Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Frosinone - 20. dubna 2019   15:00

Cagliari
27' Pedro
1:0
(1:0)
Cagliari
Cragno – Ceppitelli, Lykogiannis, Klavan (62. Romagna), Srna – Faragò, Cigarini, Ionita, Birsa (73. Padoin) – Pedro (84. Deiola), Pavoletti.
Rosario Abisso
SARDEGNA ARENA, Cagliari (Itálie)
Frosinone
Sportiello – Goldaniga, Ariaudo, M. Capuano, F. Zampano (62. Pinamonti) – Paganini, Maiello, Valzania, Beghetto, Ciano – Ciofani (76. Dionisi).

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:16.
A také že byl. Domácí Cagliari i přes, místy až drtivý tlak svého soupeře, udrželo doma tři body po trefě Joaa Pedra z penalty, čímž navíc udělalo velký krok k záchraně v Serii A. Za to hostům se záchranářská mise tímto zápasem opravdu velmi zkomplikovala.
90+6'
90+5'
Frosinone se ale přeci jen v posledních vteřinách dostalo k míči a ještě se snaží zahrozit před brankou Cragna. Úkol se to ovšem zdá být marný.
90+4'
V akci nyní byli hosté, kteří se ovšem na hranici velkého vápna dopustili přestupku a tudíž se bude vykopávat proti jejich brance.
90+3'
I Frosinone se častěji dopouští nedovolených zákroků. Díky tomu je hra často přerušována a ani jeden z týmů se nedokáže usadit na jedné, či na druhé straně.
90+2'
Žlutou kartu dostává Camillo Ciano (Frosinone Calcio).
90+2'
Cagliari ale nenechalo nic náhodě a záhy vyneslo hru opět od své branky.
90+1'
Prodlužovací pětiminutovku zahájili ve svém útočném vápně domácí fotbalisté, kam se dostali po celkem slibném přímém kopu. Následně však měli kopat i rohový kop, z něhož se Frosinone dostalo do protiútoku.
90'
Hlavní sudí nastavuje pět minut!
88'
Proti tomu se ovšem staví obrana Cagliari, která se snaží udržet těžiště hry kolem středového kruhu. V některých případech si ovšem počíná nedovoleně, jako při pokusu o obrání míče Pavolettim. Sudí si toho ovšem všimli a nařídili přímý kop proti brance Cragna.
87'
Hosté ale v samém závěru utkání ukazují svou vyšší aktivitu a stále se drží u míče. Byť se museli vysunout hlouběji do prostoru a kombinovat až na polovině.
85'
Velmi troufalý zákrok Alessia Cragna proti vysokému centru z hranice velkého vápna. Domácí gólman ale míč lapit dokázal, byť se tedy s ním nějaký čas držel vleže na trávníku.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Alessandro Deiola.
84'
Hosté se stále drží na úrovni velkého vápna. Od skórování se jim obrana Cagliari snaží zabránit velmi důraznou hrou.
83'
Žlutou kartu dostává João Pedro (Cagliari Calcio).
81'
Hosté početní výhody využívají v kombinaci na soupeřově polovině a postupnému přibližování se směrem k vápnu.
80'
Tak to je nepříjemné oslabení pro domácí tým v závěru zápasu. Po nepříjemném faulu dostal Paulo Farago druhou žlutou, a tedy i červenou kartu a předčasně tak odchází do sprch.
78'
Přesto se hosté záhy dostali až do vápna, kde se snaží vytěžit naprosté maximum a ideálně skórovat. Úvodní hlavička však příliš nesedla Andreovi Beghettovi, načež zaúřadovala pozorná obrana Cagliari.
77'
Na středu hřiště si míč pro sebe ukořistili hosté, kteří se s ním vrátili nejdříve k vlastní brance, při zpětném průniku o balon přišli.
76'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Federico Dionisi.
75'
Další velká akce Cagliari! Tentokrát mohl ze samostatného výpadu skórovat Joao Pedro. Ovšem i v tomto případě zůstal Sportiello úspěšný.
73'
Sportiello následně zvolil rozehrávku nakrátko ke stoperům, kteří tak vyčkávají na vhodnou pozici pro pokračování celé akce.
