Neapol potvrdila v dnešním zápase roli favorita a zcela zaslouženě poráží Cesenu 3:2, když rozhodující branku vstřelil ve druhém poločase Mertens, který se se dvěma góly stal ústřední postavou tohoto vítězství, které Neapol posouvá zpět do boje o předkolo Ligy mistrů, na které ztrácí SSC tři body.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u fotbalu zase příště.
90+3
90+3
Nepřesná přihrávka vše kazí, toto již Neapol zvládne.
90+3
Insigne však ztratil míč a tak je zde možnost pro poslední akci hostů.
90+2
Domácí již kontrolují závěr utkání u rohového praporku.
90+2
Míč se sice dostal až k Andújarovi, ale ten v pohodě přijal přihrávku od svého spoluhráče.
90+1
Cesena se nemůže dostat k míči, závěr zápasu si chtějí domácí pohlídat s míčem na kopačkách.
90
Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Andújar musel být pozorný, když se po centru do ohně dostal k hlavičce osamocený Volta, ten však poslal míč přesně do rukavic domácího brankáře.
89
Hřiště opouští za potlesku tribun autor dvou branek Mertens, kterého nahrazuje Gargano.
89
Koulibaly raději zastavil rodící se brejk faulem. Domácí budou ještě naposledy střídat.
88
Držení míče v utkání vyznívá pro Neapol a to v poměru 59 % – 41 %. Opticky však mají domácí převahu ještě výraznější.
87
Faul se nakonec nepíská a to se hostům vůbec nelíbí, v případě odpískání by totiž Cesena získala velmi zajímavou standardní situaci.
87
Až příliš na krásu to nyní sehráli domácí a mohou za to pykat, Cesena se vydává do rychlého protiútoku.
86
Jorginho byl poslán tvrdě k zemi, je evidentní, že Neapol nebude s rozehrávkou přímého kopu nijak spěchat.
85
Neapol v tlaku také v posledních minutách, hosté již mají opravdu velký problém s udržením domácích hráčů, kteří se ženou za čtvrtým gólem.
83
Střídání v týmu AC Cesena: ze hřiště odchází Giuseppe De Feudis, přichází Riccardo Cazzola.
82
Střídání nejprve u domácích, odchází Marek Hamšík a přichází Insigne.
82
Oživit hru se pokusil Mertens, jeho přihrávka v pádu však nebyla přesná.
81
Domácí také nikam nespěchají a postupnými útoky se pomaličku posouvají na útočnou polovinu.
80
Několik nepřesností ve středu hřiště zastavila akce obou celků. Blíží se poslední desetiminutovka utkání a Neapol zatím stále má zápas pod kontrolou, stačí však jeden rychlý protiútok a vše může být jinak.
78
Ghoulam to vzal malinko sobecky na sebe a z těžké pozice se rozhodl vystřelit, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
77
Rodriguez zůstal zapomenut na hranici ofsajdu, po přihrávce však byl zády k bráně a tak mu nezbývalo nic jiného, než se do míče opřít nůžkami. Jeho zakončení bylo sice efektní, nicméně mířilo vysoko nad.
76
Koulibaly to přehnal s ostrostí a poté co Defrela poslal na výlet vzduchem uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
75
Rohové kopy však dnes ze strany Neapole nejsou nikterak nebezpečné.
75
Pohledná akce domácích, kteří se nejprve postupně dostali do pokutového území a tam následovalo zrychlení a přihrávka do ohně, tu obrana Ceseny stihla zablokovat a odehrát míč na roh.
73
Francesco Renzetti byl hodně ostře dohrán a za šlapák na něj se mělo pískat a zřejmě také žlutit, rozhodčí však dohrání souboje nezaregistroval.
73
Druhé střídání na straně Ceseny. Hřiště opouští Capelli a nahradí ho Rodriguez.
72
Opět na hřišti stejný obrázek jako v posledních minutách, Neapol útočí do plných a hosté čekají alespoň na náznak možnosti vyrazit do protiútoku.
71
Žlutou kartu dostává Daniele Capelli (AC Cesena).
70
