Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Dukla - 6. července 2022   11:00

Dukla
Dukla
70' Hodek
Liberec
1. poločas: Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Plechatý, Mikula – Červ, Doumbia, Mara – Višinský, Rondić, Kozák.

2. poločas: Pešl – Fukala, Prebsl, Lehoczki, Mikula – Mara, Michal – J. Matoušek, Frýdek, Ghali – Rabušic.
Dukla
Šťovíček – Svoboda, Holiš, Piroch, Barac – Havelka, Souček – David Kozel, Šebrle, Buchvaldek – Matějka.
Čtvrtečka – Uhlíř, Peterka, Červenka, Moulis, F. Matoušek, Kim, Ullman, Hrubeš, Hodek, Konan.

Přípravné utkání mezi Libercem a pražskou Duklou končí remízou 1:1. Kouč Slovanu Kozel bude určitě spokojenější s první půlí, v níž také poslal jeho tým do vedení Imad Rondić. Jedenáctka, která nastoupila po změně stran, už tak dobrý výkon nepodala a Dukla byla zejména po prostřídání své sestavy lepší. V 70. minutě tak její hráči zaslouženě dokázali vyrovnat, když Moulisovy nabídky využil Jakub Hodek, a nemuselo zůstat jen u toho. V závěru totiž brankář Pešl vychytal v obrovské šanci Korejce Kima.
90+2'
90+1'
Ještě roh Dukly. Po závaru před bránou se však míč odrazil k jednomu z libereckých fotbalistů, který byl navíc faulován.
90+1'
Zas tolik nescházelo, Peterka si naběhl na oblouček za obranu, ovšem před Pešlem si nechal utéci míč do strany. Poté posílal oblouček na vzdálenější tyč, kde nenašel nikoho ze spoluhráčů.
90'
Ještě standardka pro Duklu. Asi poslední šance na rozhodnutí zápasu...
89'
Míč unikl do zámezí Fukalovi. Vhazovat budou vojáci.
88'
Zápas se pomalu chýlí ke svému konci. Zdá se, že spěje k remíze.
85'
Hráči Dukly krásně vykombinovali defenzivu soupeře. Po finální přihrávce Červenky z pravé strany zakončoval z bezprostřední blízkosti Kim, ovšem Pešl zachránil Slovan reflexivním zákrokem pravou nohou!
82'
Ghali vběhl z pravé strany do pokutového území. Tam našel zpětnou přihrávkou Christiana Frýdka, který ve velké šanci vysoko přestřelil!
82'
Ondřej Lehoczki dostal přihrávku na levou stranu. V šestnáctce si zasekl míč na pravačku, pak ale střílel do obránce.
80'
Zajímavá akce Liberce, která skončila střelou Kamsa Mary zpoza šestnáctky. Byla to nadějná pozice a rána zřejmě měla dobrý směr. Trefila však bránícího hráče.
78'
Teď je to z obou stran hodně nesourodé. Vidíme spoustu nepřeností.
76'
Dukla se teď ocitla při rozehrávce pod tlakem. Vše vyřešil dlouhým odkopem Šťovíček.
73'
Kouč Liberce Luboš Kozel asi nebude spokojen s výkonem sestavy, která nastoupila do druhého dějství. Dukla je po prostřídání lepším týmem.
70'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukle se podařilo vyrovnat! Pavel Moulis dostal přihrávku na pravé křídlo a v pokutovém území přetlačil bránícího hráče. Z úrovně brankové čáry pak poslal balón do malého vápna, kde ho JAKUB HODEK zblízka dopravil do prázdné brány.
69'
Akci Pražanů zakončoval střelou zpoza šestnáctky Pavel Moulis. Mířil však vedle brány.
67'
Lehoczki odkopem sestřelil vlastního spoluhráče Jana Matouška. Ten se po přímém zásahu na hlavu skácel na trávník. Naštěstí bude v pořádku, nic příjemného to ale rozhodně nebylo.
65'
Moulis se nyní snažil vysunout Marka Červenku, ovšem u míče byl dříve vybíhající Pešl.
64'
Dukla zahrozila po standardce! Centrovaný míč tečoval před Pešlem jeden z nabíhajících hráčů, ovšem brankář Liberce stačil zakročit.
63'
Pomezní rozhodčí viděl liberecký ofsajd. Míč pošle do hry gólman Dukly Štovíček.
61'
Nová sestava Dukly začala poměrně s chutí. Pro centr z levé strany si musel dojít Pešl.
60'
Standardní situaci zahrával Pavel Moulis, posila Dukly z Teplic. Jeho centr prošel šestnáctkou, aniž by ho zasáhl někdo ze spoluhráčů.
59'
Hromadné střídání si nyní přichystal kouč Dukly Petr Rada. Ten mění téměř celou jedenáctku.
57'
Liberecký brankář Pešl zaváhal při rozehrávce. Našel pouze protihráče, který se ho snažil potrestat střelou z dálky. Tu už ale Pešl celkem v klidu pokryl.
56'
Domácí byli nastěhovánu u šestnáctky Dukly. Po zablokované střele budou kopat roh.
54'
Pokus Michala Fukaly z pravé strany šestnáctky skončil v náručí brankáře Jana Štovíčka.
52'
Úvod druhého poločasu se zatím odehrává v relativně poklidném tempu.
48'
Dalekonosná střela Kamsa Mary jen těsně minula bránu! Hodně dobrý pokus.
46'
Liberečtí o přestávce výrazně prostřídali sestavu, o konkrétních změnách se vás pokusíme informovat později.
46'
První poločas přinesl poměrně svižný fotbal s několika příležitostmi na obou stranách. Střelecky prosadit se dokázal pouze liberecký Imad Rondić, který chytře přehodil brankáře Štovíčka. Za Duklu mohl srovnat Matějka, jenž ale doklepával míč do sítě z ofsajdové pozice.
