Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava - 17. ledna 2023   16:00

Uram – Baráth (83. Kapornai), Otigba, Sztojka – Hosszú (63. Ihrig-F.), Márkvárt, Hidi M, Ódor – Cipf, Novothny (63. Feczesin), Zimonyi (86. Rab)
Dombó
Ostrava
Hrubý – Ndefe (70. Juroška), Frydrych, Pojezný, Šehić (70. Fleišman) – P. Jaroň (70. Cadu), Šín (70. Mišković), Boula, Buchta (70. Kuzmanović), Smékal (70. Plavšić) – Klíma (70. Tijani)
Letáček – Říha, Lischka

Ostrava ve třetím přípravném utkání na svého soupeře nevyzrála. Budapešť se ujala vedení hned ve druhé minutě, když dorážel Soma Novothny, Baník sice do druhé půle zlepšil hru, nicméně Urama nikdo ze slezského celku překonat nedokázal.
90+1'
90+1'
Tak to je velká smůla ostravských fotbalistů. Několik střel teď musel na brankové čáře zastavovat Uram. Muhamed Tijani nyní kroutí hlavou, že svou velkou gólovou příležitost promarnil.
90'
Srdjan Plavšić si vylepšil střeleckou pozici, ale nakonec míč přenechal spoluhráči. Baník pokračuje v kombinaci před bránou.
89'
Baník to ale znovu zkouší, jenže přesunout se k bráně není vůbec jednoduché.
88'
Teď je k vidění spousta nepřených přihrávek na obou stránek.
87'
Budapešť ale v závěru zápasu mohla své vedení zvýšit, ostravský brankář je však ve střehu.
86'
Střídání v týmu FC Vasas Budapešť:
ze hřiště odchází Zimonyi, přichází Rab.
86'
Srdjan Plavšić se zbavil bránícího hráče a střílel na bránu, Uram jeho střelu vyrazil přímo na kopačky Cadua, který také zakončoval, ale gólmana nepřekonal.
85'
Zbývá posledních pět minut čistého času, byť má Baník v druhém poločase převahu, tak Urama zatím překonal nedokázal. Uvidíme, zda ještě ostravští fotbalisté najdou recept na domácího brankáře.
84'
Muhamed Tijani nabíhal k levé tyči, ale domácí obránce ho stihl zastavit.
83'
Nyní už pokračujeme ve hře. Budapešť se dožadovala penalty, ale rozhodčí zůstává v klidu.
83'
ze hřiště odchází Baráth, přichází Kapornai.
82'
Jeden z hráčů Vasasu je po předchozím zákroku otřesen, ale k žádnému ošetření nedochází.
81'
Srdjan Plavšić vyslal nepříjemnou střelu, ale ta se zastavila i obránců Budapešti.
80'
Rozehrávka Budapešti ze zámezí končí na kopačkách ostravských fotbalistů.
79'
Zakončení Nemanji Kuzmanoviće letělo k bráně, ale nakonec míč změnil směr.
79'
Ale ani z toho Ostrava nezahrozila.
78'
Srdajn Plavšić vybojoval pro hosty další roh.
77'
Baník rozehrál roh nakrátko a žádné nebezpečí pro domácí branku nevzniklo.
76'
Srdjan Plavšić zasprintoval a udržel míč na hřišti, následné zakočení Cadua vyrazil Uram tak, že Baník získal rohový kop.
75'
Přihrávka Jiřího Fleišmana skončila na kopačkách Budapešti, která však také neměla přesnou rozehrávku.
74'
Dlouhý centr do pokutového území si ostravský brankář pohlídal, takže teď v klidu rozehraje.
73'
Po rohovém kopu hlavičkoval v malém vápnu Muhamed Tijani, ale Uram úspěšně zasáhl.
70'
ze hřiště odchází P. Jaroň, přichází Cadu,
ze hřiště odchází Šín, přichází Mišković.
68'
Vasasu se rohový kop vůbec nepovedl, ve hře pokračují hosté.
67'
Eldar Šehić měl v dosavadním minutách několik dobrých akci, teď ale ostravský obránce chyboval, Budapešť toho však nevyužila.
66'
Další rohový kop Baníku domácí odvrátili, nicméně ve druhém poločase mají mnohem více ze hry hráči Ostravy.
65'
Budapešť mohla po delší době zahrozit, ale Ostrava její náběh zastavila.
63'
ze hřiště odchází Novothny, přichází Feczesin,
ze hřiště odchází Hosszú, přichází Ihrig-F.
62'
Velká příležitost pro Baník! Jiří Klíma našel před bránou výborně postaveného Petra Jaroně, ale jeho zakončení hlavičkou Uram vyrazil, Ostrava ale získala rohový kop.
61'
Obránce Budapešti musel přihrát zpátky Uramovi, jelikož hosté znovu stojí hodně vpředu.
60'
Ostrava se sice mnohem více drží na míči, ale nedostává se ke střelám.
