Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Brno - 5. srpna 2020   10:00

0:2
(0:0)
Brno
Brno
69' Růsek   • 80' Ševčík
Olomouc
1. poločas: Mandous – Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek – Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil – Radič.
2. poločas: Reichl – Sladký, Greššák, David, Zahradníček, Breite, Zmrzlý, Šíp, Hapal, Falta, Nešpor.
Dubanský – Horák, Antoníček.
Andrův stadion, Olomouc
Brno
1. poločas: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – J. Sedlák, Čermák – Hladík, Koudelka, Fousek – Přichystal.
2. poločas: Floder – Bariš, Dreksa, Endl, Moravec – M. Vintr, Vaněk, Čermák, Šumbera – Růsek, Zikl.

To je ode mě dneska vše. Někdy příště zase na shledanou.
Duel mezi Brnem a Olomoucí je za námi. Na začátku by si asi málokdo řekl, že hosté vyhrají, a to navíc s dvoubrankovým rozdílem. Sigma byla první půlhodinu lepší, ale pak se do tempa dostala i Zbrojovka, která také měla velké šance.

Začátek druhé půle patřil opět domácím, Nešpor trefil dokonce břevno. Brno se ale trefilo nádherné akci, když se trefil Růsek. Na 2:0 upravil skóre teprve sedmnáctiletý Michal Ševčík! Ten vstřelil svou první branku za áčko Zbrojovky, a to dokonce s kapitánskou páskou na ruce, kterou mu předal zkušený Moravec.
90'
Falta si počínal velmi dobře na pravé straně, poslal míč na hranici šestnáctky, tam se pokusil o střelu Hapal, ale příprava na ránu mu trvalo hodně dlouho.
89'
Střela Breiteho skončila jen na hrudi soupeře. Poté se k míči dostali hosté, což jim nahrává do karet.
88'
Ševčík zfauloval na levé straně Zahradníčka, domácí mají k dispozici standardní situaci. Míč se odrazil k Šípovi, ale nepropálil blok Brna.
86'
Domácí drží míč, hosté se hlavně brání, ale daří se jim to bez obtíží.
85'
Sigma má další rohový kop. K hlavičce se dostal nejspíš Houska, ale netrefil prostor branky. Brno je už kousek od výhry.
84'
Centr si posbíral do rukavic brankář Brna. Poté rozehrál na spoluhráče, kteří o hrací předmět vzápětí přišli.
83'
Nyní má k dispozici rohový kop. Ten byl rozehraný na bližší tyč, ale jeden z hráčů hostů dokázal míč dostat do bezpečí.
82'
Olomouc to bude mít už těžké. Zbývá ji sotva deset minut, aby alespoň zadělala na drama.
80'
Brno právě vstřelilo branku!
Rohový kop Brno rozehrálo velmi dobře! Míč se několikrát odrážel v pokutovém území, až se dostal k MICHALU ŠEVČÍKOVI, který prudkou ranou poslal míč do sítě! Sám vybojoval rohový kop a nyní přidává s kapitánskou páskou branku na 2:0 pro Brno.
80'
Michal Ševčík velmi dobře udržel míč u sebe a díky tomu zklidnil hru. Poté se dostal zase k míči, z levé strany centroval před branku ,ale míč byl ztečován na rohový kop.
78'
Do konce zápasů už moc času nezbývá. Olomouci běží čas velmi rychle, navíc kombinace ji trošku vázne.
76'
Brno sice na začátku druhé půle těžce drželo míč, ale teď se to Zbrojovce daří lépe. Olomouc to nemá vůbec lehké.
75'
Jakub Šural zfauloval Yunise uprostřed hřiště. Sigma díky tomu získala míč. Dokonce vstřelila vzápětí branku, ale Daněk se nacházel v ofsajdu. Stav je tedy stále 1:0 pro hosty.
74'
Brno brání vedení nejlépe, jak může. Drží míč pohodlně na své straně.
73'
Brno ale brání vedení nejlépe, jak může. Drží míč docela pohodlně
72'
