Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Frosinone - 20. srpna 2018   20:30

Atalanta
15' A. Gómez (Tolói) • 48' Hateboer (A. Gómez) • 63' Pašalić (A. Gómez) • 90+3' A. Gómez
4:0
(1:0)
Atalanta
Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens (76. Castagne) – Pašalić (82. Pessina), Barrow (56. D. Zapata), A. Gómez.
Piccinini – Preti, Rocca
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Frosinone
Sportiello – F. Zampano, Goldaniga, Salamon, Krajnc, Molinaro – Chibsah, Maiello (64. Soddimo), Hallfredsson – Ciano (83. Pinamonti), Perica (83. Matarese).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 14:10.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas domácí Atalanty s nováčkem Serie A Frosinone končí jednoznačným vítězstvím zkušenějšího celku 4:0.

Frosinone se nezaleklo jako nováček věhlasnějšího soupeře, ale po několika minutách na trávníku se Atalanta dostala jasně do převahy. Velkého náporu využil domácí tým po čtvrthodině na trávníku, kdy Rafael Tolói ideálně naservíroval míč ke Gómezovi a ten střelou po trávníku překonal Sportiella. Ve druhém poločase se rozdíl mezi oběma týmy ukázal naplno. Ihned po nástupu na trávník se prosadil po centru Gómeze Hateboer. Po hodině hry přidal třetí branku Pašalić, který s klidem proměnil lehký kop z blízkosti. V nastaveném čase vyšperkoval svůj výkon druhým zásahem v zápase Alejandro Gómez.

