Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Neapol - 18. srpna 2018   20:30

Lazio
25' Immobile (Acerbi)
1:2
(1:1)
Neapol
45+2' Milik  (Callejón) • 59' L. Insigne  (Allan)
Lazio
Strakoša – Radu, Acerbi, Luiz Felipe (46. Bastos) – Marušić, Parolo (C) (88. Cataldi), Badelj (68. Correa), S. Milinković-Savić, Cáceres – Immobile, Alberto.
Banti – Manganelli, Valeriani
Stadio Olimpico, Řím
Neapol
Karnezis – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C) (70. Diawara), P. Zieliński (85. Rog) – Callejón, Milik, L. Insigne (76. D. Mertens).

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:5.
Carlo Ancelotti odstartoval v lize na lavičce Neapoli vítězně! Šestý ligový zápas v řadě na Stadio Olimpico dokázala Neapol ovládnout, tady se jí daří. Neměla to ovšem vůbec jednoduché. Prvních pětatřicet minut dominovalo Lazio, které se také díky krásnému gólu Immobileho dostalo do vedení. Ovšem od té doby byla Neapol lepší, probrala se a ještě v závěru první půle srovnala.

Rozhodující direkt padl v 59. minutě, kdy krásnou ranou překonal Strakošu Insigne. Na to už nedokázalo Lazio zareagovat, hosté kontrolovali hru až do 90. minuty. V samotném závěru Římané přeci jen zatlačili, vytvořili si jednu tutovku, ale Acerbi hlavou trefil jen tyč. Neapol tak zvládla stejně jako Juventus obrátit skóre a v prvním těžkém kole vybojovala tři body. Mistr i vicemistr z minulé sezóny tak zatím po dvou zápasech vévodí tabulce.
90+5'
90+5'
Hosté míč odvrátili a duel končí!
90+4'
V samotném závěru má k dispozici Lazio přímý kop z půlící čáry, poslední šance!
90+3'
Dlouhý nákop Bastose hledal Correu, ale ten míč na hrací ploše nestihl a poté bolestivě spadl přes reklamní banner.
90+3'
Hosté rozehráli roh nakrátko, ale Mertens byl následně v ofsajdu. Necelé dvě minuty pro Lazio na srovnání.
90+2'
Callejón vyrazil dopředu a našel na zadní tyči Milika, skvělým skluzem před brankovou čárou zachránil domácí Bastos! Neapol mohla definitivně rozhodnout.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, u míče Neapol.
90'
Luis Alberto odcentroval na přední tyč, kde hlavičkoval Acerbi, ale míč nenasměroval do sítě, pouze do bližší tyče! Veliká škoda pro Lazio... Následný centr Alberta byl až příliš přetažený.
90'
Po sraženém centru následuje rohový kop pro domácí!
90'
Cataldi nedokázal najít v tísni Cácerese. Ovšem Lazio opět vybojovalo zpět míč a přeci jen si v závěru vytváří tlak!
89'
Pouze na okamžik bylo Lazio nalepené k pokutovému území, přišel jen zblokovaný centr.
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Danilo Cataldi.
87'
Callejónův centr prosvištěl vápnem, ale hráči Lazia odkopem jen darovali míč zpět hostům. Na nějaký závěrečný tlak se domácí zřejmě nemají, museli by skórovat spíše z náhodné akce.
86'
Callejón dostal míč na levou stranu, před Radua sice nedokázal odcentrovat, ale vybojoval rohový kop. Radu již podruhé za krátkou dobu právě Callejóna postrčil, ale sudí si dnes žlutou kartu zřejmě zapomněl.
85'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Marko Rog.
84'
Allan byl při odkopu faulován Correou, chytře vybojoval faul a tím pádem ušetří Neapoli zase nějakou minutku.
84'
Correa se prokličkoval až na hranu pokutového území, ale jeho centr hosté bez problémů pokryli.
83'
Lazio sice drží míč na kopačkách, ale působí bezradně. Nedokáže se dostat blíže k šestnáctce a tím pádem ani k centru či střele.
82'
Luis Alberto si našel odražený míč a snažil se najít někoho ze spoluhráčů mezi obránci, ale nikdo nevyslyšel jeho nabídku, míč skončil až u Karnezise.
81'
Correa zastoupil laxně bránícího Bastose a nepustil dál pronikajícího Milika, u míče znovu Lazio. Dokáže nyní něco vymyslet?
