Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Udinese - 5. ledna 2018   18:00

Chievo
Chievo
10' Radovanović (Cacciatore)
1:1
(1:1)
Udinese
41' Tomović (vl.)
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Bani, Tomović, Gobbi – Radovanović, P. Hetemaj, Bastien – Birsa (90. Léris) – Pucciarelli (75. Garritano), Stępiński (68. Pellissier).
Chiffi – Crespo, Meli
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Udinese
Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Samir – Widmer, Barák, Fofana (85. Hallfredsson), Jankto, Gi. Pezzella (87. Stryger Larsen) – de Paul (76. Perica) – Lasagna.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:19.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí remízou 1-1, což znamená, že oba celky si připisují po bodu. Nutno dodat, že jsme sledovalo hodně nezáživné utkání, které bylo zejména ve druhém poločase nudné. Nejenom, že jsme ve druhé půli neviděli jedinou větší šanci, navíc oba celky se pohybovaly daleko od branky soupeře.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Antonín Barák (Udinese Calcio).
90+2'
Časomíra se nám dostala do nastaveného času a dne dosavadního vývoje to nevypadá, že bychom se měli dočkat vedoucí branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Mehdi Léris.
89'
Konečně jsme se dočkali přesnějšího zakončení, nicméně Bizzarri prokázal svojí připravenost. Birsa svůj přímý kop zakroutil pouze do jeho náruče.
88'
Chievu se nepodařilo odklidit balón z nebezpečného prostoru a soupeř si tak přichystal další vzdušnou nabídku. Ani tentokráte se nejednalo o nic nebezpečného.
87'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Jens Stryger Larsen.
86'
Udinese se logicky dostalo k rohovému kopu, který směřoval právě na střídajícío Hallfredssona. Islandský hráč se ale k hlavičce neprotlačil.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Emil Hallfredsson.
84'
Už, už to vypadalo, že se Lasagna dostane k zakončení z velké blízkosti, nicméně i tentokráte byla jeho střela sražena za cenu rohového kopu.
83'
Nuytinck zkušeně odtlačil Hetemaje, který tak nedokázal přesně narazit rozeběhnutému Gobbimu. Následovat bude autové vhazování pro hosty.
82'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky a stále platí, že sledujeme poměrně nezáživné utkání. Ani jeden z celků se nemůže dostat k ničemu nebezpečnějšímu.
79'
Střídající Perica se při prvním kontaktu s míčem dostal k driblinku napříč soupeřově obraně. Včas se ale vrátil Hetemaj, jenž nepustil mladíka za balónem.
78'
Danilo si zbytečně nekomplikoval život a míč raději přihrál zpět brankáři. Bizzarri následně odkopl míč za středový kruh, kde se ho zmocnil soupeř.
77'
Po ztečované střele se nakonec konal rohový kop, který ale hosté využili k rychlému kontru. Z levé strany zkoušel propálit obránce Jankto, střela ale narazila pouze do nohy protihráče.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Stipe Perica.
75'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Luca Garritano.
75'
Obrany obou mužstev jsou i nadále velmi pozorní, před pár vteřinami se totiž nepodařilo Pucciarellimu propálit hustý blok v pokutovém území.
74'
Nuytinck měl co dělat, aby zachytil křižnou kolmici. Nakonec se to hostujícímu zádakovi povedlo a soupeř nezahrozil ani z následného rohového kopu.
73'
Pezzella vhazoval od levé autové čáry, načež si v hlavičkovém souboji pomáhal rukama De Paul. Zcela jednoznačný faul, následovat bude volný kop z hlouby pole.
72'
Gobbiho zpětná přihrávka měla směřovat na Radovanoviče, nicméně výsledkem byla špatná narážečka. Tu tak včas vystihl zkušený Fofana.
71'
Bizzarri rozhlédl vpřed a svým lehkým bochánkem zkusil najít prostor, ve kterém se pohyboval Widmer. Tento úmysl ale včas přečetl pozorný Gobbi.
70'
Utkání se nám brzy dostane do poslední dvacetiminutovky a ve druhém poločase stále čekáme na vážnější příležitost. Oba brankáři jsou stále bez větší práce.
69'
De Paul se ještě rozhodl vyšperkovat situaci přihrávkou na Pezzellu, který to zkusil zhruba ze třiceti metrů. Rána z jeho kopačky se stočila daleko od branky.
68'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Sergio Pellissier.
67'
Z vlastní poloviny zkusil obranu soupeře překopnout Gobbi, jenomže jeho pas mířil přesně na hlavu Danila. O několik vteřinek později se Birsa dopustil faulu.
66'
De Paulova prudká nabídka mířila do hodně nebezpečného prostoru, ve kterém se nakonec zorientoval nejlépe jeden z domácích. Sorrentino tak nemusel zasahovat.
