Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Dukla - 9. října 2020   11:00

Liberec
Liberec
17' Rondič  • 30' Rondič  • 84' Šulc
3:0
(2:0)
Dukla
Dukla
Liberec
Knobloch – Fukala, Kacharaba (46. Pourzitidis), Jugas, Mikula (46. Kosek) – Pešek (46. Kosek), Barac (46. Tijani), Rondič, Nešický, Mosquera – Rabušic (46. Šulc).
Hasalík – Tijani, Kosek, Šulc, Beran, Csáno, Pourzitidis
Dukla
Kinský – Dancák, Piroch, Chlumecký – Krunert (46. Ullman), Kozma (C) – Kovaľ, Seung Bin (46. Fišl), Buchvaldek (46. Kozel), Ugwu – Hadaščok (46. Fábry).
Rada – Fábry, Fišl, Kozel, Ullman

Děkuji vám za vaši pozornost! Tímto vás zvu ke sledování dalších přímých přenosů, včetně důležitého kvalifikačního zápasu české jednadvacítky ve Skotsku. Mějte fajn den!
Utkání končí vítězstvím 3:0, kterému Severočeši položili základní kámen už v první půli. Druhá část už byla fotbalově výrazně horší, v poslední půlhodině měli mírně navrch hosté, ale jen opticky. Liberec z ojedinělé šance udeřil, naopak Dukla trefila v závěru břevno.
90'
90'
Ou! Dukla zahrozila z protiútoku, při kterém se do míče opřel Michael Ugwu a tvrdou střelou orazítkoval břevno!
89'
Hra se přestěhovala před branku Dukly, kde z hranice vápna pálil Aleš Nešický, jehož pokus Antonín Kinský bezproblémově pokryl.
87'
Severočechům standardní situace nevyšla dle představ. Dukla může opět zaútočit!
86'
Obranný faul Dukly u postranního praporku sudí nepřehlédl. Přímý kop pro Liberec.
86'
Liberec obral soupeře o míč, přímočaře zaútočil po levé straně, jenže centr do vápna jen propadl k obránci Dukly.
85'
Dukla kombinuje na své polovině, ale je potřeba ocenit její snahu vstřelit alespoň čestný gól, který by ještě mohl zdramatizovat závěr zápasu.
84'
Liberec právě vstřelil branku!
Když už se ale do zakončení dostal, navyšuje náskok. Obrana Dukly neuhlídala na levé straně JANA ŠULCE, který překonal Antonína Kinského a přidává třetí gól Slovanu.
82'
Ofsajd Dukly. To už je spíše trápení, hosté se snaží hrát, ale jejich převaha je bezzubá a neefektivní. Liberec už pro změnu neútočí téměř vůbec.
81'
Nigérijský útočník vzápětí dostal hezký pas za obranu, po kterém se natahoval marně. Milan Knobloch byl rychlejší.
80'
Na hranici vápna fauloval pravděpodobně Michael Ugwu, po jehož zákroku zůstává ležet na hřišti obránce Liberce.
79'
Tempo hry opadlo, respektive už sledujeme spíše dobývání a boj ve středu hřiště, než fotbalovou lehkost.
78'
Převaha Dukly je zatím jen optická. K regulérnímu zakončení v rámci pravidel stále nedochází, akci navíc přerušuje útočný faul.
77'
Dukla rozjela další útočnou akci ze své poloviny, ale její snaha skončila na hranici velkého vápna. Tlak hostů však nadále trvá!
76'
Pražané jsou v posledních minutách aktivnější, dokonce se dostali po levé straně do zakončení, ale skvělý výběh Milana Knoblocha byl zbytečný – ofsajd.
75'
Míč tentokrát letěl níž a proletěl vápnem na zadní tyč, kde bohužel pro hosty nikdo ve světlém nestál. Dukla nadále drží míč.
74'
A Dukla má druhou šanci v podstatě ze stejné pozice. Poradí si lépe?
74'
Zatočený míč do zahuštěného malého vápna jen proletěl nad hlavami hráčů. Dukla však pokračuje v držení míče u své branky.
73'
Na fotbalovém hřišti se v posledních minutách spíše nehraje, než hraje. Hru kouskují časté fauly, ale po jednom z nich kope Dukla zajímavý přímý kop.
72'
Útočný faul Liberce končí hvizdem sudího. Situace se opakuje i na druhé straně, leč v opačném gardu.
