Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Vlašim - 29. června 2022   11:00

Liberec
Liberec
16' Kozák  • 62' Rabušic  • 66' Gembický
3:1
(1:0)
Vlašim
Vlašim
82' Toula
Liberec

2. poločas: Vliegen – Kytka, Lehoczki, Prebsl, Gembický – Michal, Mara – Ghali, Višinský, Rabušic, Rondić.
Hanousek – Kříž, Hurych
Mnichovo Hradiště
Vlašim
Vágner – Toula, John, Suchan, Langhamer, Sow, Jira, Helinský, Sneidr

Fotbalisté Liberce potvrdili roli favorita a v přípravném utkání porazili druholigovou Vlašim 3:1.

První poločas nabídl jediný gól, o nějž se postaral v 16. minutě Matyáš Kozák. O svém vítězství Slovan rozhodl v rozmezí 62. a 66. minuty, kdy přidal další dva góly, prosadili se Michael Rabušic a Dominik Gembický. Vlašim už ve zbývajícím průběhu zvládla pouze zmírnit porážku, Vliegenovi zrušil čisté konto Adam Toula.

Příští utkání má Slovan naplánované na sobotu, kdy se utká s Ústím nad Labem. Vlašim o dalších přípravných utkáních zatím jasno nemá.
90'
89'
Liberečtí fotbalisté dohrávají utkání na polovině hřiště, kde kombinují a nikam nespěchají. Soupeř se snaží presovat, ale momentálně mu to není nic platné.
88'
Slovan rozehrával rohový kop, který neskončil čtvrtým gólem ve vlašimské síti. Gólman včas vystartoval z brankové čáry a balón schoval do rukavic.
87'
Dominik Gembický nastartoval motory po levé lajně. Před sebou měl posledního protihráče, přes něj se ale neprodral, bek mu ve skluzu vypíchl míč do zámezí.
86'
Do samostatného úniku obdržel dokonalou nahrávku Michael Rabušic. Gólmana zkušeně přeloboval, ale radovat se nemohl, protože pomezní mu odmával ofsajd.
85'
S malou domů si Olivier Vliegen poradil bez problémů. Dokonce si dovolil zpracování, aby následně přenesl hru doleva na Kristiana Michala.
84'
Fotbalisté Slovanu kombinují a nikam přehnaně nespěchají. Stále mají k dispozici komfortní dvoubrankové vedení a do konce zbývá posledních pár minut.
82'
Vlašim právě vstřelila branku!
Vliegen čisté konto neudrží, Vlašim snižuje! Po centru z pravé strany došlo k nepovedenému obrannému zákroku, po němž se ADAM TOULA ocitl tváří v tvář gólmanovi a míč z první propasíroval za jeho záda.
81'
Ahmad Ghali v plném sprintu po pravé lajně ještě stihl zvednout hlavu, aby si všiml do vápna nabíhajícího Rondiće, těsně před ním ovšem ve skluzu výborně zapracoval obránce.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka zápasu a o vítězi již není pochyb. Liberec sice do druhé půle nastoupil vlažněji, ale pak vstřelil dva slepené góly, čímž rozhodl o dnešním triumfu.
79'
Rohový kop byl rozehrán na krátkou vzdálenost. Dominik Gembický si vyměnil míč s Denisem Višinským, načež centroval do rukavic brankáře.
78'
Liberec pokračuje ve vytrvalém útočení. Tentokráte útok po levé straně pod taktovkou Dominika Gembického, po jeho sraženém centru má Slovan dispozici roh.
77'
Denis Višinský si věřil jeden na jednoho. Volil kličku po pravé lajně, s čímž konkurent počítal a tělem ho nekompromisně odstavil.
76'
Akci hostujícího mužstva přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdovém postavení se nechal nachytat Helinský.
75'
Na druhé straně se zapojil do hry Vliegen. Nemusel řešit nic složitého, p nepovedeném nákopu Touly totiž v jho blízkosti nikdo nebyl.
74'
U levé lajny si Dominik Gembický vytvořil přes protihráče prostor k centru, leč z poměrně dost krkolomné pozice centroval naslepo a do míst, kde byl jen protihráč.
73'
Olivier Vliegen by určitě rád udržel čisté konto. Z rohového kopu neinkasoval, když vystartoval proti míči a lapil jej do rukavic.
72'
Výsledkem dalšího útoku Vlašimi je rohový kop. Kytka vystoupil proti protihráči, jehož centr zblokoval do zámezí levou nohou.
71'
Kristian Michal se chytil osobního strážce a k ničemu ho nepustil. Správně očekával kličku do středu, kulatý nesmysl posunul ke spoluhráči Marovi.
70'
Za dlouhým nákopem sprintoval Ghali. Dobrou práci však odvedl Langhamer, jenž dal před protihráče tělo a balón nechal doskákat k brankáři.
69'
Vlašim převzala balón, ale zatím si žádnou zajímavou příležitost nevypracovala, liberecká defenziva je velmi dobře rozestavená.
68'
Na druhý gól v utkání útočil Michael Rabušic. Na hraně šestnáctky si připravil balón na levačku, přízemním pokusem zakončil těsně vedle brány.
66'
Liberec právě vstřelil branku!
Evidujeme další gól ve vlašimské síti. DOMINIK GEMBICKÝ ukázal rychlé nohy a před vyběhnuvším brankářem si stihl píchnout míč doprava, aby následně postupoval sám na odkrytou bránu, tu neminul.
65'
Narážečka mezi Rabušicem a Rondićem neměla chybu. Totéž nelze říct o následné kličce prvního jmenovaného, tu totiž vystihl bránící Toula.
64'
Hráčům v bílých dresech vlil druhý gól čerstvou krev do žil. Zleva vyslal prudký centr Rondić, vlašimský gólman míč zpacifikoval až nadvakrát.
62'