Alejandro Gómez byl u všech čtyřech gólů svého týmu a jednoznačně byl dnes nejlepším hráčem na trávníku.
90+3'
90+3'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Přece jen přichází ještě jedna branka v hostující síti. ALEJANDRO GÓMEZ korunuje svůj excelentní výkon parádní střelou z dvaceti metrů. Marco Sportiello si ještě sáhl na balon, ale ten i po jeho teči skončil přesně i tyče.
90+2'
Frosinone už nemá síly alespoň na částečný úspěch. Raman Chibsah byl sice faulován na útočné polovině, ale hosté následně jen odevzdali míč Gollinimu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Alejandro Gómez se postavil k exekuci volného přímého kopu z pětatřiceti metrů. Nadýchaný pas však hlavou odklidil na rohový kop Molinaro.
89'
Po ztrátě hostů na útočné polovině musel řešit celou situaci až za cenu žluté karty Goldaniga. Stoper Frosinone zastavil nečistě Zapatu.
88'
Zapata si narazil s Gómezem, následně přišel pohledný náběh po kraji trávníku, ale k centru se již autor první dnešní branky nedostal.
87'
Luca Matarese se pokoušel tělem dostat před Djimisitiho, ale obránce Atalanty celou situaci ustál a ještě dovedl míč až za brankovou lajnu.
86'
Atalanta pokračuje v držení míče. Goldaniga si ale vymodlil faul při rozehrávce, kdyby se nepískalo, tak by domácí šli do velmi nebezpečného útoku proti samotnému Salamonovi.
85'
Hostům už příliš času alespoň na čestný úspěch nezbývá. Posledních zhruba osm minut i s nastavením.
83'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Stipe Perica, přichází Luca Matarese.
83'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Camillo Ciano, přichází Andrea Pinamonti.
82'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Matteo Pessina.
82'
Také Atalanta se řítila do protiútoku. Vše ale zazdil Zapata, který byl v jasném ofsajdu po přihrávce De Roona.
81'
Ciano výborně převzal míč na útočné polovině. Následně vyzval ke sprintu Pericu, ale ten byl v souboji pozdě. Nakonec se balon ještě vrátil na kopačky hostů.
80'
Domácí i nadále kontrolují hru kombinací ve středu pole. Balon se po dlouhé době dostal také ke stoperské trojici.
79'
Pašalić nebyl daleko od své dnešní druhé branky. Po milimetrové přihrávce Gómeze se ocitl zcela nebráněn na značce pokutového kopu, ale míč mu sjel po kopačce a podle toho to také dopadlo.
78'
Hosté se hnali hned v pěti do rychlého útoku. Stipe Perica zastavil míč, ale jeho bomba ohrozila jen diváky ve třicáté řadě.
77'
Duván Zapata dostal parádní přihrávku od De Roona. Dostal se ale už velmi blízko brankáře a tak musel volit netradiční lob. Na ten ještě dokázal Sportiello reagovat skvělým skokem.
76'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Timothy Castagne.
75'
Aktivita domácím přece jen při tříbrankovém vedení trochu polevuje. Hallfredsson hledal prudkým pasem na přední tyči Ciana, ale Gollini dokázal míč vyrazit na rohový kop.
74'
Gómez zkoušel něco vymyslet na levém kraji, ale o kousek si nepohlídal postavení obránce a musel po odpískaném ofsajdu balon odevzdat.
73'
Mizernou rozehrávkou se prezentoval Masiello, ale Hallfredsson po vypíchnutí balon upadl na trávník. Než se stačil zvednout, tak už byl míč u Freulera.
71'
Duván Zapata si po vzoru Barrowa zpracoval míč na hranici vápna. Poté se s ním ale nedokázal podobně jako právě Barrow otočit ke střele.
70'
Nováček Serie A je stále v útlumu. Frosinone se nemůže dostat do souvislejšího držení balonu na útočné polovině.
69'
Gollini se po delší době dotkl balonu. Po prudkém centru srazil míč pro svého brankáře Tolói.
68'
Alejandro Gómez je dnes k nezastavení. Třicetiletý Argentinec zkoušel prostrčit míč do vápna na Zapatu, ale balon dokázal ve skluzu zastavit Krajnc.
67'
Po několika tvrdých zákrocích odpískal hlavní rozhodčí faul Chibsaha. Domácí tak mohou pokračovat ve svém útočení.
66'
Nebezpečí vzniklo i před domácí brankou. Povedenou otočku zakončil Perica tvrdou střelou. Ta však skončila jen vedle pravé tyče.
64'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Raffaele Maiello, přichází Danilo Soddimo.
64'
A Atalanta s útočném nekončí až při tříbrankovém náskoku. Z druhé vlny pálil jen do brankáře soupeře Zapata.
63'
Atalanta přidává třetí branku! Alejandro Gómez přidává po vstřeleném gólu druhou asistenci. Na levé straně zmátl obránce, dokázal se uvolnit k centru, který na zadní tyči zachytil MARIO PAŠALIĆ. Chorvatský útočník už měl před odkrytou brankou snadnou úlohu.
62'
Už už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do blízkosti vápna Atalanty, ale náběh Ciana přišel příliš brzy před přihrávkou. Asistent rozhodčího si jasný ofsajd pohlídal.
60'
Po hodině hry vede Atalanta stále o dvě branky. Po příchodu Duvána Zapaty ale vidí další míč v síti ve vzduchu. Tentokrát těsně nedosáhl střídající fotbalista na oblouček Freulera.
59'
Atalanta nebyla daleko do třetího zásahu. Střídající Zapata byl ale u centru Gosense až jako druhý. Před ním stačil skluzem odvrátit nebezpečí Salamon.
58'
Při rozehrávce si zahrál i Pierluigi Gollini. Domácí brankář si ale nezpracoval míč zcela ideálně a poté musel před Pericou pořádně přidat.
57'
Hostům se podařilo rozmělnit tlak soupeře. Chibsah vysílal nebezpečný pas na Ciana, ale útočník Frosinone neměl nárok se k balonu dostat přes De Roona.
56'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Duván Zapata.
55'
Tlak domácích sílí. Gosens po trávníku posílal míč do ohně před malé vápno, ale naštěstí pro Frosinone si toho všiml Salamon, který míč odpálil na rohový kop.
54'
Musa Barrow byl znovu v dobré pozici. Devatenáctiletý útočník Atalanty si srovnal míč na pravačku, ale obstřelem místo u vzdálenější tyče nenašel.
53'
Atalanta je zpět před vápnem soupeře. Hateboer se tentokrát pokoušel projít individuálně do šestnáctky, ale ještě před ní byl čistě zastaven.
51'
Na hostující branku se valila další pohroma. Freuler zkoušel najít autora první branky Gómeze, ale ten byl skvěle pokryt Salamonem.
50'
Atalanta nechává tvořit hru hosty. Maiello dokázal prostrčit míč na Zampana, ten uvolnil na ose trávníku Pericu, ale další dělovka ze střední vzdálenosti cíl nenašla.
48'
Domácí přidávají v úvodu druhé půle druhou branku. Po přetaženém centru zavíral celou akci na zadní tyči HANS HATEBOER, který z voleje napálil míč nekompromisně pod břevno. Sportiello byl na brankové čáře bez šance na zásah.
47'
Domácí už znovu tlačí soupeře podobně jako v prvním poločase. De Roon si pomohl přihrávkou na Pašaliće, ale chorvatský útočník Atalanty skončil na trávníku po souboji s Krajncem.
46'
Rozehrávku druhého poločasu si vzal na starost Camillo Ciano. Hostující tým se dostal na útočnou polovinu z levé strany, kde Molinaro přeloboval celou řadu protihráčů. Následně ale přišel zákrok Hateboera.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
Dvě nastavené minuty jsou za námi stejně tak jako celý první poločas zápasu Atalanta – Frosinone. Domácí zatím ovládají hru a zaslouženě vedou 1:0.