71'
Obrovská šance Jana Šulce gólem nekončí! Střídající hráč si naběhl na malé vápno, kam přiletěl přízemní centr z pravé strany, jenže liberecký hráč ho netrefil a do prázdné branky neusměrnil.
70'
Liberec se dobře prokombinoval kolem šestnáctky soupeře. Finální centr však přistál jen na hlavě bránícího hráče.
69'
Ofsajd Dukly. Milan Knobloch bude rozehrávat ze země.
68'
Na druhé straně zahrozil Slovan, jmenovitě Daniel Kosek, jehož hezká střela z rohu vápna zaplula do náručí soupeřova brankáře.
67'
Dukla se snaží prosadit na útočné polovině, což se jí zatím nedaří. Liberec dobře dostupuje a brání své území.
66'
Liberec se pokusil prosadit hezkou kombinací na jeden dotyk, ale finální lob za obranu přistál jen v náručí Antonína Kinského.
65'
Hraje se na obě strany, jenže na střelecké zakončení stále čekáme. Obranný faul Liberce na polovině hřiště.
64'
Útočný faul Liberce před střídačkami sudí nepřehlédl. Dukla může v poklidu rozehrát ze země.
63'
Dukla uhájila svou šestnáctku, ale v ofenzivě si následně počínala úplně stejně jako její soupeř – neúspěšně.
62'
Liberec se prosadil po levé straně, odkud si sice nevybojoval gól, ale bude zahrávat alespoň rohový kop.
60'
Oba týmy se přetahují o míč, leč zatím bez potřebného zakončení a efektu. Na gólovou šanci stále čekáme.
58'
Ofenzivní snaha Dukly kýžený efekt neměla – útočný faul.
57'
Liberec se tlačil do vápna, ale Dukle se podařilo ho na poslední chvíli zavřít a útok soupeře zastavit.
56'
Dukla už se dostala až na útočnou polovinu, kde si vybojovala faul soupeře.
55'
Oceňuji, že Dukla chce hrát po zemi i za cenu rizika, ale trenér Skuhravý z toho asi takovou radost mít nebude.
55'
Dukla rozehrála nakrátko po zemi, čímž se dostala do těžké situace, ale nakonec se z ní vymanila.
54'
Repríza o minutu později měla téměř totožný scénář. Tentokrát míč skončil za brankovou čárou – výkop od branky.
53'
Z pravé strany odcentroval Jhon Mosquera, jehož pas jen přeletěl velké vápno a skončil v zámezí. Vhazování Dukly.
53'
Ofsajd Dukly. Vykopávat může Milan Knobloch, Liberec se tak vrací k míči a může zaútočit.
52'
Slovan se nakonec dostal pod tlak a zachyboval. Dukla se po vhazování dostává k míči.
52'
Liberec kombinuje na útočné polovině, ale Dukla mu svým aktivním napadáním znepříjemňuje život.
51'
Zakroucený míč do svého území ohlídal na druhé straně také Milan Knobloch, který okamžitě vyhodil míč a založil rychlý brejk svého týmu. Útočný výpad byl však zastaven včas.
50'
Centr do šestnáctky ale nenadělal Antonínovi Kinskému žádné výraznější problémy.
50'
Tlak Dukly nevyšel, karty se obrací! Slibný přímý kop bude na útočné polovině rozehrávat Liberec.
49'
Pražané však rozehrávají nakrátko, protože chtějí uspět postupnou kombinací – neuspěšně.
48'
Dukla si vybojovala obranný faul zhruba 30 metrů od branky. Zajímavá pozice!
47'
Nedaří se jim prolomit defenzivní val soupeře.
46'
Okamžitý útok Liberce po pravé straně nevyšel, Severočeši mají vzápětí druhou šanci.
46'
A více střídání provedla také Dukla. Hřiště opustili Kim Seung Bin, Krunert, Hadaščok a Buchvaldek, jejichž místa převzala čtyřka Fišl, Ullman, Kozel, Fábry.
46'
Oba týmy střídají – ze hřiště odchází pětice Rabušic, Pešek, Kačaraba, Mikula, Barac. Nahrazují je Beran, Šulc, Kosek, Tijani a Pourzitidis.
46'
Rozhodčí vzápětí foukl do píšťalky, čímž ukončil první poločas. Nutno říct, že po něm vede Liberec zaslouženě, ale svétlé momenty měla i Dukla. Oba týmy hrají aktivně, fotbal je to zatím relativně pohledný, tudíž uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45'
45'
Velkou šanci měla teď, když si vybojovala faul u postranní čáry. Po rozehrávce nakrátko přišel centr na malé vápno, kde se natahoval jeden z hráčů Dukly. Míč ovšem nezasáhl, navíc stál v ofsajdu.
