To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Přestože Palermo přišlo v nastaveném čase o vítězství, připisuje si v této sezoně vůbec první bodový zisk v domácím prostředí, což je v 18. kole ligy opravdu smutná vizitka.
Neatraktivní zápas mě nakonec hodně dramatickou koncovku! Hosté byli devadesát minut zcela zoufalí, ale v závěru jim nejprve nebyla uznána regulérní branka, což jim následně vynahradil González, který fauloval ve vlastním vápně a dopřál tak Pescaře penaltu, kterou využil Cristiano Biraghi. Pescaře to vlilo krev do žil a v 95. minutě si vytvořila ještě jednu šanci, z níž málem dokonal obrat Memushaj, jehož střelu však na poslední chvíli zlikvidoval skluzem bránící hráč. Záchranářský souboj tedy končí remízou 1:1, který ani jednomu týmu příliš nepomáhá.
90+5
90+5
Hosté mohli dokonce vyhrát! Obrana Palerma nechala ve vápně volného Memushaje, který si zpracoval míč hrudí a z úhlu dokázal nepříjemně vypálit, ale do střelu se mu na poslední chvíli vložil bránící hráč, který srazil míč do zámezí.
90+3
Pescara právě vstřelila branku!
Posavec si špatně vybral stranu, takže CRISTIANO BIRAGHI pokutový kop bezpečně proměňuje a srovnává na 1:1!
90+2
González fauloval v pokutové území a Pescara bude kopat penaltu!
90+1
Nastavuje se pět minut, takže hosté mají ještě relativně dost času na srovnání!
90
Hosté se radovali z vyrovnání, ale radost jim zkazil pomezní rozhodčí! Centrovaný míč prodloužil jeden z hráčů Pescary na hlavu nehlídaného Fornasiera, který zblízka poslal míč do brány, ale podle sudího stál v době přihrávky v ofsajdu.
89
Pescara měla k dispozici přímý kop, který rozehrála nakrátko a následovala přihrávka před bránu, kam však míč nepustil González. Rohový kop pro hosty.
88
Žlutou kartu dostává Giancarlo González (U.S. Citta di Palermo).
87
Hosté jsou navíc viditelně nervózní. Benali teď dostal zcela zbytečnou žlutou kartu po faulu na útočné polovině a následně svůj tým připravil o čas nesmyslnou hádkou s rozhodčím.
87
Žlutou kartu dostává Ahmad Benali (Delfino Pescara 1936).
86
Domácí se snaží uhlídat těsný výsledek a daří se jim narušovat rozehrávku soupeře. Pescara není schopna jakékoliv přímočarosti, její hra je hodně pomalá a čitelná.
84
Žlutou kartu dostává Gianluca Caprari (Delfino Pescara 1936).
83
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Aleksandar Trajkovski.
82
Nepřesný Caprariho centr končí v zámezí, takže rozehrávat bude brankář Posavec.
80
Obrana Palerma teď trochu zapomněla na Pettinariho, který se ve vápně dostal do zakončení, ale naštěstí pro domácí poslal míč vedle vzdálenější tyče.
79
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Dario Župarić.
79
Nepříjemný moment pro slovenského fotbalistu Norberta Gyömbéra! Obránce Pescary se zranil a hřiště opouští na nosítkách. Hosté jsou tedy nuceni střídat.
78
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Ivajlo Čočev.
76
Žlutou kartu dostává Bruno Henrique (U.S. Citta di Palermo).
76
Po dlouhé době došlo k útočné akci. Postaralo se o ní Palermo, které se prokombinovalo až do vápna, kde si snažil převzít balón Nestorovski, ale obrana Pescary ho včas dokázala zdvojit a nedovolila mu zakončit.
75
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Hugo Campagnaro, přichází Bryan Cristante.
74
Stále nic nového. Statická hra ve středu hřiště a spokojení domácí, kteří jsou každou minutou blíže důležitým třem bodům.
72
Pescara drží míč, a to doslova! Hosté sice jsou u balónu, ale jsou naprosto statičtí a v poklidu si nakrátko neustále přihrávají mezi sebou na středové lajně. Takhle snaha o vyrovnání nevypadá.
