Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Táborsko - 28. června 2023   17:00

Plzeň
Plzeň
3' Kopic  • 21' Sýkora  • 24' Kopic  • 26' Durosimni  • 35' Havel  • 39' Havel  • 49' Chorý  • 70' Jirka
8:2
(6:0)
Táborsko
Táborsko
73' Šašinka   • 74' Zeman
Plzeň
1. poločas: Tvrdoň – Řezník, Paluska, Hejda, Havel – Kalvach, Květ – Sýkora, Vlkanova, Kopic – Durosinmi.
2. poločas: Tvrdoň – Holík, Čihák (85. Paluska), Jemelka, Jirka, Bucha, Traoré, Mosquera, Kliment, Vydra, Chorý.
Táborsko
1. poločas: Pastornický – J. Šplíchal, Schindler, Koné, Plachý – Skopec, Kopřiva – Sylla, Javorek, Svatek – Mach (30. Aloizio).
2. poločas: Kerl – Varačka, Koné, Foltýn, Tusjak – Kateřiňák, Bláha – Zeman, Sojka, Kalousek – Šašinka.

90'
89'
V předposlední minutě Mosquera našel na útočné polovině Tomáše Chorého, který se efektivně uvolnil kličkou na střed, jeho táhlá rána však skončila vedle brány.
88'
Hezká akce Viktorie na jeden dotek, v poslední fázi se nicméně Holíkovi míč zamotal mezi nohy a hosté se tak dokázali nájezdu ubránit.
87'
Hosté se mezitím dostali znovu od útoku, Voriazidis se přes Tvrdoně tentokrát do zakončení neprotlačil.
86'
Filip ČIhák už za pomoci plzeňských doktorů míří ke klubovému autobusu. Snad vše nakonec bude v pořádku a vyšetření v nemocnici neodhalí něco závažnějšího.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází ČIhák, přichází Paluska.
85'
Pro Filipa Čiháka to navíc nevypadá vůbec dobře, pro dnešního hráče tento zápas skončil předčasně.
84'
Jakub Šašinka odstavil od balonu Filipa Čiháka, pro rozhodčího dovoleným způsobem, samostatný nájezd následně forvard Táborska neproměnil, jeho rána šla metr vedle levé tyče.
83'
Brankáři Táborska se nepovedl odkop od vlastní brány, míč se tak vrací zadarmo na domácí kopačky.
81'
Jhon Mosquera se parádně uvolnil u postranní čáry, vzápětí poslal prudký centr na malé vápno, Chorý se přes brankáře ale k hlavičce nedostal.
80'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku, dočkáme se ještě nějaké branky? Zatím jsme jich viděli rovných deset, přítomní diváci na stadionu tak určitě budou odcházet domů spokojení.
79'
Pavel Bucha chtěl zrychlit hru přihrávkou na levé křídlo, Mosquerovi nicméně chyběl jeden krok, aby míč ještě stihl na hrací ploše.
78'
Hosté protestovali ruku v pokutovém území, avšak hlavní rozhodčí měl celou situaci přímo před sebou a razantně ruce rozpažil. Znovu se sluší připomenout, že na tomto zápase není přítomný VAR.
77'
U levé postranní čáry fauloval Jhon Mosquera a hosté mají další šanci ke zkorigování prozatímního skóre.
76'
Plzeň chtěla bleskově odpovědět, aby se v zápase ještě nedostala do maléru. Pavel Bucha rozehrál roh na zadní tyč, kde byl připravený Matěj Vydra, jeho střela koníčkem ale v brance neskončila.
74'
Táborsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci panečku. Uběhlo jen pár vteřin a hosté snižují již na rozdíl šesti branek. VLADIMÍR ZEMAN utekl středem plzeňské obraně a následně se trefil přesně k levé tyči.
73'
Hosté se dočkali čestné branky v dnešním zápase. Centr z pravé si našel na vápně JAKUB ŠAŠINKA, který se z první trefil přesně pod horní tyčku. Hezký fotbalový moment, za který se sluší hosty pochválit.