Mezitím domácí rozehráli a snaží se změnit skóre zápasu. Čas se jim ale postupně krátí.
71'
Jan David zůstal ležet na trávníků ve vlastním pokutovém území. Nyní je ošetřován, uvidíme, zda bude pokračovat ve hře.
69'
Tak tohle byla paráda! Vintr si dovolil krásnou otočku s míčem v pokutovém území, čímž krásně obešel protihráče a pak naservíroval míč přesně na nohu ANTONÍNA RŮSKA. Ten míč z bezprostřední blízkosti pohodlně dopravil do branky. Asistence: Marek Vintr.
67'
Vintr krásně posílal centr na zadní tyč, zde se balón odrazil k jednomu z hostů, ale ke střele se neprocpal.
66'
Tak tohle musí domácí mrzet! Zahradníček se dostal do samostatného průniku, ale trefil jen nohu brankáře Flodera. Následně se míč odrazil k Yunisovi, ale ten snad trefil vlastního spoluhráče, pokud jsem tedy viděl správně. Na stadionu to každopádně jen zahučelo...
64'
Olomouc lehce zahrozila. Yunis se dostal k míči ve vápně, ale blbě si ho zpracoval a balón skončil mimo hřiště.
63'
Jan Moravec předal kapitánskou pásku mladému Michalu Ševčíkovi, pro něj to musí být velká pocta!
61'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Moravec, přichází Šural.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Čermák, přichází Ševčík.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Dreksa, přichází Jambor.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Nešpor, přichází Yunis.
60'
První čtvrthodinka druhé půle bude za námi. Stále na branku čekáme. Nyní střílel levačkou Breite, ale Floder převedl velmi jistý zákrok.
59'
Na hřišti zůstal ležet jeden z fotbalistů Brna. Jedná se Vaňka, který nakonec ve hře pokračuje. Zdá se, že mu nic vážného není.
58'
To se ale může klidně zase změnit, jako v první půli. Uvidíme.
57'
Tak začátek druhé půle patří domácím. Brno se stejně jako v první půli spíše brání a k míči se dostává těžce.
56'
Tak tohle byla největší šance zápasu! Opět v ní byl Nešpor, ke kterému se dostal krásně míč kousek od malého vápna. Do míče se opřel z první, ale ten skončil jen na břevně!
54'
Žlutou kartu dostává Vintr (FC Zbrojovka Brno).
54'
Velká šance pro Nešpora! Po chybě obrany se dostal až před brankáře Brna, kousek před ním volil střelu, ale trefil brankáře přímo do hrudi. Floder si tak připsal první povedený zákrok ve druhém poločase.
52'
Sigma bude zahrávat přímý volný kop asi osm metrů před hranicí pokutového území. K míči se postavil Nešpor, ale jeho rána mířila hodně vedle.
50'
Sladký krásně nahrál z první mezi obranu Brna. Následný centr se odrazil opět k brankář hostů.
49'
Nešpor si nerozuměl se Zahradníčkem. Druhý jmenovaný jeho nahrávku vůbec nečekal a hosté mají výkop od vlastní branky.
48'
Zatím se žádný z celků nedostal k nějaké šanci. Nepřesný centr sebral hostující brankář.
46'
Sestava Olomouce pro druhý poločas:
46'
Sestava Brna pro druhý poločas:
46'
Druhý poločas začal výkopem hostů. Na obou stranách proběhl nějaké změny, jakmile je budeme mít k dispozici, doplníme je.
46'
První půle je za námi. Ze začátku byl lepší určitě domácí tým, který si vytvořil dostatek šancí. Brno se do tempa dostávalo později, ale poté bylo také velmi nebezpečné! V závěru poločasu byla Zbrojovka i o něco lepší. Vidíme zatím poměrně zajímavý zápas, ve kterém už bylo hodně šancí. Je škoda, že stav je zatím bez branek.

