Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : Liberec - 15. srpna 2020   16:00

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
9' Kara  • 20' Greiml  • 59' Fontas
3:0
(2:0)
Liberec
Liberec
Rapid Vídeň
Strebinger – Stojkovič, Hofmann, Greiml, Ullmann (81. Velimirović) – Petrovič, Ljubič – Murg, Kara (61 Kitagawa), Arase (81. Savić) – Fontas
Velimirović, Savić, Kitagawa
Liberec
Knobloch (46. Nguyen) – Koscelník, Tijani, Kačaraba, Mikula (46. Fukala) – Pešek (58. Kosek), Mara (75. Rondić), Hromada, Mosquera (70. Šulc) – Júsuf (40. Rabušic), Matoušek (66. Černický)
Nguyen – Barac, Csano, Černický, Fukala, Chaluš, Kosek, Michal, Rabušic, Rondić, Šulc

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání jednoznačně ovládl domácí Rapid Vídeň, který vstřelil tři branky a udržel čisté konto. Za domácí se v prvním poločase prosadil Kara a Greiml, po změně stran ještě třetí branku přidal přízemní střelou o tyčku Řek Fountas. Rapid byl po většinu zápasu lepším týmem, Slovan se mu dokázal vyrovnat pouze ve druhé polovině prvního poločasu, ale branku z toho vytěžit nedokázal, navíc se mu zranil útočník Júsuf. Už za týden Liberec čeká první ligové kole, a to na hřišti Sigmy Olomouc.
90'
90'
Domácí Savić dostal míč za obranu soupeře a chtěl jít sám na Nguyena, ale nacházel se v ofsajdu.
89'
Žlutou kartu dostává Savić (SK Rapid Vídeň).
88'
Zápas se chýlí ke svému konci. U míče je tradičně domácí tým, který vede již o tři branky, to rozhodně není dobrý stav pro hosty z Liberce.
86'
Pro Rondiće se na pravé straně uvolnil prostor, tak si navedl míč od lajny do střely a vystřelil, připraveného brankáře však nepřekvapil.
85'
Koscelník získal od soupeře míč a snažil se protáhnout dopředu, jenže byl faulován.
84'
Rapid opět zatlačil Liberec na jeho polovinu a snaží se najít nějakou skulinku v jeho obraně.
83'
Rondić dostal vysoký míč na střed hřiště, nedokázal si ho zpracovat a přišel o něho.
82'
Domácí Kitagawa dostal po parádní nahrávce míč přímo do pokutového území na nohu, z druhého doteku vystřelil, ale trefil vyběhnutého Nguyena.
81'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Arase, přichází Savić.
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Ullmann, přichází Velimirović.
80'
Po delší době se dopředu dostal i Slovan, ale Baracův centr do vápna skončil ofsajdem Rondiće.
79'
Střídající Demir se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti. Našel však jen připravené rukavice brankáře Nguyena.
78'
Kitagawa na levé straně bez problému obešel Koscelníka a centroval do vápna. Jeho přízemní centr odkopl Tijani.
77'
Domácí tým zavřel českého soupeře na jeho polovině a tlačí ho k brance Nguyena.
76'
Stojkovič dostal do úplného klidu míč na pravou stranu hřiště, jenže míč mu při zpracování přeskočil nohu a zaplul do autu.
75'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mara, přichází Rondić.
74'
Dlouhý nákop od Nguyena hledal na levé straně Šulce, který však hlavičkový souboj s vyšší soupeřem nevyhrál.
73'
Rychlou výměnu domácích u pravé postranní čáry zastavil Fukala a míč jim ukopl.
72'
Velké střídání proběhlo na straně Rapidu, bohužel nemám přesné informace, o jaké hráče se jednalo.
70'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mosquera, přichází Šulc.
69'
Mosquera z nařízeného přímého kopu centroval do vápna, kde se nejvýše dostal obránce Hofmann a míč odhlavičkoval.
68'
Mosquera našel na pravé straně Barace, ten chtěl jít dopředu, ale nemohl, protože byl faulován.
67'
Na levou stranu hřiště dostal dobrý a rychlý míč Kitagawa, pokračovat však nemohl, nacházel se totiž v ofsajdu.
66'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Černický.
65'
Kitagawa z levé strany nahrál do vápna pro Araseho, který z voleje pálil. Jeho střela trefila pouze bránícího hráče.
