Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Sydney - 30. července 2019   14:00

Paris SG
Paris SG
37' Mbappé  • 43' Cavani  • 89' Güclü
3:0
(2:0)
Sydney
Sydney
Paris SG
1. poločas: Trapp (C) – Meunier, Kehrer, Diallo, Bernat – Herrera, Kouassi, Draxler – Sarabia, Cavani, Mbappé

2. poločas: Trapp (C), Dagba, Mbe Soh, Bakker, Kurzawa, Zagre, Aouchiche, Hemans, Toufiqui, Güclü, Jesé
Ning Ma (Čína)
Suzhou Olympic Sports Centre Stadium (Suzhou)
Sydney
Redmayne – Grant, Van Der Saag, McGowan, King – Caceres, Retre (58. Brattan), Baumjohann (65. Ivanovic), Ninković (C) (79. Teague) – Barbarouses, Le Fondre (83. Swibel)
Heward-Belle – Brattan, Swibel, Ivanovic, Teague

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 1:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:12.
Je dobojováno a z výhry se mohou radovat hráči PSG. Během přestávky vystřídal trenér Tuchel všechny hráče kromě brankáře Trappa, a do druhé půle tak nastoupili převážně mladí fotbalisté. I ti si ale vedli velmi dobře a také se jim podařilo přidat třetí branku, těsně před koncem se prosadil Güclü, jenž tak stanovil skóre dnešního duelu na 3:0.
90+4'
90+3'
S poslední akcí přispěchal Grant, jehož rána z velké dálky ale Trappa z míry nevyvedla.
90+2'
Jesé byl ve středu hřiště faulován Van Der Saagem a PSG už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen tu máme třetí přesný zásah PSG. Z pravé strany poslal Dagba do vápna přízemní centr, který za záda brankáře Sydney nasměroval lehkou tečí METEHAN GÜCLÜ.
88'
Hemans Arday tvrdě vypálil z úhlu a Redmayne měl co dělat, aby balon vytěsnil mimo tři tyče.
87'
Jesé si všiml volného Nsokiho a hned mu také adresoval svůj pas, avšak ten zblokoval jeden z obránců v modrém.
86'
Ivanovic se pokusil o průnik po pravé straně, ovšem hráče australského celku dokázal ubránit Bakker.
85'
Další nabídku poslal do pokutového území Hemans Arday, jenž však našel pouze McGowana a ten bez váhání odkopl míč co nejdále od brány Sydney.
84'
Exekuce se ujal Aouchiche, jenž se pokusil Redmayneho překvapit prudkou střelou na přední tyč. Ta ovšem rozvlnila síť pouze z boku, a brankář Sydney tak mohl zůstat v klidu.
83'
Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Le Fondre, přichází Swibel.
83'
Brattan nedovoleně atakoval Nsokiho a celek z hlavního města Francie bude mít k dispozici volný přímý kop.
82'
Kurzawa se znovu vydal dopředu a málem se dostal až ke střele, nicméně před šestnáctkou mu balon odebral Ivanovic.
81'
Mbe Soh chtěl prostrčit míč na volného Jesého, ovšem nepodařilo se mu ho dostat přes bránícího McGowana.
80'
Kurzawa poslal do vápna velmi dobrý centr, na který jen těsně nedosáhl skluzující Jesé.
79'
Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Ninković, přichází Teague.
78'
Ivanovic se krásně uvolnil ve středu hřiště a poté předal míč Grantovi, jenž poté vybojoval aut v blízkosti pokutového území PSG.
77'
Hráči už jsou opět na svých místech, a může se tak opět hrát. U balonu jsou momentálně svěřenci trenéra Coricy.
75'
Také ve druhém poločase dostanou fotbalisté krátkou přestávku na doplnění tekutin.
74'
Jesé měl na pravé straně hodně času k centru, ovšem míč následně načechral pouze do rukavic připraveného Redmayneho.
73'
V posledních minutách vidíme převážně poklidnou kombinace francouzského celku. Uvidíme, zda se mu ještě podaří přidat nějaký gól.
72'
Barbarouses vybojoval balon, potáhl ho nějakých dvacet metrů a poté zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti. Trapp měl sice s jeho zakončením lehké starosti, ovšem míč dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
71'
Z dobré pozice teď pálil Güclü, ovšem jeho přízemní ránu zblokoval jeden z obránců PSG.
70'
Aouchiche našel sice hlavu Bakkera, nicméně ten nedokázal zakončit přesně a následovat bude pouze odkop od brány.
69'
Brattan před vápnem poslal k zemi Kurzawu a PSG bude mít k dispozici standardní situaci.
68'
Dlouhý nákop Aouchicheho mířil na Jesého, jenže ten neměl žádnou šanci uspět v hlavičkovém souboji s Van Der Saagem.
67'
Individuální akcí se prezentoval na druhé straně také Ivanovic, kterému ale vystavil stopku Kurzawa.
66'
Nsoki se pokusil přejít přes Granta, avšak na pozorně bránícího australského beka si nepřišel.
65'
Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Baumjohann, přichází Ivanovic.