70
Biraghi marně protestuje proti udělení žluté karty. Rozehrávat mohou domácí, kterým zcela vyhovuje, že hra stále postrádá tempo. Hosté jsou směrem dopředu bezzubí.
70
Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (Delfino Pescara 1936).
67
Střídání v týmu Delfino Pescara 1936: ze hřiště odchází Alessandro Bruno, přichází Gastón Brugman.
66
Velká šance Palerma! Přesný centr našel před bránou Nestorovskiho, který hlavou poslal míč těsně vedle pravé tyče.
64
Míč se odrazil před šestnáctku ke Caprarimu, který zkusil vypálit z voleje, ale střela mu vůbec nesedla.
63
Série standardních situací pokračuje. Po zblokovaném centru budou hosté zahrávat další rohový kop.
62
Domácí museli čelit dalšímu nebezpečí. Pescara tentokrát rozehrávala přímý kop kousek od rohu pokutového území. Centr Caprariho však našel jen hlavu Goldanigy.
61
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Alessandro Diamanti, přichází Bruno Henrique.
60
Biraghi měl k dispozici dva rohové kopy. První z nich byl odvrácen do zámezí, ale druhý už byl nebezpečnější, protože míč propadl do vápna kde nebezpečně poskakoval a jeden z bránících hráčů ho odklidil doslova na poslední chvíli.
57
Centr do pokutového území si vzal na starost kapitán Diamanti, jenže jeho pobídka mířila na hráče, který byl v ofsajdu.
56
Biraghi fauloval u postranní čáry a domácí budou mít k dispozici přímý kop.
54
Biraghiho centr nenašel v domácí šestnáctce nikoho ze spoluhráčů.
52
Memushaj hledal dlouhým nákopem nabíhajícího Pettinariho, k němu však míč nepustil González.
50
Caprariho centr od rohového praporku nenadělal domácí obraně žádné větší starosti.
49
Pettinari se opřel do odraženého míče, jeho střela byla ovšem sražena do zámezí, takže následuje roh pro hosty.
47
Benali centroval před domácí bránu, ale tam byl připravený Goldaniga, který poslal balón do bezpečí.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První poločas vůbec nenabídl pohledný fotbal. Celá první půle přinesla vlastně jen jeden zajímavý moment, z něhož však padla branka, kterou zařídil ve 33. minutě Robin Quaison. Palermo tak vede po prvním poločase 1:0.
45+1
45+1
Teď pro změnu zazmatkovali na vlastní polovině domácí, ale k ničemu fatálnímu to nevedlo. Jediná nastavená minuta se chýlí ke konci.
45
Poločas se chýlí ke konci, ale hosté se přesto nikam nehnali, v poklidu si přihrávali na své polovině hřiště dokud nepřišlo jedno nedorozumění a míč skončil v autu.
43
Domácí měli k dispozici přímák, z levé strany přišel do vápna centrovaný míč, který však odvrátila obrana Pescary.
42
Žlutou kartu dostává Ilja Nestorovski (U.S. Citta di Palermo).
41
Vstřelená branka zatím bohužel nemá na svědomí to, že by se začalo hrát útočněji. Míč se většinu času pohybuje v blízkosti středového kruhu.
39
Hodně nepovedený přímák Pescary. Míč byl příliš dlouhý a nerušeně doletěl do zámezí.
39
Žlutou kartu dostává Mato Jajalo (U.S. Citta di Palermo).
37
Hosté by rádi odpověděli vyrovnávací brankou, ale dosud se nedostali do žádné gólové šance. Palermo teď pozorně brání a nepouští Pescaru k vlastní šestnáctce.
35
Žlutou kartu dostává Hugo Campagnaro (Delfino Pescara 1936).
33
Palermo právě vstřelilo branku!
Vytoužená branka je tu! ROBIN QUAISON využil laxnost bránících hráčů Pescary a z levé strany si seběhl s míčem až na hranici šestnáctky, odkud vypálil přesně do horního rohu brány. Brankář Bizzarri byl bez šance a nezbývá mu, než "poděkovat" své obraně.
31
Diamanti se vrací na hřiště, ale za nohu se stále chytá, takže těžko říct, zda bude v pořádku.