45'
V posledních minutách se hraje převážně na polovině Liberce, kde se Dukle nedaří protlačit do vápna.
43'
Navíc se musel bránit brejku soupeře – úspěšně.
43'
Michael Ugwu dobře zabojoval o míč na hranici vápna, čímž ho udržel pro svůj tým. Tomu se ale nedaří zahrozit.
42'
Liberec uzmul míč zpět, v poklidu rozehrává a kombinuje.
42'
Na centr do malého vápna si vyskočil nejvýše obránce Liberce, který posílá míč ven z šestnáctky. Ale jen na kopačky hostů.
41'
Dukla se i přes odpískaný útočný faul ujala míče, načež následně rozehrává další rohový kop.
39'
Dalekonosná střela zaplula do rukavic Milana Knoblocha. Liberec rozehrává.
39'
Tlak Severočechů zakončení nepřinesl, zaútočit může pro změnu Dukla, která se snaží o kontaktní branku.
38'
Slovan už kombinuje kolem šestnáctky soupeře. Centry ani přihrávky dovnitř však zatím nepřichází.
37'
Centr Jhona Mosquery z pravé strany žádného parťáka nenašel, Dukla může zaútočit!
36'
Tlak je utlumen, Liberec vhazuje u střídaček.
36'
Dukla kombinuje na útočné polovině hřiště, ale zatím nenachází cestičky skrz libereckou defenzivu.
35'
Centr z levé strany zablokoval bránící hráč na rohový kop. Liberec rozehrává nakrátko.
34'
Liberec už operoval u levého rohového praporku, ale tam liberecký útočník přehnal svůj důraz a je mu odpískán faul.
33'
Dukla se nakonec dostala až k vápnu, ale k zakončení nedošlo. Následně je odpískán útočný faul.
32'
Rohový kop však Dukle vůbec nevyšel. Pražané se však rychle vrací na útočnou polovinu!
31'
Hezká akce Dukly! Parádní ťukec skončil míčem za obranu, po kterém se zvládl natáhnout Daniel Kozma, jehož zakončení vytěsnil Milan Knobloch do boční sítě na rohový kop.
30'
Rabušicův přízemní centr na přední tyč Dukla odvrátila, ale míč se vzápětí vrátil až k IMADU RONDIČOVI, který trefil horní část branky a navyšuje vedení.
29'
Pražanům se podařilo posunout až na ofenzivní polovinu, jenže dlouho se tam neohřáli – brejk Liberce!
28'
Liberec se neprosadil, ale drží svého soupeře na jeho polovině. Dukla vhazuje.
27'
Vysoký míč propadl na hranici vápna na nohu překvapeného Michaela Ugwa, který přece jen vystřelil, ale Milan Knobloch skvěle zasáhl!
26'
Hlavičku na přední tyči si brankář Liberce pohlídal, ale nepřesný výkop vrací míč do moci Dukly. Ta rozehrává od svého brankáře.
25'
Vysoký míč do vápna nedokázal útočník Dukly zpracovat, ale v souboji s obráncem vydoloval alespoň roh!
24'
Obranný faul na polovině hřiště v podání Liberce sudí odpískal. Dukla tedy rozehrává za půlící čárou.
23'
Dukla rozehrála nakrátko, svého soupeře zamkla v šestnáctce, ale svou nepřesnou přihrávkou do zámezí ofenzivní kombinaci ukončuje.
23'
Tentokrát už se Dukla dostala do zajímavého útoku, po němž si vybojovala alespoň rohový kop.
21'
Buchvaldkův únik po levé straně doběhli obránci, kteří akci zamezili. Následně akce Dukly skončila, protože se dopustila ofsajdu.
20'
Jhon Mosquera zatočil míč na malé vápno, kde ovšem stál jen obránce Dukly a míč odkopl. Liberec však nadále kombinuje za půlící čárou.
19'
Vhazování Liberce na útočné polovině. Následný centr z levé strany pokryl Antonín Kinský, ale na průběhu zápasu to nic nemění – hraje se na jednu branku.
18'
Obranný faul Liberce vrátil míč do moci Dukly, která se o něj vzápětí připravila ofsajdem.
17'
Vedoucí gól je na světě! Na zakroucený míč si ve vápně vyskočil IMAD RONDIČ a nedůrazného Antonína Kinského tentokrát překonal. Zasloužené vedení Liberce.