80'
Neapol opět pohodově kombinuje na útočné polovině na jeden dotyk a šetří čas. Cáceres sice vystihl přihrávku, ale napadající Mertens dostal do problémů Bastose a nakonec vybojoval autové vhazování.
79'
Z ničeho nic šla Neapol do brejku čtyř proti dvěma, ale domácí se stihli vrátit a zablokovali Mertensův centr. Lazio ještě živí naději alespoň na bod...
78'
Laciná ztráta Neapole ve středu hřiště, ale Immobile ji nedokázal potrestat. Chtěl se prokličkovat, nebo spíše prosprintovat až do střelecké pozice, ale hosté ho zastavili za cenu autového vhazování.
77'
Correa se dostal k odraženému míče a ze třiceti metrů vypálil, střelecký pokus mu vůbec nesedl, míč skončil hodně mimo.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens. Insigne střídal ze zdravotních důvodů.
74'
Domácí to nesehráli špatně, rychlou kombinaci zakončoval ze středu hřiště Alberto, výtečný zákrok vytáhl Karnezis. Sudí však odmával ofsajd, případná branka by stejně neplatilo. Nutno podotknout, že Alberto však v ofsajdu v době přihrávky nestál.
74'
Lazio se dostává ke kombinaci a je na čase, aby vymyslelo nějakou akci na srovnání.
73'
Luis Alberto hledal dlouhým pasem Immobileho, u míče byl první Karnezis, ovšem dokázal ho pouze odkopnout do zámezí.
72'
Allan si nedokázal zpracovat na hraně šestnáctky skákavý míč, zmocnilo se ho Lazio, avšak opět jen na okamžik.
71'
Radu nepřesnou přihrávkou odevzdal míč hostům, Lazio stojí spoustu sil a času znovu vybojovat míč pod kontrolu a rozvinout akci.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Amadou Diawara.
69'
Milinković-Savić vybojoval míč ve středu hřiště, díky čemuž mohlo o chvíli později zaútočit po levé straně, avšak ani Radu, ani Correa se k centru nedostali.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Joaquín Correa.
67'
Neapol opět nepouští soupeři míč. Hraje efektivně, to však bohužel neprospívá kráse fotbalu. Od gólu na 1:2 jsme neviděli žádnou pohlednou akci.
66'
Centr číslo dvě rovněž odvrácen, ovšem domácí pokus o brejk nebyl úspěšný, Alberto neuspěl proti přesile.
65'
Badelj odvrací centr z levé strany na další roh.
65'
Hosté zaútočili po levé straně, Mario Rui se dostal k centru, který defenziva Lazia srazila na roh.
64'
Slušný centr Alberta našel hlavu Parola, který ovšem v tísni Koulibalyho zakončil jen obloukem doprostřed branky, žádná těžká práce pro Karnezise.
64'
Callejón dostával dobrý míč za obranu, ale nedokázal si ho zpracovat. Na druhé straně se snažil zaútočit Immobile, ale nepřelstil obránce. Lazio alespoň kombinuje.
63'
Hosté kombinují, nikam se neženou, jen nechtějí Laziu půjčit míč a nechat ho kombinovat. To Neapoli stačí.
62'
První centr Lazio odvrátilo, druhý lapil Strakoša, který následně rychle rozehrál, ale nikoho ze spoluhráčů vepředu nenašel.
61'
Neapol udeřila z nenápadné akce z první šance ve druhé půli a výrazně se přiblížila ke třem bodům. Druhá branka ji také hodně povzbudila, nyní má k dispozici rohový kop.
59'
Neapol právě vstřelila branku!
Pohledná akce hostů a Neapol otáčí skóre! Zieliński posunul míč na Hysaje na pravou stranu, jeho střílený centr tečoval Allan k LORENZOVI INSIGNEMU, který technickou ranou placírkou pravou nohou z první nedal Strakošovi šanci, zamířil do vzdálenější šibenice!
58'
Po zmiňovaném souboji zůstal Marušić ještě ležet na hrací ploše, ale nakonec se zvedl a pokračuje ve hře.
57'
Hamšíkův pas do strany mířil pouze na Marušiće, který však prohrál souboj s Ruiem, jenž následně vyslal nebezpečný míč do šestnáctky, se kterým si ovšem domácí poradili. Cáceres byl poté vysokou nohou faulován.
