Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Rijeka - 6. července 2022   17:00

Sparta
Sparta
55' Daněk  • 61' Juliš
2:0
(0:0)
Rijeka
Rijeka
Sparta
Holec – Mejdr, Zelený, Hancko, Hojer, Pešek, Fortelný, Sadílek, Daněk, Haraslín, Kuchta.
Vorel, Vydra, Ryneš, Souček, Karabec, Minčev, Sáček, Vindheim, Vitík, Juliš.
Rijeka
Labrović – Vranačić, Haris, Jurišić, Hodža, Obregon, Ampem, Vukčević, Selahi, Pavlović, Krešić.
Braut, Alvarez, Bušnja, Stanić, Coupland, Smolčić, Frigan, Bristrič, Karrica, Liber, Lepinjica

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalšího textového přenosu.
Sparta se i ve třetím přípravném zápase může radovat z výhry. Pražané navíc opět neinkasovali. V celé přípravě dostali pouze jeden gól, ještě k tomu to byl vlastňák Drchala. Sparta byla po celý zápas lepším týmem, což potvrdil v 55. minutě prvním gólem Kryštof Daněk. O pár minut později rozhodčí nařídil penaltu. Té se ujal Lukáš Juliš, jenž naskočil do hry za Jana Kuchtu, a s přehledem ji proměnil. Rijeka následně zlepšila svou hru a tlačila se kupředu, nicméně obrana Sparty po celý zápas zachovala chladnou hlavu a působila hodně jistě.
90+4'
90+4'
Zápas už se nyní pouze dohrává, zbývají poslední sekundy.
90+3'
Do protiútoku nabíhající Minčev byl nyní navíc faulován. Zdá se, že se zápas dohraje na kopačkách hráčů Sparty.
90+1'
Rijeka zahrávala rohový kop z pravé strany hřiště, ale opět – žádné nebezpečí. Snaha jim nelze upřít, ale Sparta dnes byla zkrátka lepší.
90'
Pražané už se nesnaží útočit. Všichni hráči jsou zatažení u své branky a jsou připraveni bránit dvoubrankový náskok.
88'
Hráči v černých dresech se nacházejí na polovině soupeře a z posledních sil se snaží něco vymyslet.
87'
Chorvaté se snaží vstřelit alespoň jednu branku, ale není to vůbec snadné. Obrana Sparty hraje s klidem a vůbec nechybuje.
86'
Konec zápasu se blíží, avšak oba týmy zatím předvádí skvělou podívanou, možná nejlepší za celých 90 minut.
85'
Rijeka nyní mocně tlačila v pokutovém území a z dorážky dostal možnost skórovat Stanič! Střela měla gólové parametry, ale brankář Vorel předvedl skvělý zákrok.
83'
I přesto, že se nehraje v Česku, i do Rakouska dorazilo pár sparťanských příznivců, kteří podporují své oblíbence potleskem.
82'
Matěj Ryneš se krásně zbavil vybíhajícího obránce, ale brankáře Rijeky pohotovou střelou nakonec nepřekonal!
81'
Ještě než se dostali na polovinu svého soupeře, Sparťané je s klidem o míč připravili.
81'
Opět žádné výraznější ohrožení branky Rijeky a Chorvaté zakládají protiútok.
80'
Nic z toho a míč se stěhuje k rohovému praporku na druhou stranu.
79'
Vindheim centroval do vápna, kde viděl dobře postaveného Adama Karabce, k tomu se míč ale nedostal. Jeden z obránců v černém jej odkopl a následovat bude rohový kop z pravé strany. Ujímá se ho právě Karabec.
78'
Zlepšená aktivita Rijeky jde rozhodně vidět, stále se ale bavíme o jediné solidní šanci za 78 minut, to je dost slabé. Sparta zároveň potvrzuje, že zadní řady fungují velmi dobře. Za přípravu zatím inkasovali pouze jednou. Ještě k tomu to byl vlastní gól Drchala.
76'
Rijeka se tlačila kupředu a z poslední akce vybojovali alespoň rohový kop. Frigan posílal míč z rohového praporku na přední tyč, kde byli ale pouze hráči v bílých dresech.
75'
Pražané kombinují na polovině soupeře, ale přihrávky jsou hodně nepřesné. Chorvaté začínají více napadat a Sparta se už tak lehce dopředu nedostává.
74'
Lukáš Juliš je velmi aktivní u branky soupeře a neustále se snaží o kreativní řešení celé situaci. Nyní efektně předal míč na Filipa Součka, jehož rána byla sražena.
72'
Právě brankář Vorel se teď často zapojuje do kombinace a pomáhá obráncům s rozehrávkou. Rijeka vysunuje linii napadajících hráčů a právě tohle by mohla být cesta. Sparťané rázem začínají být v zadních řadách nervózní a kombinaci musejí nutně zrychlit.
