Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Olomouc - 8. srpna 2020   17:00

Pardubice
Pardubice
54' Surzyn
1:1
(0:1)
Olomouc
Olomouc
12' Chytil
Pardubice
Boháč – Surzyn, Toml (60. Čihák), Hušek (46. Šejvl), Čelůstka (46. Prosek) – Jeřábek (C) (79. Vít) – Cadu (74. Pfeifer), Tischler, Hlavatý, Pfeifer (60. Lee) – Muhamed Tijani (60. Huf).
Letáček – Prosek, Čihák, Lee, Šejvl, Kurka, Huf, Vít.
Olomouc
Trefil – Vepřek, Beňa, Sladký, Falta, Hála, Nešpor.

Souboj mezi Pardubicemi a Olomoucí končí asi zaslouženou remízou 1:1. Viděli jsme totiž poměrně vyrovnané utkání. Ve 12. minutě se ujala po hlavičce Mojmíra Chytila vedení Sigma. Pardubicím se podařilo srovnat relativně krátce po změně stran. V 54. minutě se krásnou střelou zpoza šestnáctky prosadil Michal Surzyn. A kdyby zhruba čtvrthodinu před koncem zapadl do sítě také dalekonosný projektil kapitána Jeřábka, mohl prvoligový nováček i zvítězit.
90+1'
90'
Domácí sehráli protiútok do otevřenější obrany Sigmy! Pfeifer nahrál Hlavatému, který našel přízemním centrem z levé strany Davida Hufa. Ten si narazil právě s Pfeiferem, bohužel pro domácí mu ale střela nesedla ideálně a balón zamířil vedle pravé tyče.
88'
Po ní se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, ale gólman Olomouce měl lehkou práci. Míč snadno chytil do rukavic.
87'
Pfeifer byl u lajny faulován Hálou. Standardní situace pro Pardubice...
87'
Nákop brankáře Sigmy přelétl nabíhajícího Martina Nešpora. Snadná práce pro obranu Pardubic.
85'
Dlouhý nákop směřoval za pardubickou obranu. Boháč nevyběhl, ale pomohla mu defenziva.
83'
Šimon Falta zatím nemá seřízená mířidla. Jeho střela z přímého kopu zamířila nad břevno.
82'
Hráči Olomouce budou mít k dispozici přímý kop téměř z hranice pokutového území. To je nadějná pozice...
81'
Do konce utkání schází zhruba deset minut. Stále platí nerozhodný stav.
78'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Matěj Vít.
77'
Mezi střelce se málem zapsal pardubický kapitán Jan Jeřábek. Jeho dalekonosný projektil prolétl těsně vedle levé tyče!
77'
Pfeifer se snažil rozběhnout po levé straně jednoho z nabíhajících spoluhráčů. Balón ale skončil v autu.
75'
A už se opět hraje.
74'
Střídání Pardubic. Do hry se vrací Lukáš Pfeifer, který nahrazuje Cadua.
73'
Nařízena krátká přestávka na občerstvení.
73'
Tu rozehrával opět Falta, jehož levačka poslala balón nad bránu.
72'
Pískán faul poblíž šestnáctky Pardubic. Hosté mají výhodu další zajímavé standardní situace...
70'
Exekuce standardní situace Olomouce se ujal Šimon Falta. Rozhodčí ale viděli faul jednoho z nabíhajících hráčů a příležitost na ohrožení Boháčovy brány tak byla zmařena.
69'
Potlesk za napadání rozehrávky Olomouce si vysloužil David Huf. Od něj se míč odrazil do zámezí a bude se kopat od brány hanáckého celku.
67'
Dlouhý nákop Boháče prodlužoval směrem za obranu Sigmy Surzyn. Jeho spoluhráči tam ale scházeli.
63'
Před dotírajícím Hufem odkopl tak tak míč do bezpečí brankář Sigmy Mandous.
61'
Za námi je hodina zápasu. Hráči využili přerušení hry k hromadnému občerstvení.
60'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Martin Toml, přichází Filip Čihák.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Lee Sang-hjuk.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází David Huf.
59'
Nic velkého z něj Sigma nevytěžila. U míče hráči Pardubic.