45+1'
45+1'
Ještě roh Dukly, která ale tuto standardní situaci nedokázala zužitkovat. Půjde se do šaten.
45'
Zkušený Gebre Selassie se s tím nepáral a na závěr poločasu odkopl míč do autu. Vhazuje Dukla, která už toho asi mnoho nestihne.
45'
Mohamed Doumbia při napadání dohrál protihráče a sudí mu odpískal nedovolený zákrok. Míč pro Duklu.
42'
Po ostrém zákroku protihráče si poležel na trávníku liberecký Kozák. Měl by být ale v pořádku.
41'
Pražané dokázali skórovat, ale gól platit nebude! Aleš Matějka doklepl míč zblízka do sítě, ovšem bylo to z ofsajdové pozice.
40'
Tuším, že to byl Kamso Mara, který napřáhl z velké dálky a jeho střela prosvištěla jen těsně vedle levého horního rohu Štovíčkovy brány! Mezi diváky to jen zahučelo.
38'
Bojovná pasáž na polovině hřiště skončila faulem jednoho z hráčů Dukly. Liberečtí tak mohou rozehrát z klidové pozice.
37'
Svěřenci Petra Rady se také postupně osmělili a i oni začínají být v ofenzivě nebezpeční, což ukázala třeba předchozí šance Kozla.
34'
Mohlo být srovnáno! Dukle hezky vyšla akce na pravém křídle, po níž utíkal proti Vliegenovi David Kozel. Jeho střela však skončila jen na boční síti!
33'
Po rohu balón směřoval na vzdálenější tyč, kde se odrazil od zámezí od jednoho z hráčů pražského celku. Vykopává se tedy od brány Slovanu.
32'
Nyní se ale musel činit liberecký brankář Vliegen! Jeden z hráčů Dukly ho prověřil střelou k bližší tyči ze střední vzdálenosti, kterou strážce svatyně Severočechů vyrazil na roh.
30'
Účastník FORTUNA:LIGY se postupně dostává do tempa a získává územní převahu. Tu už podtrhl i prvním gólem.
28'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan se ujímá vedení! Theo Gebre Selassie na pravé straně předával míč Kozákovi. Tomu sice balón ustřelil od nohy protihráč, ale udělal to tak nešťastně, že hrací předmět přistál u kopačky IMADA RONDIĆE, který z hranice šestnáctky chytře přehodil brankáře Štovíčka. Ten neměl proti tomuto pohotovému zakončení šanci zasáhnout.
27'
Centr Gebre Selassieho směřoval na vzdálenější tyč. Tam nabíhající hráč nedoskočil a balón musel na hřišti zachraňovat Mikula, který celou akci zavíral jako levý bek.
26'
Centr z pravé strany si pohlídal Oliver Vliegen, který si balón stáhl do rukavic.
25'
Následný roh přestál celek z Julisky bez větších starostí.
24'
Po opětovné rozehrávce hned přišla šance Liberce! Hlavičku Imada Rondiće vytáhl nad břevno brankář Šťovíček.
23'
Rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení, což je v teplých letních dnech již tradiční úkaz fotbalových zápasů.
21'
Centr Štěpána Šebrleho z levé strany prošel šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl. Nebyl to ale špatný balón. Chybělo lepší načasování hráčů v náběhu.
19'
Kamso Mara nahrával do míst, kde neměl nikoho ze spoluhráčů. Vhazovat bude Dukla.
18'
Gebre Selassie uvolnil na pravém křídle naběhnutého Matyáše Kozáka. Jeho centr byl rovněž nebezpečný, ovšem obránci Dukly nepustili do zakončení Rondiće.
16'
Višinský rozehrál nakrátko s Doumbiou. Ten pak nahrával Kozákovi, u něhož už akce skončila.
15'
Po obranném zákroku hráče Dukly se bude kopat roh tentokrát z druhé strany.
15'
Dobrý míč za obranu na Denise Višinského. Host ze Slavie získal pro Slovan alespoň roh.
14'
Dlouhý nákop na Rondiće neslavil úspěch. Míč získali Pražané.
12'
Přízemní centr Gebre Selassieho měl dobré parametry. Před bránou zachraňoval jeden z obránců Dukly.
12'
Hosté vhodili do pokutového území dlouhý aut. Pro míč si došel brankář Vliegen.
11'
Bývalý reprezentant Theodor Gebre Selassie dobře v defenzivě. Šel do skluzu a míč zahrál do autu ještě o dotírajícího Štěpána Šebrleho.
10'
Hráči Liberce si nerozuměli při narážečce v pokutovém území soupeře. Gebre Selassie se k balónu nedostal a ten unikl za brankovou čáru.
9'
Slovan zahrával standardku z pravé strany hřiště. Centr Doumbii odvrátila defenziva Dukly do autu.
7'
Kamso Mara zahrával rohový kop. Dukla se ubránila, později ještě přišla střela Mohameda Doumbii po odraženém míči. Ta ale nesměřovala do prostoru mezi tyčemi.
5'
První velká šance celku z Julisky! Matějka dostal přihrávku do šestnáctky, kde se zbavil bránícího hráče a ocitl se před brankářem Vliegenem. Ten rychle vyběhl a nepříliš důrazné zakončení útočníka hostí vyrazil!
3'
Přihrávka za obranu nenašla nikoho z útočníků Slovanu. Kopat se bude od brány, kterou hájí Jan Šťovíček.
1'
Nyní jsme už viděli první náznak útočné akce Liberce. Mikula však u levé lajny nedoběhl balón a ten doputoval do autu.
1'
Úvodní výkop provedli hráči Dukly. Ti hned po rozehrávce málem ztratili míč, nakonec ho ale dokázali udržet.
1'

