Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Spal - 1. prosince 2017   18:30

AS Řím
19' Džeko (El Shaarawy) • 32' Strootman (El Shaarawy) • 53' Pellegrini (Kolarov)
3:1
(2:0)
Spal
56' Viviani
AS Řím
Alisson – Kolarov (75. Emerson), Manolas, Juan Jesus, Florenzi (C) – Strootman, Gonalons (60. Gerson), Pellegrini – El Shaarawy, Džeko, Ünder (64. Schick).
Abisso – Alassio, Di Iorio
Stadio Olimpico, Řím
Spal
A. Gomis – Felipe (C), Vicari, Cremonesi – Mattiello, Rizzo, Viviani, Grassi (70. Schiavon), Lazzari – Paloschi (78. Borriello), Bonazzoli (21. Mora).

To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera.
Je dobojováno. AS Řím bez větších potíží potvrdil roli favorita, když na svém hřišti porazil Spal 3:1! Výhra AS se začala rodit po vyloučení hostujícího Felipeho z 11. minuty. Početní převahu totiž do konce poločasu dokázali dvakrát využít díky Džekovi se Strootmanem. Začátkem druhého poločasu AS poslal do tříbrankového vedení Pellegrini, za hosty pak pouze kosmeticky upravil skóre Viviani. Za Vlky nastoupil také český útočník Schick, který se prezentoval dobrým dojmem. Jednou se také ocitl ve velké příležitosti, kterou však neproměnil
90+4'
90+4'
Už se pouze dohrává ve středu hřiště. Sudí za malý okamžik zápas hvizdem ukončí.
90+3'
Na střílený centr Gersona se marně natahovali Džeko s Pellegrinim. V zápase se tak pravděpodobně už další branky nedočkáme.
90+2'
Domácí drží v pohodě míč na svých kopačkách a kombinací ve středu hřiště si užívají potlesk zaplněného hlediště.
90'
Sudí bude společně se svými kolegy nastavovat ještě 4 minuty.
89'
Dosavadní držení míče 69 – 31% pro domácí AS Řím.
88'
Vicari už se hlásí o návrat do hry. Mezitím zní stadionem vítězné chorály fanoušků AS Řím. Ti se pravděpodobně bodově dotáhnout na Juventus.
86'
El Shaarawyho dělovka srazila k zemi Vicariho. Zadák Spalu zůstává otřesený ležet na hřišti a v akci bude lékařský tým. To by mohl být klidně zlomený nos.
84'
Míč po rohovém kopu doputoval až na zadní tyč, kde stál volný Gerson. Ten k překvapení všech branku vysoko přestřelil!
84'
Pellegriniho pokus vytáhl Gomis pomocí břevna nad! To by byla výstavní branka. Roh pro AS.
83'
Domácí rozehrají přímý volný kop z velmi dobré pozice. Brankář Spalu tak musí vyhlásit stav ohrožení.
81'
Spal se pokouší v závěru zápasu také o útočnou kombinaci, kterou jsme doposud u něj neviděli. Dokáže ještě se zápasem něco udělat?
79'
Blízko k první brance v dresu AS byl Schick. Ten se objevil zcela sám před brankářem, jenže Florenziho nadýchaný centr v branku nezužitkoval. Míč končí těsně vedle.
78'
Do hry přichází několikrát zmiňovaný Borriello. Bývalý Říman nahradí v útoku Paloschiho.
77'
Aktivně hrající AS kombinuje na útočné polovině
75'
V zápase dohrál Kolarov, místo kterého se na hřišti objeví po vážném zranění kolene Emerson. Bouřlivé přivítání beka AS.
72'
Kolarov to zkusil místo centru překvapivě střelou na přední tyč. Brankář Gomis špičkou kopačky famózně zasáhl. Dnes se mi strážce svatyně Spalu ohromně líbí.
70'
Borriello se proti bývalému týmu nedočká. Na hřiště v dresu Spalu míří Schiavon, jež nahradí Grassiho.
69'
Po ukázkovém centru Florenziho se ocitl na zadní tyči osamocený El Shaarawy. Ten svoji šanci zahodil, když míč ideálně netrefil.
68'
Na lavičce Spalu marně čeká na svoji příležitost bývalý hráč AS Borriello. Dočká se své šance? Trenér hostů navíc bude muset nějakým způsobem rozhýbat útočnou hru svého týmu, pokud chce zápas ještě zdramatizovat.
66'
První dotyk s míčem Schickovi vyšel, když se uvolnil přes protihráče a poté poslal míč na rozběhnutého Florenziho. I publikum českého útočníka vřela přivítalo na hřišti.