16'
Pražané se nemohou vymanit z tlaku. Když už se zdálo, že se jim to podaří, došlo k faulu. Zajímavá šance pro Liberec!
15'
Ofenzivní nátlak Liberce neskončil, leč jeho akci po levé straně zastavilo ofsajdové postavení.
14'
Dukla si i tentokrát poradila, přesto si musí dát do dalšího průběhu zápasu pozor. Co centr, to je náznak nebezpečné akce Liberce.
14'
Pražané se neúspěšně pokoušeli prosadit přes polovinu hřiště, ale po ztrátě míče zahrozil Liberec, jehož vysoké centry ze strany dělají defenzivě hostů problémy.
12'
Vysoký míč Michala Fukaly z pravé strany jen zaplul do rukavic Antonína Kinského. Dukla si po delším úseku může užít míče.
12'
U postranní čáry si došel pro faul Jakub Pešek, Liberec tak může rozehrát na útočné polovině.
11'
Centr na přední tyč hostující defenziva odvrátila, přesto se Slovan nadále drží na míči. Rozehrává přes svého brankáře.
10'
Výborná minuta v podání Liberce přinesla tlak a zmatky ve vápně soupeře, leč bez gólového efektu. Tlak Severočechů pokračuje rohovým kopem.
10'
Skvělý Antonín Kinský podržel Duklu! Ve vápně propadl centr k Imadu Rondičovi, jehož dělovku vyrazil hostující brankář nohou. Vzápětí vyškrábl dělovku Jhona Mosquery nad branku!
9'
Liberec skvěle napadá, proto se hostům nedaří dostat na útočnou polovinu.
9'
Tlak Severočechů ukončuje útočný faul. Dukla rozehrává ze své poloviny hřiště.
8'
Slovan rozehrál nakrátko, načež dvakrát odcentroval, ale oba pokusy pražská defenziva odvrací.
8'
Obránce Dukly si v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně. Přímý kop Liberce. Na přímé ohrožení to není, ale na centr ano.
7'
Oběma týmům se nedaří dostat do tlaku. Hraje se převážně ve středu hřiště, kde sledujeme spíše boj.
6'
Liberec se dostal s míčem až před vápno, jenže vlastní nepřesností se o něj připravil. Dukla se následně vydala do brejku, ze kterého vytěžila střelu z hranice vápna, která mířila vysoko nad branku.
5'
Výborně vyhraná hlava u pravé postranní čáry dala Liberci šanci zahrozit, jenže přízemní centr z pravé strany nabíhající útočník na malém vápně nezasáhl.
4'
Hra se přesunula na polovinu Dukly, kde vhazovali hráči v modrých dresech. Aut jim vůbec nevyšel, protože po nepřesném zpracování následuje faul libereckého hráče.
3'
Ta se dostala k hlavičce a zakončení, dokonce skórovala, jenže sudí odpískal ofsajd!
2'
Centr na přední tyč zasáhl jeden z hostujících hráčů, ale trefil jen obránce. Druhý rohový kop Dukly!
2'
Pražané už se dostali k vápnu, kde si vypracovali centr z pravé strany, který se od obránce odráží na rohový kop!
1'
Slovan okamžitě zahrozil po levé straně, kde hostující obrana jeho útok odrazila. Dukla se snaží rozehrát, ale s vysoce napadajícím soupeřem to má velmi těžké.
1'
Fanoušky Liberce nejspíš zaujme jméno Mariose Pourzitidise. Řecký stoper je totiž v klubu na testech z řeckého Platanias, kde mu v srpnu skončila smlouva. Dá se očekávat, že proti Dukle naskočí alespoň na část zápasu.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Kacharaba, Jugas, Mikula – Pešek, Nešický, Barac, Mosquera – Rondič, Rabušic.
Náhradníci: Hasalík – Tijani, Kosek, Šulc, Beran, Csáno, Pourzitidis.

FK Dukla Praha: Kinský – Dancák, Piroch, Chlumecký – Krunert, Kozma (C) – Kovaľ, Seung Bin, Buchvaldek, Ugwu – Hadaščok.
Náhradníci: Rada – Fábry, Fišl, Kozel, Ullman.
Všem fanouškům českého fotbalu přeji příjemné páteční dopoledne! Reprezentační přestávka je v plném proudu, ale kluby nelení. Od 11:00 se proti sobě v Mnichově Hradišti postaví Dukla a Liberec.