Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Dukla - 25. ledna 2020   10:00

1:2
(1:2)
Dukla
Dukla
17' Ayong   • 36' Palacios
Žižkov
Hanousek
Umělé hřiště v areálu stadionu na Julisce, Praha
Dukla
Rada, Mejdr, Kosík, Houha, Kadlec, Kwangsoo, Jeřábek

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Vše podstatné se v dnešním přípravném utkání odehrálo v prvním poločase. Na gól Tadeáše Zemana dokázala Dukla reagovat trefami zahraničních hráčů Ayonga a Palaciose. Do druhé půle Viktoria vyrukovala s kompletně obměněnou sestavou, na hřiště vyběhli všichni náhradníci a pouze v brance zůstal Hrubeš. Herní projev Žižkova se tím rozhodně zlepšil, avšak Dukla přesto dokázala odbránit zbytek zápasu a vítězí na umělé trávě na Julisce 1:2. Žižkov padl poprvé ve své zimní přípravě, Dukla získala druhý skalp ve třech dnech.
90+1'
90+1'
Petrlák neuspěl po autovém vhazování a Dukla vítězí.
90+1'
Pavlíka znovu ve skluzu, tentokrát ve vápně, zastavil Kovernikov.
90+1'
Hraje se už nastavení. Ještě šance Žižkova.
89'
Ještě Sukeník zkusil zvrátit negativní průběh zápasu z pohledu Žižkova. Šťovíček jeho propagační střelu nadvakrát zachytil.
88'
Kovernikov se i přes hrozbu červené karty odhodlal ke skluzu, ten mu ale vyšel na výbornou.
87'
Odražený centr trefil Sukeník, ale jeho pokus znovu zamířil vysoko nad bránu.
87'
K němu se míč nakonec nedostal, ale roh se opakuje po zablokované hlavě Žežulky.
86'
Jakoby mě Petrlák teď vyslyšel. Jeho rána našla rukavice Šťovíčka a do vápna míří na roh gólman Hrubeš.
85'
Zápas se dohrává poměrně v klidu. Možná deset minut jsme neviděli ani náznak kloudného útoku.
83'
Další akce Dukly končí znovu na středu hřiště. Houhův centr nikoho nenašel, o odražený míč nakonec přišel i Jeřábek.
82'
Antl ve druhém poločase ukazuje skvělý cit pro defenzivu. V tuto chvíli na něj vyrukoval Kwangsoo, ale ani svými technickými hrátkami nedokázal uspět.
80'
Halgoš u postranní čáry předvedl dvě otočky, jako kdyby trénoval i krasobruslení. Zřejmě se zamotanou hlavou ale vyslal hodně podprůměrný centr.
79'
Jeřábek nezvládl souboj u postranní čáry a aut patří opět Žižkovu.
78'
Pavlík nenašel šajtlí Petrláka ani Szotkowskiho a po delší době se na polovinu soupeře tlačí Dukla.
77'
Obrovská šance Žižkova na srovnání. Byl to Dudl, ke kterému se v pokutovém území dokutálel míč. Následovala střela možná z osmi metrů, bohužel pro Viktorku těsně nad.
76'
Po Pavlíkově centru přišel záměrný odkop, který v dobré pozici našel Ayonga. Toho zastavil Antl.
75'
Halgoš se zakončení nebojí. A také nemá proč, znovu procvičil Šťovíčka.
74'
Kovernikov zajel skluzem na hranici šestnáctky do Martana, ke kterému spěchají lékaři. Vysloužil si žlutou kartu.
72'
Dukla se ve druhé půli ze hřiště v podstatě vytratila. Útočnou snahu předvádí snad jen Houha, který si z levé strany znovu zkoušel neúspěšně připravit lepší střeleckou pozici.
71'
Pavlík dostal milimetrový pas za středovou lajnu od Hrubeše, jenže poté nedokázal v souboji jeden na jednoho povodit Houhu.
70'
Nabízel se zajímavý rychlý kontr Žižkova, to by ale musel Petrlák lépe namířit svůj pas na Martana.
69'
Petrlák povalil k zemi Houhu, oba borci se ale celé situaci pousmáli a vzájemně si plácli.
68'
Saracoglu opouští plac na úkor Trávníčka, který se vrací poté, co odehrál kompletní první půli a během přestávky byl vystřídán.
67'
Vypadalo to, že Houha se dotkl míče rukou, a to poté, co se nachomýtl ve velmi dobré pozici. Na každý pád se kope od Hrubešovy branky.
66'
Urbanov poslal prudký přízemní centr do pokutového území, kde zkoušel zakončovat Martan. Ve skluzu ale nemohl ohrozit branku Dukly.
65'
Po standardní situaci z ostrého úhlu z levé strany se balón dostal na přední tyč, kde odhlavičkoval Dudl. Následně se Saracoglu dostal do ofsajdového postavení.
64'