65'
Grassi poslal k zemi nevybíravým skluzem Gersona. Následovat nemohlo nic jiného, než žlutá karta.
64'
Ze hry odchází dobře hrající Ünder. Více jak 30 minut pak dostává nejdražší posila v historii klubu – Schick. Prosadí se?
63'
Zbystřit by měl každý český fanoušek. Do hry za malý okamžik naskočí Patrik Schick!
62'
Průnik aktivního Kolarova zastavila obrana Spalu pouze za cenu rohového kopu. Ten si navíc vzápětí zopakuje. Jmenovitě běží s míčem k rohovému praporku Florenzi.
60'
Avizované střídání je tady. Ze hry odchází Gonalons, jehož nahradí zmiňovaný Gerson.
60'
Na lavičce AS se chystá střídání. Do hry však nepřijde očekávaný Schick, ale Gerson.
58'
Vstřelená branka by mohla více vtáhnout Spal do hry, neboť zatím nic směrem vpřed nepředvedl.
56'
Spal právě vstřelil branku!
FEDERICO VIVIANI nejprve s přehledem proměnil, jenže penalta se musela opakovat. Tu následující poslal ve stylu Panenky a s přispěním Alissona do břevna. Odražený míč chtěl odkopnout Pellegrini, jenže promáchl a za ním dobíhající Viviani doklepl míč do sítě!
55'
Manolas Fauloval a Spal bude kopat pokutový kop!
53'
AS Řím právě vstřelil branku!
Na centr Kolarova z levé strany si výtečně naběhl LORENZO PELLEGRINI, který přesně umístěnou hlavičkou rozvlnil síť!
52'
Strootman odvážně pronikl do vápna Spalu, zasekl míč, ale ačkoliv měl dostatek prostoru, přesnou finální přihrávku svým spoluhráčům nedal.
50'
Džekův přízemní pokus kryje připravený brankář Gomis!
49'
Ganolas si po dalším ze svých faulů koledoval o druhou žlutou kartu. Sudí Abisso nakonec netrestal a pouze záložníkovi AS důrazně domluvil.
47'
Start do druhé půle začíná tak, jak v první končil. Náporem AS Řím. Ti by rádi rychle přidali další třetí branku, která by je do nadcházejících minut jistě více uklidnila. Vedení 2:0 je ošemetné.
46'
První poločas je minulostí. Viděli jsme v něm hned dvě branky, o které se postaral domácí AS Řím. Ten se dostal do vedení díky brance Džeka, na něhož navázal Strootman. Hosté hrají od 11. minuty bez vyloučeného Felipeho. Zápas se zatím hraje v režii AS, který svého soupeře do útočných akcí nikterak nepouští. Otázkou tak zůstává, na jakém skóre se dnešní brankový účet zastaví?
45+3'
45+2'
Vypadá to, že se první polovina zápasu dohraje v těsné blízkosti branky Spalu. Římané zatím předvádějí postupnou kombinaci a trpělivě hledají cestu k brankáři Gomise. Přidají ještě před přestávkou třetí gól?
45'
Sudí Abisso bude nastavovat ještě tři minuty.
44'
Ündera pokus vyrazil Gomis pouze k dobíhajícímu Džekovi, jehož dorážka končí za autovou čarou. Další roh pro AS.
43'
Série centrů do vápna Spalu končí pro domácí neúspěšně. Hosté teď dlouho odolávali nájezdům svého soupeře.
41'
Spal nedokáže udržet na delší časový úsek míč na svých kopačkách. Často také doplácí na to, že své akce vede skrz zhuštěný střed pole. Naopak domácí útočí především po křídlech, kde je dostatek prostoru.
39'
I nadále pokračuje obléhání pokutového území Spalu. Jeho hráči by se jistě už rádi viděli alespoň na poločasové přestávce.
37'
Džeko se řítil sám na brankáře, který jej ve vyložené příležitosti vychytal. Další skvělý zákrok brankáře Gomise, ten je zatím nejlepším hráčem zápasu, ačkoliv už 2x inkasoval.
36'
Střelu Kolarova chtěl mezi tři tyče usměrnit Džeko, jenže ten tvrdou ránu jen promáchnul.
34'
Nováček ze Spalu zatím platí nejen v dnešním zápase krutou nováčkovskou daň. Zápas také hodně ovlivnilo brzké vyloučení kapitána a dirigenta obranných řad Felipeho. Nyní už to budou mít hosté velmi složité, naopak domácí AS je při chuti.