Svěřenci kouče Kozla přidávají druhý gól, jímž udělali důležitý krok směrem k vítězství. Pěknou nahrávku šajtlí dostal do brejku Ghali, jemuž sice zpracování nevyšlo, ale nemusel smutnit, protože míč šťastně posunul na levou stranu šestnáctky k MICHAELU RABUŠICOVI. Dvaatřicetiletý útočník zakončil placírkou neomylně na zadní tyč, gólman byl bez šance.
61'
Prvoligový účastník se osměluje víc a víc. Přízemní centr zprava sice nevyšel, ale domácí na míči zůstanou, bude se kopat roh.
60'
Zahuštěným středem hřiště se fotbalisté Slovanu neprodrali do příležitosti. V situaci dvou proti třem uspěla početnější obranná hráz.
59'
Tvrdý souboj u levé lajny dopadl bez zranění. Vzduchem se pár metrů proletěl liberecký fotbalista, pád na trávník však měl pod kontrolou.
58'
Nebezpečí i na druhé straně. Gólman s malou domů vůbec nepočítal a měl co dělat, aby zvládl odkopnout míč před presujícím útočníkem.
57'
Zajímavý signál při vlašimském rohu, kdy po centru za šestnáctku následovala přihrávka do vnitra pokutového území, kde došlo k přízemnímu zakončení těsně vedle levé tyče.
56'
Znovu Vlašim přidala do plynu a výsledkem snažení je rohový kop. Hráči Liberce se hecují, neboť tuší, že jejich výkon má k ideálu hodně daleko.
55'
Další útok Liberce po pravé lajně, v tomto případě o poznání nadějnější. Střílený centr do vnitra šestnáctky se stal kořistí připraveného gólmana.
54'
Konečně byla k vidění místo dlouhého odkopu liberecká konstruktivní rozehrávka. Útok skončil neúspěšnou kličkou u pravé lajny.
53'
Liberečtí do druhého poločasu nastoupili poměrně vlažným dojmem. Nechávají hrát soupeře, čímž si koledují o vyrovnání.
52'
Rohový kop kýžené vyrovnání nepřinesl. Centr měl oči, doletěl do nebezpečného území na penaltě, zde se však nejvýše vyšponoval do vzduchu liberecký fotbalista.
51'
Fotbalisté v zelených dresech vybojovali rohový kop. Liberecký obránce ještě zkusil uskočit, ale kulatý nesmysl ho trefil do pravého kolene.
50'
Dalšímu útoku favorita se Vlašim ubránila na jedničku. Stoperská dvojice skřípla osamoceného útočníka a balón mu odebrala čistým způsobem.
49'
Poprvé o sobě dal v rámci druhého poločasu vědět i Liberec. Po sérii rychlých nahrávek došlo k zakončení za velkým pokutovým územím, míč prosvištěl těsně nad břevnem.
48'
Aktivněji začala Vlašim. Průnikový pas po levé lajně neměl chybu, následný centr ovšem skončil v rukavicích vyběhnuvšího gólmana.
47'
Oba trenéři poslali do druhého poločasu hned několik čerstvých sil. Právě od toho přípravné zápasy jsou, aby dostalo příležitost se ukázat co nejvíce hráčů.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:55.
První poločas přípravného utkání mezi Libercem a Vlašimí přinesl jediný gól, o který se postaral příslušník první ligy. V 16. minutě neudržel Kolář míč při vyběhnutí proti průnikové nahrávce, načež Matyáš Kozák s přehledem poslal balón do prázdné brány. Jinak je k vidění vyrovnané utkání, Vlašim rozhodně nehraje druhé housle a sama s připravila několik zajímavých příležitostí, leč na Vliegena zatím recept nenašla.
45'
44'
Slibnou příležitostí na vyrovnání pohrdl Chisom Onije. Proti střílenému centru zprava nenastavil dobře placírku, balón nasměroval o kus vedle brány.
43'
Vlašim zkusila štěstí středem hřiště. Filip Horský si narazil s Havlem, aby vzápětí vyzkoušel kličku na Mohameda Doumbiu, hráč z Pobřeží Slonoviny se obelstít nenechal.
42'
Defenzivní povinnosti si Ivan Varfolomejev splnil na jedničku. Tělem zatlačil na Horského, který ztratil stabilitu, v poklidu pak mohl rozehrávat Purzitidis.
41'
Vyběhnutí Marku Kolářovi vyšlo, ale ve výsledku vůbec nebylo potřeba, protože adresát nahrávky Kozák se nacházel v ofsajdu.
40'
Pěknou individuální akci završil Jan Matoušek střelou z osmnácti metrů. Gólmana nezaměstnal, Michal Hošek předvedl blok pravým ramenem.
39'
Theodor Gebre Selassie viděl po pravé lajně sprintujícího Christiana Frýdka, ale nahrávka mu vůbec nevyšla, míč poslal k nohám protihráče Zinhasoviče.
38'
Rozhodčí nejprve ponechal výhodu, ale nakonec hru přeci jen přerušil, protože Matyášovi Kozákovi se vůbec nepovedla klička na Haška.
37'
Akce Slovanu pokračovala rohovým kopem. Nejvýše vyskočil vlašimský Petr Breda, dlouhým odkopem až ke Vliegenovi se pak prezentoval Havel.
36'
Za velkým vápnem si připravil pozici na střelu Jan Matoušek. Marek Kolář zasahovat nemusel, práci za něj odvedl jeden z bránících fotbalistů.
35'
Přetažený centr Verroneho vracel do ohně Abdallah Gningue. Proti míči výborně vystartoval Olivier Vliegen a ze vzduchu jej snadno zachytil do rukavic.
34'
Po slabé obranné hlavičce Dominika Plechatého získal balón Filip Horský. Místo očekávaného zakončení udělal dlouhou kličku Purzitidisovi, čímž se vyhnal z dobré palebné pozice.
33'
Christian Frýdek musel rychle jednat. Protože se mu nikdo nenabízel směrem dopředu, tak hru otočil a do hry nohama zapojil gólmana Vliegena.