Změní se to ve druhé půli?
45'
44'
Brno hraje teď velmi dobře. Opět to byl Přichystal, který se postaral o zmatek před brankou. Mezi několika protihráči udržel míč a poslal ho přesně na Koudelku, ten ale trefil jen protihráče!
43'
Šumbera z levé strany našel ve vápně Přichystala, ten ale stál v ofsajdu, navíc jeho rána z první mířila hodně nad branku.
42'
Dreksa odhlavičkoval centr domácích hráčů na autové vhazování. Po něm se míč dostal k na polovinu hřiště, kde se s míčem rozběhl Přichystal. Dokázal se dostat až za obranu, ale na branku sprintoval z levé strany a pak pod tlakem bránícího hráče si kopl míč moc před sebe a nebezpečí tak zabránil brankář Sigmy.
40'
Stále je ale stav bezbrankový. Kdo z týmů vstřelí první branku?
39'
Konečně vidíme poměrně útočný fotbal! Zbrojovka se také docela rozehrála a nyní měla asi největší svou šanci. Míč se dostal ve vápně až k Hladíkovi, tomu stačilo usměrnit míč na zadní tyč, ale trefil zrovna nohu protihráče. Sigma teď měla velký kus štěstí.
37'
A nyní mohli jít domácí klidně do vedení. Hosté podcenili rozehrávku u vlastní branky, míč domácí posunuli k Zifčákovi, ale minul!
36'
Poprvé zahrozilo i Brno. Tvrdou ránu z větší vzdálenosti musel domácí brankář vyrážet konečky prstů! Následně Zbrojovka poslala míč za obranu, ale Mandous byl u balónu první.
35'
Na druhé straně rozehrají hosté svůj první rojový kop. K hlavičce se cpal Šumbera, ale neúspěšně.
34'
Nyní se dostal ke střele ve skrumáži Chytil, Šustr míč viděl na poslední chvíli, ale vyrazil ho pryč. Tak jsme to zakřikli, domácí nyní měli dvě slušné šance. Stále je ale stav 0:0.
33'
Ale teď se útočná akce povedla! Houska našel volného Daňka v pokutovém území, ale jeho střela levačkou byla sražena na rohový kop.
32'
Šustr byl pod tlakem a musel míč pouze odpálit mimo hrací plochu. Sigma je tak znova u balónu, ale jak bylo řečeno, do šancí se dostává už hůře.
31'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Radič, přichází Nešpor.
30'
Hostující Štěpanovský uklidnil hru. Hosté alespoň na chvíli drželi delší dobu balón pod kontrolou.
29'
Domácímu Hálovi byl odpískán faul na polovině hostů. Brno se ujalo rozehrávky. Ale s míčem si hráči v červením opět moc nerozuměli a přišli o něj.
27'
Houska volil raději nahrávku na brankáře, stejně jako jeho spoluhráče Jemelka. Brno ale začalo vysoko napadat a dělá domácím problémy.
26'
Brno má výhodu autového vhazování kousek od vlastní branky. Sigma ale vybojovala míč a zase se pokouší o útočnou akci.
25'
Je ale pravdou, že domácí se za poslední minutky k dalším šancím nedostali. Uvidíme, zda se to změní.
24'
Zatím sledujeme utkání, ve kterém je lepší domácí mužstvo. Brno se zatím nedostalo k žádné nebezpečné akci. Naopak domácí už mohli klidně skórovat.
23'
Sigmu zradila nepřesná rozehrávka. Ale Brno si nepočínalo pak o moc lépe. Olomouc je zase u míče.
22'
Píská se volný přímý kop pro domácí hráče. Ti v poklidu rozehráli a opět zakládají akci přes Romana Hubníka. Ale opět našel spoluhráče jen v ofsajdu.
20'
Olomouc je zase na polovině soupeře. Hubník centroval docela povedeně na Zifčáka, ale ten o kousek na míč nedosáhl. Navíc byl v menším ofsajdu.
19'
Po něm se ale Sigma k zakončení už nedostala. Brno centrovaný míč odvrátilo.
18'
Domácí Daňek střílel nebezpečně kousek před šestnáctkou. Jeho pokus byl lehce ztečovaný mimo branku a bude z toho rohový kop.
17'
Fousek asi pokračovat ve hře nebude. Nyní kulhá po postranní čáře směrem ke střídačce. To pro Zbrojovku není dobrá zpráva.
15'
Hra ale plyne dál. Hála našel asi na prostoru pokutového puntíku Chytila, pohotově vypálil, ale branku trestuhodně minul! Tohle byla doposud největší šance utkání.
14'
Na druhé straně byl nepříjemně zfaulovaný jeden z hráčů Brna,, jedná se o Adama Fouska, ten se zatím za pomezní čárou dává dohromady.
13'
Ke střele se odhodlal David Houska, jeho rána nemířila vůbec špatně! Míč se zkroutil jen kousek vedle branky, hosté měli poměrně štěstí.
13'
Chytil byl faulovaný kousek před pokutovým územím. Tohle bude zajímavá standardní situace pro domácí.
12'
Brnu se stále nedaří kontrolovat balón. Teď po laciné ztrátě je Sigma zase nastěhovaná na polovině soupeře.
11'
Vepřek si počínal velmi svědomitě na hranici šestnáctky, obešel elegantně protihráče, ale ke střele se domácí pak nedostali.
10'
Domácí brankář Mandous musel vyběhnout z vápna proti nahrávce za obranu. Vše zvládl a poslal míč do bezpečí.
8'
Další nadějnou akci Sigmy zastavil opět ofsajd. Domácí ale o chvíli získali míč.
7'
Opět byl na levé straně aktivní Vepřek, ten z první hlavičkoval do běhu svému spoluhráči. Míč šel nakonec moc prudce a skončil mimo hřiště.
6'
Vepřek našel centrem Daňka, ten na hranici šestnáctky vypálil ze vzduchu, ale jeho rána nebyla tak prudká a navíc mířila jen do rukavic brankáře Brna.
5'
Hosté zatím hrají téměř bez míče. Sigma je aktivnější, nyní ji ale zastavil hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.
4'
Hálův centr byl zblokován mimo hřiště. Domácí zůstanou u míče.
3'
První krásná akce utkání! Domácí Zifčák si zpracoval míč v pokutovém území Brna. Míč ze vzduchu ale usměrnil nad břevno hostující branky.
2'
Zbrojovka v červených dresech si poprvé osahá míč, protože ten skončil po neúspěšném centru za brankou a o výkop se postará Šustr.
1'
Úvodní výkop měli domácí v modrých dresech. Ti zakládají akci od vlastní branky, Jemelka převedl hru na polovinu soupeře.
1'
Připraveni jsou i hosté, za okamžik začínáme!
Domácí fotbalisté už vyběhli na trávník za potlesku pár fanoušků na Andrově stadionu. Kapitánskou pásku má na sobě zkušený Roman Hubník, který nedávno přestoupil do Sigmy z Plzně.
Dopolední přátelské utkání za pár minutek začne. Zatím se můžete podívat na sestavy pro první poločas.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek – Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil – Radič.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – J. Sedlák, Čermák – Hladík, Koudelka, Fousek – Přichystal.