Ayong skvěle našel Kwangsooa, který ještě popusunul míč na Houhu. Ten zkoušel proskočit na střed hřiště, ale narazil na připravenou obranu.
63'
Urbanov se zavěsil do vzduchu, ale na míč přesto nedosáhl.
63'
Žužulkův dlouhý nákop dokázal zpacifikovat Kovernikov do autu.
62'
Ayong padl k zemi na hranici šestnáctky po souboji s Antlem. Sudí Hanousek má ale jasno a pokračuje se ve hře.
61'
Gurbanov předvedl něco mezi střelou a přihrávkou, balón pouze prosvištěl přes malé vápno.
61'
Ayong to přehnal s razancí své přihrávky a míč končí v zámezí.
60'
Na zemi po zásahu Kwangsooa skončil Petrlák a rozehrávka patří Viktorce.
58'
Další střídání Dukly. Končí Kozel se Studničkou, novou krev reprezentují Kadlec s Jeřábkem. Dukla má na hřišti momentálně všechny střídající hráče s výjimkou gólmana Rady.
55'
Halgoš levou nohou z nepříliš nebezpečné pozice střílel velmi překvapivě rovnou na bránu. A světe div se, napálil brankovou konstrukci.
55'
Nové tváře ale podobný herní obraz jako v úvodu první půle. Tlačí Žižkov, po průniku Martana přichází faul.
54'
Také Mejdr novým hráčem na hřišti. Mezitím měl práci Šťovíček, ale skákavou ránu zvládl.
52'
Kim dnes neodehrál nejlepší zápas a je stažen ze hřiště. Příležitost dostává Kwangsoo. Dukla provedla před začátkem poločasu více změn, které postupně rozklíčujeme. Na hřišti je Houha i Kosík.
52'
Ani Halgoš s Dudlem teď po levé straně neprošli do vápna.
51'
Ayong kombinoval s Kimem, střídající Houha poslal balón příliš vysoko. Odkop pro Hrubeše.
50'
Kim se musel na středu hřiště před vápnem popasovat se Sukeníkem.
49'
Pavlík se Szotkowskim nedokázal vykombinovat výraznější příležitost.
46'
Žižkov vyměnil kompletní sestavu. Na hřišti jsou všichni náhradníci, zůstává pouze Hrubeš.
46'
Zatím sledujeme rozhodně záživné přípravné utkání. V jeho počátku byl lepší Žižkov, což dokládá i Zemanova trefa ze 7. minuty, kdy využil zaváhání brankáře Dukly Šťovíčka. Ten pak zlikvidoval ještě několik slibných příležitostí a otěže první půle převzali jeho spoluhráči. V 17. minutě vyslal úspěšný padající list do branky Ayong, který byl asi nejnebezpečnějším hráčem na straně Dukly. Ve 36. minutě ho dokázal napodobit Palacios a Žižkov tak po prvním poločase prohrává 1:2.
45+1'
45'
Tusjakovy náběhy sice vypadají nebezpečně, ale přesnost jeho vzdušných pasů je zatím hodně bídná. Ani další centr směrem k Zemanovi úspěch neslavil.
44'
Cabadaj poslal míč na Čapka, který z hranice brankové čáry odcentroval na Američana Gila. Jeho sebevědomý volej musel těsně před svou svatyní zastavit Trávníček.
43'
Kim se dnes nepouští do střemhlavých útoků. Mohl zkusit rozjet další akci Dukly, ale místo toho vrátil balón na stopery.
42'
Josef Bazal se hned tak nezvedá a musí k němu lékaři. Teď kulhá z hrací plochy.
41'
Bazal se drží za nohu a píská se faul. To je pro Viktorii svým způsobem záchrana, neboť už se rýsovala další příležitost.
39'
Žižkov hodně propadá v obraně. Ayong znovu upaloval směrem k pokutovému území, jenže pas na Palaciose se mu vůbec nevyvedl a Čapek v pohodě odvrátil hrozící šanci.
39'
Ayong sice přidal další gól, jenže chvíli poté ho zastavuje zdvižený praporek. Bude to pouze ofsajd.
36'
Dukla právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že Žižkov se vymaní z největšího tlaku Dukly. Jenže nádherný dlouhý pas v pokutovém území zpracoval devatenáctiletý záložník PALACIOS. Svou svižnou přízemní ranou se dokázal prosadit u pravé tyče. Bazal neubránil svého soupeře a je z toho obrat ve skóre – 1:2.
35'
Řádka vzdušných soubojů, nakonec se hra přesouvá po Opluštilově zásahu až k Hrubešovi.
34'
Hrubeš na výletě mimo pokutové území, ošemetnou situaci zvládl a míč odkopl do bezpečí.
34'
Z levé strany mířil do vápna balón Kovernikova, ten ale přelétl všechny své potenciální cíle.
32'