55'
Veliká šance Lazia! Dvakrát prodloužený centr se snesl na zadní tyč k volnému Immobilemu, který to však měl velmi těžké a levou nohou netrefil míč dobře a nenasměroval ho z úhlu do odkryté branky.
54'
Akce Lazia pokračovala a po pěkné kombinaci se k míči tlačil Cáceres, těsně před ním ho hosté odkopli na roh.
54'
Alberto táhl rychlý brejk domácích, ale nepřihrál Immobilemu v pravou chvíli, hosté si pas pohlídali.
53'
Cáceres byl nyní faulován u postranní čáry Hysajem, ale Laziu opět nevydržel balon na kopačkách dlouhou dobu, kombinují znovu hosté.
52'
Radu se při napadání dopustil nepříjemného faulu, zatím se to obešlo bez žluté karty, rozhodčí ještě neudělil ani jednu.
51'
Pouze na malou chvíli se Lazio dostalo k míči, Cáceres totiž balon nepřesným nákopem odevzdal zpět hostům.
50'
Kombinace hostů je sice rychlejší a plynulejší než v první půli, ale nic zatím nevytvořila, pouze několik autových vhazování na útočné polovině.
49'
Neapol postupně kombinuje a z půlící čáry se tlačí až před pokutové území. Co nyní vymyslí?
48'
Milik táhl zajímavou akci Neapole středem, nakonec se rozhodl vypálit, ale o několik metrů minul levou tyč.
48'
Přihrávka na Marušiće na druhé straně se rovněž nesetkala s úspěchem, u míče znovu Neapol.
46'
Dlouhá přihrávka na levou stranu na Zielińskeho nebyla přesná, ovšem Neapol se rychle dostala k míči zpět.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Bastos.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:38.
Většinou klidná první polovina nabídla čas od času divoké momenty. Lazio začalo aktivně a po zásluze vedlo. Alberto nejprve v dobré pozici minul, ale o chvíli později ukázal své nesporné kvality Ciro Immobile, prohodil si míč mezi třemi hráči a následně zakončil bezchybně. Neapol působila bezradně, ale posupně se osmělovala a v závěru si vytvořila veliký tlak. Nejprve Insigne v šanci místo přihrávky zakončoval mimo, následně Zieliński napálil břevno. Poté už se hosté prosadili, ale Milik zakončoval pouze po faulu. V samotném závěru však Neapol přeci jen regulérně srovnala. Krásný centr Insigneho skončil u Callejóna, který ještě posunul míč na Milika a ten napodruhé uspěl také. Stav je tak po první půli zaslouženě nerozhodný.
45+3'
45+2'
Tento gól je už uznán a Neapol skutečně srovnává! Krásný centr Insigneho na zadní tyč našla Callejóna, který nesobecky z první vrátil míč dobře si nabíhajícímu ARKADIUSZOVI MILIKOVI, který už byl naprosto sám proti Strakošovi a bez problémů zavěsil. Domácí obrana tady naprosto zaspala.
45+1'
Nastavují se tři minuty, Neapol rohový kop nevyužila, ale nyní kombinuje a závěr patří jednoznačně jí.
45'
Radu zpátky na hřišti, ještě předtím měl velikou šanci Marek Hamšík, který si našel dlouhý pas za obranu, ale z úhlu nedokázal Strakošu překonat!
44'
Radu se po dlouhých minutách ošetřování nakonec zvedl a odchází ze hřiště po svých.
42'
Hosté měli k dispozici rohový kop a z dokázali dostat míč do sítě! Centr odvrátil Milinković-Savić pouze k Albiolovi, jenž vypálil. Strakoša pouze vyrazil míč před sebe a Milik už měl jednoduchou pozici, doklepl míč do sítě. Při závěrečné střele Milika už na zemi dlouho ležel Radu, který byl při předchozím souboji ve vápně ošklivě povalen k zemi. Po dlouhých minutách diskuze nakonec není gól uznán!
41'
Rui dostal pas na levou stranu za obránce, hledal před brankou Milika, ten na míč hlavou těsně nedosáhl!
39'
Tak to byla největší šance hostů v zápase! Po zmiňované chybě domácích se k míči v dobré pozici dostal Zieliński, na nic nečekal a levačkou ostře vypálil, Strakoša se sice natahoval marně, ale balon pouze orazítkoval břevno!
