Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  ND Gorica : Sparta - 6. srpna 2020   17:45

1:3
(0:1)
Sparta
Sparta
20' Kozák   • 50' Juliš   • 86' Juliš
ND Gorica
Marjanovič – Hodžič, Tomiček, T. Kavčič, M. Kavčič – Grudina, Kolenc, Begič, Marinič (46.Smajlagič), Volarič – Jermol
Likar, Ljutič, Aliaga, Čeh, Asante, Cvijanovič, Trivunovič, Smajlagič
Sparta
Nita (46. Holec) – Štětina (46. Sáček), Čelůstka (C)(46. Plechatý), Lischka – Vindheim( 46. Polidar), Krejčí (46. Fortelný), Dočkal (46. Karabec), Trávník (46. Havelka), Hanousek (46. Plavšić) – Hložek (46. Tetteh), Kozák (46. Juliš)

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání nám nabídlo 4 branky. Sparta si na soustředění do Rakouska veze ze Slovinska výhru 3:1. Skóre otevřel ve dvacáté minutě Libor Kozák, kterého našel centrem Bořek Dočkal. Druhou branku rudého celku přidal po změně stran a hostující sestavy Lukáš Juliš. Snížení přišlo v 69. minutě z kopačky Aliagy, ale poslední slovo měl opět Juliš, který využil Plavšičovu nahrávku a poslal míč přesně k tyčce. Sparta byla jasně lepším týmem, ta dominance po změně stran lehce opadla, ale i tak byla Sparta dominantnější. Další přípravný zápas čeká letenský tým 9.8., kdy se představí proti Ferencvárosi.
90'
90'
Fortelný si na levé straně dal míč dopředu, ale to bylo až moc, na hrací ploše ho již nestihl.
90'
Nepřesná nahrávka Aliagy na pravou stranu hřiště, tam si pro míč došel David Lischka.
89'
Tetteh odešel z trávníku, kam se asi v poslední minutě už nevrátí.
89'
Na zemi je nyní Tetteh, který má nějaký zdravotní problém a pomáhají mu lékaři, snad to nebude nic vážného.
88'
Sáček nakopával míč na levou stranu hřiště, tam však nikdo v rudém nebyl a míč skončil v autu.
87'
Sparta drží míč po vstřelené brance. Moc času už do konce duelu nezbývá.
86'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak je to znovu o dvě branky. Srdjan Plavšič nadvakrát vybojoval míč na levé straně hřiště a následně nahrál pod sebe na hranici vápna pro LUKÁŠE JULIŠE, který míč poslal chytře na zadní tyčku. Žádná dělovka, ale střela to byla přesná. Asistence: Srdjan Plavšič.
85'
Čeh se uvolnil na levé straně a centroval do pokutového území. Tam však našel jen Plavšiče v rudém dresu, který míč odpravil do bezpečí.
84'
Fortelný chvilku ležel na trávníku, dostal nějaký nepříjemný úder do středu těla.
84'
Havelka atakoval na středu hřiště Volariče, rozhodčí mu hned odpískal faul.
83'
Aliaga se dostal k míči na polovině hřiště, následně se s ním dostal na vápno a pálil. Slaboučká střela nebyla pro Holce problémem.
82'
Juliš se ve vápně snažil prostrčit míč na Karabce, chytrá nahrávka však trefila nohy soupeře.
81'
Tetteh dostal míč zády k brance a hned byl zezadu poslán k zemi.
81'
Sáček krásně sebral míč Čehovi za plného běhu, rozhodčí však českému hráči odpískal faul.
80'
Plechatý se snažil dostat dopředu, na tři soupeře si ale netroufl a míč raději poslal dozadu.
79'
Nepřesný míč od slovinského týmu dopředu, takže vhazoval aut Sáček a hostující tým hraje na vlastní polovině.
78'
Následně měl velkou šanci Polidar, který postupoval ze strany sám na brankáře, rozhodl se zakončit mezi nohy brankáře, jenže ten je sklapl jako betony a míč za svá záda nepustil.
77'
Vysoký míč si vepředu nedokázal zpracovat Jermol, takže míč skončil na kopačce Plechatého.
76'
Lischka se pokusil s míčem vyjet dopředu, jenže ho ztratil, tak raději sáhl k faulu.
76'
Polidar vystihl rozehrávku soupeře a následně poslal dopředu Tetteha, ten skoro okamžitě střílel, ale jeho tvrdá střela letěla úplně mimo branku.