32'
Velmi rychlé nohy ukázal Chisom Onije, který se jako vítr prohnal kolem Jana Matouška. Vzápětí ovšem narazil na strom jménem Marios Purzitidis.
31'
Tomáš Rigo už chtěl centrovat, ale v klíčový okamžik si předkopl balón příliš. Hrál za sebe na Bredu, ten zakroutil kulatý nesmysl do rukavic Vliegena.
30'
Do akce dokonce museli i zdravotníci, ale naštěstí to nevypadá na vážnější zranění a střídání nebude třeba. Gebre Selassie po obnovení hry sportovně vrátil míč soupeři.
29'
Po souboji s Verronem zůstal na trávníku ležet Felipe. Hlasitě si zakřičel, leč rozhodčího ani toto nepřimělo k odpískání faulu. Hru přerušil z důvodu delší dobu se nezvedajícího libereckého hráče.
28'
Centr směřoval zhruba na penaltu, kde vyskakoval Marios Purzitidis. Míš netrefil vůbec dobře, hrací předmět doskákal skoro až k rohovému praporku.
27'
V akci znovu Matyáš Kozák, který ukázal výborné krytí balónu u levé lajny. Abdallah Gningue jej zastavil, ale pouze za cenu nedovoleného zákroku.
26'
Marek Kolář se ze zaváhání, které předcházelo prvnímu gólu, rychle oklepal a už znovu spoluhráčům výrazně pomáhá. Teď skvěle vyběhl proti Kozákovi a míč mu odkopl před nosem do autu.
25'
V těžké pozici sám proti dvěma se ocitl Jan Matoušek. Zabojoval a prvního konkurenta se zbavil, nicméně druhý již byl nad jeho síly.
24'
Těžko říct, co Mohamed Doumbia nyní zamýšlel udělat. Rozhodl se pro dlouhý nákop z poloviny hřiště, přestože se mu žádný ze spoluhráčů nenabízel.
23'
Snadný zákrok pro Oliviera Vliegena, belgický gólman zachytil střelu z leva do koše. Krátce na to rozhodčí odmával ofsajd Onijemu.
22'
Další přerušení hry, v tomto případě byl na vině útočný faul. S agresivitou to přehnal Ivan Varfolomejev, balón chtěl získat až příliš vehementně.
21'
Liberec vstřelil gól, ale ten nemohl platit z důvodu ofsajdového postavení, v němž se nacházel přes vyběhnuvšího gólmana zakončující Felipe.
20'
Zajímavě rozehraný volný přímý kop. Matyáš Kozák posunul míč za šestnáctku k nohám Jana Matouška, ten z první vysoko přestřelil.
19'
Kartu žluté barvy si vysloužil Verrone. U levé lajny nebezpečně zajel do Felipeho, rozhodčí s udělením karty neváhal ani vteřinu.
18'
Tentokráte si Marek Kolář vedl výrazně jistěji, přestože hrál mimo šestnáctky. Před Kozákem zpracoval balón na prsa a odkopl balón do bezpečí.
16'
Slovan se ujímá vedení! Proti průnikové nahrávce z poloviny hřiště vystartoval dopředu Marek Kolář, jenže balón neudržel a věnoval tutovku MATYÁŠI KOZÁKOVI, který neměl problém s posláním míče do prázdné brány.
15'
Vlašim získala standardku v podobě rohového kopu. Gól z ní ovšem nevytěžila, exekutor vyslal příliš vysoký centr nad hlavy ve vápně přítomných spoluhráčů.
14'
Malou domů dostal i na druhé straně gólman Vlašimi. Vůbec se nerozmýšlel a z první napálil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
13'
Marios Purzitidis poměrně dlouho váhal s rozehrávkou, až jej presující konkurent dostal pod velký tlak. Řek v poslední chvíli zahrál malou domů, načež ho protivník dohrál nedovoleným způsobem.
12'
S centrem z levé strany si liberecká defenziva věděla rady. Jmenovitě Dominik Plechatý, jenž hlavou prodloužil balón mimo bezprostřední nebezpečí.
11'
Christianu Frýdkovi u pravé lajny nevyšlo zpracování. Ještě zabojoval, avšak pouze zalehl protihráče, rozhodčí vzápětí odpískal útočný faul.
10'
Hráči Vlašimi zatím nehrají vůbec zle. Tentokráte přiletěl do vápna nebezpečný centr zprava a útočníkovi moc nechybělo, aby zakončoval tváří v tvář brankáři.
9'
Olivier Vliegen má na kontě první úspěšný zákrok. Na zakončení z levé strany šestnáctky dobře viděl, přesto balón jenom vyrazil, naštěstí pro něj ke spoluhráči.
8'
Střílený centr Thea Gebre Selassieho našel Jana Matouška, tomu se ovšem obtočení kolem soupeře nepovedlo, takže vrátil míč k lajně, napodruhé Gebre Selassie centroval mimo hrací plochu.
7'
Po zmatcích před Olivierem Vliegenem nejprve jeden z obránců slabě odvrátil míč před sebe, načež došlo k nebezpečnému zakončení, to zblokoval Plechatý.
6'
Liberečtí získali míč a na konci svižné akce byl Jan Mikula, jenž si navedl míč blíže ose hřiště a vypálil levačkou do protihráče před sebou.
5'
Hosté překvapivě rozehráli na krátkou vzdálenost, zřejmě si ve vzduchu nevěřili. Nyní tak můžeme sledovat jejich kombinaci na útočné polovině.
4'
Brejk Vlašimi takticky zastaven faulem libereckého fotbalisty kousek za polovinou hřiště. Druholigový účastník má k dispozici zajímavou standardku.
3'
Po pravé lajně nabral velkou rychlost Varfolomejev. Osobní strážce jej ale výborně zakřižoval a balón ve skluzu odehrál do zámezí.
2'
Fotbalisté Liberce, kteří plni roli velkého favorita, nastoupili do utkání v bílých dresech. Hráči Vlašimi dnes hrají v zeleném.
1'

