To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Zápas je u konce! Neapol sice byla většinu zápasu o něco lepší, ale tři body dnes nakonec získává Udinese. Domácí si za celý zápas nevytvořili žádnou vážnější akci, ale v 71. minutě se dokázal po standardní situaci prosadit Danilo a jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná. Hostům nebyla nic platná ani statistika rohových kopů, kterou jasně ovládli poměrem 9:0.
90+3
90+3
Hosté zahrávali standardní situaci, ale rozhodčí odpískal útočný faul a situace se pro Neapol začíná hodně komplikovat.
90+2
Domácím se podařilo dostat míč daleko na polovinu Neapole.
90+1
Rozhodčí Tagliavento nastavuje tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Callejón fauloval u postranní čáry unikajícího Widmera a vidí za to žlutou kartu.
88
Hosté obléhají domácí pokutové území, ale stále z toho nic nemají.
86
Higuaín se dobře otočil s míčem a zkusil zakončit, ale jeho rána přeletěla Karnezisovu bránu.
84
Albiol fauloval na polovině hřiště Dos Santose a je z toho žlutá karta.
83
Rohový kop hostujícího týmu skončil zakončením Maggia, který však hlavou přestřelil Karnezisovu bránu.
82
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Antonio Di Natale, přichází Luis Muriel.
82
Do jednoho se teď dostal Di Natale, který však zakončoval v náročné pozici a jeho střela nenadělala Rafaelovi problémy.
81
Udinese se v posledních minutách úspěšně brání a hrozit už bude nejspíš pouze z protiútoků.
79
Neapol ho tentokrát rozehrála nakrátko a následný centrovaný míč dokázal Widmer odvrátit mimo vápno.
78
A do třetice rohový kop pro hosty.
78
Po rohovém kopu následovaly další dva nebezpečné centry do vápna, ale oba byly odvráceny. Následovat však bude další roh.
77
Nyní však budou mít hosté příležitost v podobě rohového kopu.
77
Udinese se nadále snaží útočit a Neapol zatím po inkasovaném gólu neohrozila Karnezisovu bránu.
75
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Roberto Insigne, přichází Jonathan de Guzmán.
74
Domácí fanoušci jsou po vedoucí brance hodně slyšet a zatím se zdá, že gól má pozitivní vliv i na samotné hráče Udinese.
72
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Miguel Michu, přichází Dries Mertens.
71
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí se prosazují po standardní situaci a v 71. minutě se ujímají vedení! Di Nataleho centrovaný míč přizvedl ve vápně hlavou nešťastně hostující Koulibaly a balón pak doletěl na zadní tyč k volnému Danilovi, který ho skluzem poslal za Rafaelova záda.
70
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Cyril Théréau.
69
Gargano fauloval Koneho a bude z toho standardní situaci pro Udinese.
68
Kone hledal dlouhým centrem do vápna Di Nataleho, ale pro míč si došel brankář Rafael.
66
Z následného rohového kopu se hosté do šance nedostali.
65
Obrovská šance hostů! Higuaín dostal do levé strany parádní přihrávku za obranu a zblízka se snažil překonat Karnezise přízemní střelou na zadní tyč, ale domácí brankář jeho pokus dokázal vyrazit. K dorážce se však o chvíli později dostal ještě střídající Callejón, ale i s jeho pokusem si Karnezis poradil a vyrazil ho na rohový kop.
64
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Camilo Zúñiga, přichází José María Callejón.
62
Dos Santos (UDI) zkusil vypálit z velké dálky, ale trefil pouze prostředek brány a Rafael bez potíží zasáhl.
60
Domácí v posledních minutách docela ožívají a to samé platí o jejich fanoušcích na tribunách.
59
Další pokus Udinese o protiútok. Dlouhý míč našel Di Nataleho, který byl však sám mezi třemi bránícími hráči, a o balón tak brzy přišel.
57
Domácí Fernandes předvedl efektní zpracování, kterým se zbavil jednoho obránce, ale zároveň si poté míč příliš předkopl a rodící se brejk domácího týmu měl tedy jepičí život.
56
Udinese se po dlouhé době snažilo vymyslet něco směrem dopředu, ale dlouhé přihrávky na pravou stranu se zmocnila hostující obrana.