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Purzitidis, Plechatý, Mikula – Červ, Doumbia, Mara – Višinský, Rondić, Kozák.
Trenér: Kozel

FK Dukla Praha: Šťovíček – Svoboda, Holiš, Piroch, Barac – Havelka, Souček – Kozel, Šebrle, Buchvaldek – Matějka.
Náhradníci: Čtvrtečka – Uhlíř, Peterka, Červenka, Moulis, Matoušek, Kim, Ullman, Hrubeš, Hodek, Konan.
Trenér: Rada.
FC Slovan Liberec:
Liberec se v uplynulé sezóně FORTUNA:LIGY dostal do prostřední skupiny o umístění. V semifinále nestačil na Olomouc. V přípravě sehráli Severočeši už čtyři duely. Nejprve je čekal turnaj v Benátkách nad Jizerou. V semifinále remizovali s Mladou Boleslaví 3:3 a poté vyhráli na penalty. Ve finále pak podlehli 1:4 Hradci. Následovala výhra 3:1 nad druholigovou Vlašimí a v sobotu pak Slovan deklasoval 8:1 Ústí nad Labem, které sestoupilo z F:NL do ČFL.
FK Dukla Praha:
Dukla po loňské neúspěšné sezóně, kdy skončila v tabulce F:NL až devátá, sáhla k trenérské změně. Bohuslava Pilného nahradil Petr Rada, jehož hráčská kariéra byla spjatá právě s celkem z Julisky. Pod jeho vedením sehráli Vojáci dva přípravné duely proti prvoligovým soupeřům. Se Spartou prohráli 1:2, Českým Budějovicím pak v sobotu podlehli 1:3.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve středu dopoledne je na programu přípravné utkání mezi Slovanem Liberec a druholigovou Duklou Praha. Zápas se odehraje na stadionu v Mnichově Hradišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.