Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Ústí - 2. července 2022   11:00

Liberec
Liberec
4' Frýdek  • 17' Matoušek  • 18' Frýdek  • 38' Ghali  • 45+2' Frýdek  • 55' Maru  • 60' Kozák  • 68' Kozák
8:1
(5:1)
Ústí
Ústí
16' A. Černý
Liberec

1. poločas: Stejskal – Kytka, Prebsl, Lehoczki, Mikula – Červ, Michal – Matoušek, Frýdek, Ghali – Rondić.
2. poločas: Pešl – Kytka, Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis – Varfolomejev, Doumbia, Mara – Višinský, Rabušic, Kozák.
Ústí
Bím, T. Jirák, L. Jirák, Bozhok, Vorel, Zůza.

To je ode mne z tohoto střetnutí vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou příště!
V Mnichově Hradišti máme dohráno, Liberec ve svém čtvrtém dosavadním přípravném utkání naprosto nekompromisně rozebral třetiligové Ústí a poslal ho domu s vysokou porážkou 1:8! Slovan od samotného začátku kontroloval hru, Arma doplatila zejména na hodně laxní výkon v obraně.
90'
89'
Jan Plachý se v rychlém sledu blýskl hned třemi skvělými zákroky a zabránil devátému gólu.
87'
Doumbia se už dnes blýskl minimálně jednou asistencí, teď se ale chtěl zapsat do listiny střelců. Jeho pokus z hranice vápna byl zblokován, uvidíme roh.
84'
Višinský byl nevybíravě faulován na levé straně, následnou standardku zahraje Purzitidis.
81'
Běží posledních deset minut hry. Na míči je teď Ústí, které hledá cestu pryč od svého vápna.
79'
Kozák je ve druhém poločase hodně vidět, dalším nebojácným výpadem teď svým spoluhráčům vybojoval slibnou standardku. Uvidíme další zásah?
77'
Chyba ústecké obrany málem vedla k dalšímu gólu, míč proplachtil jen těsně nad břevnem. Dnešní duel si Arma skutečně za rámeček nedá.
73'
Černý vystihl libereckou přihrávku na pravou stranu a balón vytěsnil za hranici bitevního pole, čímž na moment pozastavil postup Slovanu.
68'
Liberec právě vstřelil branku!
Další střela, další gól! Propast mezi oběma celky se rozšířila na sedm branek, podruhé v zápase se díky přesně ráně z pravé strany prosazuje MATYÁŠ KOZÁK – 8:1!
64'
Ústí se po dlouhé době vydalo do útoku. Naději na zkorigování skóre ale rozprášil nepřesný centr do vápna, který bránící protihráč odhlavičkoval pryč.
60'
Demolice Army pokračuje, Plachý ze své branky loví míč číslo sedm. MATYÁŠ KOZÁK se uvolnil na středu a po převzetí přesné příhrávky od Doumbii naběhl až do vápna, kde míč umístil do pravého dolního rohu – 7:1!
58'
Liberec na hrací ploše dominuje. Pokud se hra bude i nadále nést v podobném duchu jako dosud, ústecké fotbalisty čeká ještě půl hodiny urputného bránění.
55'
Výborně zahraná standardka vede k dalšímu gólu prvoligového klubu! Ghali poslal míč přesně do vápna, kde jej za Plachého bez větších obtíží doklepl KAMSA MARU – 6:1!
50'
Arma přišla o balón jen těsně za středovým kruhem, Slovan se vrací zpět do útoku.
48'
Plachý má hned zkraje druhé části plné ruce práce, teď si musel poradit se zakončením z pravé strany.
47'
Druhý poločas otevřela poměrně nadějná liberecká hlavička, kterou ale zblokoval protihráč. Za malou chvíli uvidíme vůbec první roh Slovanu v zápase.
Sestava Liberce pro 2. poločas: Pešl – Kytka, Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis – Varfolomejev, Doumbia, Mara – Višinský, Rabušic, Kozák.
46'
Úvodní půli dnešního měření sil v Mnichově Hradišti naprosto s přehledem ovládl Liberec, který si do druhého poločasu odnáší zasloužení čtyřbrankový náskok. Slovan trestá jednu chybu ústecké obrany za druhou a dává svým sokům jen minimum příležitostí nějak vážněji promluvit do dění.
45+2'
45+2'
Hosté ani na čtvrtý pokus s rohem nijak produktivně nenaložili, naopak následný liberecký protiútok přinesl ještě jeden gól! Se situací dva na jednoho Ahmad Ghali a CHRISTIAN FRÝDEK naložili bravurně, druhý jmenovaný ve vápně vykoupal Plachého a podepsal se po pátý gól Slovanu – 5:1!
45'
Uvidíme ještě jeden roh, opět ho budou zahrávat Ústečané. Přetaví ho tentokrát ve větší šanci?
44'
Matouška na pravé straně obral o balón protihráč, následný rychlý ústecký výpad před Stejskala byl ale připravenou libereckou obranou rozebrán.
43'
Poslední momenty prvního poločasu v Mnichově Hradišti ještě okoření třetí ústecký roh.
41'
Úvodní půle se pomalu ale jistě chýlí ke konci, tým od Ještěďu má hru stále plně pod kontrolou.
38'
Slovan zvyšuje svůj náskok na tři branky, a to díky AHMADU GHALIMU! Nigerijský forvard operoval s balónem ve vápně a nějakou dobu to vypadalo, že zvolí přihrávku na nedalekého spoluhráče, ale místo toho nakonec vzal věci do vlastních rukou a prudkou ranou na přední tyč Plachému nedal šanci – 4:1!