Azzurri se dostali do další šance, blízko gólu byl nejprve Hamšík, který ve stoprocentní pozici netrefil pořádně míč. Celou akci ještě dohrál jeho spoluhráč střelou z hranice šestnáctky, ale mířil hodně nepřesně.
69
Přímý kop byl rozehrán centrem na přední tyč, tam operoval připravený Volta, který míč odehrál na roh. Z rohu poté Neapol nic nezískala.
68
Neapol kombinuje s míčem na hranici půli hřiště a postupným útokem se snaží dostat do zajímavé pozice. Rozhodně domácí nemají kam spěchat.
66
První střídání domácích v utkání, za potlesku tribun ze hřiště odchází Gabbiadini a nahrazuje jej Higuaín.
65
Po inkasované brance jsem měl o Cesenu strach, hosté však ukazují, že stejně jako za stavu 2:1 jsou schopni otevřít hru a zabojovat ještě o vyrovnání.
64
Následný rohový kop už nebezpečným pro defenzívu Neapole nebyl.
63
Po přihrávce Volty se nůžkami do míče opřel jeden z hostujících hráčů a Andújar měl s nenápadnou střelou překvapivě velké potíže. Míč jen s vypětím všech sil vyrazil na roh.
62
Přímý kop hosté rozehráli centrem na zadní tyč, kde operoval dnes aktivní Massimo Volta, jeho zakončení z první však mezi tři tyče neletělo.
61
Gabbiadini se s tím nepáral a z dobrých třiceti metrů vyslal míč směr brána, trefil se však pouze do míst, kde stál připravený Agliardi.
60
Více než metrový ofsajd zastavuje akci hostů.
60
Hodina hry je za námi a Neapol zatím i přes dva inkasované góly vede nad Cesenou 3:2.
59
Cesena to bude mít nyní složité, do druhého poločasu nastoupila s naprosto defenzivní taktikou, nyní bude potřeba myslet i na útočné výpady.
57
Neapol právě vstřelila branku!
Okamžitě po vystřídání přichází třetí branka Neapole v utkání, která domácím vrací vedení. DRIES MERTENS se prodral do pokutového území a se štěstím přiťukl míč na Hamšíka, který mu jej okamžitě vrátil a Mertens si s ním poradil na výbornou.
57
Je tu první střídání, utkání končí pro Tabanelliho, kterého nahrazuje Lucchini.
56
Hamšík zkoušel kolmicí vysunout nabíhajícího spoluhráče, ten však byl dobře pokryt.
55
Dvě obrovské šance domácích, v té první vyboxoval míč Agliardi, ve druhém případě na hranici ofsajdu stál Mertens, jeho střílená přihrávka prolétla těsně kolem pravé tyče.
55
Právě Hamšík naskakoval na letící míč, ale těsně před ním zasáhl hráč Ceseny. Tlak domácích však pokračuje.
54
Na druhé straně Hamšík vybojoval rohový kop.
54
Tabanelli si ukrojil přece jen příliš velký krajíc, když se sám s míčem pustil do zorganizované obrany domácích a o míč pochopitelně přišel.
53
Nicméně tento přímý kop přímé ohrožení brány nepřinesl.
52
Volta si pomohl v souboji rukou, kterou poslal k zemi protihráče a domácí tak budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.
51
Nebezpečný centr mířil na Callejóna, tomu míč z hlavy vzal poslední obránce Ceseny.
51
Cesena dobře bránila prostor ve středu hřiště, nakonec to zkusil Mertens individuálně a byl zastaven jen za cenu faulu.
49
Ostrý pas do pokutového území zastavuje Agliardi, který si počkal na míč u přední tyče.
48
Druhý poločas zahájila jednoznačně lépe Neapol, která od první minuty útočí do plných.
47
Callejóna zastavil ofsajd, domácímu útočníkovi se to vůbec nelíbí.
47
Agliardi musel rychle z brány, aby schoval přihrávku do své náruče.
46
Druhý poločas začala útočnou akcí Neapol, dvě přihrávky za obranu však vždy zastavila defenzíva Ceseny.
46
Nic víc než tato vyrovnávací branka se už v prvním poločase neudá. Cesena sice přišla během dvou minut o svůj náskok, ale v závěru poločasu se jí podařilo ještě vyrovnat a tím toto utkání ještě více zamotat.