64'
Po přiťuknutí Aouchiche pálil z otočky Dagba. Jeho zakončení však nebylo moc povedené a Redmayne si připsal rutinní zákrok.
63'
A sám faulovaný Glenville Le Fondre rozehrál standardku svého týmu a málem našel v šestnáctce nikým nehlídaného Baumjohanna, kterému ale nakonec scházelo pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
62'
O další faul na straně pařížského celku se postaral Kurzawa, který poslal k zemi Le Fondreho.
61'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Mbe Soh, jenž čistě připravil o balon unikajícího Van Der Saaga.
60'
Nyní to u postranní čáry přehnal s důrazem Jesé a modří budou moct po jeho nedovoleném zákroku v poklidu rozehrávat.
59'
PSG i ve druhém poločase daleko více kombinuje a svého soupeře svírá na jeho polovině. Dočkáme se ještě nějaké branky?
58'
Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Retre, přichází Brattan.
57'
A ten se Tuchelovým svěřencům vůbec nepovedl, centr Kurzawy totiž přeletěl všechny hráče číhající v pokutovém území.
56'
O chvilku později tvrdě vypálil Güclü, jehož pumelice vyrazil Redmayne pouze na rohový kop.
55'
Jesé před vápnem posunul míč na Mbe Soha, který ale místo střely z dobré pozice ještě zasekával balon, což se ukázalo jako chybné řešení, neboť McGowan ho dokázal odzbrojit.
54'
Caceres chtěl vymyslet něco směrem dopředu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl volný, a proto mu nezbylo nic jiného než poslat balon dozadu na Granta.
53'
Le Fondre si chtěl narazit s Retrem, ovšem zpětný pas záložníka Sydney skončil pouze u Aouchicheho.
52'
Do velké šance se hnal Barbarouses, se kterým se ale nakonec stačil vrátit Bakker, jenž precizním obranným zákrokem svého soupeře odzbrojil.
51'
Po souboji s Van Der Saagem se v šestnáctce k zemi poroučel Jesé a hráči PSG se dožadovali penalty, avšak píšťalka hlavního sudího zůstala němá.
50'
Hemans Arday se chtěl prosmýknout do pokutového území, ale McGowan mu stačil balon vypíchnout.
49'
Z toho ale nic nevzniklo, neboť balon z pokutového území odhlavičkoval Kurzawa.
48'
Barbarouses byl faulován u postranní čáry a Sydney bude mít volný přímý kop.
47'
Aouchiche chtěl přenést hru doprava na volného Hemanse Ardaye, ovšem jeho pas byl příliš dlouhý a balon skončil v zámezí.
46'
Do druhého poločasu nastoupili fotbalisté PSG v této sestavě: Trapp (C), Dagba, Mbe Soh, Bakker, Kurzawa, Zagre, Aouchiche, Hemans, Toufiqui, Güclü, Jesé.
46'
Je za námi první půle dnešního přípravného utkání mezi PSG a Sydney a spokojenější zatím mohou být fotbalisté francouzského celku. Ti v úvodní pětačtyřicetiminutovce potvrzovali roli favorita a povedlo se jim vstřelit dvě branky. O tu první se postaral Mbappé, kterého o pár minut později napodobil Cavani.
45+3'
45+2'
Le Fondre si píchl balon okolo Kehrera a poté nebezpečně vypálil, jenže jeho střela proletěla těsně vedle pravé tyče Trappovy pokladnice.
45+1'
Nad rámec úvodního dějství byly nastaveny dvě minuty.
45'
Do další šance se dostával Cavani, jehož snažení však tentokráte zmařil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
44'
Barbarouses se po přihrávce Ninkoviće mohl hnát sám na Trappa, jenže balon si až příliš předkopl a poté už ho nedokázal zastihnout na hrací ploše.
43'
PSG se před koncem prvního poločasu dočkalo druhého přesného zásahu. Sarabia se prodral do vápna a se štěstím dokázal i vypálit. Na jeho střelu ještě Redmayne zareagoval, nicméně na dorážku EDINSONA CAVANIHO už byl krátký.
42'
Retre u postranní čáry nepříjemně dohrál Cavaniho a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
41'
Australský celek měl následně ještě rohový kop, ovšem ani z něj se regulérního gólu nedočkal, neboť míč vyboxoval mimo šestnáctku Trapp.
40'
Exekuce se ujal Baumjohann, jehož technický pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
39'
Le Fondre byl nedovoleně atakován Kehrerem a Sydney bude mít možnost hned vyrovnat.
37'
Na druhé straně už ale branka platí a skóre dnešního mače se tak poprvé mění. KYLIAN MBAPPÉ si zaběhl za obranu na pas Bernata a potí nekompromisní ranou na přední tyč překonal brankáře Sydney.
36'
A z něj se dočkali vstřeleného gólu, který ale nakonec kvůli signalizovanému ofsajdu, v němž se nacházel King, nemohl platit.
35'
Barbarouses byl faulován před pokutovým územím PSG a modří budou mít k dispozici volný přímý kop.