64'
Rapid se nakonec pokusil o nákop dopředu, ale dobrou předvídavost uplatnil Nguyen, který si tak pro míč došel.
63'
Domácí kombinace stále pokračuje, Rapid je po změně stran lepším týmem, což i potvrdil brankou Fontase.
62'
Rapid má nyní míč na vlastní polovině a rozhodně dopředu nijak nespěchá.
61'
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Kara, přichází Kitagawa.
60'
Ljubič vystihl rozehrávku českého týmu, navedl si míč na střed a vypálil. Jeho pokus branku netrefil.
59'
Rapid právě vstřelil branku!
Třetí branky v liberecké brance. Nguyenův nákop vystihl domácí tým a Ullmann okamžitě nabídl na středu hřiště míč do běhu TAXIARCHISU FOUNTASOVI, který si navedl míč na levačku a za vápnem poslal míč po zemi přesně o tyčku do sítě.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Pešek, přichází Kosek.
57'
Domácí Kara potáhl míč středem hřiště a následně v náběhu našel Murga, který však pokračovat na branku nemohl, nacházel se totiž v ofsajdu.
56'
Na pravou stranu hřiště dostal míč hostující Pešek a z voleje centroval naslepo do vápna. Nikdo v modrém ve vápně nebyl a pro míč si došel brankář domácích.
55'
Míč si u praporku postavil Murg, ale následný centr do pokutového území se mu vůbec nepovedl a trefil jen soupeře na přední tyčce.
54'
Domácí si na pravé straně hezky vyměnili míč a Stojkovič centroval do vápna. Centr byl sražen a následuje roh.
53'
Ze vzdáleného přímého kopu centroval do vápna Mosquera, jeho centr mířil někam na penaltu, kde se nejvýše dostal obránce Hofmann.
52'
Rabušic dostal míč zády k brance a hned se o něho faulem postaral Greiml.
51'
Míč si postavil levák Mara, který se snažil střílet přes zeď na přední tyčku, ale jeho levačka trefila pouze připravenou zeď.
50'
Přímý kop pro Slovan z nějakých 25 metrů, to je hodně dobrá pozice.
49'
Nakonec celý tlak vyvrcholil střelou Murga za vápnem. Jeho levačka však branku Knoblocha netrefila.
48'
Rapid se dostal na míč a rozhodně ho Slovanu nyní nechce půjčit.
47'
Mara se s míčem otáčel na středu hřiště, což se nelíbilo Petrovičovi, který ho poslal nedovoleně k zemi.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mikula, přichází Fukala.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Knobloch, přichází Nguyen.
46'
První poločas skončil jasným vedením Rapidu Vídeň, který se trefil dvakrát do sítě Knoblocha a vede 2:0. Skóre otevřel v 9. minutě nádhernou ranou Kara a druhou branku přidal ve dvacáté minutě Greiml, když si naskočil na přímý kop od Thomase Murga. Právě druhá branka byl ten zlomová moment, kdy se dostal Slovan do hry, protože do té doby byl na trávníku jasně horším týmem, po druhé inkasované brance se svému rakouskému soupeři minimálně vyrovnal.
45+1'
45'
Mikula dostal míč na levou stranu hřiště a hned centroval do vápna. Jeho levačka však byla hodně nepřesná a míč poslala nad branku.
44'
Mosquera se přesunul na pravou stranu hřiště, kde dobrým skluzem sebral soupeři míč a následně byl faulován.
43'
Domácí Kara přijal míč na středu hřiště a okamžitě ho zezadu poslal k zemi hostující Hromada.
42'
O další kolmici se pokusil hostující Hromada, ale jeho důrazná nahrávka nikoho v modrém nenašla.
41'
Matoušek se v hloubce hřiště pokusil o kličku, ta mu nevyšla, trefil jen soupeře, ale i tak bude míč jeho tým aut.
40'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Júsuf, přichází Rabušic.
39'
Na pravou stranu vápna dostal míč domácí Murg, ale jeho zpracování bylo tak nekvalitní, že skončilo u Knoblocha.
38'
Júsuf už je za postranní lajnou, hra pokračuje, ale na pokračování hostujícího útočníka to nevypadá.
37'
Útočník Júsuf má nějakých zdravotní problém a musí být ošetřován.
36'
Hromada středem hřiště chytře hledal nabíhajícího Peška, jenže tuto nahrávku dobře předpokládal brankář Strebinger a pro míč si došel.
