Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Dukla B - 6. ledna 2023   10:30

Bohemians
Bohemians
41' Kovařík  • 45+2' Prekop  • 60' Prekop  • 68' Puškáč  • 80' Köstl
5:0
(2:0)
Dukla B
Dukla B
Bohemians
Valeš (33. Soukup, 67. Jedlička) – Kadlec (46. Hůlka), Křapka (46. Petrák), Vondra (46. Vilotić) – Dostál (46. Hála), Jánoš (46. Nový), Novák (33. Čermák, 67. Morávek), Kovařík (46. Novák, 67. Köstl) – Mužík (46. Puškáč), Necid (33. Prekop, 67. Matoušek), Vrána (46. Drchal).
Krejsa – Váňa, Vyhnanovský
Čechie Uhříněves, Praha 10
50 diváků
Dukla B
Spilka (72. Váchal) – Ulman, Löffler, Čížek (70. Kocman), Krejčí (72. Kasal) – Nikl (51. Bačinský), Hudec, Lehký – Špatenka (51. Helík), Štefančin, Zapletal (51. Novotný)

První zápas v novém roce 2023 fotbalisté Bohemians 1905 zvládli s přehledem a třetiligové béčko pražské Dukly porážejí vysoko 5:0. Skóre otevřel až krátce před přestávkou Kovařík, následovaly dvě přesné hlavičky Prekopa a jedna Puškáče a skóre zpečetila Köstlova prudká střela.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 16:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:3.
90+5'
90+5'
Už se nic nestane, domácí vítězí 5:0.
90+5'
Po tečované střele si rohový kop zopakují.
90+4'
V závěrečných vteřinách nastavení ještě zelenobílíí vybojovali roh.
90+3'
Matoušek po pěkné akci centroval od koncové čáry a Puškáč z malého vápna hlavičkuje o vlásek nad břevno. Kanárek tedy hostům na cestu zřejmě nezazpívá.
90'
Domácí obrana si poradila s dlouhým nákopem do svého území.
88'
Hosté vybojovali po odkopu od brány Bohemians míč rychle zpět a další výpad opět neproměnili v čestný úspěch.
88'
Hráči Dukly se prosadili k míči po rohovém kopu, zakončení hlavou však míří nad břevno.
87'
Z rychlého brejku zahrozili hosté, Jedlička vyráží nepříjemnou střelu na roh.
87'
Zdvižený praporek pomezního přerušil sérii rohů, míč dostane béčko Dukly.
87'
A vzápětí odvracejí hosté míč na třetí roh v řadě.
86'
Devátý roh ve prospěch Bohemians 1905 nepřekonal obranu Dukly ani po několika dalších pokusech o vrácení míče do šestnáctky, domácí si však po tečované přihrávce dají rychle repete.
85'
Střela domácích letí do ochranné sítě, následuje odkop od brány celku z opačného okraje Prahy.
83'
Na uhříněveské trávě probíhá série soubojů uprostřed hřiště.
80'
Bohemians právě vstřelili branku!
Vzápětí se to již podařilo, hosté loví míč ze své sítě popáté. DAVID KÖSTL si navedl míč a prudkou ranou překonal brankáře Dukly B, k nedávné asistenci tak přidává další „kanadský bod“.
79'
Klokani vhazovali od půlící čáry a rychlou kombinací se dostali do pokutového území, přes důslednou obranu se tam však neprosadili.
77'
Následuje nevyhnutelné nucené střídání v sestavě béčka Dukly.
76'
Na hranici šestnáctky se domácí dopustili útočného faulu a jeden z hráčů Dukly B musí být ošetřen přímo na hrací ploše.
74'
Bohemians přes celé hřiště vracejí míč před bránu hostů, zakončení však míří mimo tři tyče.
73'
Dukla B se ubránila dalšímu rohovému kopu.
72'
V brance Dukly B dochází ke změně, místo Spilky přichází Váchal. Současně nahrazuje Krejčího Kasal.
