Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Cagliari - 8. dubna 2018   15:00

Verona
36' Rômulo
1:0
(1:0)
Verona
Nícolas – A. Ferrari, Vuković, Bianchetti, Souprayen – Rômulo (C), F. Zuculini (77. Tupta), Fossati, Fares – Aarons (69. Caracciolo), Cerci (60. Valoti).
Valeri – Giovane, Prenna
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Cagliari
Cragno – Pisacane, Romagna, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Padoin (74. Cossu), Lykogiannis (11. Miangue) – Sau (C) (58. Ceter), Pavoletti.
Rafael, Crosta – Cossu, Giannetti, Cigarini, Ceter, Miangue, Caligara.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:13.
Je konec! Verona si nakonec ustrážila hubené vedení o jednu branku a z dnešního zápasu bere velmi důležité tři body. Utkání bylo velmi bojovné a vyložené šance moc nepřicházely. Hellas byl ale směrem dopředu lepší a po zásluze vítězí.
90+4'
90+2'
Domácí stále pozorně brání tlak soupeře, který se nemůže dostat k souvislejší kombinaci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Žlutou kartu dostává Mattia Valoti (Hellas Verona FC).
86'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, jenomže Hellas se nemůže dostat k míči. V závěrečných minutách to vypadá na drtivou převahu Cagliari.
85'
Hosté budou moct zase zazlobit, neboť soupeř odehrál míč pouze za cenu rohového kopu. Nícolas tak bude muset být ostražitý.
84'
Až teď přišla vyložená příležitost! Po dalekonosném hodu míč poskakoval na malém vápně, načež na střelu bodlem na poslední chvíli reagoval Nícolas.
83'
Žlutou kartu dostává Mohamed Fares (Hellas Verona FC).
83'
Obrázek hry je stále stejný. Cagliari obléhá útočnou polovinu, avšak soupeř velmi dobře pokrývá svoje pokutové území.
82'
Zároveň se nám časomíra dostala do závěrečné desetiminutovky. Hellas zatím v poklidu kontroluje hubené vedení, soupeř se do šancí nedostává.
81'
Na druhé straně se Fossati postavil k rozehrávce volného kopu, který ale mířil do ofsajdového postavení. V něm se nacházel Bianchetti.
80'
Nakonec to bylo ještě s faulem hostujícího Barelly, který při snaze zachytit míč fauloval Fossatiho. Domácí budou moci uklidnit hru.
79'
Do šestnáctky Hellasu se seběhl opět početný blok fotbalistů. Konal se další rohový kop, který na malém vápně odklidil Vukovič.
78'
Tupta se vydal proti početnější přesile protihráčů, která na jeho kličkovanou vyzrála. Crogno nemusel vůbec zasahovat.
77'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Franco Zuculini, přichází Ľubomír Tupta.
76'
Cagliari zůstalo v blízkosti pokutového území, neboť zahrávalo volný kop. Na ten opět nestačil reagovat nikdo v červeném.
75'
Málem se s trochou štěstí dostal do vyložené šance Pavoletti, avšak na poslední chvíli spadl na zem. Pokutový kop se nepíská.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Simone Padoin, přichází Andrea Cossu.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Hostům se krátí čas na vyrovnávací branku. Povede se jim nakonec srovnat krok?
70'
Verona se v posledních minutách pouze brání, nicméně obrana Hellasu funguje na jedničku. Navíc se domácí chystají k rychlým kontrům.
69'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Rolando Aarons, přichází Antonio Caracciolo.
68'
Urostlý Fossati si uprostřed hrací plochy splnil své obranné povinnosti, jeho kolega Souprayen se ale unáhlil a míč poslal do hlediště.
67'
Pisacane se vydal z druhé vlny podpořit své spoluhráče, jeho centr ale nenašel nikoho v červených dresech. Nícolas bude vykopávat.
66'
Padoin opět rozehrál tuto možnost naprosto mizerně, neboť poslal míč přímo na hlavu Souprayena. Hellas se znovu ubránil.
65'
Farago opět zatápěl obraně soupeře a s nedovoleným zákrokem musel přispěchat Romulo. Cagliari bude zahrávat volný kop.
64'
Na druhé straně se Fares uvolnil nádhernou kličkou a poté zkoušel prostřelit Crogna. Tvrdý projektil skončil na rukavicích.
63'
Rychle na zem musel domácí středopolař Fossati, jenž před brankářem odklízel střílený centr. Nícolas si musel pořádně oddychnout.
62'
Farago se sice zprvu vydal kolem Farese, následně si svůj individuální únik rozmyslel. Místo toho přihrál vedle stojícímu Ionitovi.
61'
Máme za sebou hodinu hry a Cagliari nejen, že mohlo pohrávat o dvě branky, navíc samo mohlo vyrovnat. Domácí ale stále vedou 1-0.
60'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Alessio Cerci, přichází Mattia Valoti.
60'
Žlutou kartu dostává Matteo Bianchetti (Hellas Verona FC).
60'
Na druhé straně musel s brankářem spolupracovat Romagna, kteréo navíc napadal Aarons. Hostující hráči to nakonec zvládli.
59'
Obrovská šance na vyrovnání! Pavoletti si podruhé v dnešním zápase našel ideální prostor k hlavičce, kterou poslal opravdu jen těsně vedle.
58'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marco Sau, přichází Damir Ceter.
58'
Padoin chtěl z první nastartovat již zmiňovaného Miangueho, který po pár metrech vypustil souboj o míč. Kulatý nesmysl byl příliš dlouhý.
57'
Střídající Miangue dnes nehraje vůbec dobrý zápas, i tentokráte se prezentoval zbytečnou ztrátou míče. Domácí budou vhazovat.
56'
Romagna dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec se rozhodl poslat míč na pravou stranu na Faraga. U něj číhal pozorný Souprayen.
55'
Zuculini se postaral o rozehrávku rohového kopu z pravé strany. Kroucený míč směrem na Crogna nakonec hostující brankář vyrazil.
54'
Cagliari tak přežilo doslova kritický moment, což znamená, že je stále ve hře o body. Verona se ale snaží vstřelit regulérní branku.
53'
Tak pozor! Domácí se totiž radovali ze vstřelené branky, kterou nakonec hlavní sudí neuznává. Stav zůstává i nadále 1-0.
52'
Nícolas musel jednat hodně rychle, neboť se k němu řítil početný val protihráčů. Možná i proto skončil odkop v zámezí.
51'
Akce domácích ale končí, neboť Fares použil při napadání horní končetiny. Romagna se tak ocitl na zemi, což svědčilo o nedovoleném zákroku.
50'
Souprayen si jako adresáta vybral Aaronse, který převzal míč zády k brance a poté otočil těžiště hry na pravou stranu.