Rozhodčí: Dubanský – Horák, Antoníček..
Pro fanoušky bude otevřena hlavní tribuna. Vstupné bude zdarma.
FC Zbrojovka Brno
Brňané v přípravě odehráli zatím jeden duel, a to proti Blansku, se kterým venku prohráli 0:2. A to nebylo vše. Obránce Hlavica utkání nedohrál kvůli zranění.

Zbrojovka by ale k dispozici už mohla mít novou posilu Jana Morávka. "V uplynulých dnech jsme to trochu zmáčkli, takže zápas nám ukáže, jak na tom jsme. Bude to cenná konfrontace a šanci dostanou všichni hráči, které v týmu máme," naznačil Machálek na klubovém webu, že sestavu opět protočí.
SK Sigma Olomouc
Hanáci mají za sebou už dva přípravné zápasy. Na konci července vyhrála Sigma 1:0 proti Rosicím, když se o vítěznou trefu postaral David Houska. Prvního srpna zavítala Olomouc do Trnavy, kde sice vedle 1:0 po brance Zifčáka, ale v 82: minutě srovnal z penalty Pačinda a utkání skončilo remízou 1:1.

V utkání proti Zbrojovce by měl nastoupit i chorvatský útočník Dominik Radič, který podepsal na Hané smlouvu na dva roky.
V pondělí od 10 hodin vyzve domácí Sigma Olomouc Zbrojovku Brno, které si v další sezoně zahraje v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.