Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. V prvním poločase jsme měli možnost sledovat velice vyrovnaný zápas, který nám branku nepřinesl. Ve druhém poločase to bylo ale jiné kafe. Nejdříve ihned na začátku druhého poločasu spálil obrovskou šanci Stepiňski, který z bezprostřední blízkosti trefil jen Zimu. V 50. minutě jsme se ale už dočkali branky. Václav Černý napřáhl ke střele z větší vzdálenosti, kterou ještě tečoval do vlastní sítě Bednarek a Češi tak vedli 1:0. Ke konci utkání ale převzali nad zápasem iniciativu Poláci, kteří se nakonec dočkali také vyrovnání. To zařídil v 84. minutě střídající Jaroslaw Niezgoda, ke kterému se odrazil míč uvnitř vápna a následnou střelou k pravé tyči nedal Zimovi šanci zasáhnout. Poté byli Poláci lepším týmem, ale jak moc se snažili vstřelit branku, tak zapomněli na obranu a v 90+2. minutě tak dokázali Češi vstřelit vítěznou branku, o kterou se postaral taktéž střídající Aleš Čermák. Češi tak v generálce na ME 2017 porazili Polsko 2:1.
90+6
90+5
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Aleš Matějů.
90+4
Poláci se ještě snaží něco vymyslet směrem dopředu a vyrovnat. Češi ale skvěle brání a vypadá to, že už nedovolí svému soupeři větší šanci.
90+2
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se dostávají opět do vedení! Nečas se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna, kde nezpanikařil, našel volného ALEŠE ČERMÁKA, a ten už se do poloodkryté branky nemýlil.
90+1
Frankowski zajímavou střelou poblíž vápna poslal míč jen těsně vedle Zimovy branky!
90+1
Rozhodčí nastavuje ještě 5 minut.
90
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.
90
Frankowski se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus ale dokázal ztečovat jeden z obránců mimo tři tyče.
90
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
88
Trávník vyslal na branku střelu poblíž hranice vápna, ale míč po jeho střeleckém pokusu skončil daleko vedle soupeřovy branky.
87
Poláci jsou momentálně lepším týmem a svého soupeře přehrávají.
85
Střídání v týmu Polsko U21: ze hřiště odchází Pavel Jaroszyński, přichází Lukasz Moneta.
84
Polsko právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají na 1:1! JAROSLAW NIEZGODA se dostal ve vápně k odraženému míči a následně bez větších problémů poslal míč k pravé tyči Zimovy branky. Český brankář se po míči natahoval marně, neboť na něj nemohl za žádnou cenu dosáhnout.
83
Tento rohový kop ale nenadělal domácím větší potíže.
82
Češi budou zahrávat rohový kop.
81
Žlutou kartu dostává Aleš Čermák (Czechy U-21).
81
Poláci drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu. Češi se momentálně převážně jen brání.
79
Střídání v týmu Polsko U21: ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Przemyslaw Szymiňski.
Střídání v týmu Polsko U21: ze hřiště odchází Bartosz Kapustka, přichází Radoslaw Murawski.
79
78
Střídání v týmu Czechy U-21: ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Jakub Nečas.
77
Poláci kombinují s míčem na polovině soupeře a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
76
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
75
Jaroszyňski má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
74
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
72
Černý dostal nabito poblíž vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus mířený k levé tyči se však otřel jen o tyč a míč následně skončil v zámezí.
71
Niezgoda se pokusil ohrozit branku soupeře střelou zhruba z osmnácti metrů. Jeho pokus ale skončil daleko vedle pravé tyče soupeřovy branky.
70
Trávník napřáhl ke střele poblíž vápna soupeře. Jeho střelecký pokus ale skončil zhruba metr vedle pravé tyče.
69
Střídání v týmu Czechy U-21: ze hřiště odchází Zdeněk Linhart, přichází Ondřej Mihálik.
68
Sáček je nyní ošetřován na hrací ploše, neboť při hlavičkovém souboji dopadl tvrdě na trávník.
67
Střídání v týmu Polsko U21: ze hřiště odchází Patryk Lipski, přichází Jaroslaw Niezgoda.
Střídání v týmu Polsko U21: ze hřiště odchází Igor Łasicki, přichází Michal Marcjanik.
67
66
Trávník poslal do vápna skvělý centr, který si ve vápně našel Stronati. Jeho hlavičkový pokus mířící mezi tři tyče ale Wrabel skvěle vyrazil mimo tři tyče!
65
Žlutou kartu dostává Patryk Lipski (Polsko U21).
64
Češi drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
63
Černý se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
62
Čermák poslal do vápna skvělý centr z levé strany, na který si ve vápně naskočil Linhart. Jeho hlavičkový pokus ke vzdálenější tyči ale skončil jen těsně vedle Weabelovy branky!
62
Havlík si špatně zpracoval míč poblíž vápna soupeře a vystřelit se mu tak nepodařilo.
61
59
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Krzysztof Piatek.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Adam Buksa, přichází Przemyslaw Frankowski.
59
58
Následný rohový kop nenadělal Polákům větší potíže.
57
Havlík poslal do vápna centr z levé strany, který ale odvrátil do zámezí jeden z obránců.
56
Žlutou kartu dostává Michal Trávník (Česko).
55
Kownacki si tak dlouho hrál s míčem poblíž vápna soupeře, až o něj přišel.
54
Čermák se dostal k odraženému míči uvnitř vápna soupeře. Míč však poslal v pádu jen vedle pravé tyče Wrabelovy branky.
53
Kownacki se dopustil faulu na vlastní polovině a hrát tak mohou Češi.
52
Linhart dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
51
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
50