72'
Chorý si narazil s Václavem Jemelkou, u druhého jmenovaného bylo posléze vidět, že zakončení v pokutovém území není jeho silnou stránkou.
70'
Plzeň právě vstřelila branku!
Krásně vyřešený protiútok! ERIK JIRKA rozkmital své rychlé nohy, nejprve přihrál na pravou stranu Vydrovi, ten svému spoluhráči míč ve vápně šikovně vrátil a slovenský reprezentant si poté s brankářem nebral servítky a tvrdou ranou mu poslal míč přesně k tyči.
69'
Stále stejná písnička, hosté to mají v pokutovém území opravdu hodně složité. Tentokrát vše skvěle odskákal Ibrahim Traoré.
68'
A hráči Táborska budou kopat další rohový kop, tentokrát z druhé strany.
68'
Nedočkají! Ve vzdušném prostoru kraloval Matěj Vydra.
67'
Na druhé straně to hosté zkusili po pravé straně, jejich akce končí opět rohovým kopem. Dočkají se hosté prvního zakončení?
66'
Pavel Bucha rozehrál rohový kop, odražený balon trefil Ibrahim Traoré, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
65'
Václav Jemelka zkoušel centroval z levé strany bez přípravy, to se mu však příliš nepovedlo, balon skončil jen u prvního bránícího hráče Táborska.
64'
Stejná situace odehrála i na druhé straně. Hostujícímu hráči se tento verdikt nelíbí, avšak neudělá s ním vůbec nic.
62'
Ibrahim Traoré hezky přenesl hru na levou stranu dlouhou přihrávkou, poté je ale domácímu týmu pískán ofsajd.
61'
A ten dopadl stejně jak předchozí. Marián Tvrdoň byl opět bez práce.
60'
Po hodině hry se hezkou individuální akcí prezentoval hostující Tusjak, po jeho akci budou hosté opět kopat rohový kop.
59'
Abychom domácí tým pouze nechválili, tak nyní se rozehrávku Filipu Čihákovi opravdu nevydařila. Nechybělo málo, aby domácí stoper svým pasem nerozbil okna přilehlého baráku.
58'
Osmou branku měl na kopačce Jan Kliment. Odražený balon z levé strany se k němu přívětivě odrazil, hráč, jehož v podzimní části trápila zranění, avšak těsně minul.
57'
Z něho ale nebylo vůbec nic, jelikož balon již při letu opustil hřiště.
56'
Tomáš Chorý nejprve předvedl hezkou "zidanovku", poté ale o balon přišel a výsledkem toho je pro hosty rohový kop.
55'
Libor Holík si nyní ve složité situaci nechtěl komplikovat život, tak míč raději zahrál na jistotu zpět ke svému brankáři.
54'
Viktoria je nadále při velké chuti, na všech hráčích je vidět, že je dnešní zápas opravdu baví. To samé se nedá říci o hráčích Táborska.
52'
Václav Jemelka si zkušeně pohlídal vysoký balon. Domácí sí berou ztracený balon bleskově zpět, budou totiž vhazovat.
50'
Hosté dostali krátce po sobě k dispozici dva rohové kopy, k přímé střele na Tvrdoně se hráči Táborska přesto nedostali. Ten tak nadále na svůj první zákrok v zápase nadále čeká.
49'
Hráči Táborska už mají gólů ve své bráně jak Sněhurka svých trpaslíků. TOMÁŠ CHORÝ na hraně pokutového území obral protihráče o balon, vzápětí se podíval a plzeňský útočník se přesnou ranou k levé tyči nemýlil.
48'
Pavel Bucha ho rozehrál na první tyč, kam si nabíhal Tomáš Chorý, vytáhlý útočník se však nakonec k hlavičce nedostal.
47'
Na opačné straně se neprobil k centru Jhon Mosquera, Viktoria bude kopat alespoň rohový kop.
46'
Hned po pár vteřinách servíroval míč před bránu z pravé strany Erik Jirka, centr na zadní tyč mu nicméně nevyšel dle jeho představ.