32'
El Shaarawy uvolnil patičkou KEVINA STROOTMANA, který následně v bezprostřední blízkosti propálil brankáře Spalu dělovkou pod břevno!
31'
Florenziho ukvapená střela ohrozila pouze podavače míčů za brankou Spalu. Brankář Gomis nyní s rozehrávkou rozhodně nebude pospíchat, aby dal vydechnout svým spoluhráčům.
29'
AS Řím je nastěhován před pokutovým územím a rychlou kombinací se snaží dostat před brankáře Spalu.
27'
Spal se nemůže dostat k míči, podržet ho pod svojí kontrolou, a tak je jeho obrana pod permanentním tlakem.
25'
Další skvěle kopnutý roh v podání Kolarova, hlavička Manolase a fantastický reflexivní zákrok Gomise! Wow skvělé fotbalové okamžiky sledují diváci na Stadio Olimpico.
24'
Na rohový kop Kolarova si nejlépe naskočil Džeko. Jeho hlavička však těsně míjí branku Spalu.
22'
Ganolas podruhé tvrdě atakoval protihráče a sudímu došla trpělivost. Žlutá karta pro záložníka AS.
21'
Hostující trenér stahuje útočníka a na hřiště posílá defenzivně laděného Moru.
21'
Domácí jsou při chuti a kombinují na útočné polovině.
19'
Výborný pas za obranu poslal El Shaarawy do míst, kam si naběhl EDIN DŽEKO. Vyhlášený kanonýr poté zachoval chladnou hlavu a střelou na zadní tyč překonal doposud výborného Gomise.
18'
Odražený míč si na úrovni penalty našel Džeko, jenže jeho střelu z otočky zastavil na brankové čáře dalším výtečným zákrokem Gomis!
17'
Gomis vyboxoval míč pouze k nohám Ündera, jež to zkusil hned z první. Jeho ránu zblokoval jeden z hostujících obránců. Následovat bude roh pro AS.
16'
Přízemní centr z kopačky Kolarova odvrátil v pohodě stoper Vicari. Tlak AS se však začíná stupňovat.
15'
Domácí tým obléhá pokutové území svého soupeře. Ten se zatím dobře brání.
13'
Ünder našel svým centrem Džeka, jehož hlavička zamířila pouze do míst, kde stál připravený Gomis.
12'
El Shaarawyho pokus musel konečky prstů vytáhnout nad brankář Gomis. To byl prvotřídní zákrok!
11'
Do útrob stadionu míří předčasně kapitán hostujícího týmu Felipe.
11'
A díky videu je to pro kapitána Spalu místo žluté karty hned červená. Není divu, Džeko by pelášil ve vyložené příležitosti sám na brankáře. Akcie hostů se tak rapidně snižují. AS bude zahrávat přímý kop.
10'
Sudí zkoumá na videu, zda došlo k faulu ještě před vápnem, nebo ne.
9'
Dravý Džeko pláchl Felipemu, který jej poslal následně k zemi. Římané si žádají pokutový kop, ale sudí Abisso ukazuje, že k faulu došlo ještě před vápnem. Nicméně ve hře bude opět video.
8'
Ünder na zadní tyči napálil vší silou míč pouze mimo! To chtělo chladnější hlavu. Stadio Olimpico tak zažilo předčasnou radost.
7'
Domácí dnes postrádají tradiční opory De Rossiho, Perottiho, či Nainggolana. To by mohla být šance pro našeho Patrika Schicka, který usedl na lavičku AS!
6'
Pohledná kombinace hostů, které scházela lepší finální fáze. Florenzi vykombinoval se Strootmanem obranu Spalu, jenže v klíčový moment zastavila obrana hostů střílený centr do vápna.
4'
Paloschi předskočil na malém vápně Manolase, ale svůj pokus poslal vysoko nad. To byla velká příležitost hostů.
4'
Sympatický protiútok Spalu. Po získání míče stačil dlouhý nákop a rázem byla obrana AS pod tlakem. Centr na přední tyč odvrátil dobře postavený Manolas.
2'
Domácí tým vsadil na několik hráčů z lavičky, kteří se budou chtít jistě poprat o své místo v základní sestavě. Hosté naopak nastoupili v osvědčené sestavě, která si zakládá na zhuštěném středu pole.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří záhy přišli o míč. Směrem vpřed tak vyráží družina vlků.
1'