54
Nyní se žlutí už i na druhé straně. Rozhodčí nejspíš sečetl Lópezovi všechny jeho nedovolené zákroky a v 54. minutě mu ukazuje žlutou kartu.
53
Hosté z rohu nic zajímavého nevymysleli, ale nutno říct, že v úvodu druhého poločasu mají herně navrch.
52
Michu zkusil odcentrovat před domácí bránu, ale tam byl opět pozorný Widmer, který poslal hlavou míč do zámezí. Rohový kop pro Neapol.
50
Následovala standardní situace Neapole. Hosté to zkusili centrovaným míčem do vápna, ale tam předvedl obranný zákrok Widmer, který poslal hlavou míč do bezpečí.
49
To se však vzápětí mění! Domácí Fernandes srazil běžícího Zúñigu a rozhodčí Tagliavento poprvé vytahuje žlutou kartu.
48
David López (NEA) fauloval na polovině hřiště Koneho a za tento zákrok mohl vidět žlutou kartu, ale rozhodčí zatím tyto zákroky posuzuje mírně a kartu dosud nikomu neukázal.
46
Nakopnutý míč doletěl až k hostující bráně a rozehrávat bude Rafael.
46
První poločas nebyl nastaven ani o jednu minutu a oba týmy jdou do šaten za bezbrankového stavu, který celkem odpovídá obrazu hry. Jedinou vážnější šanci celého poločasu měl na svědomí hostující Gargano, který ve 36. minutě trefil ránou zpoza pokutového území tyč domácí brány. Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
45
45
Gargano fauloval u postranní čáry Fernandese a u míče budou domácí.
44
Albiol se po chvíli zvedá a bude moci pokračovat ve hře.
43
Domácí Dos Santos pronikl s míčem až těsně před pokutové území a následně se rozhodl pro střelu, ale napálil pouze před sebou stojícího Albiola, který se po skončení celé akce sesunul na trávník.
42
Di Natale zkusil vypálit z dálky, ale střela mu ani trochu nesedla a míč letěl hodně mimo bránu.
41
Domácí to zkusili centrovaným míčem do vápna, ale obrana Neapole míč odvrátila do zámezí.
40
Do delší kombinace se nyní dostalo Udinese, ale míč se zatím stále pohybuje ve středu hřiště.
38
Další útočnou akci hostujícího týmu překazila nepřesná přihrávka, po níž se míče zmocnil brankář Karnezis.
36
První vážná situace tohoto zápasu! Gargano (NEA) dostal zpětnou přihrávku před vápno, kde se opřel do míče a jeho pěkná rána skončila na vzdálenější tyči Karnezisovy brány!
35
Centrovaný míč skončil na hlavě jednoho z obránců, který ho odvrátil mimo vápno. V kombinaci je opět Neapol.
34
Hostující kapitán Maggio nyní vybojoval na pravé straně rohový kop pro svůj tým.
33
Neapol je v posledních minutách více u míče a dostává se do delších kombinací, ale k nějakých šancím to zatím nevede.
31
Michu dostal na levé straně trochu prostoru a vypálil z hranice vápna, ale Karnezis si s jeho přízemní střelou poradil. Rána to nebyla nikterak nebezpečná.
30
Je za námi první půlhodina zápasu a na gólovou šanci zatím marně čekáme. Hra je zatím velmi opatrná a vyrovnaná.
29
Piris (UDI) nevěděl co s míčem, a tak nakonec zkusil vystřelit z velké dálky, ale jeho přízemní pokus šel hodně mimo.
27
Hosté měli k dispozici přímý kop. Centrovaný míč byl jedním z obránců odvrácen před vápno, kde se k němu dostal David López, který se pokusil o střelu, ale rána mu příliš nesedla a minula Karnezisovu bránu.
25
Obě mužstva zatím pracují velmi dobře v defenzívě. Hráči dokáží vystihnout útočné přihrávky a jakákoliv snaha o dlouhé míče dopředu je zatím odsouzena k neúspěchu.
23
Zúñiga (NEA) zůstal po souboji s protihráčem chvíli ležet na trávníku, ale nyní už se zvedl a bude moci pokračovat ve hře.
21
Oba týmy hrají zatím velmi zodpovědně dozadu a zatím je opravdu velmi obtížné hledat nějakou skulinku pro vedení útoku.