46'
Je za námi první poločas, který byl v naprosté dominanci domácího celku. Plzeň vede již 6:0. Dvě branky dal Jan Kopic a Milan Havel. Zbylé dvě trefy obstarala dvojice Sýkora – Durosinmi. Nyní se soupisky zcela změní, uvidíme co nám přinese druhý poločas, buďte u něho s námi.
45'
45'
Hráči Táborska se dostali k ojedinělé střele ze střední vzdálenosti. Místo Tvrdoně nicméně musel být v pozoru řidič autobusu číslo 30.
43'
Po delší době si zahráli i stopeři Viktorie, Paluska byl ve vzduchu stoprocentní. Cenné zkušenosti pro mladého hráče plzeňského celku.
41'
I hosté dostali možnost ke vstřelení gólu. Petr Plachý rozehrával nadějnou standardku, jenomže brankář Marián Tvrdoň šel dobře ven z brány a míč se mu podařilo vyboxovat daleko od svého území.
39'
To je naprostá exhibice plzeňské Viktorie! Rafiu Durosinmi dostal z levé strany přihrávku do pokutového území, leč ten ještě viděl lépe postaveného MILANA HAVLA, který se s míčem otočil a posléze se trefil naprosto přesně k levé tyči.
37'
A další plzeňská akce, Rafiu Durosinmi se pokoušel vybojovat alespoň rohový kop, leč ani to se mu nakonec nepovedlo.
35'
Další hrubá chyba v hostující obraně a Viktoria již vede o pět branek. Brankář Pastornický si sice zařval, avšak stoper Mamadou Kone ho neposlechl, chtěl mu míč přihrát. Ve finále akce dopadla tak, že se míč odrazil k MILANU HAVLOVI, který měl před sebou jen opuštěnou prázdnou bránu, jelikož gólman Táborska byl zcela mimo.
34'
Plzeň kopala rohový kop. Jan Sýkora servíroval míč na hranici malého vápna, Lukáš Hejda se sice k hlavičce protlačil, branku však neohrozil.
33'
Lukáš Hejda chtěl zrychlit hru křižným pasem na Jana Sýkoru, jenomže ten jeho prudký balon na hrací ploše nedoběhl. Svému spoluhráči alespoň na dálku za přihrávku děkuje.
32'
Rafiu Durosimni šikovně obešel v pokutovém území protihráče, posléze přenechal míč ve vápně Havlovi, který po souboji upadl, penalta se ale nepíská. Nutno upozornit, že v areálu Senca Dobravky při dnešním utkání chybí videorozhodčí.
31'
Jan Kopic patičkou přenechal míč Kalvachovi, ten ovšem mírně zakopl a o balon přišel. Následně domácí hráč ještě fauloval, čímž takticky zastavil rozvíjející se protiútok Táborska.
30'
Mezitím pokračuje plzeňská dominance v zápase. Hosté se však tentokrát proti nájezdu domácích hráčů ubránili.
29'
Jeden z hostujících hráčů zůstává ležet na trávníku, vypadá to, že podle grimas v dnešním zápase dohrál.
26'
Plzeňský express nezastavuje! Milan Havel u levé postranní čáry doběhl zdánlivě ztracený balon, následně v pokutovém území našel přesně hlavu RAFIA DUROSINMIHO, který ve vzdušném souboji přeskočil brankáře a uklidil míč počtvrté do sítě. Třetí gól domácího celku během pěti minut.
24'
A bleskově vedou Západočeši již o tři branky. Sýkora z pravé strany znovu servíroval míč před branku, tam klubko těl neprostřelil Rafiu Durosinmi, leč balon se přívětivě odrazil k JANU KOPICOVI, který si již věděl rady a ranou po zemi vstřelil svou druhou branku v zápase.
22'
Pavel Svatek se pokoušel protlačil k prvnímu hostujícímu zakončení, leč balon mu sebral Milan Havel, který ho posléze předal k brankáři Tvrdoňovi.
21'
Viktoria zdvojnásobuje své vedení. Milan Havel dostal balon na levou stranu, krajní bek Plzně poté přenesl hru na druhou stranu, kde byl JAN SÝKORA. Ten udělal kličku do hřiště a poté se trefil utaženou ranou přesně k pravé tyči.