29
Po odehrané standardní situaci se drží za nohu domácí kapitán Diamanti, který bude muset být ošetřen.
28
Povedený centr našel ve vápně Nestorovskiho, který však v dobré pozici netrefil míč vůbec dobře.
27
Po Gyömbérově faulu budou domácí zahrávat přímý kop z nebezpečné pozice.
25
Nuda, nuda a ještě jednou nuda! Tak by se dalo jednoduše shrnout dosavadní dění na hřišti. Zápasu by nejspíš pomohla vstřelená branka, ale zatím v podstatě nebyla příležitost k tomu, aby nějaká mohla padnout.
23
První střela na bránu nebyla vůbec nebezpečná. Mato Jajalo svou střelou z dvaceti metrů jen pozdravil brankáře Bizzariho.
21
Palermo se teď snaží hrát útočněji, ale brzdí ho časté nepřesnosti.
20
Nestorovski se na hranici šestnáctky opředl do balónu, ale trefil jen bránícího hráče, od nějž se míč vysokým obloučkem odrazil k brankáři Bizzarimu.
18
Palermo se prokombinovalo na útočnou polovinu, Aleesami posunul míč doprava na Diamantiho, jemuž se vůbec nepovedl pokus o centr do vápna a míč končí v zámezí.
16
Caprari našel od rohového praporku Memushaje, hostující kapitán však v těžké pozici nehlavičkoval přesně.
15
Pescara je v těchto chvílích aktivnějším týmem a získává první rohový kop zápasu.
13
Hosté se teď dvakrát pokusili o střelu zpoza šestnáctky. Pettinariho pokus však zblokoval bránící hráč, od něhož se míč odrazil k Memushajovi, který následně pálil hodně vysoko nad bránu.
12
Hostující Pettinari si nafilmovaným pádem v pokutovém území chtěl vymodlit penaltu, ale jeho počínání mu místo toho vyneslo žlutou kartu.
10
Oblouček za obranu hostujícího týmu hledal Nestorovskiho, ten ale na balón těsně nedosáhl.
9
Hosté se osmělují a dostávají se více do hry. Veškeré dění na hřišti však stále probíhá mezi oběma šestnáctkami.
7
Hosté se poprvé usídlili na útočné polovině, ale následná kolmá přihrávka na Caprariho mířila do ofsajdu.
5
Pescara se zatím s balónem příliš neseznámila, ale ani Palermo ještě nezahrozilo, protože jeho rozehrávka je hodně zdlouhavá a nikam nevede.
3
Domácí se opět posunuli na útočnou polovinu, ale tam se velmi nepřesnou přihrávkou prezentoval Aleesami, který poslal míč do zámezí.
2
Hráči Palerma v úvodu zápasu kontrolují balón. Domácí tým se snažil kombinovat na útočné polovině, ale nyní přišlo několik zpětných přihrávek, takže se do hry zapojuje i brankář Posavec.
1

U.S. Citta di Palermo: Posavec – Cionek, G. González, Goldaniga – Rispoli, Jajalo, Gazzi, Aleesami – Quaison, Diamanti (C) – Nestorovski.
Náhradníci: Fulignati – Balogh, Bentivegna, Embalo, Bruno Henrique, Hiljemark, Čočev, Morganella, Pezzella, Sallai, Trajkovski, Vitiello.

Delfino Pescara 1936: Bizzarri – Campagnaro, Gyömbér, Fornasier – Zampano, Memushaj (C), Bruno, Biraghi – Benali, Caprari – Pettinari.
Náhradníci: Fiorillo – Brugman, Coda, A. Crescenzi, Cristante, Del Sole, Mele, Vitturini, Župarić.

Rozhodčí: D. Massa.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Trápící se Palermo v minulém kole ukončilo devítizápasovou sérii ligových porážek, když překvapivě zvítězilo v Janově 4:3. Díky této výhře opustili Sicilané poslední místo tabulky Serie A, které přenechali právě svému dnešnímu soupeři. Naváže Palermo na venkovní vítězství a přiblíží se bodově nesestupovým pozicím, nebo se v záchranářském souboji bude více dařit ligovému nováčkovi?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62