Gil vyrobil na středu hřiště obrovskou chybu, míč poslal do běhu útočníkovi Dukly Ayongovi a ten mohl přidat už druhý gól v dnešním zápase. Hrubeš však instinktivně vyběhl a dvaadvacetiletý forvard ho nedokázal lobovat. Skvělý zákrok brankáře Žižkova.
32'
Znovu u míče Lauko, tentokrát se z levé strany pokusil o střelu. Ta mířila mimo zařízení.
31'
Po Laukově centru v pokutovém území zaúřadoval Opluštil.
31'
Ayong vybojoval přímý kop a i Dukla se po delší odmlce může ohřát na útočné polovině.
30'
Tusjak centroval dost neortodoxně, překvapivé řešení ale málem nachytalo domácí obranu. Balón těsně před brankou odvrácen na roh.
29'
Urbanec sklepl míč na Skopce, který na pravé straně našel Bazala. Ten ještě po kombinaci s Čapkem oslovil Urbance, jeho centr se ale opět nedostal dál než k prvnímu bránícímu hráči Dukly.
28'
Slušná příležitost. Opluštil se zjevil osamocen před gólmanem Dukly, jenže míč se mu z kopačky svezl a dostal rotaci, která nemohla být nebezpečná.
27'
Bazal zkusil pálit z větší vzdálenosti. Balón po kontaktu s útočícím hráčem Žižkova proskákal až za brankovou čáru, avšak vedle.
26'
Přes levou stranu vede většina útoků Viktorky. Tusjak ale tentokrát přihrávkou nenašel Gila.
25'
Skvělá hlavička Zemana na středu hřiště dávala Žižkovu šanci, ale následná přihrávka Gila už skončila v zámezí, přestože Tusjak zapojil všechny své sprinterské možnosti.
25'
Kovernikov ještě zkontroloval své obutí a už může vhodit aut.
23'
Kim byl o míč okraden Urbancem. Ten se po krátké kombinaci odhodlal k ráně z hranice šestnáctky. Pálil vedle.
22'
Na středu hřiště znovu nevybíravě zasáhl hráč Dukly, tentokrát Palacios. Je důrazně napomínán.
22'
Tusjak našel připraveného Kozla, který poslal míč do bezpečí.
21'
Maksič hlavičkoval po hvizdu, balón však zůstane v moci Viktorie, která má zajímavou standardku z pravé strany.
21'
Tusjak skutečně vypálil, Viktoria má tlak. Šťovíček momentálně všem pokusům odolává.
20'
Maksič po tvrdém ataku Saracoglua vybojoval faul. Je to dobrá pozice na střelu.
19'
Po přímáku už to zase mohlo být vedení Žižkova. Hlavičku Čapka vytáhl konečky prstů Šťovíček.
17'
Míč po rozehrávce Šťovíčka výborně středem navedl Studnička a ve spolupráci s Palaciem ho dokázal poslat až na KARSTENA AYONGA. Ten vypálil možná deset metrů před vápnem a parádní ranou nachytal na švestkách gólmana Hrubeše, jenž plachtil vzduchem zbytečně. Projektil zapadl za pravou tyč a máme srovnáno.
16'
Opět se opakovala stejná osa Tusjak – Zeman, tentokrát končí u autové čáry.
15'
Tusjak teď z levé strany vybídl Zemana. Pro oba borce je to první utkání v zimní přípravě, jejich spolupráce ale ovoce nepřinesla.
13'
Šťovíček s rozehrávkou váhal a míč se znovu dostal pod kontrolu Viktorie. Rozhodčí však nachytal Urbance v ofsajdu.
13'
Skopec fauloval soupeře, ale Studnička po rozehrávce odevzdal míč do zadních řad Žižkova.
11'
Postupnou kombinaci přerušil Bazal, který vyslal dopředu dlouhý balón na Čapka. Následovala Urbancova střela, která skončila v rukavicích Šťovíčka.
10'
Po Fišlově dobré obranné práci se míč přes Kima dostal až k Palaciovi. Ten se tlačil sám před Hrubeše, nakonec mu ale zakončení nevyšlo a gólman Viktorie odkopl míč do zámezí.
9'
Žižkov se zatím s míčem na umělém povrchu potácí daleko lépe než Dukla. Další akci vedl Tusjak, následně trefil bránícího Lauka.
7'
Žižkov právě vstřelil branku!
Šťovíček po kombinaci Gila a Čapka neudržel propagační pokus Opluštila, před brankou se nachomýtl TADEÁŠ ZEMAN a už neměl problém balón dorazit do odkryté klece. Viktoria se velmi brzy ujímá vedení 1:0.
6'
Ayong fauloval Bazala a Skopec poslal míč zpět do hry.
5'
Cabadaj ukořistil nákop Šťovíčka a následně mu připravil práci po centru na Čapka, který hlavičkoval.
3'
Čapek pálil, ale jeho rána tečovaná na roh.
2'
Viktoriáni zatím kombinují se svým gólmanem na obranné polovině.
1'