58'
Útočné snažení Olomouce na levém křídle vedlo k zisku rohového kopu.
57'
Po vyrovnávacím gólu ožilo publikum, které hlasitě povzbuzuje pardubický tým.
55'
Hlasatel oznámil, že utkání přihlíží 455 diváků.
54'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí srovnávají krásným zásahem MICHALA SURZYNA! Ten se dostal k míči ve středu hřiště, prošel s ním až do blízkosti šestnáctky a parádní ranou vymetl pravou šibenici z pohledu brankáře Sigmy.
53'
Začátek druhé půle zatím nepřinesl žádnou střeleckou příležitost ani na jedné straně.
50'
Cadu si vložil do souboje o míč tělo a nechal se faulovat dotírajícím olomouckým hráčem. Rozehrávat tak bude východočeský celek.
47'
Průnikem z levé strany se pokusil prosadit pardubický Pfeifer. V šestnáctce byl ale o míč připraven.
46'
Pardubice o přestávce vystřídaly. Čelůstku nahradil Prosek a Huška Šejvl.
46'
První poločas přípravného zápasu mezi ligovým nováčkem z Pardubic a Olomoucí je za námi. Lépe je na tom zatím Sigma, která díky přesné hlavičce Mojmíra Chytila z 12. minuty vede 1:0. Náskok Hanáků pak mohl ještě zvýšit Daněk, jehož střela těsně minula levou tyč. Krátce před poločasem dělily centimetry od skórování také domácího Tijaniho, jehož lob zapadl jen kousek nad břevno.
45'
45'
Ano, mladý olomoucký fotbalista už pokračuje ve hře. První poločas za malou chvíli skončí.
44'
Daněk dostal v souboji naloženo od Cadua a s hlasitým výkřikem padl na trávník. Vypadá to ale, že by měl být v pořádku.
42'
Mohlo být vyrovnáno! Muhamed Tijani na půlce obral o míč rozehrávajícího Jemelku a vzápětí se pokusil zdálky přehodit brankáře Mandouse, který se po Jemelkově ztrátě teprve vracel do své svatyně. Moc nescházelo, balón skončil těsně nad břevnem!
41'
Útok domácího týmu zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
40'
Východočeši se pokoušejí kombinací dostat z vlastní obranné poloviny. Sigma však aktivně napadá.
37'
Mojmír Chytil se ocitl za obranou Pardubic. Byl ale v ofsajdu, takže jeho klička brankáři a zakončení z úhlu do boční sítě už bylo navíc.
36'
Olomoučtí se vymanili z několikaminutového náporu soupeře a mohli zvýšit! Teprve sedmnáctiletý Krystof Danek se dostal k míči v pokutovém území, kde se zbavil protihráče a po zemi zakončoval těsně vedle levé tyče!
34'
Teď to mezi pardubickými fanoušky jen zahučelo! Ostrý centr Cadua z pravé strany prolétl předbrankovým prostorem, aniž by balón někdo z jeho spoluhráčů dokázal tečovat. Akce to byla ale pěkná.
32'
Tuším, že to byl Michal Surzyn, který se dostal k zakončení na hranici šestnáctky. Mírně z pravé strany však také on mířil příliš vysoko.
31'
Lukáš Pfeifer si z levé strany navedl míč na střelu z větší vzdálenosti, kterou poslal nad břevno olomoucké svatyně.
30'
Nepřesnost na olomoucké straně. Pokus o přenesení hry na pravé křídlo skončilo až za postranní čarou.
28'
Výkop brankáře Boháče prodloužil Cadu hlavou až k Mandousovi. Ten tak zakládá pro změnu olomouckou akci.
26'
Už se opět hraje.
24'
Rozhodčí vzápětí nařídil přestávku na občerstvení hráčů.
23'
Zajímavá akce Sigmy. Ta byla tažena z pravé strany a do zakončení se dostal z druhé vlny nabíhající David Houska, který ale zamířil poměrně vysoko nad.
22'
Nepovedený centr zprava dopadl až za pardubickou bránu. Od ní se tedy bude rozehrávat.
21'
Hlavatý vybojoval míč ve středu hřiště. Vzápětí uklidnil hru malou domů Boháčovi.