36'
Liberecká rána tentokrát hostující klec minula. Domácí mají hru plně pod kontrolou, arma je už delší dobu zamčena na své polovině hřiště.
34'
Ghaliho rána z hodně ostrého úhlu skončila v nastaveném náručí připraveného Plachého.
31'
Kytka ve vápně nabídl míč Matouškovi, kterému ale následně kvůli solidní práci dvou ústeckých zadáků zakončení vůbec nevyšlo.
29'
Stejskal bude po ústeckém útoku odkopavát od své branky, ještě před tím ale všech dvaadvacet borců na hřišti vyráží se občerstvit na střídačky.
27'
Kytka si v útoku počínal až moc aktivně a stáhl k zemi jednoho z ústeckých zadáků, Arma má šanci po delší době vytáhnout dění ven ze své poloviny hřiště.
26'
Ke čtvrté brance Slovanu moc nechybělo, rána z přímého kopu totiž lízla břevno ústecké branky! Plachý se za letícím míčem jen ohlédl.
25'
Liberec čeká standardka z velmi slibné pozice, a to ze samotné hranice ústecké šestnáctky.
23'
Potenciálně nebezpečný pozemní centr z levé strany zachytil Čítek, který tak Plachému ušetřil dost možná pořádnou porci starostí.
22'
Plachý odkopl balón od své branky až do poloviny hřiště. Arma se nyní snaží najít nějakou skulinu v momentálně neprostupné liberecké defenzívě.
18'
V Mnichově Hradišti je teď k vidění pořádná divočina, tristní výkon ústecké obrany vede k dalšímu inkasovanému zásahu! Druhý gól si na své konto po jednoduchém zakončení zapisuje CHRISTIAN FRÝDEK, který si tak zadělal na hattrick – 3:1!
17'
Ústeckou radost střídá liberecká, Slovan se po necelé minutě hry vrací do vedení! Ahmad Ghali se uvolnil na pravé straně a po průniku do vápna posunul balón ke vzdálenější tyči, kam ho za bezmocného Plachého doklepl úplně volný JAN MATOUŠEK – 2:1!
16'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno, v Mnichově Hradišti se začíná zase od začátku! Dosud stoprocentního Stejskala o neprůstřelnost prudkou ranou z voleje z hranice vápna obral ADAM ČERNÝ – 1:1!
15'
Ústí ani tentokrát šanci nepřetavilo v nebezpečnější akci, Slovan hru rychle odsunul od své branky.
13'
Matthew Cantin s míčem zabrousil až do liberecké šestnáctky a vybojoval pro svůj tým další roh.
12'
Jeden z ústeckých zadáku na hranici vlastního pásma chyboval a přišel o míč, nepříjemnou situaci musel vyřešit až sám gólman Plachý.
10'
Nahrávka na Uličného skončila na kopačce protihráče, ani hostům nyní ofenzivní tažení nevyšlo.
9'
Ghaliho přihrávku do vápna zachytil ústecký obránce, liberecký výpad se tak tentokrát obešel bez střely.
8'
Hraje se nahoru dolu, v Mnichově Hradišti zatím sledujeme útočný fotbal. Oba brankáři, zejména však Plachý, musí být takřka konstantně ve střehu.
6'
Pokus Army o rychlou odpověď vede k prvnímu rohu dnešního utkání, uvidíme bleskové vyrovnání?
4'
Slovan svou aktivitu bleskově přetavil v úvodní zásah střetnutí a už ve čtvrté minutě odskakuje do vedení! Po Rondičově centru se k zakončení dostal Ghali. Na jeho jedovatou teč Plachý ještě stihl zareagovat, následnou dorážku CHRISTIANA FRÝDKA však už nepokryl – 1:0!
3'
Ústecký faul na pravé straně na malou chvíli pozastavil dosud plynulé dění na hrací ploše.
2'
Míč v úvodních momentech často mění majitele, ani jednomu týmu se nedaří se na něm delší dobu udržet. O něco málo častěji ho ve své moci má Slovan.
1'
S mírným zpozděním začínáme! Jako první se do útoku pokusili prorazit fotbalisté Liberce, jejichž výpad přes střed hřiště byl ale ústeckou obranou zastaven.
1'
Slovan dnes nastoupí v bílých dresech. Arma, která obstará úvodní výkop, zvolila černo-žlutou sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné dopoledne, souboj mezi Libercem a Ústím začne za malou chvíli. Oba týmy nastupují na hrací plochu.

FC Slovan Liberec:
Trenér: Luboš Kozel.

FK Ústí nad Labem: Plachý – Hudec, Uličný, Kalous, Fischer, Vobecký, Mayerhofer, Cantin, Zaspal, A. Černý, Čítek.
Náhradníci: Bím, T. Jirák, L. Jirák, Bozhok, Vorel, Zůza.
Trenér: Dušan Tesařík.
Arma šla dosud do akce jen jednou, a to přesně před týdnem v Dubí. Proti Teplicím už po jedenácti minutách kvůli brankám Čerepkaie a Žitného prohrávala 0:2, přičemž tento stav se udržel až do konce.
Slovan zatím absolvoval tři přátelská střetnutí, z nichž dvě vyhrál. Mladou Boleslav porazil 4:3 na penalty a s Vlašimí si poradil celkem hladce 3:1, zatímco Hradci Králové v Benátkách nad Jizerou podlehl 1:4.
Příjemnou sobotu! V rámci přípravy na nadcházející fotbalovou sezónu se dnes v Mnichově Hradišti střetne prvoligový Liberec s nově třetiligovým Ústím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.