75'
Juliš dostal míč na levou stranu hřiště a pokusil se uvolnit na střed. To se mu nepovedlo, když mu ve skluzu sebral soupeř.
74'
Aliaga dostal vysoký míč na polovinu soupeře, otočil se s ním a pálil levačkou na branku. Jeho pokus mu vylétl nad sparťanskou branku.
73'
Polidar se snažil uvolnit na pravé straně hřiště, to se mu povedlo, ale následně skončil na zemi, rozhodčí faul neodpískal.
72'
K míči se postavil Adam Karabec, ale jeho centr skončil už na přední tyčce, kde ho odklidil domácí obránce Tomiček.
72'
Roh pro Spartu z pravé strany hřiště.
71'
Přestávka je u konce, může se pokračovat.
70'
Následuje přestávka na občerstvení.
69'
ND Gorica právě vstřelila branku! Domácí tým snížil. Na vápně se rozhlédl Nik Jermol a našel na pravé straně pokutového území VICTORA ALIAGU, který hned vystřelil a dokázal míč propasírovat za brankáře Holce.
68'
Dlouhý míč letěl na polovinu Sparty, tam však dokázal být Plechatý a míč odkopl do autu.
67'
Tetteh se dostal na pravou stranu, kam za ním zamířil i míč. Následná Tettehova nahrávka trefila Havelku a hrát budou domácí.
66'
Těžkou situaci se snažil změnit Karabec nahrávkou středem hřiště, ale Plavšič s ní moc nepočítal.
65'
Slovinský tým je nyní hodně zatažený a Sparta má velice těžký úkol, když se chce dostat do obrany soupeře.
64'
Polidar dostal míč na pravou stranu hřiště a polovysokým míčem hledal spoluhráče ve vápně, nikdo se k míči ale nedostal a ten se odkutálel mimo hřiště.
64'
Juliš se dostal k míči ve vápně a měl před sebou jen brankáře, kterého se snažil přelobovat, ale hostující útočník ho pouze trefil.
63'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Begič, přichází Čeh.
62'
Sparta se nyní mazlí s míčem, kombinuje u vlastního vápna a hledá skulinku v obraně soupeře.
61'
Pro míč však doběhl jeden z domácích, a tak se může znovu pokračovat ve hře.
61'
Sáček zachytil nahrávku soupeře a míč odkopl až za tribunu stadionu, což je celkem problém.
60'
Po hodině hry fauloval na středu hřiště Plechatý. Gorica tak bude pokračovat na míči.
59'
Ten si vzal na starost Fortelný a centroval do vápna. Míč ale netrefil ideálně a domácí obrana míč dokázala odvrátit.
58'
Po rychlém brejku se dostal do střely pravou nohou Plavšič. Ten hezky protáhl brankáře soupeře a Sparta má roh.
57'
Plavšič se hezky protáhl do vápna podél levé strany a následně nahrával na střed pokutového území, ale trefil pouze brankáře.
56'
Za hranicí vápna se do tvrdé střely opřel Fortelný. Jeho důraznou střelu dokázal Marjanovič nadvakrát pokrýt.
55'
Hra je po přestávce hodně neučesaná. Nyní je na míči pražský tým, který kombinuje v blízkosti brankáře Holce.
54'
Plavšič si na levé straně hřiště zpracoval míč a pokryl si ho, následně však dostal kolenem a rozhodčí odpískal faul.
54'
Míč si postavil Kolenc, který se snažil nacentrovat do vápna, ale trefil pouze jednočlennou zeď.
53'
Plavšič fauloval na pravé straně hřiště soupeře a Gorica si kopne přímý kop z místa přestupku.
52'
Hra je nyní lehce kouskovaná. Na míči je nyní Gorica, který bude vhazovat na pravé lajně.
51'
Domácí se po inkasované brance chtěli dostat dopředu dlouhým nákopem, ten ale skončil pouze u Holce.
50'
Už je to o dvě branky. Z levé strany našel Adam Karabec LUKÁŠE JULIŠE, který si míč ve vápně zpracoval a následně ho střelou na přední tyčku poslal do sítě. Brankář byl bez šance. Asistence: Adam Karabec.
49'
Na pravou stranu letěl vysoký míč pro Jermola, ten se k míči sice dostal, ale zpracoval si ho do autu.
48'
Další faul si Sparta připsala na pravé straně, když se provinil Fortelný.