65'
Nuytinck se vydal na útočný výlet, po kterém oslovil na pravé straně Baráka. Český záložník ve spolupráci s Fofanou otočil hru na druhý pól.
64'
Barák stačil vykopnout míč od postranní čáry, to ale mělo za výsledkem ztrátu hracího předmětu. K němu se tak dostali domácí, kteří ale horko těžko hledají skulinku v obraně.
63'
Dle výroku sudího se Stępińskimu nepodařilo odehrát balón na vymezeném prostoru a místo kloudné přihrávky se hosté dostanou k autovému vhazování.
62'
Časomíra se nám dostala přes hodinu hry a stále platí, že sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. O něco více ze hry přeci jenom mají hosté.
61'
Spousta prostoru měl na zakončení tuším, že Lasagna. Hostující útočník sice mířil k bližští tyči, na poslední chvíli ale přijel se skluzem Bani.
60'
Před Widmerem stačil zachytit křížný pas napadající Gobbi, kterého ale včas dostoupil Nuytinck. Verona se tak ujme autového vhazování.
59'
De Paul chtěl po zisku balónu vysunout do úprku Lasagnu, druhý jmenovaný ale nezalepil těžkou přihrávku. Na druhé straně pálil do boční sítě Bastien.
58'
Pravý záložník Widmer se zničehonic dostal k propadnuvšímu míči, který nedokázal zakroutit do brány. Střela totiž mířila hodně vedle, Udinese ale bude zahrávat roh.
57'
Z hodně velké vzdálenosti to zkusil střelec první branky Radovanovič, jeho rána z těžké pozice ale zacílila pouze do zad stojícího protihráče.
56'
Úvodní minuty druhého dějství jsou o poznání méně aktivní a k vidění je řada nepřesností. Tento jev je navíc doplněn také velkým počtem osobních soubojů.
55'
Widmer nepustil za svá záda Bastiena a hra se rázem přesunula k opačné autové čáře. Tam se ale domácí opět provinili nepřesností, Bizzarri brzy rozehraje.
54'
Aktivní bek Cacciatore oslovil ve středu hrací plochy Birsu, který ale nenavázal na útočnou akci. Svojí přihrávku totiž poslal až za půlící čáru.
53'
Kousek za šestnáctkou dostal nabito Pucciarelli, jehož rána ale neměla vůbec dobré parametry. Slabé zakončení bylo snadnou kořistí Bizzarriho.
52'
Pezzella si poradil s unikajícím Cacciatorem pouze za cenu nedovoleného zákroku. Následně tentýž hráč domácích nepřesně přihrával k hranici vápna.
51'
S balónem se pomazlil domácí brankář, který místo odkopu zvolil pouze lehkou přihrávku na Tomoviče. Smolný střelec vlastní branky posléze roztáhl hru na levou stranu.
50'
Udinese vstoupilo do druhého dějství výrazně aktivněji a najednou se musejí bránit domácí hráči. Stále se ale jedná o kombinace daleko od Sorrentina.
49'
S balónem opět operoval De Paul, který byl po krátkém driblinku nešetrně poslán na zem. Provinil se středopolař Hetemaj, hosté okamžitě rozehráli.
48'
Dalekonosný pas směřující na De Paula byl příliš dlouhý a bývalý hráč španělské Valencie tak neměl nárok na zastižení neposedného míče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec přichystal hned dvě branky. Domácí si v úvodu vytvořili drtivý tlak, jehož výsledkem byla branka síti Bizzariho. Radost ale mohla být ještě o něco větší, nicméně hlavní sudí neuznal vstřelenou branku. Hosté poprvé zahrozili až koncem poločasu, přičemž si míč do vlasní sítě srazil Tomovič.
45+2'
45+2'
Na další branku v úvodním dějství to nevypadá, neboť těžiště hry je ve středu hrací plochy. Udinese se za malý okamžik ujme autového vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Vyrovnávací branka nikterak neovlivnila dosavadní vývoj zápasu, neboť oba celky se nikam neženou. Navíc jeden z domácích pouze odevzdal balón soupeři.
43'
Bizzariho odkop hledal u půlící čáry Lasagnu, ten sice prodloužil balón, nicméně ten se dostal pouze k soupeři. Hra je momentálně plná nepřesností.
41'
Udinese právě vstřelilo branku!
To je hodně nešťastná branka! Z levé strany přiletěl centr, který si do vlastní sítě srazil NENAD TOMOVIČ. Hosté tak skórují zničehonic!
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí něco nastaví.
38'
Pezzella vyslal po přihrávce z kopačky Fofany celkem lukrativní centr, jenomže v době centru se na malém vápně pohyboval pouze jeden spoluhráč.