71'
Chorvaté zahrávali rohový kop z pravé strany hřiště, ale opět z toho nic nebylo. Brankář Vorel odkopává od branky Sparty.
69'
Zatím to nevypadá, že by Rijeka mohla Spartu ohrozit. Za celý zápas si vytvořili jedinou dobrou šanci. Sparta hru jasně diriguje. Když už náhodou přepustí svému soupeři míč, dobrým napadáním jej získají zpět.
67'
Opět se nám trochu vrací obrázek z prvních minut. Zápas ztrácí tempo a bude trvat, než se noví hráči do zápasu dostanou.
65'
Sparta po druhé brance zvolila výraznější změny ve své sestavě a na hřišti vidíme kompletně novou jedenáctku! Uvidíme, co nám čerství hráči na hrací ploše předvedou.
64'
Adam Karabec se objevil v dobré příležitosti, ale rozhodčí signalizuje offside.
62'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Haraslín, přichází Minčev.
ze hřiště odchází Sadílek, přichází Karabec.
ze hřiště odchází Fortelný, přichází Souček.
ze hřiště odchází Daněk, přichází Sáček.
ze hřiště odchází Pešek, přichází Vindheim.
ze hřiště odchází Zelený, přichází Vitík.
ze hřiště odchází Hancko, přichází Ryneš.
ze hřiště odchází Hojer, přichází Vydra.
ze hřiště odchází Mejdr, přichází Horák.
ze hřiště odchází Holec, přichází Vorel.
61'
Sparta právě vstřelila branku!
Míč si vzal k penaltovému puntíku LUKÁŠ JULIŠ, jenž poslal brankáře na levou stranu a sám zakončil doprostřed jeho klece. Juliš tak přidává svou druhou branku v přípravě a také druhý gól svého týmu proti Rijece.
60'
Tentokrát zvolil rozehrávku na krátko a až následně byl vyslán centr do vápna. V pokutovém území navíc došlo k nedovolenému zákroku a rozhodčí signalizuje penaltu!
59'
Míč se dostal pouze na hlavu jednoho z obránců Rijeky, jenže ten jej poslal opět za svou branku. Hojer si tak rohový kop z pravé strany hřiště ještě jednou zopakuje,
58'
Další průnik Pražanů končí rohovým kopem, zahrávat jej bude Hojer.
57'
Po vstřeleném gólu Sparta v klidu drží míč na své vlastní polovině. Hráči nikam nespěchají a hledají prostor, kudy povede jejich další akce.
55'
KRYŠTOF DANĚK byl osamocený v pokutovém území Rijeky a v pravý moment dostal od jednoho ze svých spoluhráčů ideální přihrávku. Neztrácel čas se zpracováním a míč okamžitě z první poslal za záda bezmocného Labroviče, který neměl šanci reagovat.
54'
Lukáš Juliš se prodíral po pravé straně hřiště kupředu, ale Vranačič jej fauloval. Rozhodčí si přestupku všiml a míč se vrací na kopačky Sparťanů.
53'
Frigan nabral rychlost na pravé strašně hřiště, lehce si poradil s Hanckem, jenomže nepočítal s vracejícím se Zeleným, který na poslední chvíli vložil kopačku do přihrávky.
52'
Hancko předal na levé straně na Hojera, který se snažil o okamžitý centr do vápna. Trefil přitom ale pouze clonícího hráče Rijeky.
51'
Obě mužstva jsou hladové po gólech. Tempo se zvedá a nasazení hráčů je vyšší než v první půli.
50'
Nikdo z bílých se k míči nedostal, naopak Rijeka se tlačila do mocného protiútoku. Pražané teď mohou děkovat Sadílkovi, který rodící se nebezpečí zastavil.
49'
Juliš vedl míč po levé straně a efektní patičkou přihrával na nabíhajícího si Hojera. Akce končí faulem a Pešek bude zahrávat přímý kop.
48'
Fortelný zachytil míč ze vzduchu, jenž než si ho dokázal dobře zpracovat, už u něj byli dva hráči soupeře. Rijeka zakládá protiútok. Do druhého poločasu zatím skutečně nastupují s daleko větší vervou.
47'
Rijeka začíná druhý poločas s míčem na svých kopačkách. Uvidíme, zda nám Chorvaté předvedou o něco víc akce, než v první části hry.
46'
ze hřiště odchází Kuchta, přichází Juliš.