20
Albiol (NEA) se pokusil o dlouhý balón do vápna, ale míč doletěl až do zámezí.
18
Utkání se teď vrátilo do zajetých kolejí a míč se pohybuje opět převážně ve středu hřiště, kde často mění svého majitele.
16
Všechno ovšem končí velmi nepřesným centrem, který doletěl až do autu a vhazovat bude Udinese.
16
Neapol nadále obléhá domácí pokutové území. Hosté si v těchto chvílích vytvořili tlak.
15
Higuaín chtěl poslat míč do vápna, ale jeho pokus byl zblokován obráncem do autu.
14
Centrovaný míč do vápna Udinese doletěl k Danilovi, který ho raději tečoval do zámezí a následovat bude rohový kop Neapole.
12
Widmer (UDI) běžel po pravé straně pro dlouhou přihrávku a míč ještě zastihl na hrací ploše, ale hlídán hostujícím obráncem již nezvládl odcentrovat jinam než do zámezí.
10
A nakonec z toho byla první střela dnešního zápasu! Z hranice pokutového území se napřáhl Badu, jehož rána proletěla vedle levé tyče Rafaelovy brány.
9
Domácí Fernandes dobře napadal a obral soupeře o míč, následně byl na útočné polovině faulován, ale Udinese zůstalo u míče, a tak rozhodčí ponechal výhodu.
8
Ani jeden z týmů se zatím nedostal s míčem do pokutového území svého soupeře. Na šance zatím stále čekáme, hraje se takřka výhradně ve středu hřiště.
6
Po autovém vhazování Maggia se Neapol snažila zahrozit z pravé strany, ale po nepřesné přihrávce se balónu zmocnili domácí.
4
Míč se však nedostal ani do pokutového území a zmocnili se ho hráči v bleděmodrém.
3
Poté, co se míč několikrát za sebou ocitl v autu, se do útoku nakonec dostali domácí, ale celou akci zastavil nedovoleným zákrokem Gargano, takže bude následovat standardní situace domácího Udinese.
2
Hra již pokračuje a u míče je hostující Neapol, která zatím rozvážně kombinuje na polovině hřiště.
1
Kone (UDI) fauloval hned po úvodním výkopu Gargana, který se jen těžce zvedá z trávníku.
1

Udinese Calcio: Karnezis – Widmer, Heurtaux, Danilo, Piris – Allan Marques Loureiro, Dos Santos, Badu – Kone, Fernandes – Di Natale (C).
Náhradníci: Brkić, Meret – Belmonte, Bubnjič, Pasquale, Evangelista, Pinzi, Hallberg, Muriel, Théréau.

SSC Neapol: Rafael – Maggio (C), Albiol, Koulibaly, Britos – Gargano, David López – Zúñiga, Michu, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Andújar – Henrique, Ghoulam, de Guzmán, Hamšík, Inler, Callejón, Mertens, Zapata.

Rozhodčí: P. Tagliavento – N. Nicoletti, G. Schenone.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V rámci třetího kola italské Serie A přivítá Udinese Calcio na svém hřišti SSC Neapol. Domácím se loňská sezona příliš nepovedla a v lize skončili až na třináctém místě, daleko od postupu do evropských soutěží. V nové sezoně si Udinese zatím připsalo po jedné výhře a jedné porážce. V prvním kole si doma poradilo výsledkem 2:0 s nováčkem z Empoli a o týden později podlehlo stejným výsledkem na hřišti Juventusu. Hostující Neapol obsadila v loňské ligové sezoně čtvrté místo, díky němuž se dostala do play off Ligy mistrů, kde však nestačila na Athletic Bilbao a zbyla na ni "pouze" Evropská liga, v níž je jedním ze soupeřů Neapole i pražská Sparta, kterou Neapol ve čtvrtek porazila výsledkem 3:1. V lize si zatím Neapol vede stejně jako Udinese. Nejprve si přivezla z Janova výhru 2:1, ale v minulém kole nešťastně podlehla doma Chievu 0:1 a má tedy momentálně stejný počet bodů a totožné skóre, jako její dnešní soupeř. Kdo na tom bude po dnešním vzájemném zápase lépe?
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62