49'
Poprvé se k míči dostal také hostující celek, který by měl ve druhém poločase výrazně zabrat. Stále totiž prohrává o jednu branku.
48'
Hned v úvodu se Hellas dostal k delšímu držení hracího předmětu, do kterého na pravé straně zasáhl zadák Farago.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hodně nudnou podívanou. Oba týmy se dopouštěly řady nepřesností, načež jednu z mála vyložených šancí dokázal zužitkovat Romulo. Jeho pokutový kop ale málem stačil vyrazit Crogno. Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
45+4'
45+2'
První vážnější zákrok Nícolase! Na zadní tyči se nejvýše do vzduchu dostal Pavoletti, jehož slabou hlavičku dokázal Nícolas vyrazit.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
43'
Cagliari mělo k dispozici zajímavý přímý kop. K rozehrávce se postavil Sau, jehož technický kop skončil pouze na zdi.
42'
Obrázek hry se nikterak nemění, neboť v tuto chvíli se do útočné fáze dostávají hosté. Ti ale nemohou najít cestičku k velké šanci.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
V krátkém časové sledu přiletěl do šestnáctky další roh, který byl pro změnu lehkou prací pro Nícolase. Ten okamžitě zahájil protiútok.
39'
V pokutovém území si Sau přehodil míč do střelecké pozice, odkud pouze trefil rameno protihráče. Rohový kop pro Cagliari.
38'
Cragno musel rychle vystartovat z branky, neboť se za volným míčem řítil jeden z protihráčů. Výsledkem je razantní odkop na druhou stranu.
37'
Na úvodní branku jsme čekali něco málo přes pětatřicet minut. Předchozí moment jasně ukázal, že video výrazně ovlivňuje a bude ovlivňovat některé momenty.
36'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! K exekuci se postavil RÔMULO, jehož prudkou ránu málem Cragno vyrazil mimo tři tyče.
36'
Je tu pokutový kop pro Veronu!
36'
Žlutou kartu dostává Marco Sau (Cagliari Calcio).
35'
Hlavní sudí ještě musel projednat nějakou záležitost s videorozhodčím, načež sprintem zamířil k videu. Uvidíme, co přinese.
34'
Na poměry italské nejvyšší soutěže sledujeme hodně nudnou podívanou. Nejen, že jsme neviděli žádnou branku, dokonce ani žádnou šanci.
29'
Na hrací ploše zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a Cagliari se dožadovalo faulu. O pár vteřinek je pískán faul na jiného hráče.
28'
Ta byla zahrána naprosto katastrofálně, neboť míč směřoval do jediného hráče ve zdi. Verona tak bude moct po delší době zaútočit.
27'
V tuto chvíli sledujeme mírnou převahu hráčů Cagliari, kteří svým pohybem dělají starosti domácí obraně. Následovat bude další standardka.
26'
Žlutou kartu dostává Marco Fossati (Hellas Verona FC).
25'
Cagliari mělo k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice. K míči se postavil Podain, jehož ostrý centr div neskočil v síti.
24'
Romagna se prezentoval spíše taktickým faulem, po kterém poslal k zemi Romula. Domácí okamžitě rozehráli nabízenou standardku.
23'
Miangue se snad poprvé setkal s míčem a ihned z toho byla celkem zbytečná ztráta. Verona se zdarma dostává k balónu.
22'
Souprayen šel do hlavičkového souboje s Faragem, avšak úspěšnější byl v tomto střetu hostující hráč. Cagliari bude vhazovat.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a na první vyloženou šanci stále čekáme. Oba celky zatím neprověřili opačného brankáře.
20'
Nedůrazný odkop domácího Vukoviče zamířil pouze na hlavu Pavolettiho, který se ale po míči musel vrhnout hlavou.
19'
Vukovič si taktéž hodil míč daleko od nohy, což je v úvodu utkání opakovaným faktem. Následný zákrok na Castána ale nebyl posouzený jako faul.
18'
Souprayen se rozhodl spolupracovat s Aaronsem, který ale nezvládl naprosto jednoduchou narážečku. Cagliari se vrací k míči.
17'
Sau nevěděl o napadajícím protihráči, který šel do souboje o hrací předmět hlavou. Hostující hráč se tak provinil nebezpečnou hrou.
16'
Romulo se na levém křídle dostal k dalšímu centru, který byl ale včas odklizen z nebezpečného prostoru. Posléze nevyšla ani další snaha.
15'
Zatím sledujeme celkem nudnou pasáž hry, která nabízí velkou řadu nepřesností. Oba brankáři jsou i nadále bez větší práce.
14'
U postranní čáry svádělo několik hráčů souboj o balón, nakonec úspěšnější byla Verona, který míč okamžitě vrátila na vlastní polovinu.
13'
Nyní se několik vteřinek nehrálo, neboť měl hostující Lykogiannis nějaké menší zdravotní potíže. Následně musel vystřídat.
12'
Pavoletti si výborně odstavil bránícího hráče, jenomže míč mu uskočil daleko od kopačky. Následovat bude au pro hosty.
11'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Senna Miangue.
10'
O několik vteřinek později tomu bylo skutečně tak, Ferrari se ale rychlostně nedostal přes protihráče. Posléze ještě fauloval Bianchetti.
9'
Verona se rozhodla uklidnit hru a v tuto chvíli sledujeme klidnou pasáž hry na domácí obranné polovině. Helas to zřejmě zkusí přes pravou stranu.
8'
Kousek od středového kruhu byl na zem poslán hostující Barella, který ale svému pádu hodně přidal. I tak se píská ve prospěch Cagliari.
7'
Cagliari to opět zkoušelo prostřednictvím centrovaného balónu, naskakující Ionita ale neměl čas na zakončení. Nícolas bude rozehrávat.
6'
Na druhé straně přiletěl do malého vápna načechraný centr, o který se postaral Lykogiannis. Jako první se k němu dostal brankář Nícolas.
5'
Přenesení hry mělo směřovat na levou stranu, kam si sbíhal Aarons, míč ale nabral pořádnou rychlost a skončil až v zámezí.
4'
Za domácí obranu směřovala kolmice na Cerciho, který si hrudí zpracoval míč, jenomže poté se ozvala píšťalka sudího – ofsajd.
3'
Souprayen se chtěl vydat podél autové čáry, což mu ale vůbec nevyšlo. Místo toho uvidíme autové vhazování v podání Pisacaneho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Hellas Verona FC: Nícolas – A. Ferrari, Vuković, Bianchetti, Souprayen – Rômulo, F. Zuculini, Fossati, Fares – Aarons, Cerci.
Náhradníci: Silvestri, Coppola – Caracciolo, Verde, Valoti, Lee Seung-woo, Tupta, Bearzotti, Marcel Büchel, Danzi, Petković, Felicioli.