Frosinone se nezaleklo jako nováček věhlasnějšího soupeře, ale po několika minutách na trávníku se Atalanta dostala jasně do převahy. Velkého náporu využil domácí tým po čtvrthodině na trávníku, kdy Rafael Tolói ideálně naservíroval míč ke Gómezovi a ten střelou po trávníku překonal Sportiella. Postupem času se Atalanta dostávala ještě do větší převahy, ale druhou branku zatím nepřidala.
45+2'
45+2'
Závěr poločasu už dohrávají domácí na vlastní polovině s míčem u kopačky. Tolói si několikrát narazil s Hateboerem, ale do útoku už nespěchá.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Alejandro Gómez se zapojil i do jedné z posledních akcí před odchodem do šaten. Po jeho přiťuknutí pálil Pašalić, ale míč se vytočil hodně mimo tři tyče.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu domácí Remo Freuler. Následně skluzem zajel do rozehrávajícího soupeře Molinaro.
43'
Po faulu Masiella na Ciana rozehrávali hosté volný přímý kop z velmi nadějné pozice. U balonu stála hned trojice hráčů, ale tím, kdo udeřil do míče byl Camillo Ciano. Balon však skončil těsně vedle bližší tyče.
42'
Musa Barrow dostává hodně míčů na hranici vápna, ale tam to mají hosté dobře pohlídané. Další postup zabránil útočníkovi Goldaniga.
41'
Také Berat Djimsiti musel být v pozoru. Nebezpečně posílal míč před Golliniho Hallfredsson. Albánský stoper zachoval chladnou hlavu a balon odkopl do bezpečí.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Burrowa v šestnáctce dokázal bez komplikací ubránit Salamon. Polský obránce to udělal ještě tak šikovně, že Sportiello může rozehrávat.
39'
Hosté měli k dispozici rozehrávku rohového kopu. Před Gollinim ale vzrušení nenastalo. Mizerným centrem se prezentoval Chibsah.
38'
Také Frosinone se dostalo po dlouhé době na útočnou polovinu. Hallfredssonova přihrávka pod sebe ale nikoho z hostujícího týmu nenašla.
37'
Sportiello se odvážně vrhnul pod nohy nabíhajícího Burrowa. Hostující brankář předvedl hned dva povedené zákroky.
36'
Velká šance Atalanty! Po parádním sprintu Hateboera přišel centr až před malé vápno, kde nebyl daleko od nastavení kopačky Barrow. Těsně před ním mu ale zaclonil prostor Salamon.
35'
Po rychlém přechodu do útoku se pokusil centrovat na zadní tyč Gosens. Barrow byl v šestnáctce lehce přidržen, ale hlavní rozhodčí usoudil, že na pokutový kop to nebylo.
34'
Atalanta i nadále ovládá dnešní utkání. Po nizozemské souhře Hateboera s De Roonem přišla přihrávka na Gómeze. Ten se ale tentokrát nehnal do útoku a raději přihrával zpět na obránce.
32'
Chorvatský útočník Stipe Perica je prvním potrestaným hráčem zápasu. Zcela zbytečně dojel na středu trávníku do rozehrávajícího Djimsita.
32'
Mohla se opakovat spolupráci jako u první branky. Tolói vystihl nepřesnost hostující rozehrávky. Už mohl pálit, ale ještě předal balon Gómesovi, který však ze stoje netrefil branku.
31'
Robin Gosens přihrával na Burrowa, ten byl ale zády k brance a než se stačil s míčem otočit, tak byl ubráněn pozorným Goldanigou.
30'
I po půlhodině hry vede domácí Atalanta o jednu branku. Gosens si zabíhal na obranu, ale podobně jako Gómez před chvílí si nepohlídal své postavení a je pískán ofsajd.
29'
Alejandro Gómez to vzal individuálně do vápna. Jeho kličku dokázal vystihnout Zampano, který velmi rychle odklidil míč do bezpečí.
28'
Akce Atalanty začala u Freulera. Švýcarský záložník chtěl zrychlit hru průnikovou přihrávkou na autora první branky, ale Gómez byl tentokrát bráněn svědomitě.
27'
Pierluigi Gollini musel poprvé zasahovat. Prudký centr z levé straně dokázal s klidem sebrat ze vzduchu do rukavic.
26'
Tlak domácích se začíná znovu stupňovat. Gómez kouzlil s míčem před vápnem, před bránícím Goldanigou však musel couvat. Nakonec přihrával jen přesně do kroku Salamonovi.
25'
Chipsah se zbavil obránce, poté předal míč na pravou stranu, odkud centroval do šestnáctky Zampano. Jeho pokus byl ale pořádně přetažený.