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis, Mikula, Doumbia, Varfolomejev, Matoušek, Frýdek, Kozák, Felipe.
Trenér: Luboš Kozel.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Kolář – Breda, Gningue, Hašek, Havel, Horský, Hošek, Onije, Rigo, Verrone, Zinhasovič.
Trenér: Martin Hyský.
Liberecký Slovan se v minulé sezóně nejvyšší české soutěže dostal do skupiny o 7.-10. místo. V semifinále sehrál dvojzápas s olomouckou Sigmou a do finále se nepodíval, protože v obou utkáních tahal za kratší konec provazu (0:1, 0:2). Svěřenci trenéra Luboše Kozla sehráli již dva přípravné zápasy. Nejprve zdolali 4:3 po penaltách Mladou Boleslav, načež prohráli 1:4 s Hradcem Králové.

Fotbalisté Vlašimi sahali po postupu do FORTUNA:LIGY, ale ten jim nakonec těsně unikl. Baráž o účast mezi českou elitou hráli s Teplicemi, s nimiž v prvním utkání prohráli jasně 0:3, v domácí odvetě manko nestáhli a remizovali 2:2. Zápas s Libercem bude pro Vlašim prvním testem před startem nové sezóny.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné středeční dopoledne. Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi prvoligovým Slovanem Liberec a druholigovou Vlašimí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.