59'
Baník se pokusil po levé straně přenést hru na útočnou polovinu, Eldar Šehić však nestihl ostrou přihrávku zkrotit na hrací ploše, ze zámezí proto rozehraje Budapešť.
58'
Uram dlouho čekal s rozehrávkou, neměl totiž nikoho, komu by mohl přihrát.
57'
Nyní se ani Baníku nedaří proniknout před bránu.
55'
Budapešť odvrátila akci Baníku, jenže příliš daleko domácí nedošli. Balón mají pod kontrolou znovu hráči Ostravy.
54'
Domácí se pokusili projít na útočnou polovinu, ale brzdí je teď hodně nepřesností.
53'
Ale balón letěl hodně mimo, gólman teď ani nemusel dávat pozor. Následuje odkop od brány.
52'
Nedovolený zákrok Vasasu znamená další možnost, kdy se Baník může přiblížit k bráně.
51'
Eldar Šehić obelstil protihráče a vrátil balón Michalu Frydrychovi, ten chtěl sice přihrávat na pravou stranu, ale Budapešť tuto akci překazila.
51'
I další rozehrávka domácího celku míří na kopačky Baníku.
50'
Příliš dlouhý nákop Vasasu končí u gólmana Baníku.
49'
Ani Baník však nedokázal dovoleně zastavit útok Budapešti, ta bude zahrávat standardku.
48'
Michal Frydrych ještě tečoval střelu David Buchty, ale pro Urama to žádná těžká práce nebyla.
47'
Eldar Šehić si zkušeně pokryl míč a sprintoval k bráně, tam byl nedovoleně zastaven.
47'
Je to Baník, který bude rozehrávat z autu.
46'
Baník je docela hodně vpředu, Budapešť tak nemůže projít na útočnou půlku.
46'
Už se čeká jen na rozhodčí, hráči si přihrávají na svých polovinách, aby nevychladli.
Hráči se vrací na hřiště, za malou chvíli pokračujeme.
Budapešť hned zkraje utkání otevřela brankový účet. Domácí se totiž dobrým pohybem přesunuli k bráně, kde gólman Baníku první šanci zhatil, jenže na dorážku z druhé strany už nedosáhl. Ostrava v posledních minutách zlepšila svoji hru, zatím však brankáře Budapešti nepřekonala, proto do druhé půle vstoupíme za stavu 1:0.
45'
45'
Teď si navíc Vasas počínal nedovoleně. Po standardce však míč končí v náruči Urama, když zakončoval David Buchta.
44'
Budapešť má v posledních chvílích problém vymanit se od vlastní brány, Baník totiž velice aktivně napadá, a tak se domácím nedaří rozehrát.
43'
Centr Michala Frydrycha se snažil do brány usměrnit Jiří Klíma, ale gólman Budapešti byl v tomto souboji úspěšnější.
42'
Daniel Smékal vrátil balón Eldaru Šehićovi, který vyslal dopředu Michala Frydrycha, ten sice z pravé strany vystřelil, ale Uram zasahovat nemusel.
40'
Fotbalista Budapěšti si dává načas s rozehrávkou z autu.
39'
Baník začíná od vlastní brány. Navíc je pískána výhoda pro ostravský celek.
38'
Matěj Šín se chystal zakončit z malého vápna, ale domácí obrana mu to nedovolila, balón nakonec skončil v autu.
37'
Martin Hrubý byl hodně venku z brány a měl veliké štěstí, že domácí útočník minul.
37'
Nepřesná přihrávka však všechny šance zhatila a znovu pokračuje Budapešť.
37'
Jiří Klíma šikovně vybojoval míč, Baník tak může zahrozit.
36'
Po dlouhém centru Michala Frydrycha na Jiřího Klímu je pískán ofsajd.
35'
Před Petrem Jaroněm a Jiřím Klímou se otevřelo hodně volného prostoru, ale míč letěl moc daleko, takže ho dříve lapil Uram.
34'
Petr Jaroň si nabíhal do malého vápna, centr jeho spoluhráče však vystihl jeden z domácích obránců.
33'
Michal Frydrych vyčkával s rozehrávkou, nakonec zvolil přihrávku zpět.
32'
Budapešť se sice hodně nebezpečně protáhla k ostravské bráně, ale je pískán ofsajd, takže je tato akce u konce a uvidíme odkop Hrubého.
31'
Na pravé straně se ocitl Matěj Šín, který na nic nečekal a vypálil, ale Uram si připisuje další zákrok.
30'
Gigli Ndefe přenechával Petru Jaroňovi, ale ten nenašel cestičku mezi domácí defenzivou. Budapešť rozehraje ze zámezí.
28'
Nyní sudí píská, protože došlo k nedovolenému zastavení hráče Baníku.
27'
Rohový kop se ale Vasasu nepovedl, Baník rychle startuje na útočnou půlku.