Domácí jsou lepším týmem, nicméně se hraje na góly a ty dokázaly oba týmy vstřelit dva.
45+3
45+2
Cesena právě vstřelila branku!
Hostům se přece jen podařilo ještě vyrovnat. Po rychlém přenesení hry na Voltu přišla další přihrávka do střelecké pozice pro GREGOIRE DEFRELA, který zamířil naprosto přesně a posílá týmy do šatny za nerozhodného stavu.
45+1
Dvě minuty nastavuje hlavní rozhodčí nad rámec první půle. Odkopávat od brány může Andújar.
45
Začala poslední minuta řádné hrací doby, Neapol o míč přišla a hosté se tak mohou pokusit o vyrovnání v samém závěru první půle.
44
Dlouho trvalo hostům než rozehráli standardní situaci, vše nakonec řešili centrem na hranici šestnáctky, ještě před tím je však pískán útočný faul v jednom ze soubojů.
42
Toto nemohlo dopadnout jinak než žlutou kartou pro Ghoulama, kolem kterého se prohnal jako vítr Volta a domácí hráč neměl jiné řešení než jej poslat tvrdě k zemi.
41
Jako odpověď se snažil založit Hamšík rychlý brejk, zůstal však v aktivní pozici sám a o míč nakonec přišel.
41
Fanouškům Neapole se nelíbí, že jejich tým hraje bez míče, na to nejsou z prvního poločasu příliš zvyklý.
40
O pár vteřinek později byla akce hostů zakončena velmi nepřesnou střelou, která vylétla vysoko nad.
39
Cesena to v útoku zkouší hlavně středem hřiště, tam však jsou domácí připraveni. Celá akce byla ve výsledku zakončena centrem na přední tyč, ale ten si pohlídal s přehledem Andújar.
37
Cesena malinko otevřela hru a tím vznikají mezery v obranném postavení. Jedno takové chtěl využít Hamšík s Koulibalym, ale nakonec finální centr odvrátila obrana hostů.
36
Toto nebyl ofsajd a tak musel Koulibaly zachraňovat skluzem před Carbonerem, který by už uháněl sám na bránu Neapole.
35
Hosté vytáhli napadání, ale to ještě Cesena zvládla, následně se tak do problému dostali domácí, ty vyřešili přihrávkou zpět k vlastnímu brankáři.
34
Snaha o protiútok Ceseně ztroskotala na nepřesné finální přihrávce.
33
Na druhé straně převedl rychlý sprint po levé straně Marek Hamšík, z velkého úhlu slovenský reprezentant Agliardiho překvapit nedokázal.
33
Cesena se dostala do zajímavé pozice, ale ani jeden z hráčů hostujícího celku se neodvážil zakončit.
32
Již se opět hraje, u míče jsou hráči Ceseny, kteří kombinují prozatím na vlastní polovině.
30
Přímo na hrací ploše je ošetřován Tabanelli, ostatní to využívají k občerstvení.
30
Za obranu si výborně nabíhal domácí hráč, do ofsajdové pasti sice nespadl, ale na doběhnutí míče mu chyběl krůček.
29
Koulibaly se pokusil z otočky opřít do míče, ale míč netrefil ideálně.
28
Tabanelli není příliš spokojen s výrokem rozhodčího, nicméně si v souboji opravdu počínal příliš ostře.
28
Malinko zmatky ve středu hřiště, po několika odrazech se míč dostává do zámezí a Ghoulam může vhazovat.
26
Centr na zadní tyč od Volty byl o něco delší než bylo potřeba a tak Cesena ani z této akce nic nevytěžila.
25
Domácí nyní nechávají hrát hosty, jejich postupné útoky však nejsou zatím vůbec nebezpečné. Tvořit hru hostům evidentně nesedí, raději by spoléhali na rychlé protiútoky.
24
Narážečka hostujících hráčů sice pomohla dostat se s míčem blíže k pokutovému území, ale tam byla připravena zeď z hráčů Neapole, která zafungovala na jedničku.
23
Koulibalyho pas za obranu byl nepřesný a tak si na chvíli mohou zahrát s míčem i hosté.
22
Dvě rychlé branky Neapole naprosto otáčí průběh utkání, na obrazu hry se však nic nemění. Domácí nadále drží míč a kontrolují tím hru.
21
A už se dostává Neapol do vedení MANOLO GABBIADINI dokonává obrat domácích, když rychlou střelou po zemi využil přihrávku Mertense.
20
Dvacet minut hry je za námi a již byly k vidění dvě branky. Neapol rychle vyrovnala a na reakci Mertense, který okamžitě vzal míč ke středovému kruhu, to vypadá, že Neapol bude chtít co nejdříve vstřelit i druhý gól.
19
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Hamšík si potáhl míč více na střed hřiště a okamžitě vystřelil, jeho pokus však byl zblokován obranou Ceseny, nicméně tak nešťastně, že DRIES MERTENS se ocitl sám před brankářem a chladnokrevně zakončil.
18
Cesena se dostala do nečekaného vedení a to by jistě ráda udržela co nejdéle to půjde. Po poslední akci se musela bránit rohovému kopu, z toho však nebezpečí nepřišlo.
16
Neapol se okamžitě snažila o odpověď, ale centr pouze prolétl pokutovým územím bez zásahu útočících hráčů.
15
Navíc přichází gól do domácí sítě, když se za hranicí šestnáctky do míče opřel levačkou GREGORIE DEFREL a jeho přízemní střela zapadla přesně k pravé tyči.
14
Po dobrém úvodu utkání se nyní na kopačky Neapole dostává nervozita, ze které plynou chyby.
13
Z čista jasna se mohli hosté dostat do vedení. Na konci třinácté minuty dostal míč mezi dvojici obránců Carlos Carbonero, nicméně jeho hlavičce chyběla razance a tak měl Andújar snadnou práci.
13
Na opačné straně si jeden z domácích hráčů nabíhal za obranu, nicméně byl zastaven odmávaným a následně také odpískaným ofsajdem.
12
Carbonero odvážně vlétl do souboje, nicméně míč již dokázala domácí obrana dostat do bezpečí.
11
Série nepřesností ve středu hřiště končí ve chvíli, kdy se míč dostal za autovou čáru. Vhazovat budou hosté.
9
Dlouhým autem se Cesena snažila dostat do pokutového území, ale ani Neapol v obranné činnosti nechybovala. Od vlastní brány bude odkopávat Andújar.
9
Ojedinělý protiútok Ceseny zastavil Koulibaly, který poslal míč do zámezí.
7
Ten však defenzíva Ceseny dokázala pokrýt.
7
Přízemní centr letěl na Hamšíka, ale ten byl dobře pokryt a nedostal se k zakončení. Výsledkem celé akce je alespoň rohový kop pro Neapol.
6
Volta (CSN) si musel pomoci faulem proti uhánějícímu Mertensovi, který si pustil míč do volného prostoru a byl nekompromisně poslán k zemi.
5
Již se blíží ke konci pátá minuta utkání a Cesena si s míčem zahrála jen minimálně.
4
Opět v akci Mesto, který však nebyl u míče jako první a po zákroku obránce Ceseny může Mesto alespoň vhazovat.
3
Neapol přenesla hru na levou stranu, tam si jej dobře zpracoval Mesto, nicméně hru přibrzdil a vrátil míč na vlastní polovinu.
3
Až k brankáři Andújarovi rozehráli domácí, ti zatím Ceseně příliš míč nepůjčili.
2
Hamšík zabojoval ve středu hřiště a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
1
Hned v první minutě je tu nedovolený zákrok na domácího hráče, Neapol bude rozehrávat ze středu hřiště.
1