35'
Murg byl ten, který centroval do vápna, přesněji na přední tyčku, kde ovšem byl připravený obránce Mikula.
35'
Rohový kop pro Rapid Vídeň.
34'
Matoušek na středu hřiště parádní vypíchl míč soupeři, ale pak dal hodně pomalou nahrávku na Júsufa, kterou obrana soupeře vystihla.
33'
Do rychlého brejku se naopak dostal Rapid a za vápnem pálil levačkou Fontas, jehož pokusil byl tvrdý, ale skončil nad brankou Knoblocha.
32'
Slovan se v posledních minutách dostal daleko více na míč, zatím je to ovšem hodně daleko od branky Stebingera.
31'
Tijani se pokusil vysokým míčem najít Koscelníka na pravé lajně, míč však byl až moc dlouhý a slovenského obránce přeletěl.
30'
Hra se nyní hodně kouskuje, u míče je na polovině hřiště Slovan.
29'
Ljubič si navedl míč do vápna, tam ho o něho bral Mara, který byl následně faulován Fontasem.
28'
Matoušek dostal za vápnem míč od Júsufa a snažil se obejit soupeře a jít do vápna, jenže o míč pouze zakopl.
27'
Hofmann zkusil dlouhým pasem z poloviny hřiště vysunout Murg, ale míč byl na něho moc dlouhý a skončil u Knoblocha.
26'
Liberec v klidu kombinuje na vlastní polovině hřiště.
25'
Hostující Mara sice na levé straně hřiště obešel soupeře a chtěl jít do vápna, ale pak zakopl o míč a přišel o něho.
24'
Rohový kop opět zahrával Jakub Pešek, jehož centr mířil zajímavě do vápna, kde však jen prolétl a skončil v autu.
23'
Mikula dostal míč na levou stranu hřiště, trefil poté soupeře a vybojoval roh.
22'
Liberec tak prohrává již o dvě branky a bude mít, co dělat, aby tento nelichotivý stav vylepšil.
20'
Už je to o dvě branky. Přímý kop z pravé strany našel centroval do pokutového území Thomas Murg. Ve vápně našel LEA GREIMLA, který hlavou poslal nejprve míč do tyčky, od které se odrazil za záda brankáře Knoblocha – 2:0.
19'
Přímý kop z pravé strany pro Rapid.
18'
Pešek centroval do vápna, kde našel Maru, jenž však hlavou branku netrefil.
17'
Roh z levé strany pro Slovan.
16'
Žlutou kartu dostává Mosquera (FC Slovan Liberec).
15'
Koscelník našel od postranní lajny Júsufa na hrotu útoku, ale hostující hráč si míč nedokázal před soupeřem pohlídat.
14'
Dlouhý míč domácího týmu letěl na levou stranu pro Arase, do míče se však vložil Koscelník a dokázal ho zablokovat.
13'
A následně se dopustil faulu, když byl moc důrazný při napadání a podkopl Ullmanna.
12'
Dlouhý liberecký nákop mířil dopředu pro Matouška, ale host ze Slavie si míč zpracovat nedokázal.
11'
Stojkovič z pravé strany centroval do vápna, kde našel na penaltě hlavu Fontase, jehož zakončení ze záklonu letělo nad českou branku.
10'
Liberec se hned po inkasované brance vydal vpřed, ale Mosquerův přímý kop nikoho nenašel.
9'
Skóre otevřeno, a to jakože parádně. Z pravé strany dostal míč na střed hřiště domácí ERCAN KARA, který si míč zpracoval a ze střední vzdálenosti se nebál vystřelit. Jeho dělovka skončila na břevně liberecké branky, odkud se odrazila za čáru, parádní branka.
8'
Chyba při hostující rozehrávce, a to z kopačky Tijaniho, jehož pas na Mikulu byl až moc dlouhý.
8'
Míč si přichystal Pešek a centroval do vápna, kde pravděpodobně našel Maru, jehož slabá hlavička nezměnila směr letu míče.
7'
Ten samý hráč byl následně faulován Stojkovičem a Liberec si kopne přímý kop z levé strany hřiště.
6'
Mosquera zkusil z velkého úhlu vystřelit, jenže trefil pouze stojícího obránce soupeře.
5'
Zatím se hraje hodně důrazné utkání, a to hlavně ze strany Slovanu, dalšího faulu se dopustil na polovině hřiště záložník Mara.
4'
Následně se faulu na středu hřiště dopustil obránce Tijani.
3'
Matoušek získal na útočné polovině míč a Pešek se hned snažil nahrávat do lajny, jenže trefil pouze soupeře.
2'
Z levé strany se do vápna dostal Arase a pokusil se Knoblocha překvapit na přední tyčce, ten se překvapit nenechal.
1'