39'
Rui byl na hraně vápna čistě odzbrojen, ale Lazio brzy přišlo o míč a musí se rychle vracet.
39'
Callejón přidržen u postranní čáry, Neapol rozehrává z vlastní poloviny.
38'
Neapol opět delší dobu držela míč na kopačkách a následně situaci uspěchala, Allan si vůbec nerozuměl se spoluhráči a pouze poslal balon ke Strakošovi.
37'
Laziu zatím dlouhé nákopy relativně vychází, nyní se však Immobile nacházel v těsném ofsajdu, čehož si asistent sudího všiml a správně odmával.
36'
Insigne se na levé straně se štěstím dostal přes skluzujícího Radua a následně z úhlu mířil do pokutového území, avšak zachoval se velmi sobecky. Místo přihrávky nabíhajícím spoluhráčům volil z úhlu obstřel, branku o dost minul a z veliké šance Neapole nebylo nic.
35'
Hamšíkova přihrávka za obránce nebyla vyslyšela, domácí obrana opět zafungovala kompaktně a k ničemu Neapol nepustila.
34'
Allan byl nepříjemně vyskluzován Albertem, píská se faul, žlutá karta se však neuděluje. I nyní by byla zasloužená.
33'
Neapol to nesehrála špatně, po dlouhém pasu Insigneho následoval centr na Milika, ten si ale nedokázal najít volný prostor a Acerbi odklidil balon do bezpečí.
32'
Callejón získal míč na pravé straně a posouval ho před branku, Milik byl však na malém vápně pozdě a na balon nedosáhl.
32'
Domácí ale neodkopli dobře, vůbec nezaložili útok a pouze odevzdali míč zpět Neapoli.
31'
Centr Callejóna skončil u Hamšíka, který si v těžké pozici nedokázal poradit a míč poslal pouze do autu.
30'
Allan se protlačil přes Cácerese a byl faulován Badeljem, hosté rozehrají přímý kop z pravé strany.
29'
Zatím rozhodně nejkrásnějším momentem utkání byl gól Cira Immobileho, na který musí Neapol reagovat. V útok však působí doposud bezradně, Lazio se brání bez problémů.
28'
Strakoša se dostal pod tlak Zielinskeho, ale zvládl dobře odkopnout. Hlavičkový souboj však domácí hráči ve středu hřiště prohráli.
27'
Neapol zatím nepotvrzuje roli favorita a v utkání je horším týmem. Nyní je na řadě ona, a proto kombinuje, zatím však pouze na vlastní polovině.
25'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají z nenápadné akce do vedení! CIRO IMMOBILE startuje novou sezónu ve hvězdném stylu a prosazuje se v akci proti třem obráncům, po kvalitním nákopu Acerbiho si mezi nimi nádherně prohodil míč, rázem byl ve vápně sám před Karnezisem a zakončil obstřelem na zadní tyč, na který neměl řecký gólman nárok!
24'
Hosté rozehráli mizerně, ale přihrávka na Alberta neprošla a místo toho tedy zaútočila znovu Neapol. Byl z toho zajímavý centr na Hysaje, ten však nezamířil přesně.
22'
Radu zasáhl vysoký míč před Callejónem, vybojoval ho pro domácí a hned z toho byl zajímavý brejk! Immobile sprintoval za dlouhým míčem, vrátil ho do vápna Albertovi, ten však nezakončil vůbec dobře a z dobré pozice minul branku. To ovšem byla první velmi zajímavá akce zápasu!
21'
Insigne si nabíhal na dlouhý centr z půli hřiště, Strakoša byl u míče první a bezpečně ho ukryl v rukavicích.
20'
Dlouhý pas na Immobileho byl sice přesný, ale domácí útočník neměl pro koho vyhrát hlavičku. Na druhé straně dobře v obraně zapracoval Acerbi, jenž ubránil Callejóna a odvrátil míč do autu.
19'
Zielinski to vzal na sebe, rychlostí se dostal přes obránce, následně zasekl a levačkou se snažil zakončit na zadní tyč, o kus minul.
18'
Hamšíkův tečovaný pas málem propadl k Milikovi, na poslední chvíli zasáhla domácí defenziva. Neapol nyní drží míč na kopačkách, avšak zatím stále čekáme na první zajímavou šanci.
17'
Insigne se po přihrávce do strany a dobrém zpracování hrudníkem odhodlal k dalekonosné střele, která by skončila úspěchem leda tak v rugby. Míč skončil několik desítek metrů nad brankou.