20'
Olomoucký brankář Aleš Mandous musel daleko ze své brány, aby odkopl míč před TIjanim. Zvládl to dobře.
18'
Akci Východočechů zastavil útočný faul Tijaniho. Hráč, který je v Pardubicích na testech z Baníku Ostrava, se provinil v hlavičkovém souboji.
16'
Hanáci tentokrát zahrozili po rohu. Domácí balón odvrátili na hranici šestnáctky, odkud přišla střela jednoho z olomouckých fotbalistů, se kterou si poradil Marek Boháč.
12'
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma se ujímá vedení! Po centru Zahradníčka z pravé strany usměrnil zblízka míč hlavou za Boháčova záda MOJMÍR CHYTIL.
10'
Na centr z levé strany skákali Muhamed Tijani a Cadu. Ani jedna ze zahraničních akvizic Pardubic však nedokázala balón hlavou zasáhnout.
9'
Olomoucký Daněk ztratil při útočném výpadu míč. Ten vybojoval Cadu, který zakládá protiútok Pardubic.
7'
Rohový kop Pardubic. Po něm se dostal na přední tyči k hlavičce Martin Toml, který zamířil mimo bránu.
5'
Na zápas si našli cestu fanoušci Pardubic, kteří se občas i hlasově projeví. Nyní vyvolávali nejlepšího střelce minulé druholigové sezóny Michala Hlavatého.
4'
Dlouhý nákop od stoperů hledal vysunutého Radiće. Pro míč si ale s přehledem došel brankář Marek Boháč.
3'
Na pravém křídle se snažil prosadit pardubický Brazilec Cadu. Jeho snaha ale vedla k útočnému faulu.
1'
Hráči právě nastoupili na pažit stánku, na kterém hrál v sezóně 1998-98 zápasy nejvyšší soutěže celek Atlantik Lázně Bohdaneč.

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Toml, Hušek, Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer – Muhamed Tijani.
Náhradníci: Letáček – Prosek, Čihák, Lee, Šejvl, Kurka, Huf, Vít.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Greššák, Jemelka, Zmrzlý – Zahradníček, Daněk, Houska, Chytil – Zifčák, Radić.
Náhradníci: Trefil – Vepřek, Beňa, Sladký, Falta, Hála, Nešpor.
FK Pardubice:
Pardubice v nedávno skončené sezóně slavily obrovský úspěch. Vyhrály F:NL a zajistily si tak postup do nejvyšší soutěže, která se ve městě hrála naposledy v ročníku 1968/69. Ligovou atmosféru si však zatím budou muset užívat v Praze, konkrétně v působišti Bohemians 1905 – vršovickém Ďolíčku. Pardubický stadion Pod Vinicí totiž parametrům první ligy zdaleka nevyhovuje. Východočeský celek dovedl k postupu kouč Jiří Krejčí. Ten může i nadále počítat s mladým tahounem Michalem Hlavatým, jemuž bylo prodlouženo hostování z Plzně. Zůstávají také další hosté z Viktorie Čihák a Pfeifer. K mužstvu se připojil i navrátilec z Karviné Michal Petráň, který je ale v rekonvalescenci po operaci ramene. V Přípravě Pardubice podlehly 2:3 druholigové Chrudimi, přehrály 1:0 Jihlavu a remizovaly 1:1 s Jabloncem.
SK Sigma Olomouc:
Fotbalisté Olomouce obsadili v loňské sezóně FORTUNA:LIGY konečné jedenácté místo. Mezi letní posily klubu patří navrátilec z Viktorie Plzeň Roman Hubník či chorvatský útočník Dominik Radič, jenž naposledy působil ve slovinském Rudaru Velenje. Kádr naopak definitivně opustil křídelník Václav Pilař, který zamířil do Jablonce. V přípravě zatím Hanáci zvítězili 1:0 nad třetiligovými Rosicemi, remizovali 1:1 se slovenskou Trnavou a podlehli 0:2 Brnu.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu pokračuje příprava na blížící se nový ročník FORTUNA:LIGY. Na stadionu v Lázních Bohdaneč se utká ligový nováček z Pardubic s olomouckou Sigmou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.