Halouska (46. Maňák) – Sukup (60. Helebrand), Huška (60. Šustr), Štrbák, Klusák – Ilko (46. Přerovský), Lahodný, Machalík, Vasiljev, Kania (46. Bartolomeu) – Šašinka
Zelinka – Vostrejž, Vejtasa
Stadion ASK
Třinec

1. poločas: Ciupa – Bolf, Gáč, Janoščín, Hýbl – Weber, Vaněk – Omasta, Akulinin, Puchel – Attah

2. poločas: Ciupa – Celba, Habusta, Šuľa, Javůrek – Samiec, Foltyn – Stáňa, Weber, Puchel – Akulinin.
Pastornický – Samiec, Celba, Foltyn, Habusta, Šula, Javůrek, Stáňa

Je konec! Dnešní utkání nám přeci jenom nabídlo jednu branku, o kterou se pět minut před koncem postaral hostující Akulinin. I ve druhém dějství jsem sledovali hodně ofenzivní podívanou, jenž nabídla několik zajímavých momentů. Oba celky si vypracovaly své šance, avšak střelecky se dokázal prosadit pouze Třinec. Blansko mělo na vyrovnání málo času, hosté si tak vedení pohlídali až do konce.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Blansko nemá na vyrovnání zrovna moc času. Třinec se zkušeně drží na útočné polovině.
88'
Třinec se opět dostal na útočnou polovinu, kde jsme byli svědky nedovoleného zákroku na Akulinina. Hosté si tak vyzkouší další volný kop, z pravé strany.
87'
Blansko to bude mít v tomto případě nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu nezbývá moc času, nyní aut vybojoval vracející se Klusák.
85'
Třinec právě vstřelil branku!
Nakonec tu přeci jenom máme první branku zápasu! K rozehrávce standardní situace se totiž postavil Weber, který to zkoušel střílenou nabídku. Ta proletěla až do domácí branky, přičemž brankář Maňák sotva reagoval. Jako poslední se zřejmě míče dotkl LEONID AKULININ.
84'
Jeden z domácích zahrál rukou, čehož si hlavní sudí pochopitelně všiml. To znamená standardní situaci z levé strany, do šestnáctky se ženou hostující obránci.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Oba celky se pokouší s výsledkem něco udělat, jenomže se dost možná branky vůbec nedočkáme.
82'
Po rohovém kopu se do šance dostal domácí Vasiljev, který ovšem z dobré pozice hlavou přestřelil branku. Po delší době výstraha ze strany Blanska.
79'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl Lahodný, avšak v tomto případě se o faul nejednalo. Třinec se daleko nedostal, u balónu je stále hostující brankář.
78'
Sudí ponechal hostujícímu celku výhodu, která ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Javůrkova nabídka trefila prvního protihráče, bude se tak vhazovat.
77'
Třinec se snažil volný kop rozehrát urychleně, avšak Weber si rozehrávku zopakuje. Mezitím se domácí hráči dokázali vrátit za míče, rozehrávat se bude po zemi.
76'
Blansko se natlačilo směrem k vápnu soupeře, kde jsme byli svědky dalšího zakončení. To ale putovalo výrazně vedle branky, brankář tak nemusel zasahovat.
75'
Nakonec z toho byl zisk rohového kopu pro Třinec. Míč se snášel do malého vápna, kde domácí odvraceli mimo šestnáctku. Poté slabě hlavičkoval Habusta.
74'
Sledovali jsme dalekonosný odkop od hostující branky, který se snesl daleko na druhou stranu. Akulinin sklepl míč pod sebe, kde momentálně operuje Celba.
73'
Autového vhazování se tentokráte ujal Klusák, který si na levém křídle vybral Machalíka. Ten byl čistě ubráněn, přesto se k volnému míči dostal Vasiljev.
72'
Je před námi závěrečná dvacetiminutovka zápasu. Fanoušci se v tomto přátelském utkání branky nedočkali, oba celky na to mají ještě celkem dost času.
71'
K velice pohotové střele se na opačné straně dostal Stáňa, jehož jedovka směřovala přímo doprostřed. Maňák měl menší problémy, nakonec ale neinkasoval.
70'
Blansko ani tentokráte svého soupeře nepustilo k pokutovému území, v tomto případě dobře zakročil Štrbák. Třinec se ovšem u středového kruhu dostal zpět k míči.
69'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Přerovský, který se dostal až do pokutového území. Po navedení si míče na pravou stranu přišlo zakončení nad břevno.
68'
Klusákovi se povedlo odtlačit protihráče, načež ve spolupráci s Machalíkem dostal míč na opačnou polovinu. Tam si s balónem zahrál také brankář Ciupa.
67'
Domácí hráči rozehrávali další volný kop přesně od středového kruhu. Nakonec jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kde ve vzduchu uspěl Vasiljev.
66'