SSC Neapol: Andújar – Mesto, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – David López, Jorginho – Callejón, Hamšík (C), Mertens – Gabbiadini.
Náhradníci: Cabral, Colombo – Strinić, Henrique, Britos, Higuaín, Maggio, Gargano, L. Insigne, Zapata, Inler.

AC Cesena: Volta – Capelli, Agliardi, Krajnc, Renzetti – De Feudis (C), Cascione, Tabanelli – Carbonero, Brienza – Defrel.
Náhradníci: Leali, Bressan – Nica, Lucchini, Đurić, Rodríguez, Succi, Perico, Cazzola, Dal Monte, Zé Eduardo.

Rozhodčí: Irrati – Barbirati, Musolino.
Pravděpodobné sestavy:

SSC Neapol:

Andujar – Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam – David Lopez, Jorginho – Callejón, Hamšík, Insigne – Higuaín

AC Cesena:
Agliardi – Perico, Capelli, Krajnc, Renzetti – Carbonero, Mudingayi, Cascione – Brienza – Defrel, Djurič
Absence

Domácím bude v utkání chybět trojice Michua, Zuňiga a De Guzman. Ztráty hlásí však také hosté, kde bude chybět pro různá zranění pětice Marilungo, Pulzetti, Giorgi, Valzania a Magnusson.
Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se týmy utkaly v 17. kole a Neapol zvítězila na hřišti soupeře vysoko 1:4. Když se dvakrát trefil Higuaín a po jednom gólu přidali Hamšík a Callejón. Za Cesenu korigoval v 75. minutě Brienza.
AC Cesena

To Cesena má úplně jiné starosti, respektive již žádné nemá. Již nyní je jasné, že v příští sezóně si celek nejvyšší italskou soutěž nezahraje, poněvadž na místa zajišťující záchranu ztrácí již dvanáct bodů.

Poslední výhru Cesena pamatuje 1. března, kdy na svém hřišti porazila Udinese. V posledních deseti zápasech však Cesena pouze pět remíz a to ji definitivně poslalo o soutěž níže.
SSC Neapol

Neapol okupuje v tabulce čtvrtou příčku se šestibodovou ztrátou na Lazio, která se tak po dnešku může zmenšit na tříbodovou. Na pátý Janov mají domácí k dobru čtyři body.

Neapol má za sebou v týdnu odvetu semifinále Evropské ligy, kde překvapivě nestačila na Dněpropetrovsk a finále druhé nejprestižnější evropské soutěže si nezahraje.

Velkou ztrátu Neapol zaznamenala již v posledním odehraném kole Serie A, když pouze remizovala s poslední Parmou 2:2. Dnes čeká svěřence Rafaela Beniteze předposlední tým tabulky a tak nemůže být řeč o ničem jiném, než o třech bodech.
Dohrávku 36. kola má dnes na programu italská Serie A. Neapol přivítá na svém Stadio Sao Paolo Cesenu a půjde o důležité body hlavně pro domácí tým, který pokukuje po předkolu Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62