73'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Simone Padoin.
72'
Obrovské štěstí měl v současné době Marco Sportiello! Charalampos Lykogiannis vyslal na branku velmi povedený centr, který se kolmo pokusil do sítě srazit Leonardo Pavoletti. Gólman hostí ale zůstal pozorný a míč zachytil.
70'
Hosté se posléze ujali míče u vlastní brány a zahájili další postupný přechod na opačný konec trávníku.
68'
Navíc Frosinone z celé situace vytěžilo již druhý rohový kop v krátkém čase. Ten první odrazil mimo hřiště hlavou jeden z bránících hráčů Cagliari, druhý už hosté rozehráli nakrátko, přesto si i s ním obrana domácího týmu dokázala poradit a poslat hluboko do středu hřiště.
67'
V tomto prostoru se drží i nadále, byť jsou napadáni útočícími hráči hostí.
66'
Míč si na svých kopačkách drží domácí fotbalisté, kteří navíc pozvolna kombinují od vlastní branky.
65'
Navíc se posléze dostali do útočné oblasti. Tam ale nyní příliš závanu nepřinesli, naopak obrana Frosinone dokázala celou situaci vyřešit a míč odkopnout mimo prostor vlastního ohrožení.
63'
Cagliari úspěšně odvrací hrozbu od vlastní branky a posouvá míč více do středu hřiště.
62'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Ragnar Klavan, přichází Filippo Romagna.
62'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Francesco Zampano, přichází Andrea Pinamonti.
58'
Ragnar Klavan se nepříjemně svíjí na trávníku po střetu s Lucou Paganinim.
57'
Žlutou kartu dostává Paolo Faragò (Cagliari Calcio).
56'
Velmi dlouho se domácí drží u míče, navíc na soupeřově polovině. Stále se ovšem nemohou přiblížit k vápnu.
54'
Díky dostání se míče mimo hřiště a následnému vhazování od postranní čáry se k balonu dostali domácí fotbalisté. Ti se snaží vymanit z vlivu svého soupeře a projít na opačný konec hřiště.
53'
A stejný boj se posléze přesunul do středu hřiště, kde pokračuje přetahovaná o míč.
51'
Následně se i domácí dokázali přesunout na opačný konec hrací plochy. Frosinone je ale nepustilo jakkoliv do vápna, naopak se strhla mela o míč podél pravé čáry, která vyústila v několik outových vhazování hráčů obou barev v krátkém čase.
50'
Frosinone opět kombinovalo těsně před velkým vápnem. Tentokrát ale včas zareagovali obránci Cagliari, kteří vykopli kolmo míč mimo hřiště.
49'
Celou akci ale ukončil Alessio Cragno, který následně i míč od své branky odkopl. Ten ale dolétl přímo na druhý konec hřiště, přímo do rukavic Sportielliho.
48'
Frosinone se ale opět k balonu dostalo, navíc zahájilo jeho rozehrávku na dělící čáře. Tam vyčkávali na vhodnou příležitost pro posun ještě hlouběji do předbrankového prostoru.
46'
Míče se na počátku druhé půle zmocnili hráči Frosinone, kteří zahájili rozehrávkou od své branky. Ani krátkými, ani dlouhými nákopy se ovšem nemohli dostat před branku Cragna, navíc velmi brzy přišli o míč.
46'
První půle dnešního utkání je za námi. Většinu času byl aktivnější domácí tým, který si také pojistil vedení díky trefě Joaa Pedra z penalty. Hosty nakopl až spíše obdržený gól, po němž sami přidali na aktivitě.
45+1'
45'
Z velké vzdálenosti to zkusil Luca Cigarini. Nutno ovšem říci, že se nevedl vůbec špatně. Míč jen velmi těsně přeletěl břevno svatyně Marca Sportielliho.
44'
Tlak Frosinone se ještě v závěrečných minutách stupňuje. Hosté však stále narážejí na kompaktní obranu Cagliari, přes kterou se nedokáží probýt.