70'
Střídání v týmu Dukla Praha B:
ze hřiště odchází Čížek, přichází Kocman.
68'
Prvoligový celek znovu udeřil ze vzduchu po křídelní akci. Obránce Köstl odcentroval na DAVIDA PUŠKÁČE a ten hlavičkou k tyči zvyšuje na 4:0.
67'
V bráně Bohemians nahrazuje Sokupa Jedlička, aby si zachytala celá trojice. Prekopa nahrazuje Matoušek, Čermáka premiérově Matoušek a konečně Novák, který dnes střídá prakticky hokejově, míří ven již podruhé a na jeho místo přichází Köstl.
67'
Chystá se další změna v domácí sestavě.
66'
Poprvé po přestávce čelila juniorka Dukly rohovému kopu, po opakovaném centru zakončují domácí nad břevno.
65'
Domácí se zahnali nepřesnou přihrávkou na pravé křídlo do autu.
62'
Rychlý brejk přes celé hřiště zakončují hosté střelou zblízka těsně mimo.
62'
Další vyražená tvrdá střela, domácí vracejí míč na střed pokutového území, ale tam již zasahuje obrana Dukly B.
60'
Z první přímé střely po změně stran domácí zvyšují. Po krásném centru Vojtěcha Nováka zavěsil hlavou opět ERIK PREKOP, podzimní posila z Hradce Králové.
58'
Vzápětí rozehrávalo béčko Dukly trestný kop jen na kopačky soupeře.
58'
Registrujeme další nepřesný střelecký pokus domácích.
55'
Akci Bohemians zastavuje mávaný ofsajd.
54'
První střela druhé bohemácké sestavy nebyla přesná.
53'
Dnešní utkání sleduje 50 diváků.
51'
Třikrát střídá Dukla B. Nikla, Zapletala a Špatenku nahradili Bačinský, Helík a Novotný.
50'
Brankář hostů si staví míč na roh malého vápna k odkopu od brány.
49'
Úvod druhé půle se odbývá uprostřed hrací plochy, noví hráči se po spoustě změn sehrávají.
46'
Bohemians nastupují do druhé půle v tomto složení:
Soukup – Hůlka, Petrák, Vilotić – Hála, Čermák, Novák, Nový – Prekop, Puškáč, Drchal.
Ze základní sestavy tak zůstal pouze Vojtěch Novák.
46'
V Uhříněvsi se hraje velmi útočné představení, domácí zasypali bránu juniorky Dukly deseti přímými střelami a dvakrát se prosadili zásluhou Kovaříka a Prekopa až v závěru poločasu,
45+6'
45+6'
Vzešla z něj hlavička do středu brány, kterou gólman pokryl a rozhodčí konečně zadul do píšťalky.
45+5'
Další roh z tlaku Bohemians před přestávkou.
45+2'
Bohemians právě vstřelili branku! Po pátém rohu v nastaveném čase zůstali domácí u míče a navyšují gólem do šatny svůj náskok. Centr střídajícího Aleše Čermáka z rohu pokutového území umístil hlavičkou k pravé tyči do sítě ERIK PREKOP.
45'
Druhému gólu ve své síti brankář Dukly Spilka dobrým zákrokem zabránil.
41'
Bohemians právě vstřelili branku! Až sedmá přímá střela končí v síti, jejím autorem je po Čermákově přihrávce JAN KOVAŘÍK.
40'
Po nepřesné střele fotbalistů Bohemians z dálky následuje odkop od brány.
38'
Domácí fotbalisté vzápětí vybojovali čtvrtý roh, tentokrát ho však defenzíva Dukly vystihla. Protiútok však klokani rychle zastavují a znovu otáčejí hru.
36'
Domácí se opět prosadili ke střele z pokutového oblouku, ale do černého stále zamířit nedokázali.
35'
Druhý roh Bohemky vyvolal skrumáž, ve které si našel míč stoper Antonín Křapka a vyslal ránu do šibenice, kterou Spilka fantasticky konečky prstů vyráží a domácí si stejnou standardku zahrají od opačného praporku.