23'
Také Frosinone mohlo rozehrávat rohový kop. Na hranici vápna čekal na míč Maiello, ale ke střele se nakonec střední záložník hostů nedostal.
22'
Marco Sportiello v nouzi odkopával míč před napadajícím Pašalićem. Balon se po několika sekundách ocitl ve vápně Atalanty, ke musel předvést obrannou hlavičku Djimsiti.
21'
Po rozehrávce rohového kopu se domácí k hlavičce nedostali. Naopak museli zapnout směrem dozadu. Chibsahova přihrávka na rozběhnutého Ciena šla ale jen k Tolóiovi.
20'
Domácí celek jasně ovládá hru. Musa Barrow se pral o balon na útočné polovině, s duem obránců se výtečně vypořádal, poté předal míč ke Gosencovi a ten z úhlu vystrašil hostujícího brankáře.
19'
Tolói si to namířil do útoku. Dokázal se z pravé straně přiblížit vápnu, ale před ním čistým skluzem zasáhl Molinaro.
18'
Atalanta touží po druhé brance. Domácí se znovu dostali bez potíží na útočnou polovinu, ale tentokrát kombinace De Roona s Freulerem nebyla z nejpřesnějších.
17'
Také Frosinone se odvážilo jít do útoku. Ciano zkoušel přejít hned přes pětici obránců, ale pomohl si při tom faulem a byl velmi rychle zastaven rozhodčím.
15'
Teď už to ale domácím vyšlo! Po vynikající přihrávka do vápna už dokázal ALEJANDRO GÓMEZ načasovat průnik za obránce. Prvním dotekem si ještě míč zpracoval a následně ho poslal nechytatelně za Sportiella.
14'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli prodrat do pokutového území, ale Gómez si nepohlídal ofsajdové postavení.
13'
Atalanta uklidňuje hru pomalou kombinací na útočné polovině. Robin Gosens se provinil faulem při souboji s Chibsahem a přichází o balon.
12'
Tak to by byl šok! Camillo Ciano se dostal do úniku, kličkou na levou stranu se zbavil i posledního obránce, ale svou střelu umístil jen do tyče. Gollici se natahoval po pokusu hostujícího útočníka marně.
11'
Až teď prosvištěla střela kolem levého rohu Sportiellovy branky. Mario Pašalić si navedl míč na pravou nohou a jen těsně minul.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla větší příležitost ani u jedné z branek. Atalanta je sice nastěhována na polovině soupeře, ale Sportiella ještě neohrozila.
9'
Hallfredsson hrál zpět na obránce. Krajnc ještě posouval balon k brankáři, který ale příliš nečekal Slovincův úmysl. Nakonec před dotírajícím Paěalićem dokázal ještě Sportiello odkopnout do bezpečí.
8'
Frosinone zatím nemá co nabídnout. Po dlouhém nákopu se hnal za balonem osmadvacetiletý Camillo Ciano, ale míč na hrací ploše nezastihl.
7'
Tlak domácích pokračuje. De Roon přistrčil balon do kroku Barrowovi, který se druhým dotekem odvážil ke střela. Ta však doputovala jen daleko do levé tyče.
6'
De Roon v nizozemské spolupráci oslovil Hateboera, který si posunul míč do vápna, ale z velkého úhlu se už nedostal k centru ani ke střele.
5'
Tentokrát byl faulován Alejnadro Gómez. Domácí ale rozehráli znovu jen do kombinace. Vše zhatila až nepřesná nahrávka Barrowa.
4'
Atalanta se drží na útočné polovině. De Roon si narazil s Hateboerem, následně akce pokračovala po levé straně, kde už čekal na balon Gosens. Zampano však mohl míč nechat jen dojet za postranní lajnu.
3'
Nováček Serie A se rozhodně zvučnějšího jména nezalekl. Maiello šel tvrdě do souboje s Gosensem, který byl ale rozhodčím ohodnocen jako faul.
2'
Také Atalanta se poprvé vydala na útočnou polovinu. Gómezova přihrávka měla najít rozběhnutého Pašaliće, ale míč skončil jen o kopaček bránícího Krajnce.
1'
Hostující hráči rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. Chibsah ihned zkoušel najít přihrávkou po trávníku Pericu, ale ten byl důrazně bráněn Freulerem.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, Barrow, A. Gómez.
Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Valzania, Reca, Cornelius, Castagne, Pessina, Mancini, Adnan, D. Zapata.