34'
Po několika odrazech vyplaval balon u Andera Herrery, jehož tvrdá pumelice skončila jen těsně vedle brány Sydney.
33'
Cavani se pokusil probít středem hřiště, nicméně proti třem protihráčům neměl šanci uspět.
32'
Mbappé chtěl patou prodloužit Herrerův pas na Sarabiu, jenže přihrávka mladého křídelníka byla velmi pomalá a Van Der Saag ji bez problémů zachytil.
31'
Barbarouses s Le Fondrem dostali pod tlak obranu PSG a Diallo měl spoustu práce s tím, aby balon udržel. To se mu nakonec s velkou dávkou štěstí podařilo.
30'
Žlutou kartu dostává Kouassi (Paris Saint-Germain FC).
29'
Le Fondre si zpracoval těžký pas Ninkoviće a už už si naváděl balon na střelu, nicméně Kehrer mu stačil míč ukopnout od nohy.
28'
Už se opět hraje a míč mají v držení hráči PSG, kteří i nadále mačkají svého soupeře na jeho obranné polovině.
26'
Kvůli velkému horku, které v Číně panuje, nařídil hlavní sudí krátkou občerstvovací přestávku.
25'
A ten nerozehrál úřadující francouzský mistr vůbec špatně, k hlavičce se totiž prodral Diallo, jenž však bránu přestřelil.
24'
Mbappé nabízel balon do šestnáctky a nebýt zásahu McGowena, Cavani by zakončoval do prázdné brány. Takhle z toho bude pouze roh.
23'
Cavani se pokusil prostrčit míč na volného Meuniera, jenže jeho nahrávka neprošla přes obranný val australského celku.
22'
Kouassi ztratil balon ve středu hřiště a Barbarouses se následně mohl hnát dopředu, nicméně chybu svého spoluhráče napravil Diallo, jenž útočníka Sydney odzbrojil čistým skluzem.
21'
Sarabia opět hledal v šestnáctce číhajícího Cavaniho, ale tentokráte neměl jeho centr takovou kvalitu a pro míč si došel gólman Redmayne.
20'
PSG zahrávalo standardní situace ze zajímavé pozice, ovšem centr Draxlera na přední tyč odvrátil Retre.
19'
Žlutou kartu dostává Van Der Saag (Sydney FC).
18'
Po rychlé kombinaci ve středu hřiště se ke střele málem dostal Kouassi, před kterým však s vypětím všech sil stačil zblokovat Cavaniho nahrávku Van Der Saag.
17'
Před vápnem Sydney se k zemi poroučel Cavani a hráči francouzského celku se dožadovali volného přímého kopu, ovšem hlavní sudí nechal hru plynout dál.
16'
Tuchelovi svěřenci po většinu času drží balon na svých kopačkách a svého soupeře téměř nepouští na vlastní polovinu.
15'
Sarabia napadal rozehrávku soupeře a při snaze získat balon fauloval Kinga, Sydney bude moct v klidu rozehrávat.
14'
První šance zápasu! Z pravé strany poslal do pokutového území další centr Sarabia, jenž našel Cavaniho. Ten sice zakončoval z velmi těžké pozice, nicméně jeho pokus se otřel pravou o tyč Redmayneovy brány.
13'
Mbappé se krásně protáhl po křídle a poté nabízel balon do vápna, odkud ho ale odhlavičkoval McGowan.
12'
Herrera vystihl špatnou nahrávku Baumjohanna ve středu hřiště a PSG se mohlo vydat do útoku, jenže to by následný pas Draxlera na Mbappého nesměl skončit za postranní čárou.
11'
McGowan vyslal dlouhý nákop na rozběhnutého Cacerese, kterého však bez problémů ubránil Diallo.
10'
Hra se nyní malinko uklidnila a modří si pouze přihrávají míč na vlastní polovině.
9'
Z podobné pozice zakončoval na druhé straně Mbappé, avšak s jeho střelou si dokázal Redmayne poradit.
8'
Dopředu se poprvé vydali hráči Sydney a hned měl Trapp práci, jeho pozornost totiž vyzkoušel zpoza šestnáctky Retre, jenž ale namířil svou ránu přesně do míst, kde se brankář PSG nacházel.
7'
Bernatovu nabídku na zadní tyč vracel do vápna Meunier, jenž sice našel Cavaniho, nicméně tomu se nepovedlo zakončit a navíc ho ještě odzbrojil Van Der Saag.
6'
Další průniková přihrávka španělského fotbalisty už sice prošla, avšak byla příliš prudká a míč doputoval až k Redmayneovi.
5'
Sarabia chtěl vyslat do šance Cavaniho, ovšem jeho pas vystihl dobře postavený McGowan.
4'
Bernat se vydal dopředu a málem i odcentroval, ovšem dobře se s ním vrátil Caceres, jenž ho vytlačil i s balonem do zámezí.
3'
Kehrer se dostal pod tlak dvou napadajících hráčů soupeře, kteří mu nadělali opravdu spoustu starostí. Nakonec si však německý stoper PSG poradil.
2'
Mbappé se chtěl prosmýknout po levém křídle, avšak Grant mu míč dokázal odebrat.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Úvodní výkopu se ujali fotbalisté Sydney, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil svítivě oranžovou sadu.
1'