34'
Soukup vyráží střelu mladíků z Julisky z plného běhu a domácí nakonec budou vhazovat.
33'
Proběhlo střídání v mužstvu Bohemians 1905. Brankáře Valeše nahradil Soukup, do pole jdou místo Nováka a Necida Čermák s Prekopem.
31'
Jeden z domácích fotbalistů je ošetřován, rozhodčí přerušuje hru.
30'
Hra se několikrát přelila středem hřiště bez zakončení.
28'
Dukla B hraje překvapivě po úvodním tlaku klokanů v útočně laděné přípravě slušnou partii. Špatenka uháněl dokonce sám na Valeše, který mu zmenšil úhel a jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil.
27'
Dukla nevyužila svůj první rohový kop.
25'
Po nepřesném založení útoku se kope od brány třetiligového celku.
24'
Další úspěšný instiktivní zásah brankáře Valeše proti jedovaté střele nasměroval míč do bezpečí, zaútočit mohou opět klokani.
22'
Dostál vybídl po křídle Vránu, který si to namířil do šestnáctkya přihrál pod sebe do obrovské šance Ladislavu Mužíkovi. Z Mladé Boleslavi hostující útočník ale přestřelil.
21'
Trestný kop pro hosty z vlastní poloviny hřiště.
20'
První rohový kop Bohemians dokázal třetiligový soupeř odvrátit, ale odražený míč napálil jeden z klokanů na bránu a opět výborně zasáhl Spilka.
17'
Dukla zvýšila aktivitu a poprvé musel zasahovat také Valeš. Před pokutovým územím si navedl míč na chytrou technickou střelu Lehký a mířil křížem k pravé tyči, kde domácí brankář mrštným skokem zasahuje.
15'
Lehký si zasekl míč a točenou střelou jen o decimetry minul domácí bránu.
12'
Akci Bohemians zastavuje pomezní zdviženým praporkem.
11'
Bohemians vyslali již pět střel, z toho tři na soupeřovu bránu, ale skóre zůstává bezbrankové.
6'
Dostál posadil míč centrem na hlavu uzdraveného Necida, který nastoupil poprvé po 11 měsících na hřiště. Bývalý reprezentační útočník trefuje hlavou v dobré pozici jen brankáře Spilku.
3'
Favorit začal velmi aktivně. Úvodní pokus domácích míří mimo tři tyče.
1'
Do základní sestavy nominoval Jaroslav Veselý jen staronového obránce Vondru, který se vrátil po krátkém působení v makedonské Škendiji Tetovo. Na lavičce začínají posily Jedlička, Čermák i Matoušek. Vzhledem k množství náhradníků Bohemians jistě vymění celou jedenáctku o poločasové přestávce.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Křapka, Vondra – Vrána, Jánoš, Novák, Kovařík – Mužík, Necid, Kadlec.
Náhradníci: Jedlička, Soukup – Vilotić, Hůlka, Köstl, Nový, Petrák, Čermák, Morávek, Hála, Matoušek, Drchal, Puškáč, Prekop.

Dukla Praha B: Spilka – Ulman, Löffler, Čížek, Krejčí – Nikl, Hudec, Lehký – Špatenka, Štefančin, Zapletal.
Náhradníci: Váchal – Kocman, Kasal, Bačinský, Helík, Novotný.
Vypadá to, že Bohemians nebudou přípravné utkání vysílat a musíme se tedy spokojit s omezenými informacemi.
Jediné domácí utkání zimní přípravy po vánoční přestávce odehrají Bohemians Praha 1905 na hřišti Čechie Uhříněves, kde hraje své domácí zápasy jejich třetiligová rezerva. Soupeřem bude béčko Dukly, s kterou se právě béčko Bohemians utkává v B skupině ČFL.
Do akce mohou jít už nejnovější posily Bohemians: brankář Martin Jedlička a záložník Aleš Čermák z Plzně a útočník Jan Matoušek z Liberce, a také několik navrátilců z hostování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.