46'
První poločas třetího přátelského zápasu Sparty Praha je za námi a na výsledkové tabuli nám svítí skóre 0:0. Duel byl od začátku velmi opatrný. Sparta držela míč na svých kopačkách, ale směrem dopředu se jim nedařilo nic vymyslet. První ohrožení branky soupeře měl na svědomí v 16. minutě Lukáš Haraslín, který z dobré pozice nezamířil přesně. K dorážce se za pár minut dostal Jan Kuchta, ale ani ten neměl mířidla seřízena správně. Gólman Labrovič se musel pořádně protáhnout až v 29. minutě, kdy reagoval na pohotové zakončení Fortelného. Ani tentokrát se skóre zápasu neměnilo. Ve 36. minutě se v největší šanci zápasu objevil Jan Kuchta, který mířil sám na brankáře Labroviče, kterého z blízka překonat nedokázal. Růžky vystrčili i Chorvaté, ale ani Haris skóre zápasu nezměnil.
45+2'
45+2'
Fortelný předal míč na Sadílka, který na nic nečekal. Z poměrně velké vzdálenosti se rozhodl vystřelit, ale jeho pokus neměl přesné parametry a Labrovič nemusel zasahovat.
45+1'
Vrančič zahrával rohový kop z pravé strany, ale obrana Sparty opět zachovala klid a hráči v bílém se řítí do protiútoku.
45'
Chorvaté začínají být také při chuti. Ampem vyslal střílený centr před branku Sparty, ale Hancko byl pozorný a odklidil míč do bezpečí.
44'
Na pravé straně malého vápna se objevil Fortelný, který se snažil překvapit brankáře pohotovou střelou na přední tyč. Ten zůstal pozorný a vyrazil.
43'
Zápas nám konečně začíná nabírat zajímavé tempo. Šancí na obou stranách je čím dál tím víc a hráči začínají hrát s vyšším nasazením.
42'
Haris se z ničeho nic po protiútoku objevil ve skvělé příležitosti před brankářem Holcem, ale svou šanci nevyužil a skóre i nadále zůstává 0:0. První šance Rijeky v dnešním zápase.
41'
Pražané opět okupovali prostor před brankou Rijeky. O střelu se pokusil Daněk, ale míč zblokovali dobře postavení obránci Rijeky.
40'
Sparta dlouho kombinovala na své vlastní polovině a Haraslín už se na to zřejmě nemohl dívat. Zmocnil se míče a vyslal dlouhý centr až do vápna, kde si na něj vyskočil pouze brankář Labrovič.
38'
Obregon se v jednu chvíli objevil sám s míčem před brankářem Holcem, avšak postranní rozhodčí moc dobře viděl, že šlo o offside.
37'
Hráči Rijeky jsou hodně zatažení. Často soupeře ani nenapadají a pouze čekají, co se stane.
36'
Haraslín vybojoval míč ve středu hřiště a přesnou přihrávkou našel Jana Kuchtu, který mířil sám na branku Rijeky. Před Labrovičem si hodně zpomalil a než se rozhodl vystřelit, chorvatský brankář už byl hodně blízko a střelu dokázal rukou vyrazit.
34'
Daněk to se svým napadáním Obregony přehnal a rozhodčí jeho zákrok vyhodnotil jako nedovolený. Rijeka bude rozehrávat ze středu hřiště.
33'
Jan Kuchta nám předvádí opět skvělé napadání. Tentokrát to sice obránce Haris zvládl, avšak měl na mále.
31'
Po této akci následuje menší přestávka na občerstvení. Hráči spěchají ke svým střídačkám, kde se mohou napít a trenéři jim předají své poznatky.
30'
Ani po této standardní situaci se nic nestane. Míč má v náručí brankář Labrovič, jenž hledá vhodnou možnost na rozehrávku.
29'
Kuchta předal míč na Haraslína, který byl obklíčen hned dvěma soupeři. Svou šikovností dokázal míč dostat ještě na Fortelného, který na hranici vápna z první vypálil. Labrovič předvedl pohotový zákrok a Sparta bude zahrávat rohový kop.
28'
Opět žádné nebezpečí. Obránci si nakopávaný míč z levé strany hřiště v pohodě pohlídali a hlavou jej uklidili pryč.
27'
Nebezpečný míč uklidil mimo hrací plochu Zelený a Rijeka bude mít možnost zahrávat rohový kop.
26'
Fortelný vyslal vysoký nákop na nabíhajícího si Peška, avšak Pavlovič ukázal důraz a tělem českého fotbalistu od míče odstavil.
25'
Pokus o dlouhý výhoz na Obregona úspěch nepřinesl. Kolumbijec byl mezi dvěma Sparťany a ti jej o míč okamžitě obrali.
24'
Herní převaha ale zatím není Pražanům nic platná. Vypracovali si sice dvě solidní šance, ale jinak vůbec nic. Hra je hodně pomalá a hraje se ve středu hřiště.