Po jednom ze soubojů se míč snesl mimo hrací plochy, což přineslo autové vhazování pro hráče Blanska. Šustr prodloužil za sebe, avšak tam číhal Habusta.
65'
Je za námi více než hodina hry, na první branku stále čekáme. I druhý poločas nám nabízí hodně vyrovnanou podívanou, nyní mají více ze hry domácí.
60'
Velká šance domácích! Do pokutového území se totiž dokázal dostat Lahodný, jehož nepříliš povedená střela směřovala vedle branky.
59'
V krátkém časovém sledu další faul domácích, tentokráte se k rozehrávce volného kopu postavil Javůrek. Zcela určitě budeme sledovat přímý centr do vápna.
58'
Třinci se ovšem povedlo vybojovat volný kop, a to kousek od pokutového území. Tentokráte se provinil napadající Bartolomeu, který se ihned postavil do zdi.
57'
Středem hrací plochy si to namířil hostující Celba, který se pokoušel roztáhnout hru na levou stranu. S tímto úmyslem počítal soupeř, jenž zakládá kontr.
56'
Do další nadějné šance se pro změnu dostal domácí Bartolomeu, který ovšem na hostujícího brankáře nedokázal vyzrát. Blansko je nyní o něco aktivnější.
55'
Rohový kop se ovšem snesl na hlavu prvního protihráče, který ho odehrál mimo pokutové území. Třinec přesto zůstává u míče, zatím se nic nebezpečného neděje.
54'
Sledovali jsme hodně tvrdé zakončení, které vyprodukoval domácí Klusák. Jeho jedovka směřovala pouze do zad protihráče, nakonec z toho bude rohový kop.
53'
Na opačné straně jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, které přineslo dlouhý hod. Po něm zkoušel odcentrovat Machalík, trefil pouze protihráče.
52'
Nakonec jsem sledovali rozehrávku po zemi, přičemž žádné nebezpečí nevzniklo. Poté se Akulininovi povedlo seběhnout do malého vápna, kde ve skluzu trefil pouze tyč.
51'
Tentokráte jsme sledovali faul ze strany domácích, provinil se totiž napadající Kania. Na zemi se ocitl Weber, který svému celku zajistil standardní situaci.
50'
To nebylo vůbec špatné! Jeden z domácích dokázal v pokutovém území najít svého kolegu, jehož prodloužení skončilo kousek vedle třinecké svatyně.
49'
Poté jsme sledovali prudký odkop od domácí branky, který doputoval až ke středovému kruhu. Tam si nedovoleným zákrokem pomohl střídající Habusta.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na zadní tyči zjevil hostující Habusta, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou. Halouska tak nemusel zasahovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Sledovali jsme totiž vyrovnanou podívanou, přičemž byl směrem dopředu nebezpečnější Třinec, který při své největší šanci orazítkoval pouze břevno. Jinak jsme sledovali celkem ofenzivní podívanou, častokrát se do hry zapojoval také hlavní sudí, který si všímal nedovolených zákroků.
45'
44'
Na pravém křídle měl celkem dost prostoru na centr hostující Gáč, který ihned cpal míč do šestnáctky, kde si ovšem jeden ze spoluhráčů pomohl nedovoleně.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Nakonec to byl Vaněk, který centroval směrem do malého vápna. Třinec se ani tentokráte ve vzduchu nedokázal prosadit, nejvýše do vzduchu se dostal Kania..
39'
Na levém křídle jsme sledoval další celkem zbytečný faul v podání domácích hráčů. Sudí byl i tentokráte pozorný, Puchel obstará i další standardku.
38'
I na druhé straně jsme sledovali standardku, avšak ani z toho mráčku nezapršelo. Ciupa se pokoušel rozehrát urychleně, jenomže našel pouze hlavu Štrbáka.
37'
Vaňkova rozehrávka přinesla nepovedený centr, který skončil na noze prvního protihráče. Třinec přesto u šestnáctky zůstane, Puchel totiž obstará roh zprava.
36'
Po dalším důrazném souboji se na trávníku ocitl Puchel, který svému celku zajistil další volný kop. Tentokráte to bude zhruba čtyřicet metrů od domácí branky.
35'
Tentokráte vhazoval domácí celek, který se pokoušel na druhé straně oslovit Šašinku. Ten se daleko nedostal, posléze si balónem zahrál brankář Ciupa.
31'
Máme za sebou přesnou třetinu zápasu, který nám zatím žádnou branku nepřinesl. Momentálně má menší zdravotní problémy Vaněk, na nic vážného to nevypadá.
30'
Blansko se navíc samo vytlačilo až k vlastnímu pokutovému území, načež brankář Halouska nakopával míč směrem na Kaniu, který pro změnu vybojoval aut.
29'
Do šestnáctky se povedlo proskočit Kaniovi, který poté nabízel míč pod sebe. Jeho nabídku ovšem pochopil pouze jeden z protihráčů, jenž odvracel na roh.
28'