37'
K míči se dostal také strážce domácí svatyně, který se rozhodl odkopnout balón ke středovému kruhu. Tam sice hosté vyhráli hlavičkový souboj, k míči se ale dostal soupeř.
36'
Přílišnou agresivitou se prezentoval De Paul, který tak trochu nešťastně sejmul k zemi Cacciatoreho. I nyní bude následovat standardka.
35'
Bastien přeposlal svojí přihrávku na Birsu, jehož následnou zpětnou nabídku zlikvidoval Bizzarri. Následně hostující brankář vytasil další důležitý zákrok.
34'
Další nedovolený zákrok vytasil Fofana, jenž zapomněl u Bastiena svojí dolní končetinu. Hlavní sudí ale nastolil hodně benevolentní metr, žlutá karta stále nepřichází.
33'
Utkání se začíná trochu přiostřovat. Na zeleném pažitu zůstal ležet Hetemaj, kterého zřejmě nevybíravě dohrál Widmer. I tentokráte to bude bez žluté karty.
32'
Konečně vyšel Cacciatoremu centr, který následně našel nohu Stępińskiho. Polský útočník se obtočil s míčem, svojí následnou ránu ale poslal do nohy soupeře.
31'
Samir velmi dobře dostoupil Birsu, který svojí nabídku poslal pouze do nohy protihráče. Autové vhazování v podání domácích se neujalo, následně budou vhazovat hosté.
30'
Cacciatore táhl akci po pravé straně, nicméně přihrávka na Bastiena putovala pouze k noze soupeře. Následně Fofana odvrátil hrozící nebezpečí.
29'
Vracející se Barák odvrátil centrovaný balón k pokutovému území, nicméně jeho odvrácení míče neznamenalo kontr jeho celku. Bizzarri bude vykopávat od své svatyně.
28'
S brankářem Sorrentinem to i nadále nevypadá příliš dobře, nicméně na střídání to nevypadá. Za autovou čárou se sice rozvičoval Confente, který se ale do zápasu asi nepodívá.
27'
Po prvním rohu v podání Udinese se ve vzduchu srazil domácí brankář s Samirem. Pravdou je, že hostující zadák šel do souboje hodně agresivně.
26'
Barák si seběhl k autové čáře, odkud se okamžitě pokusil centrem nalézt své útočné kolegy. Včas ho ale dostoupil vracející se Gobbi, jenž srazil tuto nabídku.
25'
Hodně ostře šel do souboje s Hetemajem hostující Nuytinck, jehož skluz byla ale čistý. Domácí středopolař si odnesl menší bolístku.
24'
Verona nyní uklidnila trochu rozháraný úsek utkání a momentálně sledujeme poklidnou kombinaci. Ta je nyní vedená po levém křídle.
23'
Nepřesnost také na druhé straně. Birsa se vydal po pravém křídle, nicméně prudkou nahrávku neměl šanci zastihnout. Míč tak skončil za autovou čárou.
22'
V první fázi to vypadalo velmi dobře, nicméně přihrávka na naběhnuvšího De Paula byla o něco delší. U míče tak byl jako první pozorný Sorrentino.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které zatím sledujeme jednoznačnou podívanou. Sorrentino je stále bez větší práce, i když Udinese rozjíždí nadějný brejk.
20'
Cacciatore zkusil nezištnou přihrávkou nalézt Bastiena, který to z první zkusil na Pucciarelliho. Myšlenka to sice byla dobrá, nicméně realizace už o něco pokulhávala.
19'
De Paul si zpracovával balón zády k brance, následně byl ale povalen na zem. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, což se pochopitelně nelíbí hostujícímu táboru.
18'
Skóre je tedy stále o jednu branku a hosté jsou stále v kontaktu. Nicméně jejich převáděná hra zatím nepřinutila Sorrentino k sebemenšímu zákroku.
17'
Zatím zcela mimo hru je české duo Barák – Jankto, kteří se k hracímu předmětu zatím moc nedostali. Nicméně ani jejich kolegové si míče moc neužili.
16'
Domácí se už, už radovali ze vstřelené branky, jenomže sudí po přezkoumání celé situace vyhodnotil, že branka nebyla vstřelená dle regulí.
15'
Danilo neodhadl odskok míče a místo kulatého nesmyslu podrazil aktivního Radovanoviče. Domácí tak budou zahrávat standardku z levé strany.
15'
Abitr ponechal po zákroku na Radovanoviče výhodu a domácí se tak mohli dostat s míčem do útočné zóny. Tam ale soupeř velmi dobře pokryl mezery na hřišti.