18'
Lukáš Kalvach se provinil proti pravidlům, hosté zůstanou na útočné polovině nadále u balonu.
17'
Hráči Táborska také vystrčili na útočné polovině své růžky, dostali totiž k dispozici rohový kop. Balon letěl na první tyč, kde ovšem kralovali Viktoriání.
16'
Tak tahle akce volala po gólu. Jan Sýkora hezky podržel míč na pravé straně vápna, míč posléze načechral na kopačku Romana Květa, jehož volej nicméně skončil těsně nad břevnem.
15'
Hosté špatně rozehráli na středu hřiště, míč se dostal až do zámezí, domácí tak budou zadarmo vhazovat míč zpět do hry.
13'
Plzeň táhl rychlý útok po pravé straně, Sýkora přenechal míč Radimu Řezníkovi, který udělal kličku směrem do hřiště, jenomže jeho následná rána byla jen velmi slabá a Pastornický míč bez problémů zachytil do svých rukavic.
12'
Hosté se pokusili také ohrozit branku soupeře, leč centr z pravé strany byl přetažený a Marián Tvrdoň mohl zůstat v ledovém klidu.
11'
Milan Havel se z ničeho nic ocitl až v pokutovém území, u míče byl ale jako první brankář Pastornický, který rozehrává míč na své spoluhráče.
9'
Na konci deváté minuty pálil ostře bez přípravy Lukáš Kalvach, jeho pokus nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
8'
Roman Květ inkasoval ve vzdušném souboji těžký direkt. Středopolař Viktorie je nicméně zpět na hrací ploše a je připraven pokračovat v zápase.
7'
Hezká akce domácího celku a již to mohlo být o dvě branky. Durosinmi na hraně pokutového území přenechal míč do tandemu Janu Sýkorovi, který vykouzlil svou levačkou hezkou ránu, Pastornický tentokrát své mužstvo nicméně podržel.
6'
Plzeň převzala naplno otěže utkání a nyní jen hráči domácího celku drží balon.
5'
Hosté se snažili bleskově odpovědět, avšak míče se ujal Marián Tvrdoň, který ho posléze poslal do bezpečných vod.
3'
Viktoria jde již ve třetí minutě do vedení. Hosté udělali v obraně hrubou chybu, míče se zmocnil JAN KOPIC, který posléze udělal kličku brankáři a balon následně dopravil do prázdné brány.
3'
Pastronický poslal dlouhý balon směrem dopředu, vysoký balon si nicméně pro sebe zmocnil mladý obránce Paluska.
2'
Hosté zatím drží balon ve své moci, avšak Viktoriáni výborně napadají a hráči Táborska nemají na rozehrávku dostatečný klid.
1'
Utkání bylo písknutím rozhodčího zahájeno, výkop dnešního zápasu měli na starosti hosté z jihu Čech.
1'

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Tvrdoň – Paluska, Hejda, Řezník, Havel – Kalvach, Květ – Sýkora, Vlkanova, Kopic – Durosinmi.
Trenér: Miroslav Koubek.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Svatek, Mach, Plachý, Javorek, Šplíchal, Skopec, Kopřiva, Šindler, Ede Oloko, Sylla.
Trenér: Roman Nádvorník.
Zdravím všechny fotbalové nadšence!

Vítám vás u textového přenosu ze třetího přátelského zápasu plzeňské Viktorie před novou sezónou. Tentokrát jejím protivníkem bude druholigové Táborsko.

První utkání sehrála minulou středu Plzeň v rámci projektu Kopeme za fotbal, Koloveč přejela na plné čáře 14:2. V sobotu už to by bylo zcela jiné kafe. Houževnatá Dukla Praha nedala svou kořist zadarmo a Viktoria po brankách v závěru zápasu vyhrála 2:0.

Nechme se překvapit, jak dopadne duel číslo tři. Zápas se hraje v areálu divizního celku Senco Doubravka od 17 hodin. Všichni jste srdečně u přenosu vítáni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.