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Stojkovič, Hofmann, Greiml, Ullmann – Petrovič, Ljubič – Murg, Kara, Arase – Fontas

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Tijani, Kačaraba, Mikula – Pešek, Mara, Hromada, Mosquera – Júsuf, Matoušek.

FC Slovan Liberec

Slovan skončil po základní části na pátém místě, které si dokázal udržet i po všech pěti zápasech skupiny o titul. Liberec tak musel zabojovat o Evropskou ligu v přímém souboji s Mladou Boleslaví, tu porazil doma 2:0, když se prosadil Pešek a výhru pečetil z penalty Mara. Tým trenéra Hoftycha se také dostal do finále MOL Cupu, které také odehrál na domácí ploše, na pražský klub ovšem nestačil a prohrál 1:2, jedinou branku domácích dal Pešek, za hosty se prosadil Karlsson a Kanga. Na konci zápasu byl ještě vyloučen Rondić. Slovan v létě prodělal spoustu změn, když odešel Kuchta, Baluta, Malinský, Hybš nebo Karafiát. Do klubu naopak přišel Mosquera a několik hráčů na hostování ze Slavie. V přípravě zatím Slovan vyhrál dva zápasy, ve dvou remizoval a jednou nestačil na Přepeře.

Poslední tři zápasy

Blansko VS. Liberec 1:1
Mladá Boleslav VS. Liberec 2:2
Liberec VS. Žižkov 4:1

SK Rapid Vídeň

Rapid v poslední sezoně skončil na druhém místě rakouské bundesligy, když získal 40 bodů v základní části, kde tedy skončil na třetím místě, ale v nadstavbě v deseti zápasech zapsal šest výher a kvalifikoval se do předkol o Ligy mistrů. Právě ve druhém předkole Logy mistrů si vídeňský tým zahraje 25.8. na hřišti Lok. Záhřeb. Rapid zatím odehrál dva přípravné zápasy, nejprve porazil Drassburg 4:1 a poté porazil v přestřelce Opavu 5:3.

Rapid VS. Opava 5:3
Drassburg VS. Rapid 1:4
Wolfsberger VS. Rapid 3:1
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci přípravy na novou sezonu se utkají týmy Rapidu Vídeň a Slovanu Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.