Češi se dostávají do vedení! VÁCLAV ČERNÝ napřáhl ke střele zhruba z dvaceti metrů. Jeho střelecký pokus ještě tečoval Bednarek a míč tak zapadl pod břevno Wrabelovy branky. Ten se po míči natahoval marně.
49
Domácí zahrávali přímý kop zhruba z třiceti metrů, který ale skončil jen u Lüftnera, a ten míč následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.
48
Žlutou kartu dostává Michal Hubínek (Česko).
47
Stepiňski teď spálil obrovskou šanci, když se s míčem ocitl zcela osamocen před Zimou. Ten však proti jeho následné střele předvedl fantastický zákrok, kterým podržel svůj tým!
46
Žlutou kartu dostává Michal Sáček (Česko).
46
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Aleš Čermák.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas je za námi. V prvním poločase jsme neměli možnost vidět žádný gól, ale ani vážnější šanci. Oba týmy hrají velice opatrně a spíše se zajištěnou obranou. Uvidíme tedy, zda se ve druhé půli dočkáme nějaké branky. Doufejme, že ano.
45+1
45
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44
Linhart přišel snadno o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou domácí.
43
Havel svým centrem z levé strany poslal míč jen na hlavu Bednareka, který ho následně poslal mimo vápno.
42
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Stronatiho. Ten však svým hlavičkovým pokusem poslal míč jen nad branku.
42
41
Další podobný přízemní centr z pravé strany tentokrát ukořistil Zima.
40
39
Lipski poslal do vápna nepříjemný přízemní centr z pravé strany. Na zadní tyči se tlačil do zakončení Buksa. Těsně před ním ale skvěle zakročil Sáček, který míč poslal do zámezí.
38
Kownacki se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou Češi.
36
Tak nakonec ne. Kownacki nakonec ošetření nepotřeboval a hra tak pokračuje dále.
36
Kownacki ale zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů z Havlem a musí tak být ošetřen.
35
Poláci přišli o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou hosté.
34
Černý střelou z velké dálky poslal míč jen vysoko nad branku.
33
Poláci zahrávali rohový kop, po kterém se tlačil k hlavičce Bednarek. Nakonec se mu ale hlavičkový pokuse příliš nepovedl a Zima tak míč v pohodě chytil.
32
Kownacki se dostal ke střele z hranice vápna, ale svým pokusem trefil jen Havla, od kterého se míč odrazil do zámezí.
31
Buksa opět neposlal do vápna přesný centr z levé strany a dopředu tak míří hosté.
30
Jaroszyňski svým nepřesným centrem z levé strany našel jen podavače míčů za brankou Lukáše Zimy.
29
28
Hosté budou zahrávat rohový kop.
27
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště. Žádnou vážnější šanci jsme zatím po sedmadvaceti odehraných minutách neviděli.
26
Kapustka poslal do vápna centr z pravé strany, který ale skončil jen v moci Zimy. Ten míč pohodlně chytil do svých rukavic.
25
Kownacki poslal do vápna centr z pravé strany, který ale neskončil u nikoho z jeho spoluhráčů, neboť nikdo z jeho spoluhráčů ve vápně nebyl.
24
Černý přišel o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou domácí.
23
Po nepřesné přihrávce jednoho z polských hráčů skončil míč u Sáčka.
22
Hosté tento rohový kop rozehráli na krátko. Následný centr do vápna ale skončil jen u jednoho z polských hráčů, který ho následně poslal daleko od své branky.
22
Češi budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
21
Češi si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil jen v zámezí.
20
Buksa poslal do vápna nepřesný centr z levé strany, který skončil jen v zámezí.
19
Lipski poslal do vápna centr, který Lüftner odhlavičkoval jen nad sebe, ale Zima si pro míč následně vyskočil a chytil ho do svých rukavic.
18
Poláci budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.
17
Trávník tvrdě fauloval na polovině soupeře Dawidowicze a od rozhodčího si zatím vyslechne pouze domluvu.
16
Tetour si tak dlouho hrál s míčem zhruba na polovině hřiště, až o něj přišel.
15
Trávník se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou Poláci.
14
Stepiňski si neporozuměl zhruba na polovině hřiště s jedním ze svých spoluhráčů a míč tak skončil jen u Stronatiho.
13
12
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Stepiňského. Ten však míč v záklonu nedokázal umístit mezi tři tyče. Míč od jeho hlavy skončil jen nad brankou.
12
Poláci budou zahrávat druhý rohový kop v dnešním utkání.
11
Trávník si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Linhartem a míč tak od jeho nohy skončil jen v rukavicích polského brankáře Wrabela.
10
Stepiňski se nedostal k míči po přihrávce za obranu od Kedziory a dopředu tak opět peláší hosté.
9
Češi kombinují s míčem na polovině soupeře.
8
Kapustka už nestihl míč na hrací ploše a Zima tak bude odkopávat od své branky.
7
Havel poslal do vápna přízemní centr z levé strany, ke kterému se tlačil Černý, ale tomu chyběl krok, aby se dostal k míči.
6
Míč od rohového praporku ale odhlavičkoval mimo vápno Linhart.
5
Domácí budou zahrávat rohový kop.
5
Havlík poslal do vápna zajímavý centr, který ale odhlavičkoval mimo vápno Bednarek. Navíc byl jeden z českých hráčů v ofsajdu a hosté tak budou odkopávat z vlastního vápna.
4
Sáček byl faulován zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
3
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak opět přišli.
2
Buksa dostal příliš dlouhý pas za obránce od Jaroszyňského a k míči se tak dostávají hosté.
1
Domácí dnes hrají v bílých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.
1
Hosté rozehráli první poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
1