16'
Milinković-Savić byl v obtížném souboji o míč čistě připraven, díky čemuž se tedy k míči dostávají hosté.
15'
Centr Parola z pravé strany nenašel nikoho v modrém, Palacio ještě alespoň zachytil míč na hrací ploše a akce Lazia tak může pokračovat.
15'
Po faulu na Immobileho při rychlém protiútoku byla domácím ponechána výhoda, z té však nic nevytěžili.
14'
K míči se nyní dostali hosté, kteří se snažili přelstít Lazio rychlou rozehrávkou, ale Allan nebyl pochopen a poslal míč pouze ke Strakošovi.
13'
Lazio nyní drží míč na kopačkách, ale kombinuje převážně na vlastní polovině. Neapol s napadáním zatím vyčkává.
12'
Acerbi skvěle zastavil přihrávku Insigneho a následně i napadajícímu hráči udělal kličku, za což si vysloužil potlesk.
11'
Immobile číhal na dlouhou přihrávku z poloviny Lazia, ale nepohlídal si ofsajdovou pozici. Rozhodčí správně odmával.
10'
Neapol se dokázala ubránit kombinaci domácích těsně před pokutovým územím. Následně vyslal dopředu dlouhý míč Acerbi, nepřesně.
9'
Insigne patičkou vrátil Hamšíkovi míč na levé straně, následoval dlouhý centr slovenského reprezentanta, který ovšem doplachtil pouze do rukavic Strakoši.
9'
Insigne byl napadán, ale zachránil ho faul domácího hráče, který ho dostal z těžké situace.
8'
Zielinski byl při přechodu do útoku faulován, sudí nejprve nechal výhodu, ta však nebyla využita, a tak se rozhodčí vrátit k předchozí situaci a odpískal faul. Nutno podotknout, že Badelj do Poláka pořádně zajel a zasloužil by si žlutou kartu.
7'
Alberto rozehrál roh nakrátko, ale domácí následně akci pokazili a o míč zbytečně přišli.
6'
Lazio odstartovalo duel velmi kvalitně a opět drží míč na útočné polovině, Marušić dokázal proti Insignemu další rohový kop.
5'
Centr z rohového kopu šel až příliš na přední tyč, nikdo ho nedokázal tečovat a míč skončil v boční síti.
5'
Marušić ustál těžký souboj proti dvěma protihráčům, vyměnil si míč s Albertem a následně ho posunul Cáceresovi, ten se střelou neváhal, pokus byl však sražen, je z toho alespoň první roh pro Lazio.
4'
Cáceres táhl akci domácích po levé straně, posunul míč na středu Albertovi, ten se dlouho rozmýšlel, nakonec hledal nabíhajícího Immobilemu, tomu scházely k míči centimetry.
3'
Rychlá kombinace Neapole skončila přihrávkou na Zielinskeho, který byl dobře ubráněn a na tahu je znovu Lazio.
2'
Alberto využil chyby hostů, zmocnil se míče a zamířil k pokutovému území, posunul míč na Cácerese, který se snažil vypálit z první, ale nevyšel mu krok a jeho slabý pokus byl sražen obráncem.
1'
Acerbi faulován ve středu hřiště a domácí mohou pokračovat v kombinaci, zatím jen na vlastní polovině, hráči se postupně seznamují s míčem.
1'
Lazio začalo dlouhým nákopem, který si hosté pohlídali, ale míče se nezmocnili.
1'
Lazio dnes nastupuje ve světle modrých dresech, Neapol v černých. Šlágr může odstartovat!
Před startem utkání je ještě na pořadu minuta ticha za zesnulé při tragédii v Janově, kde spadl dopravní most. Oba janovské týmy kvůli tomu odložily start v soutěži, první kolo odehrají až dodatečně.
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu,
Juventus dnes dokázal obrátit nepříznivý vývoj v Chievu a rozhodl o svém vítězství 3:2 až v 93. minutě. Vstoupí do nového ročníku úspěšně i vicemistr Neapol? Ta to bude mít podle papírových předpokladů ještě těžší...
David Ospina hostující z Arsenalu si dnes nejspíše nezachytá, prostor dostává zkušený řecký gólman Orestis Karnezis. Na domácí straně nastupuje v základu Sergej Milinković-Savić, o jehož odchodu do AC Milán se nyní spekuluje.