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Romagna, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Padoin, Lykogiannis – Sau, Pavoletti.
Náhradníci: Rafael, Crosta – Cossu, Giannetti, Cigarini, Ceter, Miangue, Caligara.

Rozhodčí: Valeri – Giovane, Prenna.
Cagliari Calcio

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Cagliari, které se zatím nachází na patnácté pozici. Cagliari má na první sestupovou pozici náskok pěti bodů a každý následující zápas může výrazně přiblížit, či oddálit tento celek setrvání v nejvyšší soutěži. Hostující tým dnešního utkání se rovněž nepotýká s optimální formou, přičemž z posledních pěti ligových zápasů zvítězil pouze jedinkrát. Nejlepším střelcem týmu je italský forvard Pavolleti, jenž v lize zatím nasázel osm branek.
Hellas Verona FC

Hellas Verona se po jednoleté odmlce podíval zpět do italské nejvyšší soutěže. Vstup do letošního ročníku ale není vůbec optimální, tento celek se momentálně pohybuje v sestupových vodách. Není se čemu divit, Verona zatím zvítězila pouze v šesti zápasech a hůře už je na tom pouze naprosto marné Benevento. Hellas v posledních kláních navazuje na špatné výkony a a z posledních tří ligových zápasů nezískal ani bod. Zároveň se Verona prezentuje druhou nejhorší defenzívou celé soutěže, podobně je na tom i útočná vazba.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Hellas Verona FC a Cagliari Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62