Frosinone Calcio: Sportiello – F. Zampano, Goldaniga, Salamon, Krajnc, Molinaro – Chibsah, Maiello, Hallfredsson – Ciano, Perica.
Náhradníci: F. Bardi – Ghiglione, Soddimo, Ariaudo, Matarese, Brighenti, Cassata, M. Capuano, Besea, Beghetto, Crisetig, Pinamonti.

Frosinone Calcio

Frosinone bojovalo v loňské sezoně v Serii B. Po dvaačtyřiceti odehraných kolech skončilo Frosinone na třetí pozici, ze které vede cesta do nejvyšší soutěže před barážová utkání. Nejprve si v semifinálovém dvojutkání poradilo Frosinone s Cittadelou, následně otočilo nepříznivý stav z úvodního zápasu proti Palermu. O postupové branky se postarali v domácím prostředí Maiello s Cianem.

V přípravným duelech si nováček Serie A nejprve poradil s kanadským týmem Oakville Blue Devils 2:0. Následně ale s o poznáním silnějším celkem ze Španělska Betisem prohrál na domácí půdě jasně 1:3.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta v minulém ročníku Serie A bojovala o udržení. Povedeným závěrem, kdy zvítězila i na trávníku Fiorentiny si zajistilo účast v nejvyšší italské soutěži i pro další sezonu. Na konečném šestnáctém místě měla Atalanta pouze čtyřbodový náskok na sestupující Crotone.

Na přípravné duely neměl italský celek příliš času, protože už téměř před měsícem naskočil do předkola evropské ligy. Nejprve si ve dvojzápase poradila Atalanta se Sarajevem, které porazilo na jeho půdě 8:0! Poměrem 6:1 poté přehrál italský tým také izraelskou Haifu.
Krásný pondělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A startuje prvním kolem kolem a my se společně zaměříme na utkání Atalanty, která před domácím publikem přivítá Frosinone Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62