27'
Rohový kop pro Budapešť.
26'
Gigli Ndefe se snažil projít přes obranu Budapešti, jenže během toho došlo k dalšímu faulu na ostravské straně.
25'
Kombinace s Ódorem Vasasu moc nevyšla, ale to domácí tým nemusí moc mrzet, jelikož chvíli poté jeden z ostravských fotbalistů fauloval, takže má Budapešť k dispozici standardní situaci.
24'
Ostravský nákop byl moc dlouhý, a tak nikdo z hráčů Baníku míč nedokázal zpracovat.
23'
Frydrychovo ne moc razantní zakončení Uram v pohodě pokryl. Následuje rozehrání od domácí branky.
21'
Ale Budapešť odvrátila hrozící nebezpečí a pokračuje ve hře.
21'
Autové vhazování se Budapešti vůbec nepovedlo. Jsou to hosté, kteří se ženou k bráně.
20'
Gigli Ndefe rozehrál ze zámezí na Petra Jaroně, ten následně centroval před bránu, ale míč letěl příliš daleko. Baníkovci však zůstávají u domácí branky.
19'
Otigba před sebou neměl dost volného prostoru, a tak zvolil přihrávku zpátky.
18'
Přihrávka na Ndefeho na pravé straně neprošla, takže znovu útočí dnes domácí celek.
17'
S dlouhým nákopem si budapešťští hráči poradili, a proto mohou postupovat dopředu.
16'
Martin Hrubý v klidu rozehrál na Petra Jaroně, jenže ten už dál neprošel, naopak Vasas se ocitl v dobré palebné pozici, ale gólman Baníku si vše pohlídal.
15'
Gigli Ndefe výborně centroval do vápna, ale jeho spoluhráč bránu přestřelil. Uvidíme tedy další odkop od branky domácích.
14'
Další akci začínají fotbalisté Ostravy z vlastní poloviny. Budapešť je ale hodně dobře rozestavená, a tak mají hosté problém s přechodem k bráně.
13'
Gigli Ndefe našel před vápnem Petra Jaroně, po jeho přihrávce se balón odrazil ke gólmanovi Budapešti, ten si poprvé v zápase sáhl na míč.
12'
Po souboji na levé straně budou z autu vhazovat domácí.
11'
Uram nemusel zasahovat, centr do vápna na Daniela Smékala totiž nebyl přesný.
11'
Nedovolený zákrok ostravského fotbalisty znamená standardní situaci pro Budapešť.
10'
Po delší době mohli kombinovat i hosté, ale Vasas jejich přihrávku vystihl, znovu tedy míříme k bráně Martina Hrubého.
9'
Martin Hrubý už se chystal zasáhnout, ale pomohla mu dobře postavená obrana. U míče je stále Budapešť.
7'
Zatím se hraje z jedné strany na druhou, ale Budapešť je nebezpečnější. Ostrava si zatím žádnou šanci nevytvořila.
6'
Aktivně hrající domácí celek znovu zahrozil, ale přetažený centr nakonec dopadl ke kopačkám ostravských hráčů.
5'
Baníkovci pokračují v kombinaci na útočné půlce, ale k žádnému zakončení se zatím nedostali.
4'
Na útočnou polovinu se dostal i Baník, ale k bráně si zatím fotbalisté Ostravy cestu nenašli.
2'
Tým Vasas Budapešť právě vstřelil branku!
Teď už tady máme úvodní branku zápasu. Baník nedokázal zastavit postupující Budapešť. První střelu sice gólman Martin Hrubý pokryl, jenže pak už nestihl zareagovat na dorážku z pravé strany v podání SOMY NOVOTHNEHO.
2'
Nyní je balón na kopačkách Budapešti, která se pomalu přemisťuje k bráně.
1'
Baníku se vůbec nepovedla rozehrávka od brány, ale následné zakončení jednoho z fotbalistů Budapešti Ostrava zastavila.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Baníku, ti k dnešnímu zápasu nastoupili v bílých dresech, Budapešť se představí v modročervené variantě.
1'

FC Vasas Budapešť: Uram – Baráth, Otigba, Sztojka – Hosszú, Márkvárt, Hidi M, Ódor – Cipf, Novothny, Zimonyi
Náhradníci: Dombó – Feczesin, Ihrig-F., Rab, Kapornai
Trenér: Kondás Elemér

FC Baník Ostrava: Hrubý – Ndefe, Frydrych, Pojezný, Šehić – P. Jaroň, Šín, Boula, Buchta, Smékal – Klíma
Náhradníci: Letáček – Juroška, Říha, Lischka, Fleišman, Cadu, Mišković, Kuzmanović, Plavšić, Tijani
Trenér: Pavel Hapal.
Svěřenci Pavla Hapala dnes sehrají druhé utkání na soustředění v Turecku, proti bude maďarský Vasas Budapešť. Utkání začíná v 16:00 a můžete ho sledovat s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.