S. S. Lazio: Strakoša – Radu, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić, Parolo (C), Badelj, S. Milinković-Savić, Cáceres – Immobile, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Basta, A. Rossi, Correa, Wallace, Durmisi, Bastos, F. Caicedo, Cataldi, Jordao, Murgia.

SSC Neapol: Karnezis – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), P. Zieliński – Callejón, Milik, L. Insigne.
Náhradníci: Ospina – Malcuit, Ruiz, Verdi, Ounas, Luperto, D. Mertens, Nikola Maksimović, Chiricheş, Rog, Diawara.

Rozhodčí: Banti – Manganelli, Valeriani.
Neapoli se proti Laziu daří, neprohrála už šest zápasů v řadě! Poslední tři duely navíc opanovala tříbrankovým rozdílem a favoritem je i dnes, ačkoliv nebude hrát na domácí půdě. Dokáží Římané vstoupit proti těžkému soupeři do sezóny úspěšně, nebo tři body vybojuje Neapol a bude letos znovu bojovat o titul?
Vzájemné zápasy z posledních dvou sezón:
10.2. 2018 Neapol – Lazio 4:1
20.9. 2017 Lazio – Neapol 1:4
9.4. 2017 Lazio – Neapol 0:3
5.11. 2016 Neapol – Lazio 1:1
S. S. Lazio
Římský celek se loni mohl pyšnit nejlepší ofenzivou celé soutěže, nastřílel 89 branek a nasbíral 72 bodů, což stačilo na pátou příčku. Až posledním zápasem přišlo Lazio o přímý postup do Ligy mistrů, v přímém souboji o čtvrtou pozici podlehlo 2:3 Interu Milán. V přípravě porazilo dva slabší italské týmy, poté však podlehlo Arsenalu a Dortmundu.
Příchody:
Joaquín Correa (Sevilla), Francesco Acerbi (Sassuolo), Valon Berisha (Salzburg), Riza Durmisi (Real Betis), Mattia Sprocati (Salernitana), Milan Badelj (Fiorentina), Silvio Proto (Olympiacos)
Odchody:
Felipe Anderson (West Ham), Filip Djordjević (Chievo), Federico Marchetti (Janov), Stefajn de Vrij (Inter), Francesco Orlando (Salernitana), Luca Borrelli (Trastevere), Nani (Valencia, konec hostování).
V současné době se hovoří o odchodu důležitého záložníka Lazia Sergeje Milinkoviće-Saviće do AC Milán. Podle některých italských médií je dokonce už přestup stvrzen.
Přípravné zápasy:
Dortmund – Lazio 1:0
Arsenal – Lazio 2:0
Lazio – Spal 3:0
Lazio – Triestina 3:0

SSC Neapol
Tým z jižní částí Itálie loni dlouho útočil na titul, držel se v čele, ještě pět kol před koncem po výhře nad Juventusem ztrácel právě na tento celek na prvním místě pouze bod, avšak následně podlehl Fiorentině a naděje na titul padla. Neapol, jejíž kapitánem je slovenský reprezentant Marek Hamšík, sehrála hned šest přípravných duelů, čtyřikrát zvítězila a dvakrát prohrála.
Příchody:
Fabián Ruiz (Real Betis), Simone Verdi (Bologna), Kévin Malcuit (Lille), Vínícius Morais (Real SC), Amin Younes (Ajax), Amato Ciciretti (Benevento), David Ospina (Arsenal, hostování), Alex Meret (Udinese, hostování), Orestis Karnezis (Udinese, hostování)
Odchody:
Jorginho (Chelsea), Duván Zapata (Sampdoria), Leonardo Pavoletti (Cagliari), Roberto Inglese (Parma, hostování), Alberto Grassi (Parma, hostování), Jacopo Dezi (Parma), Lorenzo Tonelli (Sampdoria, hostování), Rafael (Sampdoria), Christian Maggio (Benevento), Emanuele Giaccherini (Chievo), Pepe Reina (AC Milán)
Wolfsburg – Neapol 3:1
Dortmund – Neapol 1:3
Liverpool – Neapol 5:1
Neapol – Chievo 2:0
Neapol – Carpi 5:1
Gozzano – Neapol 0:6
Přeji krásný sobotní večer, vítejte u šlágru prvního kola italské Serie A, ve kterém S. S. Lazio na domácí půdě vyzve SSC Neapol. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62