14'
Hosté se rozhodli uklidnit hru poklidnou kombinací u středového kruhu. Momentálně má míč na kopačce Samir, který zřejmě vyšle do úprku De Paula.
13'
Centrovaný balón odvrátil urostlý stoper Nuytinck, jehož odklizení míče mířilo ven z pokutového území. Udinese se ale nemůže s balónem dostat za polovinu hřiště.
12'
I nadále sledujeme tentýž obrázek hry. Domácí to zkusili po levém křídle, kde ale včas zasáhl Danilo. Pucciarelli se k míči vůbec nedostal, i tak jeho celek bude vhazovat.
11'
Na úvodní branku tohoto klání jsme tak dlouho nečekali. Chievo využilo svojí aktivitu z úvodu utkání a skórovalo téměř z první šance.
10'
Chievo právě vstřelilo branku!
Máme tu úvodní branku dnešního střetnutí! IVAN RADOVANOVIČ měl trestuhodně spousta prostoru a to využil k náramné střele pod horní tyč. Rána se přeci jenom otřela o břevno a skončila za bezmocným Sorrentinem.
10'
Právě levý obránce Udinese se dostal za záda Bastiena, který ho musel povalit na zem. Hlavní sudí vše uviděl a pochopitelně nařídil volný kop.
9'
Pezzella se vydal na útočný výlet, který si nakonec rozmyslel. Napadající Pucciarelli mu zkřížil cestu a hostující zadák se tak vydal zpět k brankáři.
8'
Birsa se velmi dobře vydal středem hřiště, načež se k zakončení prodral Hetemaj. Domácí záložník to zkusil šajtlí, rána z jeho kopačky mířila daleko vedle tyče.
7'
Na pravé straně zkoušel kombinovat Bani, který si chtěl narazit s Cacciatorem. První fáze sice vyšla, zpětná přihrávka ale mířila za postranní čáru.
6'
Chievo následně zahrávalo další rohový kop, který ale nepřinesl sebemenší nebezpečí. Hosté se tak v klidu ubránili a už okupují útočnou polovinu.
5'
Úvodní rohový kop utkání málem skončil první brankou! Hlavičkující Stępiński se dostal k zakončení z malého vápna, odkud jeho střelu vyrazil připravený Sorrentino.
4'
Domácí vysunuli presing, čímž vybojovali balón. Z levé strany to zkoušel Bastien, jenž centrovanou nabídku poslal pouze do nohou protihráče.
3'
Poprvé se s míčem seznámil také český reprezentační záložník Antonín Barák, který pouze přeposlal balón zpět k brankáři Bizzarrimu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Bani, Tomović, Gobbi – Radovanović, P. Hetemaj, Bastien – Birsa – Pucciarelli, Stępiński.
Náhradníci: Confente, Seculin – Cesar, Dainelli, Depaoli, Garritano, Jaroszyński, Gaudino, Léris, Pellissier, N. Rigoni, Vignato.

Udinese Calcio: Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Samir – Widmer, Barák, Fofana, Jankto, Gi. Pezzella – de Paul – Lasagna.
Náhradníci: Borsellini, Scuffet – Balić, Bajić, Bochniewicz, Ewandro, Hallfredsson, Stryger Larsen, Ingelsson, Maxi López, Perica, Pontisso..
Udinese Calcio

Na druhé straně se nachází Udinese, které se podle všeho konečně herně zvedlo a navíc má na svém kontě pět ligových výher v řadě. Udinese si postupně přišlo na Crotone, Benevento, Inter, Veronu a Bolognu. Navíc právě vítězství proti milánskému Interu zaskočilo celou Itálii, hlavní podíl na tomto tříbodovém zisku pak měla česká dvojice Barák – Jankto. Udinese se v letošní sezóně opírá o velmi střelecky efektivní útočnou vazbu, jenž je zatím sedmá nejlepší v celé soutěži. Nejlepším střelcem pak je forvard Lasagna, jenž nasázel sedm branek. O jednu trefu méně má na svém kontě již zmiňovaný Antonín Barák, druhý Čech Jakub Jankto nastřílel tři branky.
Chievo Verona

Fotbalisté Chieva letoš předvádějí velmi kolísavé výkony, které je zatím vynesly na dosavadní třináctou pozici. Verona se zároveň nenachází zrovna v dobrém rozpoložení, neboť nezvítězila v posledních pěti ligových utkání. Ba co víc, domácí celek dnešního utkání nedokázal vsítit pouze dvě branky. Poslední vítězství tohoto mužstva je staré zhruba měsíc, neboť si Chievo dokázalo poradit s nováčkem soutěže Spalem. Nejlepším střelcem tohoto mužstva je Roberto Inglese, jenž v rámci ligy nastřílel sedm branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chievo Verona a Udinese Calcio.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62