43'
Z protiútoku vyběhl po křídle Pedro. Ten ovšem nestačil na velmi důrazně bránícího Lorenza Ariauda, čímž vracel míč dozadu ke svým spoluhráčem.
42'
Hosté ale záhy těžiště hry obrátili do pro ně přijatelnější podoby, nedaří se jim však přiblížit více k brance domácího Cagliari.
41'
Na tahu jsou nyní domácí fotbalisté, kteří kombinují krátce za středovou čarou, blížeji k Sportiellově brance a vyčkávají na vhodnou příležitost pro zakončení.
39'
Další velká akce Frosinone! Po dvou centrech, každému z jedné strany, se k balonu dostal Francesco Zapato, který také záhy vystřelil. Jeho šance však mířila jen nad Sportiellovu branku.
37'
Do obdobné situace se na druhé straně dostali domácí fotbalisté. Ti ovšem zvolili taktiku rozehrávky po vnějším obvodu a postupného přibližování se.
36'
Frosinone ovšem stále drží míč na svých kopačkách a stále se snaží o útočnou kombinci směrem k velkému vápnu,
34'
Záhy se navíc hosté dostali do enormní šance. Po centru z levé strany si už některý z dobíhajících hráčů Frosinone skákal hlavou. Leč, míč byl rychlejší a dobíhal si pro něj Cragno.
34'
Hosté se ale přeci jen záhy k míči dostali, byť tedy s ním, minimálně zpočátku, kombinují na vlastní polovině.
32'
Joao Pedro byl nedovoleně zezadu přistrčen. Díky tomu se domácí dostali k přímému kopu a následné rozehrávce od stoperů.
31'
Svůj tým vrátil do hry dlouhým nákopem Sportiello. Ovšem opět zaúřadovala domácí obrana, která v první chvíli akci hostí přerušila odkopem míče do outu.
30'
Aktivnější po obdržení gólu jsou ovšem hostující hráči, kteří se záhy chopili míče a snaží se s ním proniknout hlouběji do vápna. Když už se jim to podaří, tak ale narazí na obranu Cagliari, která vždy ten poslední krok dokáže udělat.
27'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Její exekuce se zmocnil JOAO PEDRO, který si v náběhu chvíli vyčekal na pohyb gólmana, načež pro jeho zmatení uklidil míč velmi tvrdě do protipohybu Marca Sportielliho.
26'
Faul na Artura Ionitu a domácí zahrávají penaltu!
24'
Zřejmě dosavadní největší akce utkání! Danilel CIofani dokázal vypálit i před Klavanovou sevření a jen velmi těsně netrefil branku, míč tak proletěl těsně nad břevnem.
23'
Frosinone se postupně zapojuje do útoku. Obrana Cagliari jim ale dává najevo, že si je před vlastní brankou nepřeje a účinně brání své hranice.
22'
Z velmi nadějné vzdálenosti rozehrálo Frosinone přímý kop. Ten posléze dokopl některý z hostujících hráčů až na branku, ovšem míč mu zřejmě sklouzl po kopačce a přeletěl bránu.
20'
Poté, co proti němu vyběhl jeden z hostujících útočníků, zvolil Alessio Cragno dlouhý odkop. Ten však za polovinou hřiště našel pouze hráče hostujícího týmu, jimž nebránilo téměř nic k rychlému přesunu zpět před brankáře Cagliari.
19'
Cagliari opět zkouší souhru od gólmana.
18'
Vysoký nákop Lucy Cigariniho ještě těsně před brankou doklepl na Sportiella Pavoletti. Gólman Frosinone měl ale celou situaci pod kontrolou, a tak jistě nebude divu, že míč lapil svými rukavicemi.
17'
Po této akci se domácí vrátili na vlastní polovinu a zahájili další rozehrávku.
16'
Velkou kliku měl momentálně Marco Sportiello! Centr Charalampose Lykogiannise totiž dokázal včas srazit nad sebe a mimo hřiště. Zároveň však umožnil domácím výhodu rohového kopu.
14'
Hráči Cagliari se stále drží u míče, tentokrát zvolili rozehrávku středem pole a následný průnik Paola Faraga po pravém křídle. Faragó posléze i centroval, ovšem jeho nákop velmi brzy srazil jeden z obránců Frosinone.