Polsko: Wrąbel – Kędziora (C), Bednarek, Łasicki, Jaroszyński – Dawidowicz, Lipski – Kownacki, Kapustka, Buksa – Stępiński

Česko: Zima – Sáček, Stronati, Lüftner, Havel – Hubínek, Tetour – Trávník (C), Černý, Havlík – Linhart.

Česko

Česká republika na rozdíl od svého dnešního soupeře musela bojovat v kvalifikační skupině 1, kde skončila na první příčce s třiadvaceti body a zajistila si tak přímý postup na ME 2017 v Polsku. Po deseti odehraných zápasech si připsali svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky na své konto 7 výher, 2 remízy a 1 porážku. Po absolvování kvalifikace odehrála Česká republika dva přátelské zápasy s Portugalskem, se kterým prohrála 3:1 a se Slovenskem, které naopak porazila vysoko 4:1. Dnešní zápas bude pro svěřence trenéra Lavičky velice těžký, ale věřme, že to naši borci zvládnou a vyhrají.

Posledních 5 zápasů

Česko – Slovensko 4:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Portugalsko – Česko 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Česko – Moldavsko 4:1 (KVAL.)
Belgie – Česko 2:1 (KVAL.)
Černá Hora – Česko 0:3 (KVAL.)

Polsko

Polská jedenadvacítka je hostující zemí letošního evropského šampionátu, a tak nemusela absolvovat kvalifikaci. Mezitím co ostatní národní týmy musely odehrát kvalifikaci, tak polská jedenadvacítka odehrála deset přátelských zápasů, ze kterých 6x vyhrála, 2x remizovala a 2x prohrála.

Polsko – Itálie 1:2
Polsko – Německo 1:0
Polsko – Černá Hora 6:0
Polsko – Ukrajina 2:0
Polsko – Maďarsko 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u přípravného utkání hráčů do 21 let mezi Polskem a Českou republikou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.