47'
Plavšič sice na levé straně obešel soupeře, ale podle rozhodčího si pomohl faulem.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Štětina, přichází Sáček.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Čelůstka, přichází Plechatý.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Fortelný.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Karabec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Trávník, přichází Havelka.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vindheim, přichází Polidar.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hanousek, přichází Plavšič.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hložek, přichází Tetteh.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kozák, přichází Juliš.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nita, přichází Holec.
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Marinič, přichází Smajlagič.
46'
První poločas nabídl jednu branku, tu vstřelil ve dvacáté minutě Kozák po centru od Bořka Dočkala, právě okolo Dočkala se hodně točila hra hostujícího týmu. Sparta byla jasně lepším týmem, dominovala hře, přesto dovolila soupeři penaltu po faulu Trávníka, kterou však Jermol zahodil, když trefil pouze brankáře Nitu. Do druhého poločasu se čekají změny, a to nejspíše na obou stranách.
45'
45'
Opět centroval Dočkal na malé vápna, kde se strhla mela o míč, ale domácí tým si dokázal poradit odkopem.
45'
Důrazný centr Štětiny znamená roh pro Spartu.
44'
Marinič se dostal k rozehrávce Sparty, následně ho odzbrojil Čelůstka.
43'
Dočkal centroval do malého vápna, kde našel Lischku, jež bokem mířil vedle domácí klece.
43'
Následuje další roh Sparty. Rozehrávat bude Dočkal.
42'
Dočkal se na hranici vápna pokusil nahrát středem pokutového území, Hložek se však k míči o kousek nedostal.
41'
Na středu hřiště se faulu dopustil Libor Kozák a rozhodčí mu hned odpískal faul.
40'
Sparta se po delší době dostala na polovinu soupeře, ale Vindheimova nahrávka skončila jen v autu.
39'
Žlutou kartu dostává Grudina (ND Gorica).
38'
K penaltě se postavil Nik Jermol, který se rozhodl střílet po pravé ruce brankáře, tam ale byl Nita a míč vyrazil. Parádní zákrok letenského brankáře.
37'
Byla nařízena penalta. Míč dostal do vápna Begič a Michal Trávník ho nešikovně fauloval. Rozhodčí hned ukázal na penaltu.
37'
Dočkal opět centroval od praporku do vápna, kde hledal Čelůstku, který se v souboji neprosadil.
36'
Trávník z pravé strany chtěl centrovat do vápna, ale trefil pouze soupeře, bude to roh pro slavný klub.
35'
Hložek dostal míč na hrot útoku, ale nedokázal ho udržet, soupeř mu jho od nohy ukopl.
34'
Sparta drží míč na vlastní polovině, nyní se nikam moc nežene.
33'
Begič se pokusil protáhnout podél levé postranní lajny, míč mu však utekl za čáru.
32'
Hanousek dostal opět vysoký míč na levou stranu hřiště a centroval do vápna, kde o kousek minul dvojici sparťanů.
31'
Dlouhý míč zkoušel domácí tým na Mariniče, celou akci však pohlídal Čelůstka a míč nahrál Nitovi.
30'
Dočkal ze středu hřiště našel na hrotu Hložka, který na něho o kousek nedosáhl.
29'
Byl to samozřejmě Bořek Dočkal, kdo rozehrával roh. Český reprezentant centroval do vápna, kde se po míči natahovalo hned několik hráčů, ale nakonec si ho našel Marjanovič.
29'
Sparta si kopne roh z pravé strany hřiště.
28'
Přestávka je u konce a může se pokračovat.
27'
Faul na Trávníka na středu hřiště, rozehrávka se uskuteční až po přestávce na občerstvení.
26'
Na druhé straně se o centr pokusil domácí Volarič, jehož centr si však pohlídal brankář Nita.
25'
Dočkal dostal míč na pravou stranu hřiště a okamžitě centroval do vápna, kde našel Kozáka, ten mířil hlavou nad branku.
24'
Dočkal centroval z rozehrávky do vápna, kde našel znovu Kozáka, který se ovšem nacházel v postavení mimo hru.
24'
Kozák faulovaný na pravé straně hřiště a Sparta bude míč k dispozici přímý kop.
23'
Hložek dostal míč za vápno do běhu, zkusil se dostat do zakončení, to se mu sice povedlo, střela však trefila pouze soupeře.
22'
Míče se následně zmocnil domácí tým, který s ním hraje na české polovině, ale pouze nějakých 30 metrů od branky.
21'
Sparta se hned po vstřelené brance dostala na míč a kombinuje na vlastní polovině.
