohemians nastoupí v klasických zeleno-bílých dresech, hosté z Boleslavi přijeli v bílém.
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Le Giang – Jindřišek (C), Hronek, Pulkrab, Šmíd, Vaníček, Köstl, Puškáč, Vacek, Hůlka, Podaný
Náhradníci: Schumacher, Bartek, Levin, Keita, Nečas, Rada, Bederka, Valeš

FK Mladá Boleslav: Šeda – Tataev, Hubínek (C), Wágner, Fulnek, Hönig, Douděra, Budínský, Klíma, Křapka, Pudil
Náhradníci: Mazuch, Provazník, Auer, Rudzan, Jeajun, Hampl, Mikulec

Rozhodčí: Řeháček – Martínek, Šťastný.
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát přímo z vršovického Ďolíčku, kde za necelou hodinu vypukne zápas mezi Bohemians a Mladou Boleslaví. Přejeme příjemnou zábavu.
FK MLADÁ BOLESLAV

Středočeši by si letos rádi vybojovali postup do evropských pohárů, přes zimu ale kádr Jozefa Webra opustilo několik klíčových posil. Na sedmé místo, které zaručuje už pouze postup do play-off o Evropskou ligu, přitom mají náskok pouhého bodu.

Na začátku ledna se hráči boleslavského FK zúčastnili Tipsport zimní ligy, ve které ani jednou neprohráli a se sedmibodovým ziskem ji celou ovládli. Vybojovali si tak účast na finálovém turnaji, kde si svěřenci Jozefa Webera postupně vyšlápli na Dunajskou Stredu a ve finále pak i na brněnskou Zbrojovku.

Lodivod Boleslavi Jozef Weber prodloužil o zimní přestávce smlouvu, na lavičce úspěšného středočeského klubu bychom tak měli vídat ještě minimálně další dva roky.

Ještě před vánoci se upsal modro-bílému celku záložník David Douděra, kterého Boleslav koupila z druholigové Dukly. Mladoboleslavský kádr naopak opustil nejlepší ligový střelec Nikolaj Komličenko, který se přestěhoval do moskevského Dynama. Angažmá v zahraničí si vyzkouší i Muris Mešanovič, který v tureckém Kayserisporu zatím ale pouze hostuje. Po konci hostování se do západočeské Plzně vrátil Pavel Bucha.

Na jaře se modro-bílý celek bude muset obejít bez Marka Matějovského, který se kvůli zranění vrátí na fotbalový pažit zřejmě až po letošní sezóně.

ZÁPASY V PŘÍPRAVĚ:

12.01.2020 Mladá Boleslav – Sparta B 1:1
15.01.2020 Mladá Boleslav – Hradec Králové 1:0
18.01.2020 Mladá Boleslav – Varnsdorf 3:1
21.01.2020 Mladá Boleslav – Vlašim 3:0
25.01.2020 Mladá Boleslav – Dunajská Streda 5:0
27.01.2020 Mladá Boleslav – Brno 2:1 po penaltách
29.01.2020 Mladá Boleslav – Hibernians 1:0
BOHEMIANS PRAHA 1905

Pražské Bohemians na jaře čeká další náročná mise – udržet se mezi tuzemskou fotbalovou smetánkou. A našlápnuto k tomu mají dobře, od poslední příčky je dělí sedm bodů, stále je navíc možnost, že se tradiční zeleno-bílý celek podívá do play-off o evropskou ligu.

Klokani přípravu tradičně zahájili účastí v Tipsport zimní lize, vršovickým fotbalistům se nakonec povedlo ovládnout skupinu A a v celkové tabulce se umístit se šesti body na druhém místě. Poté je čekal odlet na soustředění do Turecka, kde strávili necelé dva týdny.

Vršovický tým přes zimní pauzu svoje řady výrazně neposílil. Do týmu vrátil Michal Šmíd z hostování v brněnské Zbrojovce, v útoku by pak měl nastupovat sparťan Matěj Pulkrab, který bude u Botiče hostovat do konce sezóny. Do přípravy se zapojil i Martin Dostál, jenž se od léta potýkal se zdravotními problémy.

Krom Milana Havla, který se po konci hostování vrátil zpět do Viktorie Plzeň, kádr Luďka Klusáčka nikdo neopustil.

ZÁPASY V PŘÍPRAVĚ:

11.01.2020 Bohemians – Dukla 2:1
15.01.2020 Bohemians- Jablonec 0:1
17.01.2020 Bohemians – Příbram 4:0
25.01.2020 Bohemians – Samara 3:4
18.01.2020 Bohemians- Dnipro 2:1
31.01.2020 Bohemians – SonderjyskE 0:2
PREVIEW ZÁPASU

Začátek první ligy se nezadržitelně blíží, už za týden vypuknou jarní boje. Jako první se do zápasového rytmu vrátí středočeská Boleslav, kterou čeká páteční předehrávka v Českých Budějovicích, vršovičtí klokani hrají o dva dny později, kdy u Botiče přivítají mistrovskou Slavii.

Pro oba celky se tak bude jednat o generálku na ostrý ligový start. Zatímco Bohemians čeká boj o záchranu, oslabená mladoboleslavská jedenáctka, která přes zimu přišla o několik klíčových hráčů, se pokusí zabojovat o postup do evropských pohárů.

Poslední vzájemný dopadl lépe pro Středočechy. Hráči tradičního pražského klubu sice šli po trefě Davida Bárty už po dvanácti minutách hry do vedení, svěřencům Jozefa Webera se nakonec ale povedlo nepříznivý vývoj otočit a vyhrát 2:1.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

07.04.2019 Bohemians – Mladá Boleslav 0:0
21.07.2019 Bohemians – Mladá Boleslav 3:0
08.11.2019 Mladá Boleslav – Bohemians 2:1
Krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z přátelského utkání mezi Bohemians Praha 1905 a FK Mladá Boleslav. Utkání začíná ve 14:30 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.


Články odjinud