AS Řím: Alisson – Kolarov, Manolas, Juan Jesus, Florenzi (C) – Strootman, Gonalons, Pellegrini – El Shaarawy, Džeko, Ünder.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – H. Moreno, Schick, Fazio, Peres, Emerson, Gerson, Antonucci, Castán.

Spal: A. Gomis – Felipe, Vicari, Cremonesi – Mattiello, Rizzo, Viviani, Grassi, Lazzari – Paloschi, Bonazzoli.
Náhradníci: Poluzzi, Marchegiani – Bellemo, Oikonomou, Floccari, Schiavon, Mora, Borriello, Vitale, Schiattarella.

Rozhodčí: Abisso – Alassio, Di Iorio.
Vzájemné zápasy

Kluby mezi sebou neodehrály žádný vzájemný zápas v novodobé history klubu Spal. Půjde tak o první měření sil, které si oba kluby zaznamenají do svých záznamů. Řídit jej pak bude Rosario Abisso.
Spal

Nováček soutěže se zatím v lize hodně trápí Venku uhrál pouze dva body z deseti a patří mu sestupové 18. místo. Přesto Spal v posledních kolech zabral, když porazil Janov a uhrál cenný bod proti Atalantě. Jenže jeho produktivita v podobě střílení branek je stále malá a na to výsledkově doplácí. Tak jako v posledním kole proti Chievu. V něm vedl dlouho 1:0 a měl i dostatek šancí vedení navýšit, ale nakonec přišla trochu krutá prohra 1:2. Nyní zajíždí na slavné Stadio Olimpico, kde ho nečeká vůbec snadná zkouška. V té bude navíc postrádat hned trio hráčů: Giovanna, Mereta a Costu. Dokáží urvat nějaký ten bod? K tomu by mohl dopomoci i dobře známý útočník Borriello, jež dlouhé roky hájjil dres AS.

Poslední zápasy: P, R, R, V, P.
AS Řím

Vlci se nacházejí v tabulce na 4. místě, ze kterého ztrácejí na vedoucí Neapol hned sedm bodů. Navíc mají Di Francescovi svěřenci zápas k dobru, nicméně nyní potřebují zabrat za tři body. V minulém kole totiž body ztratili v Janově, kde remizovali 1:1. Na vině bylo i zbytečné vyloučení De Rossiho, jenž navíc ještě zavinil penaltu. Pro české fanoušky pak přichází skvělá zpráva, dle zákulisních informací by mohl v základní sestavě nastoupit Patrik Schick. Kromě této bitvy se Římané jistě připravují i na tu úterní proti Karabachu, kdy se rozhodne, zdali postoupí z přetěžké skupiny do další fáze Ligy mistrů. Kromě De Rossiho pak bude trenér AS postrádat Defrela a Karsdorpa.

Poslední zápasy: R, P, V, V, V.
Italská Serie A se rozehraje netradičně již v pátek. My budeme společně sledovat hned úvodní zápas mezi favorizovaným AS Řím, které doma přivítá nováčka soutěže Spal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62