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Bazal, Cabadaj, Čapek, Gil, Maksič, Opluštil, Skopec, Tusjak, Urbanec, Zeman
Náhradníci: Pavlík, Antl, Žežulka, Dudl, Sukeník, Halgoš, Gurbanov, Petrlák, Martan, Szotkowski

FK Dukla Praha: Šťovíček – Saracoglu, Lauko, Studnička, Palacios, Kim, Trávníček, Kozel, Kovernikov, Ayong, Fišl
Náhradníci: Rada, Mejdr, Kosík, Houha, Kadlec, Kwangsoo, Jeřábek

Rozhodčí: Hanousek.
Dnešní přípravný mač se odehraje na hřišti s umělou trávou v areálu stadionu na Julisce. Duklu přesto budeme označovat jako hostující celek, Žižkov pak jako domácí. Pořadí klubů zůstane zachováno zejména proto, aby nedocházelo k záměně kurzů a případnému ovlivnění sázejících. Na většině stránek byla ještě před několika dny uváděna Viktoria právě jako domácí tým.
Poslední vzájemné zápasy
2019: Dukla – Žižkov 2:0
2018: Žižkov – Dukla 0:1
2017: Žižkov – Dukla 1:1

V roce 2011 Žižkov s Duklou odehrál dva zápasy, od té doby se však oba kluby potkávaly pravidelně jednou za sezonu. Letos tradici poruší, neboť kromě přípravného klání odehrají i druhý vzájemný ligový mač. Oba celky se utkaly ve 3. kole probíhajícího ročníku, Dukla zvládla zápas na domácím hřišti po trefě Gonzaleze a úspěšné penaltě Tetoura. O rok dříve zase vyřadila Žižkov v MOL Cupu. Ten ji má za poslední dekádu co vracet. Naposledy vyhrál právě v roce 2011, od té doby počítá jen tři remízy, ale také potupnou porážku 7:1 z ledna 2016.
FK DUKLA PRAHA
4. místo, 16 zápasů, 31 bodů, skóre: 34:21

I Dukla si v zimní přípravě připsala jeden cenný skalp. Ve čtvrtek porazila Příbram výsledkem 6:0, dva góly dával Lukáš Holík. Ještě předtím se ale Pražané nedokázali popasovat s Jabloncem (2:3) ani Bohemians 1905 (1:2). Proti Žižkovu se však poprvé setkají s celkem, který působí na stejné ligové úrovni.

Dukla ještě myšlenky na postup rozhodně balit nemůže. Na barážové příčky v současné chvíli neztrácí ani bod, třetí Brno má ale lepší skóre. Pražané se s elitní soutěží rozloučili v loňském ročníku a brzký návrat zpátky by je mohl nesmírně povzbudit.

Poslední tři ligové zápasy
Dukla – Hradec Králové 1:2
Varnsdorf– Dukla 1:1
Dukla – Líšeň 4:2
FK VIKTORIA ŽIŽKOV
6. místo, 16 zápasů, 26 bodů, skóre: 26:21

Až bude Viktoria po konci této sezony hodnotit její průběh, možná si ze všeho nejradši vzpomene na přípravná utkání v zimním období. Pražané vypráskali výsledkem 1:7 prvoligové České Budějovice, následně doma zvládli zápas se slovenskou Podbrezovou v poměru 2:0 a ve čtvrtek dokonce zremizovali 0:0 s druhým celkem současné tabulky české elitní soutěže, Plzní. Za tu přitom nehrála žádná béčková sestava. Žižkov inkasoval v rámci přípravy za více než 270 minut hry jedinou branku, navíc z penalty.

Co se týče tabulky druhé ligy, už to taková sláva není. Viktoria se sice nachází v její lepší polovině, ale na postup to zdaleka nevypadá. Momentálně je od něj Žižkov vzdálen na pět bodů a musel by předvést skutečně exkluzivní druhou část ročníku.

Sokolov – Žižkov 1:2
Žižkov – Ústí nad Labem 2:1
Vlašim – Žižkov 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.