20'
První branka je na světě a do vedení jde Sparta. Na levé straně vápna se k míči dostal Bořek Dočkal, který hned nacentroval slabší levačkou na zadní tyčku, kam si vyskočil LIBOR KOZÁK a hlavou poslal míč do branky. Asistence: Bořek Dočkal.
19'
Dlouhý centr domácího tým přeletěl Jermola, a tak si s míčem zahraje sparťanská obrana.
18'
Bořek Dočkal si vzal míč a centroval do vápna, tam si pro míč nadvakrát došel brankář Marjanovič.
18'
Hanousek dostal míč na levou stranu hřiště, zpracoval si ho a centroval do vápna, centr byl zblokovaný a je z toho roh.
17'
Hložek hledal středem vápna Trávníka, hráč s pětadvacítkou na dresu nakonec o kousek nedosáhl na míč.
16'
Hložek se hezky uvolnil na středu hřiště a následně na levé straně našel Hanouska. Ten centroval do vápna, kde se o kousek nedostal k míči Kozák.
15'
Po prudkém centru z levé strany se dostal k hlavičce ve vápně Hložek. Ze solidní pozice ale hlavičkoval nad branku.
14'
Dočkal se snažil ze středu hřiště najít spoluhráče, jeho centr byl ale zblokovaný.
13'
Sparta nyní měla problémy při rozehrávce, nakonec jí pomohlo, že Krejčí trefil rozhodčího a hra se přerušila.
12'
Domácí tým ho však sportovně odevzdal, a tak bude hrát pražský tým od vlastní branky.
12'
Rohový kop pro Goricu.
11'
Kozák hledal dlouhým míčem z vlastní poloviny Hložka, kterému v cestě k brance zabránil Kavčič.
10'
Sparta kombinuje na polovině soupeře. Slovinský tým nijak extra nenapadá.
9'
Trávník dostal míč do vápna a snažil se okamžitě nahrávat pod sebe, ale tam nikdo v rudém nebyl.
8'
Hodžič stáhl rukama Hanouska a Sparta bude hrát z vlastní poloviny hřiště.
8'
Marinič dostal nebezpečný pas na pravou stranu, daleko se ale nedostal, protože mu míč čistě odebral Štětina.
7'
Marinič centroval od praporku do vápna, v pokutovém území našel jen Davida Lischku, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Hanousek zblokoval centr soupeře a Gorica si kopne rohový kop.
6'
Kavčič přišel na levé straně o míč a Vindheim mohl nahrávat do vápna, kde našel Hložka, jež prudkou přihrávku nedokázal umístit.
5'
Hložek se pokusil ze středu hřiště najít rozeběhnutého Hanouska, ale trefil kousek nohy soupeře, od níž šel míč za postranní lajnu.
4'
Míč si vzal Bořek Dočkal a rychle centroval do vápna, kde našel Krejčího, jež hlavičkoval hodně vysoko nad branku.
4'
Vindheim faulovaný na pravé straně hřiště a Sparta si kopne přímý kop.
3'
Dočkal dostal míč na pravou stranu hřiště, jenže si úplně nepohlídal postavení a zpracoval si ho v ofsajdu.
2'
Dočkal centroval od praporku do vápna, kde našel Čelůstku, který v nepohodlné pozici hlavičkoval jen do hloubky hřiště.
2'
Krejčí hledal vepředu Kozáka, ten se k míči nedostal, ale následuje roh pro Spartu.
1'
Hložek hned v úvodu vystihl rozehrávku soupeře, ale následně o míč přišel.
1'
Sestava v aktuální podobě odehraje jen první poločas. Do druhého poločasu by mělo jít hned deset nových hráčů, zůstat na hřišti by měl jen David Lischka. Do branky na druhý poločas přijde sparťanská posila Dominik Holec.
První zápas v rudém dresu dnes odehraje zkušený stoper Ondřej Čelůstka. V záložní řadě nastoupí Ladislav Krejčí s číslem 37, defenzivní záložník, který ve Spartě působí od loňského léta.

ND Gorica: Marjanovič – Hodžič, Tomiček, T. Kavčič, M. Kavčič – Grudina, Kolenc, Begič, Marinič, Volarič – Jermol
Náhradníci: Likar, Ljutič, Aliaga, Čeh, Asante, Cvijanovič, Trivunovič, Smajlagič

AC Sparta Praha: Nita – Štětina, Čelůstka (C), Lischka – Vindheim, Krejčí, Dočkal, Trávník, Hanousek – Hložek, Kozák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.