Podezřelý souboj v pokutovém území nakonec ziskem pokutového kopu nekončí, Blansko bude zahrávat pouze rohový kop!
27'
Sudí si všiml drobného faulu v podání hostujícího celku, Blansko bude zahrávat volný kop, avšak z velké vzdálenosti. Očekávat se dá centr směrem do vápna.
26'
Nepřesnost na domácí straně přinesla zisk míče pro brankáře Ciupu. Jeho celek přesto nikam nespěchal, kapitán Janoščín totiž neměl potřebnou podporu spoluhráčů.
25'
Poté do pokutového území přiletěl polovysoký centr, jenž se ale snesl pouze za brankovou čáru. Halouska zůstal v klidu, sám urychleně rozehrál po zemi.
24'
Třinec tak měl k dispozici další zajímavou standardku, ke které se opětovně postavil Puchel. Jeho tvrdá rána skončila pouze na zdi, hosté jsou přesto u míče.
23'
Středem hrací plochy si to namířil Akulinin, který nakonec neustál souboj s protihráčem. I tentokráte se jednalo o nedovolený zákrok, na řadu tak přijde volný kop.
22'
O autové vhazování se z levé strany postaral Hýbl, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Janoščína, jenž ještě nahrál na nohu Ciupy.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovky, na první přesný zásah stále čekáme. Zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, nyní jsou aktivnější hráči Třince.
16'
Posléze přihrával do malého vápna domácí Lahodný, který div nenašel naběhnuvší spoluhráče. Situaci nakonec řešil Hýbl, jenž odklidil balón do zámezí.
15'
Tutovka také na straně Třince! Ten totiž zahrával nesmírně nebezpečný přímý kop, ke kterému se postavil Puchel. Jeho rána levačkou skončila na horní konstrukci.
14'
Domácí nakonec vykřesali zisk dalšího rohového kopu. Míč se tentokráte dostal na hlavu Machalíka, kterému se v záklonu nepovedlo zamířit přesněji na branku.
13'
Brankář Ciupa tak nemusel zasahovat, naopak raději rozehrál po zemi. Po velice rychlé akci se k pohotové ráně dostal Puchel, jehož jedovka mířila nad branku.
12'
Blansko se díky zvýšené aktivitě mohlo radovat ze zisku rohového kopu z levé strany. Míč se snášel směrem od branky, nakonec daleko vedle hlavičkoval Huška.
11'
První tutovka zápasu! V pokutovém území měl míč proti noze Vasiljev, jehož zakončení pravačkou směřovalo výrazně vedle branky.
10'
Huška na pravém křídle našel Sukupa, který okamžitě zrychlil kombinaci domácího mužstva. Třinečtí ovšem velice kvalitně zkouší napadat rozehrávku.
9'
Třinec se z následné útočné akce nedostal ani na útočnou polovinu, v ofsajdovém postavení se totiž nacházel Attah, což signalizoval také pomezní sudí.
8'
Blansko i tentokráte do rozehrávky zapojilo brankáře Halousku, který nikam nespěchal. I tak zvolil vysoký nákop, který si na opačné polovině pohlídal Puchel.
6'
Domácím útočný výpad přes levou stranu zrovna moc nevyšel, míč se totiž snesl pouze do zámezí. To znamená, že bude moci vhazovat právě Třinec.
5'
K balónu se dostal také domácí brankář Halouska, který raději rozehrál výhozem na osamoceného Huška, jenž pro změnu roztáhl hru do volného prostoru.
4'
Blansko se dostalo do pokutového území, kde se po souboji dostal nejvýše do vzduchu pozorný Janoščín. Jeho hlavička nakonec přinesla kýžené bezpečí.
3'
Sledovali jsme volný kop, který si vzal na starost domácí Ilko. Jeho rozehrávka nakonec putovala na kopačku Hušky, který ještě spolupracoval se Štrbákem.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FK Blansko: Halouska – Huška, Vasiljev, Ilko, Machalík, Štrbák (C), Lahodný, Klusák, Kania, Šašinka, Sukup

FK Fotbal Třinec: Ciupa – Vaněk, Puchel, Janoščín (C), Weber, Bolf, Hýbl, Akulinin, Omasta, Attah, Gáč
Náhradníci: Pastornický – Samiec, Celba, Foltýn, Habusta, Šula, Javůrek

Rozhodčí: Zelinka.
Oba celky mají ve druhé nejvyšší soutěži za sebou dva duely, o trochu lépe si vedlo Blansko, které má na svém kontě jeden bod za nerozhodný výsledek 1:1 proti Prostějovu. V minulém kole se Blansku nepovedlo bodovat, zajíždělo totiž na půdu Líšně, která vyhrála přesvědčivě 4:1. Třinec se po dvou odehraných zápasech nachází na dvanácté pozici, na svém kontě nemá ani jeden bod. Úvodní porážka přišla v domácím souboji s Líšní, naopak ta druhá na půdě Varnsdorfu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci přípravného duelu se zaměříme na souboj mezi Blanskem a Třincem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.