12'
Dobývání útočné oblasti domácími fotbalisty pokračuje i nadále. Proti nim však stojí dosti organizovaná obrana hostí, kteří spolehlivě zahušťují prostor před Sportiellovou brankou.
11'
Obrana Frosinone dokázala zvrátit další průnik domácího týmu, tentokráte po pravém křídle. Navíc hráči Cagliari nešťastně vykopli míč mimo hřiště, čímž se soupeř dostal i k následné rozehrávce.
10'
Ve snaze zabránit Joaovi Pedrovi k pohybu s míčem vyslala obrana Frosinone malou domů, čímž zahájil Sportiello rozehrávku svého týmu po zemi.
9'
Do ofsajdového postavení se ze slibné akce dostal Leonardo Pavoletti. Odkopávají tak hráči Frosinone, kteří ovšem jen odevzdali míč soupeři.
8'
Z hranice malého vápna vyslal pohotovou střelu přes obránce domácího týmu Luca Paganini! K jeho smůle ovšem míč jen velmi těsně proletěl nad břevnem Cragnovy branky.
6'
Domácí se stále snaží dobýt soupeřovo velké vápno. Míč do tohoto prostoru nakopl Pavoletti, ovšem i v tomto případě skončil míč mimo hřiště a gólman Frosinone musel vykopávat.
4'
Velmi vysoký nákop Paola Faraga nenašel svého adresáta ve vápně. Dostal se tak do prostoru mimo hřiště a Sportiello vykopával.
4'
Ten následně dostal k míči hostující celek. Frosinone se ovšem nedostalo za půlku a naopak odevzdalo poměrně lacině balon Cagliari.
3'
Cagliari pomalu rozehrává na vlastní polovině. Před dobíhajícími hráči Frosinone však následně musel gólman Cragno zvolit dlouhý odkop.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Ceppitelli, Lykogiannis, Klavan, Srna – Faragò, Cigarini, Ionita, Birsa – Pedro, Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Leverbe, Romagna, Bradarić, Deiola, Ch. Oliva, Padoin, Cerri, Despodov, Théréau.

Frosinone Calcio: Sportiello – Goldaniga, Ariaudo, M. Capuano, F. Zampano – Paganini, Maiello, Valzania, Beghetto, Ciano – Ciofani.
Náhradníci: F. Bardi – Brighenti, Dionisi, Ghiglione, Gori, Krajnc, Errico, Molinaro, Pinamonti, Sammarco, Simič, Trotta.

Rozhodčí: Rosario Abisso.
Poslední vzájemné utkání se neslo ve velmi vyrovnaném duchu. Frosinone dlouhou dobu vedlo po trefě Francesca Cassaty ze 14. minuty, na což Cagliari zareagovalo v 77. minutě zásluhou Diega Faríase. Oba týmy tak odcházely do kabin po závěrečném hvizdu za smírného stavu.
Z pohledu posledních třech zápasů je na tom ovšem Frosinone o něco lépe. Své duely s Parmou a Fiorentinou zvládli s šestibodovým ziskem, podlehli pouze milánskému Interu. Zatímco Cagliari bralo tři body proti Spalu, jeden pak proti Turínu FC. Všechny tři body pak soupeři odevzdali v duelu s Juventusem.
Oba týmy se nacházejí na trochu jiných pozicích. Zatímco Cagliari bojuje v relativně klidném středu tabulky, byť tedy ještě není zachráněno. Hosté z Frosinone mají před sebou o něco náročnější úkol – udržet se v nejvyšší soutěže. Na sedmnáctou Boloňu v současnosti ztrácejí hned osm bodů, navíc mají mezi sebou ještě Empoli. Ani Cagliari ale nemá jistotu záchrany v současné době, byť je tedy v relativně výhodné pozici. Na sestupové osmnácté místo má celek ze Sardínie osm bodů, navíc pět týmů za sebou.
Zdravím vás u 33. kola italské Serie A. Na stadionu sardinského Cagliari Calcio nastoupí jako soupeř Frosinone Calcio. Přeji vám příjemné fotbalové počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62