21'
Pro hráče v černých dresech přeci jen chvilka klidu. Po intenzivním napadání vyhnali Sparťany až ke své vlastní brance.
19'
Rijeka nemá hru pod svou kontrolou. Pražané se nacházejí na soupeřově polovině a trpělivě kombinují.
18'
Sparta čím dál tím více vystrkuje růžky! Pražané postupně kombinovali až k brance soupeře a z pravé strany tvrdě vypálil Haraslín. Gólman Labrovič sice dokázal pohotově vyrazit, avšak míč se odrazil přesně na kopačku Jana Kuchty! Ten v rychlosti přestřelil.
16'
Jan Kuchta byl zahnán s míčem na pravou stranu hřiště a okamžitě se snažil ve vápně najít někoho ze svých spoluhráčů. Tento pokus sice nevyšel, avšak míč na nohu dostal Pešek, který našel naprosto osamoceného Haraslína. Tomu střela z první nesedla a míč prosvištěl okolo vzdálenější tyče. První vážnější šance dnešního duelu.
14'
Pešek si vzal na sebe příliš velké sousto a proti dvěma hráčům v černých dresech neuspěl a míč ztratil.
13'
Po nedovoleném zákroku zahrával standartní situaci ze střední vzdálenosti Hojer. Nadýchaný centr však nikoho v bílém nenašel a Rijeka zakládá protiútok.
12'
Bukčevič měl na levé straně volný prostor a toho také využil. Nabral rychlost a v ideální pozici vyslal střílený centr do vápna. Sparťanská obrana zatím žádné nebezpečí nepřipouští.
11'
Příprava obou týmu je zatím v rané fázi a na hře je to vidět. Hra nemá příliš vysoké tempo, oba týmy hrají opatrně a postupně se poznávají s taktickým stylem jejich trenérů.
10'
Sadílek ukázal tvrdé lokty a tělem si přebral míč od Obregona. Skvělý důraz, navíc podle rozhodčího bylo všechno zahráno čistě.
9'
Kuchta velmi intenzivně napadal brankáře Labroviče, který nakonec zazmatkoval a odkopl míč na stranu. Velmi sympatická aktivita nové tváře ve sparťanském kádru a získaný míč pro Pražany.
7'
Fortelný se snažil vysunout do úniku Kuchtu, ale obrana Rijeky je dobře postavená a všechny podobné pokusy se jim daří snadno eliminovat.
6'
Sadílek směřoval odvážný pas na nohy Peška, avšak ten neposedný míč nedokázal zpracovat. Šanci na protiútok tak mají Chorvaté.
5'
Jurišič se hnal po levé straně k centru do vápna, ale zastavil ho dobře postavený obránce Mejdr. Míč končí v zámezí a od branky bude rozehrávat brankář Holec.
4'
Zápas má ve svém začátku hodně vlažné tempo. Sparťané většinou drží míč na svých kopačkách, ale do nebezpečných pozicí se vůbec nedostávají.
2'
Po dlouhé a trpělivé kombinaci o míč přišel Daněk a Rijeka se tak mohla hnát kupředu. Krátce na to ale rozhodčí hru pozastavil kvůli nedovolenému zákroku.
1'
Kuchta právě rozehrál ze středu hřiště a zápas nám oficiálně začíná. Na míči jsou hráči Sparty, kteří nastupují k dnešnímu duelu v bílé sadě dresů.
1'
Hráči už nastoupili na hrací plochu, zápas začne za několik minut.
Zápas se odehraje na neutrální půdě, a to ve sportovním středisku Landskron, které se nachází nedaleko rakouského města Villach.
Chorvatský tým HNK Rijeka je účastníkem tamní nejvyšší soutěže. V loňském ročníku se povedlo svěřencům Gorana Tomice umístit na krásném 4. místě, které je kvalifikovalo do Evropské konferenční ligy. V přípravě jsou zatím o krok dál než Pražané. Mají odehrány tři přátelské zápasy a většinou šlo o pořádnou gólovou smršť. Nejprve slavili triumf nad slovinským Grosuplje 6:0, následně přišla na řadu remíza 1:1 s týmem Bravo. Poslední zápas odehráli Chorvati včera, když přetlačili další slovinský klub Triglav 5:1.
Sparta má za sebou již dva přípravné duely. V tom prvním si těsným rozdílem poradila v derby s pražskou Duklou v poměru 2:1, pár dnů na to připsali Pražané vítězství 3:0 nad Opavou. Nyní to však bude první přímá konfrontace v posezónním období se zahraničním klubem, která prověří připravenost týmu. Do zápasu by měla zasáhnout i nová posila Lukáš Sadílek, který přišel před pár dny ze Slovácka. Sparťanský dres by měl obléknout i hrotový útočník Jan Kuchta, který hostuje z ruského Lokomotivu Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.