Paris Saint-Germain FC: Trapp (C) – Meunier, Kehrer, Diallo, Bernat – Herrera, Kouassi, Draxler – Sarabia, Cavani, Mbappé
Náhradníci: Areola, Bułka, Innocent – Kurzawa, Bakker, Dagba, Nsoki, Mbe Soh, Zagre, Aouchiche, Güclü, Hemans Arday, Jesé, Toufiqui

Sydney FC: Redmayne – Grant, Van Der Saag, McGowan, King – Caceres, Retre, Baumjohann, Ninković (C) – Barbarouses, Le Fondre
Náhradníci: Heward-Belle – Brattan, Swibel, Ivanovic, Teague.
Sydney FC

Také australský celek se může pyšnit ziskem mistrovského titulu z posledního ročníku nejvyšší domácí soutěže. Na rozdíl od svého dnešního soupeře však vedení během léta žádného evropskými diváky uznávaného borce do týmu nepřivedlo a i nadále se bude spoléhat na hráče pocházející z nejmenšího kontinentu světa. Naopak kádr jedno velké jméno opustilo, hostování totiž skončilo zkušenému Nizozemci Siemu de Jongovi, jenž se vrátil do Ajaxu. I bez tohoto forvarda si však zatím Sydney v přípravě vede velmi dobře, obě svá přátelská utkání totiž vyhrálo a navíc ještě nedostalo ani jednu branku.
Paris Saint-Germain FC

Francouzský klub po zisku dalšího titulu v Ligue 1 neusnul na vavřínech a přes léto se na přestupovém trhu poměrně činil. Sice nepřišla nějaká výrazná hvězda, ovšem hráči, kteří se nově k týmu připojili, rozhodně mají potenciál na to, aby si vybojovali místo v základní sestavě. Mezi ně určitě patří stoper Abdou Diallo nebo španělští záložníci Ander Herrera a Pablo Sarabia. Všichni zmínění fotbalisté už za PSG odehráli alespoň jeden zápas v přípravě, v níž svěřenci kouče Tuchela zatím absolvovali tři zápasy, ze kterých vyhráli jen ten první proti Drážďanům. Následovala remíza s Norimberkem a prohra na penalty s Interem Milán.
Hezké úterní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Start elitních evropských lig se pomalu blíží a kluby už mají na programu jen několik posledních přípravných utkání. To platí i pro Paris Saint-Germain, které sehraje svou generálku proti australskému Sydney FC. Výkop je naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.